Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt
Del

Josefine Gammelgaard

Navn: Josefine Gammelgaard
System-ID: 2160
Stævneaktiv:
Inden for 6 md.
Ja
Ejer af stald: Gammelgaards kaniner
Log venligt ind for at ændre data...


Kaniner ejet af Josefine Gammelgaard

Nuværende kaniner

Kanin Ejer fra Ejer til Klasser Billeder
Lige Kroget
Gammelgaards My Name Is Trouble (Stb: 7052) 2018-09-20 Let,
2 pinde
Let,
1 pind
Fotograf: Charlotte Elleby
Stjerneregns Prince Blue Blood (Stb: 6459) 2018-12-10 Svær,
0 pinde
Svær,
0 pinde
Fotograf: Charlotte Elleby
Kløvergårdens Epsilon Aquarii (Stb: 6441) 2019-12-14 Elite,
0 cert.
Svær,
0 pinde
Fotograf: Charlotte Elleby
Hønsehusets Sailor (Stb: 7329) 2019-12-22 Middelsvær,
1 pind
Middelsvær,
0 pinde
Fotograf: Charlotte Elleby
Gammelgaards Royal Pursuit (ID: 48020) 2020-08-13 Ingen startbogsnummer. Fotograf: Josefine Gammelgaard
UniKins Frostwolf (ID: 47809) 2020-09-13 Ingen startbogsnummer.
UniKins Sweet Dreams (Stb: 7844) 2020-09-24 Let,
2 pinde
Let,
0 pinde
Funnys Ansonica (Stb: 7918) 2020-11-04 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Björklövets Radioactive (Stb: 6870) 2021-01-23 Svær,
1 pind
Svær,
0 pinde
Fotograf: Elin Johansson
I alt 9 kaniner.

Tidligere kaniner

Kanin Ejer fra Ejer til Klasser Billeder
Lige Kroget
Lille Blå (Stb: 7053) 2018-03-10 2019-06-01 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Fotograf: Louise Maiken Hansen
Silje (Stb: 7056) 2019-04-01 2019-06-10 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Fotograf: Josefine Gammelgaard
Søgaards Cosmopolitan (Stb: 7061) 2019-04-06 2020-03-06 Let,
1 pind
Let,
0 pinde
Fotograf: Louise Stub Detlefsen
Insert Text Here (Stb: 7059) 2019-04-16 2019-07-17 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Fotograf: Kamilla Frederiksen
Tufras Frankenstein (Stb: 7246) 2019-06-29 2019-10-21 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Fotograf: Aase Bjerner
Untitled (Stb: 7058) 2019-09-28 2019-10-20 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Fotograf: Majbritt Ehlert Kristensen
Gammelgaards Best Mistake (Stb: 7347) 2020-04-23 2020-07 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Hønsehusets Make Mine Music (Stb: 7842) 2020-06-25 2020-08-16 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Hønsehusets Lady Lara (Stb: 7346) 2020-07-22 2020-10-17 Middelsvær,
0 pinde
Middelsvær,
0 pinde
I alt 9 kaniner.

Afdøde kaniner

Kanin Ejer fra Ejer til Klasser Billeder
Lige Kroget
Stald Trofasts Coral Bells (Stb: 7251) 2019-08-07 (2019-12-14) Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Fotograf: Josefine Gammelgaard
Sundahls Sølvpil (Stb: 7341) 2019-10-19 (2021-01-11) Elite,
0 cert.
Svær,
2 pinde
Fotograf: Charlotte Elleby
Rådved Nygård's Mit Hood (Stb: 6862) 2020-01-20 (2020-05-10) Svær,
1 pind
Svær,
0 pinde
Fotograf: Julie Bøje Due Jensen
Hønsehusets Pollux (ID: 47620) 2020-05-09 (2020-05-30) Ingen startbogsnummer.
I alt 4 kaniner.

