Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

KR.  HIMMELFARTS-STÆVNE  HOS  EMMA  I  ODENSE  DEN  5.  MAJ  2016

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær lige åbenSvær lige åben


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige åben
Dato: 2016-05-05 13:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlKl.pr.PindPoint
1Heidi RasmussenKandies Nikos Hoop Besoni (L)00:30,2800:18,07023
2Mia Berndorf LyngLyngs Blue Mountain State (M)00:46,5900:23,53012
3Mette BrandbygeDo Your Best Bear (M)00:35,5900:36,82012
4Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofia...(L)10:48,5000:21,0012
5Emma FrederiksenNikos Cinta Amini af Kandie (M)00:43,2810:23,8511
6Heidi RasmussenKandies Tomás (L)10:31,7800:28,6912
7Anne-Mette FoghSundahl's Beatrice (M)10:46,6000:28,9611
8Julie HansenMøllerhusets Interstellar (M)0+10:38,7500:30,2511
9Mette BrandbygeFunnys Coccinella (L)10:42,6200:31,7512
10Aase BjernerBygholms Navigator of the Oc...(M)10:48,6900:32,8111
11Heidi FrederiksenZentas SW Mygeeto (M)10:40,3100:57,1511
12Katrine JessingOopsy Bear (M)00:57,6210:57,191
13Heidi FrederiksenKandies Macchiato Delta (L)0+12:02,7501:07,631Bestået
14Emma FrederiksenKandies Summered Beta (M)11:41,8101:19,101
15Julie HansenKløvergårdens Nico (M)20:29,4200:14,062
16Heidi FrederiksenKandies Krøllebølle (L)20:31,3400:22,352
17Heidi FrederiksenKandies Snedronningen (L)21:08,5900:30,122Bestået
18Mette BrandbygeVisbys Blessington C. (M)11:09,5910:30,592
19Julie HansenKandies Perle (L)20:51,0700:31,942
20Mia Berndorf LyngLyngs Goliath (M)10:31,6510:42,602
21Mia Berndorf LyngAries Central Perk (M)00:45,0321:03,782
22Elizabeth JensenZentas SW Kalee (M)10:53,8111:10,782
23Marie FloutrupHaMas Public Enemy af Gress (M)1+10:53,8801:47,342
24Karin MoslundKandies Francesca (L)20:38,9710:27,973
25Mette BrandbygeGood Luck Bear (M)20:38,9010:30,933
26Julie HansenPlet (L)20:42,2810:31,573
27Louise Stub DetlefsenMøllerhusets I Am Legend (M)21:06,8110:32,563
28Lisette KongerslevFriscos Ingen Dröm Är För St...(M)10:55,8720:38,753
29Elizabeth JensenChristinegårdens Little Diva...(M)10:47,7220:52,883
30Louise Stub DetlefsenHybens Alasco Zaitun Hadar (M)10:47,411+11:35,283
31Karina VilsbøllFunnys Nio-Novak (M)20:36,2820:41,314
32Mia Berndorf LyngLyngs Nate Archibald (M)20:49,1321:19,374
33Louise Stub DetlefsenZentas Ragetti Deux (M)20:45,9021:34,034
34Heidi RasmussenKandies Violetta (L)21:22,72Trukket
35Emma FrederiksenKandies Sankt Lucia (L)31:42,12
36Marie FloutrupLyngs Bootstrap (M)31:49,22
37Heidi RasmussenKandies León (L)40:41,03
38Julie HansenKandies Sankt Vitus (L)40:43,43
39Lisette KongerslevHønsehusets Lovely Molly (M)40:50,22
40Anne-Mette FoghNew Wonder af Sofiagården (M)40:54,44
41Lisette KongerslevHønsehusets Alyce (M)40:56,72
42Camilla á ArgjumZincerellas Dance of Dragons...(M)3+11:10,37
43Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (M)41:33,28
44Anne-Mette FoghEagles' Heart of Ice af Lego...(M)3+11:37,40
45Lisette KongerslevFunnys Nio-Naomi (M)50:52,44
46Katrine JessingAikas East River Park af Hyb...(L)4+11:05,25
47Marie FloutrupAries Countdown (M)3+22:13,29
48Louise Stub DetlefsenKandies Iron Man (M)5+12:03,14
