Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

PÅSKESTÆVNE  HOS  CAMILLA  I  DYRUP  VED  ODENSE  DEN  17.  APRIL  2017

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær lige åbenSvær lige åben
Højdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige åben
Dato: 2017-04-17 11:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisette KongerslevSheiks Ellevilde Ella (M)01:06,7700:22,90013
2Mia Berndorf LyngLyngs Goliath (M)00:37,6500:24,09012
3Lisette KongerslevHønsehusets Dead Man's Chest...(M)00:43,8000:26,47012
4Emma FrederiksenMælkebøttegaardens Avocado (M)00:36,3000:26,70012
5Anja SembergKandies Oline (M)00:41,8700:33,09012
6Christine VangJordbærgårdens Stainless Ste...(M)00:39,1500:35,45012
7Christine VangVilsmøllegårdens Trivago (L)01:19,3800:39,30022
8Marlene BruhnHønsehusets Cloudtop Cruise (L)00:51,9600:49,28022
9Karen FrederiksenMøllerhusets I Am Legend (M)00:50,2310:24,961
10Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol (M)10:50,2100:35,561
11Lisette KongerslevHønsehusets Crazy Eight (M)00:36,2110:39,751
12Heidi FrederiksenKandies Macchiato Delta (M)11:14,9000:42,061
13Emma FrederiksenKandies Snedronningen (M)10:41,3310:42,612
14Karen FrederiksenKandies Stampe (M)11:06,5310:50,672
15Heidi FrederiksenMælkebøttegaardens Rambuton (M)10:38,7810:58,902
16Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon (L)20:30,28
17Lisette KongerslevHønsehusets Wild Wood (L)20:50,15
18Lisette KongerslevBellas Spot On (M)20:53,50
19Karen FrederiksenKandies León (M)21:02,42
20Karen FrederiksenZentas Ragetti Deux (M)21:05,02
21Christine VangMilleniums Höststorm (L)21:05,50
22Heidi FrederiksenKandies Klodshans (M)21:10,30
23Louise Stub DetlefsenSøgaards Azalia (L)21:19,96
24Karen FrederiksenKandies Iron Man (M)21:35,78
25Julie HansenKandies Perle (L)30:59,51
26Caroline Kryger JørgensenFunnys Hikui (L)40:37,64
27Maja SembergNødkærlunds Pistacia (M)3+11:01,45
28Emma FrederiksenKandies Sankt Lucia (L)3+11:36,67
29Anja SembergRed-SunHill (Lucky Star) af...(L)50:34,45
30Caroline Kryger JørgensenStampegårdens Isle of Wight (L)50:51,89
31Anja SembergStjerneregns Jeppe (L)51:18,17
32Karen FrederiksenKandies Sorte (L)51:24,50
33Heidi FrederiksenKandies Limbo (L)51:53,06
34Maja SembergStjerneregns Osman (L)71:07,31
35Maja SembergMoslund´s Sweet Miss Lilly (L)6+11:41,33
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla á Argjum
Aspirant: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Camilla á Argjum
Bedømmelsesmetode: C2 0 til 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2017-04-17 13:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumKlundtes Shady Daze (S)00:42,9000:17,46013
2Camilla á ArgjumJordbærgårdens Fru Filifjonk...(S)00:32,6400:17,87012
3Julie HansenMøllerhusets Interstellar (S)00:35,1100:18,86012
4Camilla á ArgjumHønsehusets Crazy Eight (M)00:22,8400:21,21022
5Lisette KongerslevFriscos Ingen Dröm Är För St...(S)00:48,8000:25,05012
6Mette BrandbygeBellas Spot On (M)00:40,6400:28,12022
7Caroline Kryger JørgensenNødkærlunds Forget Me Not (S)00:44,4300:30,23012
8Lisette KongerslevHønsehusets Dead Man's Chest...(S)00:31,7800:31,18012
9Mia Berndorf LyngLyngs Nate Archibald (S)01:00,5200:55,30012
10Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mymlan (S)10:50,3000:18,5811
11Mia Berndorf LyngLyngs Goliath (M)10:31,4300:25,0512
12Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll (S)10:50,2800:32,6411
13Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofia...(S)10:44,1700:34,1711
14Christine VangFunnys Seiza (S)10:39,2300:35,5511
15Freya HansenKandies James Grieve Beta (S)00:29,6410:38,3111
16Mette BrandbygeLykkes Jessie J (S)10:40,6800:40,4511
17Emma FrederiksenMælkebøttegaardens Avocado (M)10:31,1400:43,9612
18Marlene BruhnStampegårdens Black Widow (S)10:49,4310:36,582
19Emma FrederiksenKandies Snedronningen (M)00:48,6220:39,142
20Lisette KongerslevSundahls Innkeeper (S)11:04,4810:58,202
21Marlene BruhnSheiks Nysgerrige Nille (S)10:47,7820:58,963
22Heidi FrederiksenMælkebøttegaardens Rambuton (M)11:17,051+1+12:00,194
23Julie HansenNikos Sana Meilé af Kandie (S)10:25,8340:22,125
24Mette BrandbygeLykkes Boulder Dash (S)11:29,67Trukket
25Camilla á ArgjumStampegårdens Deathcry (S)20:33,12
26Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol (M)20:35,62
27Mia Berndorf LyngLyngs Will Turner (S)20:39,53
28Anja SembergKandies Oline (M)20:40,89
29Lisette KongerslevSheiks Ellevilde Ella (S)20:41,53
30Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af...(S)20:42,05
31Freya HansenKlundtes Dragon Breath (S)20:44,71
32Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm...(S)20:45,83
33Christine VangSundahls Stabbington (S)20:46,62
34Heidi FrederiksenKandies Macchiato Delta (M)20:50,59
35Maja SembergNødkærlunds Pistacia (M)20:50,70
36Freya HansenAries Sri Lila (S)20:59,87
37Julie HansenNew Wonder af Sofiagården (S)21:04,58
38Marlene BruhnJordbærgårdens Got Style (S)21:07,43
39Christine VangFunnys Nio-Nikkia (S)21:07,93
40Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki (S)1+11:18,71
41Camilla á ArgjumHaugens Lunar Ellipse (S)1+11:25,23
42Heidi FrederiksenZentas SW Mygeeto (S)21:32,43
43Mette BrandbygeFunnys Coccinella (S)30:21,39
44Mette BrandbygeBellas Lucie Kaas (S)30:32,02
45Julie HansenKløvergårdens Nico (S)30:42,89
46Marlene BruhnBellas Beauty and the Beast (S)30:47,39
47Heidi FrederiksenKandies Klodshans (M)31:22,31
48Mia Berndorf LyngLyngs Blue Mountain State (S)2+12:05,64
49Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic Kaki (S)40:47,34
50Marlene BruhnSheiks Molevitten (S)40:55,27
51Christine VangStampegårdens Agent Venom (S)4+11:12,83
Uplac.Christine VangVangs Dr. Avery (S)Trukket
Antal deltagere: 52.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karen Frederiksen
Sekretær: Karen Frederiksen
Bedømmelsesmetode: C2 0 til 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2017-04-17 09:30:00

