Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  PÅ  GRØNT  OMRÅDE  VED  DROSSELVEJ  I  KØGE  DEN  8.  FEBRUAR  2015

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige åben
Svær lige åbenElite lige
Veteran middelsvær lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2015-02-08 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Stina Brahtz NagelTaharas Eli Loker00:09,8412
2Majken JosephsenShamigos Salvio Hexia00:11,311
3Trine DrejerHybens Black Secret00:13,941
4Sille BelowFunnys Forever A Friend 'Nate'00:16,341
5Camilla á ArgjumStampegårdens Notting Hill00:17,001
6Marlene BruhnJordbærgårdens Jupitor00:20,061
7Stina Brahtz NagelTaharas Ria00:20,34
8Camilla á ArgjumStampegårdens Tower of London00:20,57
9Stina Brahtz NagelTaharas Cute Poison (Domino)00:24,75
10Susan Comitre-NoppenauPletvangs Mind Maker00:25,00
11Camilla á ArgjumEikhaugens Back in Business00:27,56
12Camilla Kirk JensenJordbærgårdens Merkur00:31,50
13Susan Comitre-NoppenauPletvangs Rain Maker00:32,19
14Majken JosephsenPletvangs Trouble Maker00:32,34
15Mia HansenFunnys Fawnia00:32,88
16Stina Brahtz NagelTaharas Bolshoi Booze10:21,75
17Mia HansenTaharas Farida Mugisha10:24,00
18Mette WindStampegårdens Mystic Maze10:24,31
19Mette WindWinds Shouji10:28,44
20Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Ernesto (Erno)20:29,09
21Sanne AndersenHybens Caro Soraya20:58,28
22Mia HansenFunnys Vidia30:36,90
23Carola BaunNinqua Nuzuri31:02,90
24Marlene BruhnStampegårdens Piccaddilly Circ...31:06,25
25Trine DrejerHybens Hugo Boss31:23,32
26Sanne AndersenKlundtes Kaui Arouca40:14,81
27Marianne Frimodt NielsenFines Messalina51:01,53
28Sanne AndersenHybens FaCa Syracuse "Sara"51:05,17
29Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Basil51:21,66
v21Mette WindWinds Capella Catalina (V)20:41,63
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Lisa Sinnerup Gress
Sekretær: Lisa Sinnerup Gress
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige åben
Dato: 2015-02-08 11:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mia HansenFunnys Fawnia (L)00:25,7200:22,06023
2Marlene BruhnJordbærgårdens Jupitor (L)00:28,4700:24,59022
3Patricia MøllnitzSmukke Perle (M)00:28,0300:27,81012
4Camilla á ArgjumEikhaugens Back in Business (L)00:39,4300:37,03022
5Camilla Kirk JensenJordbærgårdens Merkur (L)00:28,8100:37,75022
6Tanja Skou PedersenKlundtes Art Of Style (M)00:29,8800:44,06012
7Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Mirakuli (M)00:52,5600:59,81012
8Tanja Skou Pedersen*Wannabe* Milleniums Ängsloc...(M)00:16,0610:17,8811
9Stina Brahtz NagelTaharas Ria (L)10:14,00
10Lisa Sinnerup GressA Kiss Before Lying af Gress...(M)10:21,38
11Lisa Sinnerup GressWinds Shouji (L)10:23,12
12Camilla Kirk JensenKlundtes Art Of Darkness (M)10:25,25
13Camilla á ArgjumStampegårdens Notting Hill (L)10:26,81
14Susan Comitre-NoppenauPletvangs Mind Maker (L)10:30,25
15Carola BaunSvanemarks 7up Phuss Junior...(M)10:30,56
16Stina Brahtz NagelTaharas Cute Poison (Domino)...(L)10:31,19
17Camilla á ArgjumStampegårdens Tower of Londo...(L)10:31,97
17Stina Brahtz NagelTaharas Eli Loker (M)10:31,97
19Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Spot On Milna (M)10:33,59
20Susan Comitre-NoppenauPletvangs W for Wilbur (Lill...(M)10:35,85
21Camilla Kirk JensenKlundtes Art Of Nature (M)10:36,65
22Lisa Sinnerup GressWinds Tesshin (M)10:43,25
23Majken JosephsenShamigos Salvio Hexia (L)20:13,53
24Carola BaunFunnys Solé Eldon (M)20:18,94
25Tanja Skou Pedersen*Vikas* Zeris Kivach Falls (M)20:26,18
26Majken JosephsenDolls Zuera Emilia-Romagna (M)20:30,69
27Mia HansenFunnys Vidia (L)20:34,53
28Mia HansenTaharas Farida Mugisha (L)20:35,38
29Patricia MøllnitzKlundtes Niza Nanaya (M)20:37,75
