Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

PÅSKESTÆVNE  HOS  FAMILIEN  BREDKJÆR  I  VIBORG  DEN  6.  APRIL  2015

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Middelsvær ligeSvær lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2015-04-06 15:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Stine BredkjærElmelys Glenbriar Spinner af F...00:16,0600:14,3400:30,40
2Asta BredkjærElmelys Batman00:16,9000:22,2800:39,18
3Louise HansenTinto00:39,0601:02,8701:41,93
4Marie MaahnStampegårdens Blue Illusion00:15,8810:20,1910:36,07
5Dorthe Veggerby LaustsenKaninstaldens Vasse Felix10:52,6300:52,5311:45,16
6Asta BredkjærElmelys Glenbriar Sofia af Fio...00:16,0620:13,9020:29,96
7Mette DamgaardSnuske20:34,19
8Emma Veggerby LaustsenFionas Rapunzel21:39,07
Antal deltagere: 8.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale, fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2015-04-06 13:42:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Stine BredkjærSunsides All That Glitters00:08,8700:08,87012
2Alison Bøje Due JensenWølk`s Kaniner Clematis00:15,4000:11,63011
3Mette BrandbygeTempting Trouble00:21,7800:24,00011
4Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Maximoon00:22,8200:32,78011
5Mette BrandbygeSoul Survivor00:42,4000:38,12011
6Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue Salix00:24,7800:48,15011
7Charlotte EllebyRådved Nygård´s Jazz10:37,1500:24,3411
8Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby10:27,7500:33,6911
9Susanna Mørck KristensenKoga af Pecasus11:22,0001:41,091
10Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Fire in the Sky20:15,8800:10,722
11Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia20:29,4300:14,842
12Emma V. LaustsenVeggerbys Strawberry Cheesecake20:35,3100:20,092
13Kirsten BjergZentas SW Boz Pity20:59,5300:22,092
14Cilia Bisgaard EbbesenSheiks Purple Flash10:29,4410:27,812
15Dorthe Veggerby LaustsenNødkærlunds Golden Lightning M...10:50,4410:38,532
16Charlotte EllebyNikki10:40,4710:39,972
17Merete MaahnSkovhøjens Titan10:56,5611:06,692
18Emma V. LaustsenKaninstaldens Santa Lucia10:45,9120:24,323
19Emma V. LaustsenVeggerbys The Vermonster21:03,0010:56,593
20Susanna Mørck KristensenVerner af Pecasus21:17,3410:57,723
21Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart21:07,4711:08,063
22Kirsten BjergVilsmøllegaardens Monique21:00,2811:27,753
23Susanna Mørck KristensenFlora Calluna11:31,4421:53,913
24Susanna Mørck KristensenViola af Pecasus20:58,1921:35,104
25Julie Bøje Due JensenAmigos Alfa Romeo BreSu Lincoln21:02,7831:55,975
26Bente Bøje JensenStald Petersminde`s Aslan Wiki...30:19,91
27Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Blue Petunia30:26,78
28Lene GadkjærZentas Parkour30:57,66
29Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Zinnia40:21,68
30Mette DamgaardDiamant41:39,00
31Emma V. LaustsenFionas Frankenstein40:46,60
32Julie Bøje Due JensenStald Neas 1D Happily af Malega41:18,65
33Louise HansenStrandvejs Tin Tin50:26,94
34Louise HansenStald Neas 1D Through the Dark...50:36,84
35Susanna Mørck KristensenWinnie af Pecasus51:33,29
36Charlotte EllebySundahl's Läkerol BonBons1+1+32:37,44
37Louise HansenSommerly´s Sigrid Undset60:43,68
38Susanna Mørck KristensenMino af Pecasus4+22:27,13
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Poul Erik Kristensen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finale, fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2015-04-06 11:28:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Asta BredkjærElmelys Sir Alejandro Jumbalot00:26,6500:17,12013
2Merete MaahnSkovhøjens Shadow00:29,5600:21,78012
3Mette BrandbygeSofiagårdens Lion Air00:22,2200:26,35012
4Merete MaahnSkovhøjens Dash10:20,5600:13,0611
5Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Anton10:19,8100:14,2111
6Stine BredkjærElmelys Super Hero10:29,1300:14,4411
7Poul Erik KristensenEagle af Pecasus10:29,6500:17,0611
8Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir20:25,9100:15,532
9Poul Erik KristensenPhantom af Pecasus10:55,2810:18,532
10Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Duet20:21,6300:34,812
11Henrik Dyekjær MadsenNinkamus' Prinsesse Aurora11:30,5310:39,542
12Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets00:53,9721:10,472
13Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Blue Cheat30:50,6900:13,063
14Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.30:40,9700:20,033
15Mette BrandbygeSecret Story10:33,2520:28,873
16Asta BredkjærSunsides Dress Divine10:14,0020:29,033
17Merete MaahnPlayers Dreamweaver af Flora2+11:52,0000:35,563
18Kirsten BjergKaninBorgens Liona11:11,9720:52,653
19Rasmus BjernerKlara af Pecasus21:52,1911:50,163
20Susanna Mørck KristensenVilma af Pecasus30:51,9610:19,314
21Charlotte EllebySundahl's Läkerol Pitaya30:47,7210:27,194
22Dorthe Veggerby LaustsenSommerly´s Cuba Caramel10:29,9730:43,164
23Mette BrandbygeVisbys Blessington C.31:41,2510:43,504
24Louise HansenRådved Nygård´s Bumblebee31:36,3711:37,084
25Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up30:46,2920:18,505
26Susanna Mørck KristensenOceans Oasis af Stampegården31:07,0020:50,845
27Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Chip20:42,962+11:13,755
28Kirsten BjergSommerly´s Cuba Lime & Lemon30:30,1930:18,576
29Karina VilsbøllVilsmøllegaardens Billi Bi31:02,1930:33,066
30Marianne BredkjærElmely's Memorial Louis00:20,72Disk.