Vaccinerede kaniner

Bemærk: Indtastning af vaccinationer i Hopregisteret tæller ikke som bevis
for vaccination - det gør alene underskrevet vaccinationsattest fra dyrlægen.

Kanin Vaccinationer indenfor de seneste 2 år
Björklövets Radioactive (Stb: 6870) Ingen registreret
Funnys Ansonica (Stb: 7918) Ingen registreret
Gammelgaards My Name Is Trouble (Stb: 7052) Ingen registreret
Gammelgaards Royal Pursuit (ID: 48020) Ingen registreret
Hønsehusets Sailor (Stb: 7329) 2019-07-02: Eravac af Jørgen Larsen
UniKins Frostwolf (ID: 47809) Ingen registreret
UniKins Sweet Dreams (Stb: 7844) Ingen registreret
I alt 7 kaniner vaccineret.


Kaniner ført af Josefine Gammelgaard

Kanin Antal starter
med denne fører
Björklövets Burning View (Stb: 6864) 1
Björklövets Radioactive (Stb: 6870) 1
Bjørkvangs Akari Tatsushiro (Stb: 6142) 1
Funnys Heart Beat (Stb: 6843) 2
Funnys To The Gates (Stb: 7163) 1
Furukollens Juniper (Stb: 7029) 2
Furukollens Strange Fruit (Stb: 7199) 1
Gammelgaards My Name Is Trouble (Stb: 7052) 30
Harleys Shores of Venice (Stb: 6999) 1
Haugens Little Bird (Stb: 6889) 1
Hønsehusets Kingdom Dance (Stb: 6731) 1
Hønsehusets Lady Lara (Stb: 7346) 13
Hønsehusets Sailor (Stb: 7329) 49
Hønsehusets Thunder Two (Stb: 7258) 2
Insert Text Here (Stb: 7059) 3
Jansson´s Delight Toffifee (Stb: 6407) 1
Kandies Iron Man (Stb: 3588) 1
Kandies Kalenci (Stb: 6474) 5
Kandies Tawsan (Stb: 7092) 2
Klundtes Nightmare Moon (Stb: 6304) 1
Klundtes Sept of Remembrance (Stb: 6902) 1
Kløvergårdens Epsilon Aquarii (Stb: 6441) 29
Lille Blå (Stb: 7053) 2
Moslunds Vitara af Lego-Gården (Stb: 6848) 1
Mælkebøttegaardens Java (Stb: 6450) 1 Ingen ejer registreret i Hopregisteret
Oopsy Bear (Stb: 6050) 5
Rosengaardens Cookie Dough (Stb: 7348) 2
Rådved Nygård's Det Bedste Jeg Ved (Stb: 6753) 3
Rådved Nygård's Ice-O-Pede (Stb: 6617) 1
Rådved Nygård's Lady Rainicorn (Stb: 6619) 3
Rådved Nygård's Mit Hood (Stb: 6862) 20
Sharpies Karma Kiss (Stb: 6445) 1
Solens All Or Nothing (Stb: 6863) 1
Stald Trofast's Gizmo (Stb: 6774) 1
Stald Trofasts Coral Bells (Stb: 7251) 2
Stampegårdens Kiss Goodnight (Stb: 6688) 1
Stampegårdens One Million (Stb: 5817) 5
Stampestaldens Valde (Stb: 7274) 2
Stjerneregnens Valdemar (Stb: 7322) 1 Ingen ejer registreret i Hopregisteret
Stjerneregns Prince Blue Blood (Stb: 6459) 61
Sundahls Stabbington (Stb: 6176) 1
Sundahls Sølvpil (Stb: 7341) 39
Søgaards Cosmopolitan (Stb: 7061) 17
Tufras Frankenstein (Stb: 7246) 5
Tumles Ch. All of the Stars (Stb: 6748) 1
Tumles Stand by Me (Stb: 7081) 1
Tumles Water Wheel (Stb: 7555) 10
UniKins Dreams of Destiny (Stb: 6719) 2
UniKins Følg Dine Drømme (Stb: 7009) 1
UniKins Screaming Death (Stb: 7426) 1
UniKins Sweet Dreams (Stb: 7844) 6
Untitled (Stb: 7058) 1
Winds Inaya (Stb: 6903) 1
Winds Miraculous (Stb: 7186) 3
I alt 54 kaniner.


