Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

JULESTÆVNE  HOS  JANNI  I  BRØNDBY  DEN  17.  DECEMBER  2016

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Middelsvær lige åbenElite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2016-12-17 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Cecilie BrenholdtNødkærlunds Peanut00:19,0400:21,090
2Cecilie BrenholdtDay Berry af Gress00:31,0300:47,370
3Signe BrenholdtStampestaldens Diego00:36,5010:55,341
4Marianne NielsenVestvoldens Hello My Lady (Fel...11:01,09
5Kicki DjarnerBeluga´s Tama 7Heart af Pirate...11:28,40
6Carola BaunBeluga´s Brian 7Heart af Pirat...21:15,25
7Tanja Skou PedersenUniKins Rolling Thunder30:28,10
8Marianne NielsenVestvoldens Sea-lavender (Holl...30:42,44
9Tanja Skou PedersenUniKins Bayonet Lightning41:14,50
Uplac.Signe BrenholdtFunnys Hinata HyugaTrukket
Uplac.Tanja Skou PedersenUniKins Crescent WindTrukket
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C2, 0 fejl i finalen
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Let lige
Dato: 2016-12-17 09:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Marie Schunck Ter-BorchStrandmøllens Valrhona Opalys00:18,4700:14,8101
2Tanja Skou PedersenStampegårdens Madame Web00:22,1600:24,6801
3Mia HansenFunnys Aura01:05,4400:26,3101
4Mia HansenHønsehusets Cruse of the Black...00:11,7500:37,0301
5Signe BrenholdtFunnys Ingrid00:18,9100:38,3401
6Trine DrejerHybens Justify The Means00:21,7800:53,6001
7Cecilie BrenholdtEskirs Meza Kabul00:13,8110:13,4711
8Janni BrenholdtStampestaldens Ludmilla00:42,6810:34,121
9Marlene BruhnBellas Beauty and the Beast00:18,0910:34,621
10Marlene BruhnJordbærgårdens Got Style00:47,5310:34,621
11Marianne NielsenByggerens Shadow00:30,8111:04,501
12Mette BrandbygeStampegårdens Agent Venom10:16,44
13Mia HansenKlundtes Twilight Sparkle10:16,47
14Mia HansenKlundtes Crystal Arrow10:22,00
15Marianne NielsenVesterleds New Harvey Wallbang...10:22,22
16Mia HansenStampegårdens Tippy Toe10:22,56
17Trine DrejerHybens Scorpion Kings10:26,12
18Marlene BruhnSheiks Molevitten10:28,00
19Marianne NielsenFunnys Red Alert10:29,29
20Cecilie BrenholdtFunnys Amira10:35,94
21Tanja Skou PedersenOceans Punta Uva af Sofiagården10:37,59
22Lisa Sinnerup GressVery Berry af Gress10:39,72
23Mia HansenCarrots Luis10:48,47
24Lisa Sinnerup GressQuarter Quell af Gress20:27,25
25Karina VilsbøllVilsmøllegaardens Flower Power...20:33,44
26Marlene BruhnJordbærgårdens Filifjonk20:36,56
27Charlotte EllebyHønsehusets At World's End20:43,00
28Trine DrejerHybens Leaky Faucets20:56,34
29Lisa Sinnerup GressLast One af Gress21:09,85
30Mia HansenBellas Spot On30:45,94
31Signe BrenholdtStampestaldens Francesca41:26,25
32Lisa Sinnerup GressLucky Berry af Gress51:05,28
v23Karina VilsbøllStald Parsbergs Koh Tao af H...(V)10:40,60
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Aspirant: Christine Vang Kristensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C2 0 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige åben
Dato: 2016-12-17 10:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Marlene BruhnBellas Beauty and the Beast (L)00:32,5000:12,7502
2Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon (M)00:34,6500:15,5701