30Susan Comitre-NoppenauI'm a Wild One (M)20:38,84
31Patricia MøllnitzBambi (M)20:39,75
32Majken JosephsenWinds Reika (M)20:41,85
33Patricia MøllnitzKlundtes Niza Naneda (M)20:42,65
34Susan Comitre-NoppenauPletvangs Rain Maker (L)20:46,72
35Camilla á ArgjumStampegårdens Mystic Maze (L)20:48,60
36Marianne Frimodt NielsenDolls Inpavidus Zeus (M)21:18,28
37Trine DrejerHybens Black Secret (L)30:23,38
38Marlene BruhnStampegårdens Piccaddilly Ci...(L)30:27,25
39Mia HansenFunnys Bobble (M)30:31,31
40Sille BelowFunnys Forever A Friend 'Nat...(L)30:32,19
41Marianne Frimodt NielsenFines Messalina (L)30:52,53
42Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Sanofi Zentiva (...(M)31:15,25
43Lisa Sinnerup GressPretty Dead Liars af Gress (M)40:35,22
44Trine DrejerHybens Hugo Boss (L)3+11:38,91
45Lisa Sinnerup GressPretty Dirty Secrets af Gres...(M)50:32,18
46Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Ernesto (Erno) (L)51:16,82
47Rikke HansenLille Valle Valnød (M)51:30,85
Uplac.Carola BaunPiratens James Bond (M)Trukket
Uplac.Stina Brahtz NagelOmir (M)Trukket
Uplac.Stina Brahtz NagelTaharas Bolshoi Booze (L)Trukket
Antal deltagere: 50.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: C2 0 fejl til finalen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2015-02-08 13:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Trine DrejerHybens Caro Aika (S)00:43,5900:13,69013
2Camilla á ArgjumStampegårdens Tales of Symph...(S)00:25,9300:20,50012
3Susan Comitre-NoppenauI'm a Wild One (M)00:41,7500:26,19022
4Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in Cr...(S)00:22,3800:26,28012
5Stina Brahtz NagelTaharas Marie (S)10:17,2200:15,3411
6Mia HansenPilens Kaikias (S)00:16,1610:15,4711
7Patricia MøllnitzFunnys Solé Prilla (S)10:32,9600:17,1811
8Carola BaunSvanemarks 7up Phuss Junior...(M)10:22,3100:23,0912
9Patricia MøllnitzKlundtes Niza Naneda (M)00:41,6610:26,7512
10Sille BelowFunnys Solé Kailen (S)00:47,6010:31,5411
11Lisa Sinnerup GressPretty Dead Liars af Gress (M)10:25,4100:39,9712
12Susan Comitre-NoppenauEskirs Kiva Kaili (Søster Mi...(S)10:24,0910:13,872
13Tanja Skou PedersenEskirs Ziyu Khalifa (S)10:25,1210:21,072
14Tanja Skou PedersenHønsehusets Snorkfrøken (S)10:34,5010:25,372
15Camilla Kirk JensenWinds Fuji (S)11:15,3110:29,902
16Tanja Skou Pedersen*Wannabe* Milleniums Ängsloc...(S)00:23,0320:31,902
17Mia HansenVisbys Attymass C. (S)0+11:00,4310:43,532
18Carola BaunFunnys Solé Eldon (M)10:57,9610:47,942
19Camilla á ArgjumStampegårdens Tribute in Lig...(S)10:56,6320:18,343
20Stina Brahtz NagelNinkaniners Knold (S)10:22,2120:26,663
21Camilla Kirk JensenKlundtes Art Of Darkness (M)00:35,1230:27,253
22Patricia MøllnitzBambi (M)11:04,8520:38,903
23Tanja Skou PedersenCA's Warna *Hijau* (S)10:30,5730:27,034
24Lisa Sinnerup GressNonstops Della Casa (S)10:42,3530:30,234
25Mia HansenHønsehusets Bibi Bine (S)11:36,0041:58,855
26Lisa Sinnerup GressSimply the Best af Stampegår...(S)20:18,16
27Mia HansenFunnys Lequa Lugmanar (S)20:19,50
28Lisa Sinnerup GressFanTig Vade Retro af Bella (S)20:22,94
29Patricia MøllnitzKlundtes Niza Nanaya (M)20:29,56
30Patricia MøllnitzZargos Summer Crush Af Klund...(S)20:30,41
31Tanja Skou PedersenKlundtes Kaui Neymar (S)20:32,66
32Stina Brahtz NagelEskirs Kizan Izabo (S)20:40,82
33Rikke HansenWinds Just Like Beauty (S)20:42,90
34Lisa Sinnerup GressStald Parsbergs Bangkok Af H...(S)20:46,65
35Stina Brahtz NagelLykkes Panamah (S)20:58,84
36Susan Comitre-NoppenauPletvangs W for Wilbur (Lill...(M)30:28,53
37Sille BelowIraklis' Melilla Murcia af K...(S)30:28,72
38Patricia MøllnitzSmukke Perle (M)30:35,85
39Majken JosephsenWinds Reika (M)30:43,59
