Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

SOMMERSTÆVNE  VED  STALD  HELSDAM  TÆT  PÅ  VINKEL  VED  VIBORG  DEN  26.  JUNI  2016

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeMiddelsvær kroget
Svær krogetElite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2016-06-26 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens Zoom Flume00:30,1900:25,690
2Susanna Mørck KristensenMøllerhusets G*00:22,5300:33,090
3Henriette VingborgFru Plet00:37,5300:43,320
4Stine BredkjærSundahls Shorty (Buller)10:17,2200:16,751
5Christine VangSundahls Stabbington00:17,3110:31,401
6Kristian VingborgHr. Ninus31:15,4331:33,776
Uplac.Lisa HeinFionas Kamille0+11:05,57Disk.
Uplac.Isabella Nørgaard AndersenNødkærlunds Melton00:31,97Disk.
Uplac.Jasmin JanssonTwixDisk.
Antal deltagere: 9.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn
Sekretær: Asta Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2 Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2016-06-26 11:37:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumZincerellas Dance of Dragons00:35,5000:25,63013
2Maria GadkjærSundahl's Anastasia Tremaine00:34,6900:27,15012
3Marlene BruhnStampegårdens Daredevil10:34,5900:21,3111
4Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy10:58,2500:33,9111
5Marlene BruhnStampegårdens Black Widow10:35,5400:35,5911
6Susanna Mørck KristensenVilma af Pecasus01:03,3510:47,501
7Susanna Mørck KristensenVerner af Pecasus10:49,3400:49,161
8Janni LarsenHedebo´s Bumper11:03,4400:52,381
9Maria GadkjærMalegas Air Force One10:54,4410:35,032
10Janni LarsenFoxbat af Pecasus00:43,6820:50,692
11Lisa HeinNidus' Nitidus af Flora11:11,5610:52,822
12Janni LarsenNødkærlunds Eet11:21,2220:42,443
13Susanna Mørck KristensenOceans Oasis af Stampegården10:51,781+42:53,976
14Marlene BruhnJordbærgårdens 9/1910:48,0360:50,877
15Mia HansenFunnys Nio-Naomi20:39,87
16Camilla Kirk JensenFunnys Fighting The Fear20:43,66
17Mia HansenEskirs Anaki Skyzoo20:56,31
18Lisa HeinPlayers Nivalis af Flora21:38,53
19Mia HansenFunnys Elephas1+12:07,22
20Asta BredkjærElmely's Super Hero30:28,53
21Stine BredkjærElmelys Glenbriar Spinner af F...2+11:42,47
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Aspirant: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: C2 - 0+1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2016-06-26 09:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...00:44,9700:23,28013
2Camilla á ArgjumStampegårdens Doctor Doom00:37,2200:26,19012
3Camilla á ArgjumStampegårdens 5th Avenue00:37,6400:26,68012
4Asta BredkjærLykkes Bernadotte00:45,2500:27,97012
5Asta BredkjærSunsides Dress Divine00:58,5300:29,87012
6Mia HansenFunnys Nio-Nima00:53,2500:34,31012
7Mia HansenHønsehusets Bibi Bine00:38,8100:45,22012
8Janni LarsenNødkærlunds Günther Zobel11:07,4400:28,3711
9Janni LarsenNødkærlunds Lumia00:44,4410:31,6511
10Lene GadkjærZentas Parkour10:43,2800:33,6211
11Christine VangVisbys Attymass C.11:05,6600:52,8211
12Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets0+12:13,5901:14,7511
13Stine BredkjærElmely Oceans Conqueror af Fio...10:58,4110:36,222
14Camilla Kirk JensenLykkes Spiderman10:52,9110:53,152
15Janni LarsenHønsehusets Chap11:09,6210:53,842
16Camilla Kirk JensenKlundtes Little Adventure10:39,4410:53,972
17Susanna Mørck KristensenVi.P's Malakit11:09,8210:54,252
18Mia HansenFunnys Nio-Nilo10:56,8110:56,382
19Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)11:25,4011:17,472
20Poul Erik KristensenEagle af Pecasus0+12:06,04Trak sig
21Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X20:33,59
22Camilla Kirk JensenUniKins Countdown20:47,53
23Janni LarsenNødkærlunds Blue Lightning20:58,16
23Mia HansenLilliens LEGO Dublo20:58,16
25Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso21:13,78
26Camilla Kirk JensenJordbærgårdens Merkur21:30,09
27Christine VangFunnys Nio-Nikkia1+11:39,56
28Lisa HeinRozettas Plectrum21:51,22
29Camilla á ArgjumZincerellas The Kingsroad30:32,35
30Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus31:10,47
31Mia HansenBlancos Endovier31:23,13
32Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...2+12:02,25
33Mia HansenKlundtes Art Of Darkness40:53,57
34Janni LarsenNødkærlunds Optimus51:28,63
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: C2 0+1 videre i finale
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite lige
Dato: 2016-06-26 13:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mia HansenWinds GCh. Nioryu00:31,8600:30,61014
2Camilla á ArgjumJordbærgårdens Holly10:58,3200:22,4311
3Marlene BruhnHønsehusets Ch. Snusmumriken10:49,9300:31,031
4Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero10:34,6400:32,211
5Camilla á ArgjumStampegårdens Lady Deathstrike01:21,3110:55,001
6Stine BredkjærMøllerhusets Dexter11:05,0100:55,501
7Mia HansenEskirs Ch. Nio Boogaloo10:49,9210:20,432
8Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount10:24,8010:28,312
9Marlene BruhnJordbærgårdens Milky Way10:56,8410:36,652
10Asta BredkjærElmelys Giant Whoops10:50,5410:41,592
11Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...10:46,5910:44,512
12Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...11:43,4611:23,812
13Camilla á ArgjumRegnbågens SCh. Fuel for Life10:42,1420:39,503
14Camilla Kirk JensenUniKins Countdown11:03,3420:43,323
15Mia HansenFunnys Nio-Nima21:05,3210:44,633
16Mia HansenFunnys Nio-Nilo21:05,6210:58,543
17Mia HansenHønsehusets Bibi Bine20:47,9011:08,203
18Lisa HeinNeottia Nidus-avis10:22,4630:25,234
19Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidus10:57,8930:37,094
20Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...20:59,3420:47,124
21Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub10:48,2230:47,464
22Lisa HeinFionas Napellus11:01,6130:47,934
23Marlene BruhnHønsehusets Ch. Sniff20:57,4820:48,174
24Mia HansenSofiagårdens Mistral Air30:34,14
25Camilla á ArgjumStampegårdens Doctor Doom30:34,50
26Camilla Kirk JensenStampegårdens King's Cross30:38,14
27Mia HansenFunnys Bobble30:39,43
28Camilla á ArgjumStampegårdens 5th Avenue30:44,31
29Lene GadkjærLykkes Ch. Catwoman30:52,20
30Mia HansenPletvangs Rain Maker30:53,36
31Christine VangVisbys Attymass C.2+11:30,86
32Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Shelgon40:44,98
33Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...40:46,67
34Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air3+10:48,62
35Susanna Mørck KristensenVangs Half-Blood Prince3+11:41,45
36Betina MillerFionas Jazz Jack50:59,59
37Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)51:50,18
38Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X5+11:01,82
39Mia HansenKlundtes Art Of Darkness71:03,84
40Lisa HeinRozettas Plectrum6+32:30,89
Uplac.Camilla Kirk JensenLykkes SpidermanTrak sig
Uplac.Susanna Mørck KristensenFaun af PecasusTrak sig
Uplac.Susanna Mørck KristensenOceans Bounty af FionasTrak sig
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Aspirant: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: C2 0+1+2 fejl i finale
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.