3Marianne NielsenVestvoldens Cuba Libre (Cuba...(M)00:37,3200:24,9601
4Tanja Skou PedersenUniKins Allure of the Seas (M)00:36,7200:34,5301
5Tanja Skou PedersenUniKins Oasis of the Seas (M)00:22,1300:37,9701
6Tanja Skou PedersenKlundtes Iron Defence (M)00:29,0700:49,2901
7Christine VangSundahls Stabbington (M)10:29,2100:12,1811
8Christine VangStampegårdens Agent Venom (L)10:37,9100:20,0012
9Marie Schunck Ter-BorchStrandmøllens Valrhona Opaly...(M)10:20,9400:24,0611
10Trine DrejerEskirs Meza Kunar (M)10:35,1200:25,5011
11Marlene BruhnJordbærgårdens Freedom Plaza...(M)10:48,8400:27,5911
12Karina VilsbøllVilsmøllegaardens Pancake Po...(M)00:43,6610:34,8811
13Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro (M)10:33,4100:42,3711
14Signe BrenholdtStampestaldens Jessie J (M)00:24,8411:22,371
15Mette BrandbygeVisbys Blessington C. (M)01:14,4111:39,411
16Charlotte EllebySundahls Goat Boy (M)10:22,5310:13,812
17Tanja Skou PedersenUniKins Independence of the...(M)00:15,9120:19,682
18Mia HansenBellas Pappelina (M)10:37,6210:25,002
19Trine DrejerBjørkvangs Wind Daimyo (M)10:31,5610:28,792
20Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream (L)11:04,8410:37,872
21Trine DrejerAikas East River Park af Hyb...(M)10:58,4410:49,902
22Tanja Skou PedersenOceans Punta Uva af Sofiagår...(L)10:44,0010:51,182
23Tanja Skou PedersenKlundtes Brick Break (M)10:24,7220:26,973
24Cecilie BrenholdtEskirs Meza Kabul (L)10:26,0320:28,973
25Marianne NielsenPletvangs SL Vanilla (M)11:14,9121:28,003
26Marlene BruhnSheiks Molevitten (L)10:25,8130:26,404
27Tanja Skou PedersenStampegårdens Madame Web (L)10:37,6231:18,694
28Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe (L)20:20,03
29Kicki DjarnerUnikos Zarkana Av Stjärnan "...(M)20:20,06
30Tanja Skou PedersenUniKins Freedom of the Seas (M)20:20,57
31Mia HansenFunnys Aura (L)20:37,54
32Marianne NielsenPletvangs Disco (M)20:38,91
33Mia HansenFunnys Timenta (M)20:39,88
34Tanja Skou PedersenAsta La Vistas Pyke (M)20:41,50
35Marianne NielsenByggerens Shadow (L)20:45,10
36Charlotte EllebySundahls Ella (M)20:45,34
37Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon (M)20:48,38
38Trine DrejerHybens Scorpion Kings (L)20:49,69
39Christine VangFunnys Seiza (M)20:52,84
40Christine VangJordbærgårdens Stainless Ste...(M)20:57,00
41Mia HansenCarrots Luis (L)21:03,44
42Signe BrenholdtFunnys Ingrid (L)21:04,50
43Trine DrejerHybens Justify The Means (L)21:41,66
44Kicki DjarnerFunnys Ursus "Ursus" (M)1+11:46,50
45Marianne NielsenVesterleds New Harvey Wallba...(L)30:31,66
46Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow (L)30:35,53
47Marie Schunck Ter-BorchKlundtes Bagheera (M)30:38,19
48Mia HansenHønsehusets Cruse of the Bla...(L)30:48,25
49Trine DrejerHybens Cappon Magro (M)30:51,00
50Mia HansenKlundtes Twilight Sparkle (L)30:52,75
51Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan (M)2+10:59,84
52Marianne NielsenFunnys Red Alert (L)31:26,93
53Mia HansenFunnys Zlatava (M)2+12:05,75
54Mette BrandbygeHønsehusets Alyce (M)40:35,93
55Trine DrejerHybens Fiore Sardo (M)40:38,50
56Marie Schunck Ter-BorchEskirs Anaki Boondox (M)40:45,53
57Trine DrejerHybens Leaky Faucets (L)40:56,35
58Mia HansenFunnys Kentaro (M)40:58,28
59Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll (M)3+11:21,57
60Trine DrejerAikas Brooklyn Bridge Park a...(M)51:03,90
61Camilla Kirk JensenBellas Spot On (L)5+1+12:01,57
Uplac.Mette BrandbygeJordbærgårdens Mourning Glor...(M)Trukket
Uplac.Mia HansenFunnys Kakato (M)Trukket
Antal deltagere: 63.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Sinnerup Gress
Sekretær: Lisa Sinnerup Gress
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2016-12-17 13:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Charlotte EllebyLykkes JoJo10:52,3400:31,3711
2Karina VilsbøllOceans Ch. Playa Vargas af Sof...10:35,9100:59,9011
3Mia HansenStampegårdens Ch. Empire State...20:46,1300:29,692
4Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...20:49,0000:45,312
5Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub20:32,2510:24,713
6Camilla Kirk JensenUniKins Countdown20:47,5710:28,563
7Mia HansenPletvangs Rain Maker20:36,3110:33,343
8Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount20:57,2110:52,473
9Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater Lake10:57,7520:55,503
10Tanja Skou PedersenHønsehusets Snorkfrøken20:50,3120:35,694
11Marlene BruhnLykkes SCh. Fancy Faith10:48,7830:36,684
12Marlene BruhnJordbærgårdens Milky Way20:52,9420:54,374
13Mia HansenLevades High For This20:50,4420:55,634
14Mia HansenEskirs Ch. Nio Boogaloo10:36,7240:27,595
15Trine DrejerHybens Caro Aika20:44,4330:32,225
16Marlene BruhnHønsehusets Ch. Snusmumriken30:44,78
17Mia HansenTaharas Farida Mugisha30:52,32
18Mia HansenFunnys Nio-Nima30:56,31
19Trine DrejerCAs Arecurius Ogmios31:00,03
20Mia HansenBlancos Nioryu Nakir31:05,03
21Mia HansenFunnys Nio-Nilo31:13,40
22Mette BrandbygeSecret Story31:18,28
23Marie Schunck Ter-BorchMabohas Mount Makalu31:29,65
24Mia HansenWinds Ch. Zhawn Mizai2+12:18,28
25Camilla Kirk JensenStampegårdens King's Cross40:50,16
26Tanja Skou PedersenTaharas Eli Loker3+11:06,97
27Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale3+11:11,03
28Tanja Skou PedersenTaharas Cute Poison (Domino)41:50,60
29Marlene BruhnHønsehusets Ch. Sniff50:50,34
30Mia HansenStampegårdens Tales of Symphon...50:52,35
31Trine DrejerHybens Hugo Boss51:33,44
32Lisa Sinnerup GressTaharas Olau4+11:41,12
33Camilla Kirk JensenLykkes Spiderman3+21:42,09
34Lisa Sinnerup GressHønsehusets Berry Blast60:49,38
35Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in Crime60:50,17
36Camilla Kirk JensenEikhaugens Back in Business60:51,63
37Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing Adventure5+11:19,78
38Lisa Sinnerup GressPretty Dirty Secrets af Gress70:50,10
39Mia HansenFunnys Bobble70:50,13
40Trine DrejerBlancos Awati Imphal Raipur6+12:09,03
41Mia HansenWinds Shouji10+11:52,13
Uplac.Marie Schunck Ter-BorchPletvangs LibertinerTrukket
Uplac.Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...Trukket
Uplac.Tanja Skou PedersenHelsteds Breaking BadTrukket
Uplac.Tanja Skou PedersenStampegårdens Island of Advent...Trukket
Antal deltagere: 45.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Aspirant: Christine Vang Kristensen
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2:30
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.