31Merete MaahnKaninstaldens Santa Luna10:52,56Trak sig
32Stine BredkjærMøllerhusets Dexter40:45,40
33Bente Bøje JensenMimrelunds Nikita Kounéli40:53,28
34Karina VilsbøllSheiks Numex Twilight3+11:10,35
35Julie Bøje Due JensenVeggerbys Vanilla Heath Bar Cr...51:08,91
36Charlotte EllebyDolly61:17,69
37Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerly6+11:10,53
Uplac.Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Candy Crush (Mathilde)Trak sig
Uplac.Karina VilsbøllSheiks Golden California WonderTrak sig
Uplac.Maria GadkjærMalegas Issac NewtonTrak sig
Uplac.Mette BrandbygePralinens Breaking DawnTrak sig
v8Lene GadkjærSommerly´s Fiolito (V)00:49,5210:33,721
v10Maria GadkjærSommerly´s Ronja Røverdatter...(V)10:20,7210:27,502
v19Maria GadkjærGaunbys Ch. Multi Medie (V)20:41,6311:13,063
Antal deltagere: 44.   Heraf veteraner: 3.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 3 fejl i finale, fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2015-04-06 09:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Betina MillerFionas Innuendo DiNidus10:19,3200:11,3110:30,6313
2Betina MillerFionas Jazz Jack10:39,6800:21,0611:00,741
3Mette BrandbygeSecret Soul10:34,9700:29,5411:04,511
4Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Grand Whoops00:37,9610:41,3111:19,271
5Kirsten BjergWinds Luke Skywalker11:06,7810:19,2521:26,03
6Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air0+10:34,690+10:32,7221:07,41
7Asta BredkjærBellas Rockin Robin af Levade10:15,6220:11,8730:27,49
8Alison Bøje Due JensenOceans Manatee af Stampegården20:22,5610:13,2530:35,81
9Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...20:35,1910:15,1630:50,35
10Betina MillerPlayers Pikeur af Flora30:50,9700:16,1631:07,13
11Karina VilsbøllSofiagårdens Mystery Summer10:52,4120:16,7531:09,16
12Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus10:38,2220:19,2530:57,47
13Karina VilsbøllOceans POMPdeLUX af Sheik20:42,3510:20,8331:03,18
14Karina VilsbøllSofiagårdens Excalibur20:57,1910:28,6331:25,82
15Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella31:36,2200:34,7232:10,94
16Betina MillerRozettas Plectrum20:41,3110:48,3131:29,62
17Aase BjernerFloras Catalina20:37,1920:10,7140:47,90
18Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario)20:12,6920:11,4640:24,15
19Kirsten BjergVi.P's Phantom of the Opera30:45,7910:13,2540:59,04
20Karina VilsbøllSilverados Circurious30:28,4620:30,8750:59,33
21Maria GadkjærGlow In the Dark af Stampegård...41:32,1610:46,3852:18,54
22Kirsten BjergMalegas Mahatma Gandhi3+11:12,4710:47,7852:00,25
23Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution30:24,1920:54,6651:18,85
24Karina VilsbøllStald Neas 1D You & I af Malega31:21,6921:16,9452:38,63
25Stine BredkjærElmelys Maximum Whoops40:52,2230:25,4471:17,66
26Karina VilsbøllSofiagårdens Monza F131:11,16Trak sig
27Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso51:31,97
28Aase BjernerBygholms Lotus Europa60:29,85
Uplac.Emma V. LaustsenFionas ErinomeTrak sig
Uplac.Henrik Dyekjær MadsenStald Twisters LiTo MistiTrak sig
Uplac.Poul Erik KristensenVi.P's MalakitTrak sig
Uplac.Rasmus BjernerByte af FloraTrak sig
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Susanna Kristensen
Aspirant: Dorthe Veggerby Laustsen
Sekretær: Dorthe Veggerby Laustsen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 4 fejl i finale, fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.