Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

INDFLYTTER-  OG  FØDSELSDAGSSTÆVNE  HOS  RASMUS  I  HORSENS  DEN  2.  APRIL  2017

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær krogetSvær kroget
Terrænhop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær kroget
Dato: 2017-04-02 09:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mymlan00:42,3700:21,72013
2Camilla á ArgjumStampegårdens Deathcry00:54,0600:31,34012
3Marlene BruhnJordbærgårdens Got Style00:53,6900:33,53012
4Mette BrandbygeBellas Lucie Kaas00:46,9700:36,44012
5Charlotte EllebySundahls Goat Boy00:46,1900:39,94012
6Camilla á ArgjumJordbærgårdens Fru Filifjonk01:18,1900:42,84012
7Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll01:07,6200:54,62012
8Charlotte EllebyJordbærgårdens Stainless Steel01:14,2801:13,78012
9Mette BrandbygeFunnys Seiza10:44,1200:24,7511
10Freya HansenKlundtes Dragon Breath10:36,2500:30,851
11Julie Bøje Due JensenSommerly´s Proxima Astraeus0+10:58,0600:41,311
12Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...11:22,1200:46,181
13Karen FrederiksenKandies Iron Man10:44,8400:49,411
14Emma FrederiksenKandies Snedronningen10:53,5400:57,211
15Mette BrandbygeStampegårdens Agent Venom20:40,0700:25,062
16Mette BrandbygeFunnys Coccinella20:40,9400:29,072
17Karen FrederiksenNødkærlunds Forget Me Not10:47,6810:34,032
18Charlotte EllebySundahls Ella11:01,0910:38,812
19Karen FrederiksenMøllerhusets I Am Legend21:03,0900:39,312
20Marlene BruhnSheiks Molevitten10:33,0610:41,752
21Emma FrederiksenKandies Klodshans11:04,6911:06,752
22Marlene BruhnSheiks Nysgerrige Nille30:47,5900:33,153
23Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean30:38,0000:34,283
24Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream2+11:19,6900:36,873
25Charlotte EllebySundahls Stabbington31:10,3700:39,973
26Marlene BruhnBellas Beauty and the Beast31:23,2200:40,533
27Marlene BruhnJordbærgårdens 9/1921:06,6610:53,843
28Rasmus BjernerKlara af Pecasus21:05,1511:05,253
29Julie Bøje Due JensenCaesar Golden Kids21:17,2511:06,223
30Emma FrederiksenZentas SW Mygeeto11:00,0921:12,343
31Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon20:40,5620:26,634
32Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic Kaki30:41,9410:30,694
33Susanna Mørck KristensenVerner af Pecasus20:51,9320:41,284
34Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)30:57,6210:47,314
35Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro31:06,9311:00,844
36Karen FrederiksenZentas Ragetti Deux2+1+12:15,6201:28,814
37Susanna Mørck KristensenViola af Pecasus31:11,6921:01,605
38Mette BrandbygeVangs Dr. Avery31:02,9021:16,595
39Mette BrandbygeLykkes Jessie J20:46,0640:53,476
40Karen FrederiksenKandies Sorte4+11:34,1220:42,547
41Bente Bøje JensenSommerly´s Eagle Claw Nebula51:29,4030:36,538
42Emma FrederiksenKandies Macchiato Delta4+32:33,9121:08,639
Uplac.Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque (Belle)Trukket
v1Charlotte EllebyLykkes Falcon (V)00:34,0700:20,150
Antal deltagere: 44.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Aspirant: Christine Vang Kristensen
Sekretær: Christine Vang
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2017-04-02 12:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Karen FrederiksenKandies Bianca Gamma10:52,8400:48,00113
2Karen FrederiksenNardus Viera Nadeza af Zenta10:51,0900:53,2811
3Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...10:40,3510:24,132
4Mette BrandbygeDo Your Best Bear10:48,9010:30,432
5Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir20:47,2500:54,072
6Mette BrandbygeSheiks Ego Boost30:38,4700:21,633
7Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Harmony30:45,0000:22,563
8Julie Bøje Due JensenHønsehusets Dr. No21:05,1510:24,223
9Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right10:51,5620:30,633
10Camilla á ArgjumKlundtes Shady Daze20:39,5010:31,503
11Mette BrandbygeLykkes Boulder Dash2+11:04,9400:39,633
12Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia20:54,4020:39,074
13Susanna Mørck KristensenVilma af Pecasus31:19,0920:45,285
14Julie Bøje Due JensenMimrelunds Nikita Kounéli31:44,2821:20,345
15Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm60:39,5600:22,756
16Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Blue Petunia31:14,3130:57,166
17Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus41:03,0920:59,886
18Camilla á ArgjumHaugens Lunar Ellipse31:17,4741:51,757
19Freya HansenKandies James Grieve Beta50:46,2530:32,978
20Karen FrederiksenAries Sri Lila61:15,5020:34,478
21Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Zinnia6+11:23,4120:52,569
22Rasmus BjernerByte af Flora41:56,1651:48,229
23Susanna Mørck KristensenVi.P's Malakit5+11:48,9150:54,0911
24Karen FrederiksenNardus Nikos Nieodemus af Zenta5+32:42,192+1+12:06,5012
Uplac.Emma FrederiksenKandies Summered Beta6+1+12:06,41Trukket
Uplac.Charlotte EllebyFunnys Nio-NikkiaTrukket
v12Henrik Dyekjær MadsenSommerly's Pax (V)21:29,2511:02,403
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Marlene Bruhn
Aspirant: Christine Vang Kristensen
Sekretær: Marlene Bruhn
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Terrænhop
Dato: 2017-04-02 14:35:00

Plac.FørerKaninTidPindPoint
1Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur0:23,69
2Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir0:26,81
3Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...0:35,91
4Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy0:40,91
5Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia0:41,10
6Emma FrederiksenAries Sri Lila0:47,94
7Christine VangFunnys Seiza0:51,31
8Charlotte EllebyLykkes Falcon0:53,53
9Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)0:55,12
10Janni LarsenKlara af Pecasus0:59,19
11Emma Kirstin FundingSommerly´s Beatbox1:00,28
12Karen FrederiksenKandies Bianca Gamma1:08,50
13Henrik Dyekjær MadsenSommerly's Pax1:23,78
14Susanna Mørck KristensenVi.P's Malakit1:38,85
15Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus2:07,06
16Anita FrederiksenKnudsbøls Simba2:17,09
17Henny FundingBygholms Adventure of the Ocean2:18,13
18Sandra Achton FrederiksenKnudsbøls Josefine3:36,81
Uplac.Pernille Achton Frederiks...Knudsbøls AnnaTrukket
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: Ingen fejl, kun tiden tæller
Maksimum tid: Ingen
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.