Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  PÅ  RIDESKOLEN  I  BELLINGE  VED  ODENSE  DEN  21.  FEBRUAR  2016

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær lige åbenSvær lige åben
Elite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige åben
Dato: 2016-02-21 09:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlomløbPindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X (M)00:33,6900:22,78013
2Julie HansenNikos Sana Meilé af Kandie (M)00:41,5000:24,15012
3Camilla á ArgjumJordbærgårdens Holly (M)00:37,1200:27,7200 - 0:18,9412
4Julie HansenMøllerhusets Interstellar (L)00:36,5700:27,7300 - 0:19,0622
5Camilla á ArgjumStampegårdens Lady Deathstri...(M)00:56,2800:29,31012
6Camilla á ArgjumZincerellas The Kingsroad (M)00:37,7500:35,59012
7Anna MortensenUnikos Zarkana Av Stjärnan (L)00:30,7210:20,7512
8Camilla á ArgjumStampegårdens 5th Avenue (M)10:48,8700:25,6911
9Julie HansenNikos Cinta Amini af Kandie (M)10:51,8400:27,4111
10Julie HansenKløvergårdens Nico (L)10:37,7500:30,3512
11Mia Berndorf LyngLyngs Van Der Woodsen (M)01:03,6610:40,5611
12Mette BrandbygeGood Luck Bear (M)00:53,6910:43,091
13Mia Berndorf LyngLyngs Goliath (M)01:21,4311:02,871
14Caroline Kryger JørgensenNødkærlunds Forget Me Not (M)20:53,7800:24,562
15Marlene BruhnJordbærgårdens Yankie (M)10:47,0610:32,872
16Karin MoslundKandies Nikos Hoop Besoni (L)11:12,5910:36,532
17Mia Berndorf LyngLyngs Nate Archibald (M)01:19,7220:37,312
18Emma FrederiksenKandies Summered Beta (M)11:01,3111:10,152
19Mette BrandbygeDo Your Best Bear (L)21:07,5901:24,502
20Freya HansenKandies Iron Man (M)11:37,5911:26,872
21Charlotte EllebyMalegas Con Air (M)01:29,820+1+12:07,182
22Camilla á ArgjumStampegårdens Doctor Doom (M)20:43,0910:22,253
23Mia Berndorf LyngAries Central Perk (M)20:53,8810:30,603
24Marlene BruhnStampegårdens Daredevil (M)20:32,7810:34,413
25Marlene BruhnStampegårdens Black Widow (M)21:11,6910:35,443
26Marlene BruhnJordbærgårdens Milky Way (M)21:06,4411:24,503
27Lisette KongerslevFunnys Nio-Naomi (L)11:15,7830:32,564
28Mette BrandbygeVisbys Blessington C. (M)21:16,8820:51,474
29Julie HansenKandies Krøllebølle (L)10:55,0331:09,694
30Charlotte EllebySundahl's Perla (M)21:30,9721:10,314
31Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol (L)30:40,79
32Freya HansenKandies Sankt Marie (L)30:58,50
33Karin MoslundStampegårdens One Million "M...(M)31:18,68
34Freya HansenKandies Sorte (L)31:24,06
35Freya HansenZentas Ragetti Deux (M)31:25,31
36Emma FrederiksenZentas SW Mygeeto (L)2+11:43,63
37Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (L)2+11:46,66
38Mia Berndorf LyngLyngs Blue Mountain State (L)41:04,65
39Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofia...(L)41:05,69
40Freya Hansen"Godsets" Rex (L)41:24,47
41Lisette KongerslevFriscos Ingen Dröm Är För St...(L)41:46,28
42Lisette KongerslevHønsehusets Lovely Molly (L)51:02,69
43Lisette KongerslevHønsehusets Sinister (L)61:40,43
44Emma FrederiksenElmelys Glenbriar Fugu af Fi...(L)4+22:20,57
45Lisette KongerslevHønsehusets Alyce (L)71:10,40
46Anna MortensenKlundtes Apple Blossom (L)91:33,59
47Laura Sofie KofoedBygholms Kiiro (M)7+32:34,84
Uplac.Charlotte EllebySundahl's Elliot Blueberry "...(L)Trukket
Uplac.Emma FrederiksenKandies Sankt Lucia (L)Trukket
Uplac.Freya HansenElmelys Freja (M)Trukket
Uplac.Freya HansenZentas Spotless Behavior (M)Trukket
Uplac.Laura Sofie KofoedStampegårdens La Vaque (Bell...(M)Trukket
v7Marlene BruhnSilverados Piper Cub (V)00:48,2200:38,470
Antal deltagere: 53.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Karen Frederiksen
Sekretær: Karen Frederiksen
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2016-02-21 12:28:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens 5th Avenue (M)00:28,1500:16,50023