Stævner som Josefine Gammelgaard
har deltaget ved

Oversigten opdateres en gang i døgnet og er senest opdateret den 24. januar 2021 kl. 08:35

Dato Titel Arrangør Starter
som deltager
Klasser
som dommer
Klasser
som aspirant
2020-12-06 Drop-In-Decemberstævne i ByHallen i Hedensted Vejle 6
2020-11-24 Aftenstævne i Mølholm gymnastiksal i Vejle Vejle 1
2020-10-25 Oktoberstævne i ridehuset i Søllested Storstrøm 15
2020-10-17 - 2020-10-18 Vejle-mesterskaberne 2020 i Søndermarkshallen i Vejle Vejle 7
2020-10-10 Oktoberstævne på Vilvorde i Roskilde Roskilde 5
2020-09-27 Septemberstævne på Englystskolen i Børkop Vejle 4
2020-09-26 Stævne på Cirkuspladsen i Søndersø Odense 6
2020-09-22 Træningsstævne på Englystskolen i Børkop Vejle 1
2020-09-12 - 2020-09-13 Sommer Cup hos Tanja i Sakskøbing Storstrøm 16
2020-09-08 Aftenstævne på Grønt område i Køge Hørsholm-Lyngby 5
2020-08-29 Hyggestævne hos Stald Malega ved Skanderborg Østhimmerland 6
2020-08-08 - 2020-08-09 Høst Cup 2020 på Barrit Skole Vejle 10
2020-08-01 - 2020-08-02 Sommerlejr hos Regitze ved Gadstrup Roskilde, Hørsholm-Lyngby, Holbæk 10
2020-07-29 Træningsstævne i Staksrode hos Charlotte Vejle 4
2020-07-26 Træningsstævne hos Stald Sundahl Vejle 6
2020-07-25 Sommerstævne hos Louise og Charlotte på Søgaard ved Gislev Sydfyn, Øerne 3
2020-07-18 Sommerstævne på Vilvorde i Roskilde Roskilde 3
2020-07-11 - 2020-07-12 Stævne ved Land & Fritid i Hedensted Horsens 16
2020-07-02 Aftenstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens Horsens 4
2020-06-20 Juni stævne på Englystskolen i Børkop Vejle 4
2020-06-17 Træningsstævne hos Charlotte i Staksrode Vejle 4
2020-06-14 Sommerstævne ved Rødding Haderslev 4
2020-03-08 Martsstævne på Broholmgård i Bellinge Odense 7
2020-02-28 Træningsstævne på Vejlefjordskolen i Daugaard Vejle 4
2020-02-23 Februarstævne på Vejlefjordskolen i Daugaard Vejle 9
2020-02-22 Ridehusstævne hos Aasgård i Ørbæk Øst- og Midtfyn 5
2020-02-15 - 2020-02-16 Hop ved Landsudstillingen 2020 i Midtdjurshallen i Ryomgård Horsens 7
2020-02-04 Træningsstævne på Vejlefjordskolen i Daugaard Vejle 6
2020-02-02 Februarstævne på Vejlefjordskolen i Daugaard Vejle 5
2020-01-28 Aftenstævne på Vejlefjordskolen i Daugaard Vejle 5
2020-01-19 Vinterstævne i Bevtofthallen ved Vojens Haderslev 5
2020-01-18 Januarstævne på Vilvorde i Roskilde Roskilde 4
2020-01-14 Aftenstævne på Vejlefjordskolen i Daugaard Vejle 4
2019-12-29 Decemberstævne i Drivhuset i Virring ved Skanderborg Horsens 5
