Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

PÅSKESTÆVNE  HOS  KAREN  I  SNARUP  DEN  16.  APRIL  2017

Print
Tryk for at komme til:
Svær krogetElite lige
Elite kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Svær kroget
Dato: 2017-04-16 12:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Karen FrederiksenKandies Bianca Gamma00:57,8000:34,73013
2Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm00:48,3100:36,53012
3Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Harmony00:43,4300:46,06012
4Mette BrandbygeDo Your Best Bear11:00,4310:45,502
5Camilla á ArgjumKlundtes Shady Daze20:44,52
6Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...20:53,08
7Karen FrederiksenAries Sri Lila21:14,02
8Mette BrandbygeSecret Story21:17,90
9Mia HansenBlancos Endovier21:25,36
10Camilla á ArgjumHaugens Lunar Ellipse21:26,09
11Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...21:34,27
12Julie HansenMøllerhusets Interstellar30:30,20
13Mette BrandbygeSheiks Ego Boost30:35,36
14Camilla á ArgjumJordbærgårdens Fru Filifjonk30:51,67
15Camilla á ArgjumStampegårdens Deathcry31:05,12
16Mia HansenCAs Arecurius Midir31:06,22
17Karen FrederiksenNardus Viera Nadeza af Zenta31:09,77
18Karen FrederiksenNardus Nikos Nieodemus af Zenta31:43,27
19Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)31:43,73
20Mette BrandbygeLykkes Boulder Dash41:29,75
21Camilla Kirk JensenFunnys Fighting The Fear50:44,33
Uplac.Christine VangFunnys Nio-NikkiaTrukket
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn
Sekretær: Heidi Frederiksen
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2017-04-16 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mia HansenStampegårdens Ch. Empire State...00:44,6910:20,97114
2Mia HansenBlancos Nioryu Nakir10:48,6000:25,1211
3Mette BrandbygeSheiks Ego Boost10:55,5910:22,472
4Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air00:31,0020:27,372
5Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero10:44,5610:32,012
6Marlene BruhnOceans 4funkyflavours af Sheik20:59,6900:37,222
7Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...10:52,1510:43,152
8Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...11:00,6910:47,282
9Camilla Kirk JensenUniKins Countdown20:29,5910:23,503
10Camilla Kirk JensenEikhaugens Back in Business20:44,2810:27,473
11Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Harmony20:38,4710:31,503
12Karina VilsbøllOceans Ch. Playa Vargas af Sof...30:43,5000:42,823
13Mia HansenFunnys Nio-Nima20:45,3210:45,653
14Mia HansenFunnys Nio-Nilo11:02,1520:48,003
15Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount20:39,4120:20,064
16Camilla á ArgjumJordbærgårdens Ch. Holly10:46,6630:23,724
17Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X30:38,9710:26,754
18Julie HansenLeeds Back To Black20:51,6620:41,224
19Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...30:49,3510:46,814
20Marlene BruhnJordbærgårdens Milky Way1+11:22,8720:58,154
21Marlene BruhnHønsehusets Ch. Snusmumriken20:55,9421:01,474
22Mette BrandbygeDo Your Best Bear21:13,9130:44,605
23Anja SembergZentas Nardus Nadéj Nepamora30:54,5420:47,225
24Mia HansenTaharas Farida Mugisha10:44,8740:56,565
25Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...30:23,6322:09,035
26Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...20:37,7540:26,636
27Camilla á ArgjumStampegårdens Doctor Doom40:35,3420:31,226
28Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub20:43,0640:45,856
29Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...40:43,7821:07,786
30Camilla Kirk JensenStampegårdens King's Cross40:41,2830:23,657
31Lisa HeinFionas Napellus41:34,7841:16,128
32Camilla á ArgjumZincerellas Dance of Dragons40:44,4750:21,579
33Camilla á ArgjumStampegårdens Lady Deathstrike31:00,43Trukket
33Marlene BruhnHønsehusets Ch. Sniff41:11,87Trukket
35Mia HansenPletvangs Rain Maker50:39,44
36Mette BrandbygeSofiagårdens Ch. Lion Air4+10:55,62
37Mia HansenBlancos Endovier4+12:31,91
38Camilla á ArgjumRegnbågens GdCh. Fuel for Life60:50,62
39Anja SembergNardus Nikos Nieodemus af Zenta4+24:41,10
Uplac.Anja SembergKandies Bianca GammaTrukket
Uplac.Mette BrandbygeSecret StoryTrukket
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karen Frederiksen
Aspirant: Heidi Frederiksen
Sekretær: Karina Vilsbøll og Christine Vang
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 4 fejl i finale
Maksimum tid: 2,5 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2017-04-16 13:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mia HansenPletvangs Rain Maker01:07,4410:43,28114
2Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub10:56,4000:48,7211
3Mia HansenFunnys Nio-Nima11:07,0300:56,361
4Anja SembergZentas Nardus Nadéj Nepamora00:58,9111:59,271
5Camilla á ArgjumStampegårdens Doctor Doom20:57,4700:42,692
6Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero10:58,0910:44,782
7Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air10:38,3711:09,662
8Karina VilsbøllOceans Ch. Playa Vargas af Sof...11:15,6911:16,472
9Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X21:01,3810:29,153
10Mia HansenBlancos Nioryu Nakir20:51,6910:38,223
11Marlene BruhnJordbærgårdens Milky Way21:17,3410:58,033
12Camilla á ArgjumRegnbågens GdCh. Fuel for Life21:01,6520:43,344
13Marlene BruhnHønsehusets Ch. Snusmumriken11:26,8430:58,194
14Mia HansenTaharas Farida Mugisha20:54,8820:59,154
15Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...21:17,6621:06,254
16Lisa HeinFionas Napellus11:08,3151:18,946
17Camilla á ArgjumZincerellas Dance of Dragons30:56,42
18Camilla á ArgjumJordbærgårdens Ch. Holly31:03,81
19Camilla Kirk JensenUniKins Countdown2+11:28,15
20Mia HansenStampegårdens Ch. Empire State...31:29,28
21Julie HansenLeeds Back To Black31:43,81
22Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...32:21,56
23Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...40:46,81
24Christine VangSofiagårdens Ch. Lion Air41:19,75
25Camilla Kirk JensenStampegårdens King's Cross41:33,29
26Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...50:39,90
27Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount50:48,10
28Marlene BruhnOceans 4funkyflavours af Sheik4+11:28,38
29Camilla Kirk JensenEikhaugens Back in Business61:29,12
Uplac.Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...Trukket
Uplac.Mia HansenFunnys Nio-NiloTrukket
Antal deltagere: 31.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karen Frederiksen
Aspirant: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Christine Vang
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2,5 min
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.