2Camilla á ArgjumJordbærgårdens Holly (M)00:19,7400:20,80022
3Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X (M)00:48,6200:29,44022
4Mia Berndorf LyngLyngs Nate Archibald (M)01:00,6300:44,56022
5Mia Berndorf LyngLyngs Van Der Woodsen (M)01:07,1800:56,94022
6Camilla á ArgjumStampegårdens Hypnotic Poiso...(S)00:43,9310:28,7211
7Mette BrandbygeSecret Story (S)01:06,8110:59,4111
8Karin MoslundSequin Smile (S)10:57,0920:44,913
9Camilla á ArgjumStampegårdens Lady Deathstri...(M)20:35,31
10Karin MoslundOceans Alex Atlantic af Nica...(S)20:39,19
11Mette BrandbygeLykkes Jessie J (S)20:44,87
12Karen FrederiksenKandies Bianca Gamma (S)20:45,22
13Freya HansenKandies James Grieve Beta (S)20:45,88
14Julie HansenNikos Sana Meilé af Kandie (S)20:46,75
15Caroline Kryger JørgensenNødkærlunds Forget Me Not (M)20:50,62
16Karen FrederiksenNardus Viera Nadeza af Zenta...(S)21:07,53
17Camilla á ArgjumStampegårdens Doctor Doom (M)30:46,31
18Camilla á ArgjumJordbærgårdens Milky Way (M)30:55,32
19Camilla á ArgjumJordbærgårdens Yankie (M)2+11:01,00
20Mia Berndorf LyngLyngs Will Turner (S)31:09,72
21Mette BrandbygeGood Luck Bear (M)31:10,00
22Mia Berndorf LyngAries Central Perk (M)2+11:51,43
23Mette BrandbygeSofiagårdens Lion Air (S)3+10:43,15
24Camilla á ArgjumZincerellas The Kingsroad (M)40:47,54
25Camilla á ArgjumStampegårdens Splish Splash (S)40:55,56
26Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic Kaki (S)51:19,54
27Mette BrandbygeVisbys Blessington C. (M)61:46,85
Uplac.Freya HansenZentas Ragetti Deux (M)Trukket
Uplac.Freya HansenZentas Spotless Behavior (M)Trukket
Uplac.Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque (M)Trukket
Uplac.Mia Berndorf LyngLyngs Goliath (M)Trukket
Antal deltagere: 31.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn
Sekretær: Lisette Kongerslev, Caroline Jørgensen
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2016-02-21 08:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura00:51,9600:31,10014
2Camilla á ArgjumOceans GCh. Dance Into The Lig...01:00,9110:39,841
3Lisette KongerslevOceans Going To A GoGo af Bella11:07,6900:42,561
4Camilla á ArgjumEikhaugens Back in Business10:55,5900:56,941
5Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Diasay Rapa N...10:54,9110:27,562
6Marlene BruhnHønsehusets Ch. Sniff20:46,4000:32,092
7Camilla á ArgjumStampegårdens Notting Hill00:59,3820:45,062
8Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero11:00,5910:53,192
9Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken21:17,0310:30,973
10Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...20:53,1010:36,543
11Charlotte EllebyLykkes Falcon21:01,0410:46,223
12Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...21:12,9310:46,723
13Freya HansenZentas Nardus Nadéj Nepamora01:22,162+12:06,003
14Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale20:44,1920:27,284
15Lisette KongerslevHønsehusets Balouline00:50,7540:28,594
16Mette BrandbygeLykkes Secret Soul21:05,6030:54,475
17Camilla á ArgjumRegnbågens SCh. Fuel for Life30:34,78
18Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...40:35,00
19Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Empire State...40:51,59
20Julie HansenLeeds Back To Black41:05,95
21Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega41:36,84
22Lisette KongerslevStampegårdens King's Cross51:11,50
Uplac.Anna MortensenDolls Inpavidus HeraklesTrukket
Uplac.Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner SuspektTrukket
Uplac.Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter PounderTrukket
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karen Frederiksen
Sekretær: Karen Frederiksen
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2,5 min
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.