2019-12-21 - 2019-12-22 Vintercup i drivhuset ved Nykøbing Storstrøm 11
2019-12-14 Julestævne I Søgyden ved Ullerslev Øst- og Midtfyn 6
2019-12-12 Julestævne på Naturcenter Skovgaard i Horsens Horsens 4
2019-11-30 - 2019-12-01 Vintercup i Nordhallen i Slagelse Midt- og Vestsjælland 3
2019-11-24 Farvecupperne del 2 på Vejlefjordskolen i Daugård Vejle 2
2019-11-19 Træningsstævne i Multihuset i Herrested Øst- og Midtfyn 1
2019-11-09 Stævne ved Levende Hobby i Assens Hallen Øst- og Midtfyn, Sydvestfyn 2
2019-11-02 Farvecupperne del 1. på Vejlefjordskolen i Daugård Vejle 5
2019-10-19 - 2019-10-20 Vejle-mesterskaberne 2019 i Mølholmhallen i Vejle Vejle 9
2019-10-05 Efterårsstævne i Drivhuset i Allesø Odense 2
2019-09-28 Stævne på Dalby Rideskole ved Kolding Haderslev 3
2019-09-21 Udendørsstævne på Englystskolen i Børkop Vejle 5
2019-09-07 Træningsstævne hos Charlotte i Staksrode Vejle 9
2019-09-01 Havestævne hos Sille i Bredsten nær Vejle Vejle 5
2019-08-09 - 2019-08-11 Høst Cup 2019 på Barrit Skole ved Barrit Vejle 13
2019-07-28 Fødselsdags-stævne hos Louise og Charlotte på Søgaard ved Gislev Øst- og Midtfyn 3
2019-07-20 - 2019-07-21 Stævne ved Land & Fritid i Hedensted Horsens 3
2019-07-17 Eftermiddagsstævne i Staksrode Vejle 4
2019-07-11 Aftenstævne hos Karina Vilsbøll i Holsted Sydvestjysk 2
2019-07-09 Træningsstævne i Børkop Vejle 7
2019-06-15 - 2019-06-16 Det Fynske Dyrskue i Odense Odense 2
2019-06-11 Træningsstævne i Børkop Vejle 2
2019-06-08 Sydvestjysk første stævne hos Karina i Holsted Sydvestjysk 4
2019-05-30 Majstævne ved Hvilsom Friskole Østhimmerland 2
2019-05-23 Aftenstævne hos Stald Sundahl i Staksrode ved Barrit Vejle 2
2019-05-19 Udendørsstævne på Englystskolen i Børkop Vejle 2
2019-05-09 Aftenstævne hos Stald Sundahl i Staksrode ved Barrit Vejle 3
2019-05-06 Aftenstævne hos Stald Sundahl i Staksrode ved Barrit Vejle 2
2019-03-28 Aftenstævne i Børkop Vejle 2
2019-03-24 Venskabsstævne i Horsens Horsens 2
2019-03-03 Forårsstævne i Egebjerghallen ved Horsens Horsens 1
2019-02-24 Vinterstævne i Herrested ved Ørbæk Øst- og Midtfyn 3
2019-02-09 - 2019-02-10 Stævne ved Landsudstilling i Vildbjerg Horsens 1
I alt 67 stævner.


Foreningsfordeling for stævner

Antal Arrangør
31 Vejle
3 Storstrøm
3 Roskilde
4 Odense
1 Hørsholm-Lyngby
2 Østhimmerland
1 Roskilde, Hørsholm-Lyngby, Holbæk
1 Sydfyn, Øerne
9 Horsens
3 Haderslev
5 Øst- og Midtfyn
1 Midt- og Vestsjælland
1 Øst- og Midtfyn, Sydvestfyn
2 Sydvestjysk






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.