40Lisa Sinnerup GressSnöflingans Ghostbusters (S)30:44,84
41Lisa Sinnerup GressPretty Dirty Secrets af Gres...(M)30:49,53
42Marianne Frimodt NielsenDolls Inpavidus Zeus (M)30:50,81
43Susan Comitre-NoppenauNarnia Neottia Nidus af Flor...(S)30:52,75
44Majken JosephsenWinds Tatooine (S)31:20,91
45Tanja Skou Pedersen*Kikaloo* Shamigo's Kikaloo...(S)40:25,44
46Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Spot On Milna (M)40:30,94
47Marlene BruhnStampegårdens Tales of Phant...(S)40:39,90
48Lisa Sinnerup GressWinds Pandoriana Pandora (S)3+10:57,32
49Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Mirakuli (M)3+11:24,15
50Tanja Skou Pedersen*Snooky* Milleniums Skogsstj...(S)50:29,13
51Camilla Kirk JensenKlundtes Art Of Nature (M)50:44,35
52Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Sanofi Zentiva (...(M)70:58,28
53Lisa Sinnerup GressWinds Papilio Alexanor (S)8+12:04,32
Uplac.Lisa Sinnerup GressMilleniums Spicy Dream (S)Trukket
Uplac.Rikke HansenLille Valle Valnød (M)Trukket
Uplac.Trine DrejerBlancos Awati Imphal Raipur (S)Trukket
Antal deltagere: 56.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl til finalen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2015-02-08 15:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Susan Comitre-NoppenauIraklis' Bilbao Oviedo af Kild...00:27,0600:20,00014
2Marlene BruhnHønsehusets Sniff00:43,9400:21,32013
3Camilla á ArgjumOceans Ch. Dance Into The Ligh...00:55,7400:28,6203
4Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life00:47,5900:32,1503
5Marlene BruhnStampegårdens 9/1100:49,5710:20,821
6Marlene BruhnWinds GCh. Anakin Skywalker00:54,9910:22,281
7Susan Comitre-NoppenauPletvangs Wilbur00:21,6810:22,971
8Susan Comitre-NoppenauDundines Zack10:41,2800:25,471
9Tanja Skou PedersenStampegårdens Criminal Pursuit10:35,3100:32,401
10Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...20:41,5000:22,942
11Marlene BruhnStampegårdens Pompidou10:31,5010:31,462
12Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Ground Zero20:52,5600:32,662
13Mette WindHønsehusets CaJus Shutterfly01:00,0020:46,632
14Susan Comitre-NoppenauEskirs Kiva Macao (Mille)20:38,0210:18,343
15Susan Comitre-NoppenauCh. Music Maker af Stampegården30:37,9300:23,373
16Mia HansenLykkes Lady Sophia10:55,2520:23,633
17Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Shelgon2+11:10,5900:28,073
18Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub00:40,4430:34,563
19Camilla á ArgjumStampegårdens Paramount30:40,9010:30,414
20Mia HansenStampegårdens Forever a Crime...31:19,8410:37,444
21Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken31:00,4610:40,064
22Camilla Kirk JensenMaPos Qutaybah Qmir40:38,2530:22,537
23Mia HansenFunnys Latrones Lugia40:44,6330:39,577
24Mia HansenFunnys Teddy40:50,6540:46,288
25Mette WindWinds Xavier Zirlaczi51:19,50
26Trine DrejerMaPos Alex70:59,31
Uplac.Camilla Kirk JensenHønsehusets Lille MyTrukket
Uplac.Mette WindWinds Zhawn MizaiTrukket
Uplac.Mia HansenDolls Inpavidus PrometheusTrukket
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Sinnerup Gress
Sekretær: Lisa Sinnerup Gress
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 4 fejl til finalen
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Veteran middelsvær lige
Dato: 2015-02-08 10:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Marianne Frimodt NielsenLyngholms New Delhi00:20,5900:14,7500:35,34
2Marlene BruhnSilverados Piper Cub00:21,6900:20,8100:42,50
3Mette WindSnöflingans Fandango00:23,4110:35,0910:58,50
4Mette WindWinds Quintin Quantico00:19,3720:19,3820:38,75
Antal deltagere: 4.  
Dommer: Lisa Sinnerup Gress
Sekretær: Lisa Sinnerup Gress
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.