Uplac.Caroline Kryger JørgensenNødkærlunds Forget Me Not (M)00:24,60Disk. Fejl bane
Uplac.Charlotte EllebyMalegas Con Air (M)Trukket
Uplac.Elizabeth JensenLittle Beauty Dot Com (L)Trukket
v34Mette BrandbygeSkärbos HEROES Hiro (V)20:34,6230:43,045
Antal deltagere: 52.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Karen Frederiksen
Sekretær: Karine Vilsbøl
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2016-05-05 15:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlKl.pr.PindPoint
1Julie HansenNikos Sana Meilé af Kandie (S)00:40,0000:17,84013
2Marlene BruhnStampegårdens 5th Avenue (S)00:32,3400:22,10012
3Karina VilsbøllOceans Playa Vargas af Sofia...(S)00:36,2800:28,50012
4Marlene BruhnJordbærgårdens Milky Way (S)00:57,4700:39,81012
5Marlene BruhnJordbærgårdens Holly (S)10:24,9100:17,9711
6Katrine JessingAries Sri Lila (S)10:41,1500:29,4411
7Karina VilsbøllStald Neas 1D You & I af Mal...(S)11:02,1001:02,6911
8Caroline Kryger JørgensenNødkærlunds Forget Me Not (M)10:40,0110:32,442
9Mette BrandbygeDo Your Best Bear (M)20:37,1300:37,872Bestået
10Lisette KongerslevFriscos Ingen Dröm Är För St...(M)20:47,2700:38,312Bestået
11Aase BjernerFloras Catalina (S)1+11:03,7200:42,472
12Heidi FrederiksenZentas SW Mygeeto (M)21:15,7800:57,592
13Marlene BruhnZincerellas The Kingsroad (S)10:19,0320:22,193
14Marlene BruhnJordbærgårdens Yankie (S)21:08,8510:27,443
15Heidi RasmussenSequin Smile (S)20:40,4610:33,123
16Marlene BruhnStampegårdens Doctor Doom (S)20:32,3610:33,943
17Emma FrederiksenNikos Cinta Amini af Kandie (M)20:51,0010:34,043
18Mette BrandbygeSecret Story (S)11:07,5021:00,343
19Julie HansenMøllerhusets Interstellar (S)1+10:47,821+10:36,064
20Mia Berndorf LyngLyngs Blue Mountain State (S)21:20,6221:04,064
21Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque (Bell...(S)21:19,5021:35,094
22Mette BrandbygeGood Luck Bear (M)20:44,0040:38,886
23Julie HansenKløvergårdens Nico (M)20:47,6940:53,976
24Heidi FrederiksenKandies Upsi Daisy (S)11:09,03Trukket
25Emma FrederiksenKandies Summered Beta (M)21:15,06Trukket
26Mia Berndorf LyngLyngs Will Turner (S)30:55,87
27Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic Kaki (S)31:01,59
28Mia Berndorf LyngAries Central Perk (M)31:10,88
29Marlene BruhnZincerellas Dance of Dragons...(M)40:49,18
30Marlene BruhnStampegårdens Black Widow (S)41:03,69
31Mia Berndorf LyngLyngs Nate Archibald (M)41:38,19
32Karen FrederiksenMøllerhusets I Am Legend (M)50:58,28
33Marie FloutrupFunnys Obsessed With Me (S)51:36,38
34Heidi RasmussenOceans Alex Atlantic af Nica...(S)3+22:29,00
35Katrine JessingHybens Alasco Zaitun Hadar (M)5+11:39,03
36Mia Berndorf LyngLyngs Goliath (M)61:40,66
Uplac.Elizabeth JensenChristinegårdens Little Diva...(M)Disk.
Uplac.Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (M)Trukket
Uplac.Katrine JessingOopsy Bear (M)Trukket
Uplac.Lisette KongerslevHønsehusets Alyce (M)Trukket
Uplac.Marie FloutrupLyngs Van Der Woodsen (S)Trukket
Uplac.Mette BrandbygeVisbys Blessington C. (M)Trukket
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Heidi Frederiksen, Lisette Kongerslev
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.