Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

EFTERÅRSSTÆVNE  I  SKJERN  DEN  18.  OKTOBER  2014

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeSvær kroget
Elite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2014-10-18 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlomløbPindPoint
1Merete MaahnKaninstaldens Santa Luna00:16,1000:15,1200-0:16,9412
2Stine BredkjærSunsides All That Glitters00:11,2800:15,3100-0:20,2211
3Rasmus BjernerKlara af Pecasus00:37,2800:21,09011
4Dorthe Veggerby LaustsenVi.P's Mamma Mia!00:13,1200:24,75011
5Janni LarsenFionas Gloucester01:01,4400:32,25011
6Asta BredkjærElmelys Sir Alejandro Jumbalot00:13,2210:10,2211
7Janni LarsenNødkærlunds Harmonia00:14,5610:21,311
8Emma V. LaustsenVeggerbys The Vermonster10:36,9100:22,661
9Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby10:34,2800:23,001
10Dorthe Veggerby LaustsenNødkærlunds Golden Lightning M...10:58,4100:47,631
11Susanna Mørck KristensenVangs Order of the Phoenix (Ph...10:24,9000:52,341
12Susanna Mørck KristensenFlora Calluna(Luna)10:55,5001:09,001
13Camilla ThuesenAnjo af Pecasus11:40,1301:24,681
14Asta BredkjærSunsides Dress Divine10:13,940+10:20,382
15Merete MaahnSkovhøjens Shadow10:15,6310:23,842
16Merete MaahnSkovhøjens Titan10:18,2210:35,282
17Susanna Mørck KristensenKoga af Pecasus00:55,5021:17,002
18Merete MaahnSkovhøjens Dash40:15,8700:17,914
19Camilla ThuesenWinnie af Pecasus10:49,4430:33,314
20Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart30:44,1611:00,914
21Susanna Mørck KristensenViola af Pecasus41:07,9410:32,905
22Susanna Mørck KristensenVerner af Pecasus30:49,8120:33,385
23Susanna Mørck KristensenMille af Pecasus61:11,9111:01,697
24Janni LarsenMr. Logan40:41,7240:55,448
25Camilla ThuesenTrille af Pecasus61:11,061+11:24,098
Uplac.Emma V. LaustsenVeggerbys Taffel af SommerlyTrukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenMino af PecasusTrukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2014-10-18 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air00:41,9800:47,01013
2Susanna Mørck KristensenFønix af Pecasus01:31,4601:01,28012
3Aase BjernerLeeds All-in-One01:25,5001:18,82012
4Merete MaahnKandies Elstar Beta11:18,0400:44,3711
5Lisa HeinFionas Napellus10:53,2300:44,7611
6Poul Erik KristensenFaun af Pecasus11:10,7300:48,9511
7Lisette KongerslevLykkes JoJo11:23,8700:53,5311
8Camilla á ArgjumRaptor af Pecasus10:59,4000:55,9311
9Karina VilsbøllSofiagårdens Niva Bond 00711:45,3100:57,6711
10Poul Erik KristensenVangs Half-Blood Prince11:28,3701:08,2311
11Susanna Mørck KristensenOceans Bounty af Fionas11:43,9501:29,9811
12Camilla á ArgjumStampegårdens Criminal Pursuit20:49,3200:23,502
13Camilla á ArgjumStampegårdens Empire State of...21:07,5900:29,002
14Betina MillerFionas Innuendo DiNidus20:57,6200:29,322
15Lisette KongerslevOceans Going To A GoGo af Bella0+11:32,2010:35,262
16Lisette KongerslevHønsehusets Balouline11:11,3910:47,652
17Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken11:07,7310:50,842
18Janni LarsenHønsehusets Chap10:49,6110:54,172
19Camilla á ArgjumStampegårdens Tales of Eternia11:33,0211:03,402
20Lisette KongerslevLykkes Falcon11:06,5920:43,183
21Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso31:16,6700:47,973
22Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo21:23,7510:48,293
23Marlene BruhnJordbærgården's Chrispy Shrimps21:30,6110:58,093
24Stine BredkjærElmelys Maximum Whoops21:04,3611:00,813
25Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella21:23,0411:13,733
26Karina VilsbøllFantig Semper Fidelis af Bella20:37,1720:33,234
27Karina VilsbøllSofiagårdens Eagle Air21:25,4620:36,364
28Poul Erik KristensenBlack Mamba af Pecasus30:56,4510:43,614
29Janni LarsenNødkærlunds Lumia31:20,4010:51,214
30Maria GadkjærMirage af Pecasus3+11:46,4901:17,824
31Karina VilsbøllSilverados Circurious41:43,7311:01,955
32Marlene BruhnStampegårdens Walk of Fame31:29,1421:03,205
33Marlene BruhnWinds Zhoot Minai40:44,0720:43,516
34Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus41:17,6220:52,616
35Susanna Mørck KristensenVi.P's Malakit4+1+12:11,8711:13,287
36Karina VilsbøllStald Parsbergs Koh Tao af Høn...71:06,4010:50,618
37Rasmus BjernerByte af Flora40:54,214+10:57,829
Uplac.Marlene BruhnPrimadonna's Primus af Jordbær...51:46,58Trukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenBeauty PrincessTrukket
Antal deltagere: 39.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Mørck Thuesen
Sekretær: Camilla Thuesen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2014-10-18 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlomløbCert.Point
1Lisette KongerslevHønsehusets Ch. Diasay Rapa Nui00:35,9000:25,0600 - 0:32,1014
2Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Ground Zero00:51,9100:25,6301 - 0:18,2113
3Lisette KongerslevLykkes JoJo00:38,6800:25,0603 - 0:24,503
4Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura00:54,0710:18,091
5Marlene BruhnStampegårdens 9/1110:46,6900:24,031
6Camilla á ArgjumStampegårdens Empire State of...10:44,4700:25,441
7Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl Kani10:39,2200:34,631
8Camilla á ArgjumLevades GCh. American Samoa00:24,0310:51,061
9Susanna Mørck KristensenGrif af Pecasus11:34,8101:27,221
10Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life10:46,0610:17,662
11Maria GadkjærMalega´s Scorpio30:35,3700:15,943
12Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...10:39,7220:24,313
13Maria GadkjærMalega´s Gemini10:56,4120:31,253
14Marlene BruhnHønsehusets Sniff20:35,5310:37,603
15Camilla ThuesenFønix af Pecasus10:35,6820:50,133
16Lisette KongerslevLykkes GCh. Björn Borg30:35,2010:23,904
17Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken31:03,9111:01,784
18Lisette KongerslevHønsehusets Balouline30:44,3420:23,845
19Karina VilsbøllFantig Semper Fidelis af Bella21:00,2530:26,065
20Camilla á ArgjumStampegårdens Criminal Pursuit10:47,5340:31,655
21Lisette KongerslevLykkes Falcon30:53,0920:45,905
22Karina VilsbøllSofiagårdens Niva Bond 00731:16,9721:04,945
23Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Mecca40:29,9420:21,976
24Marlene BruhnStampegårdens Pompidou40:50,5020:27,126
25Aase BjernerLeeds All-in-One41:05,9620:51,006
26Susanna Mørck KristensenBlack Mamba af Pecasus30:48,4730:55,386
27Lisa HeinNeottia Nidus-avis20:34,2140:57,876
28Camilla á ArgjumBellas GCh. We Are The World a...30:51,282+11:06,106
29Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...41:01,0630:50,627
30Marlene BruhnJordbærgården's Chrispy Shrimps41:37,8141:15,378
31Marlene BruhnJordbærgårdens Flo Rida50:57,7240:43,949
32Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo41:26,5951:07,819
33Lisa HeinFionas Napellus70:52,2241:20,0311
Uplac.Marlene BruhnWinds Zhoot Minai50:56,50Trukket
Uplac.Lisette KongerslevOceans Going To A GoGo af BellaTrukket
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.