Plac.FørerKanin405060707580Cert.Point
1Christine VangSundahls StabbingtonOOOXOXOXXX14
2Mette BrandbygeSheiks Ego BoostOOXOXXOXOXXX1
3Marlene BruhnOceans 4funkyflavours af Sheik-OOOXXX
4Lisette KongerslevFriscos Ingen Dröm Är För St...(S)-OOXOXXX
5Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura-OXOXOX
6Lisette KongerslevHønsehusets Balouline-OOXXX
7Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...OOOXXX
7Christine VangStampegårdens Agent VenomOOOXXX
7Mia Berndorf LyngLyngs Nate ArchibaldOOOXXX
10Christine VangBjørkebakkens Touch of HarmonyOXOOXXX
11Christine VangFunnys SeizaXOXOOXXX
12Julie HansenMøllerhusets InterstellarOOXOXXX
12Mette BrandbygeBellas Lucie KaasOOXOXXX
14Marlene BruhnJordbærgårdens SjötrollOOXXO
14Freya HansenKandies Bianca GammaOOXXOXXX
14Karen FrederiksenNardus Viera Nadeza af ZentaOOXXOXXX
14Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj NepamoraOOXXOXXX
14Mia Berndorf LyngLyngs Blue Mountain StateOOXXOXXX
19Caroline Kryger JørgensenNødkærlunds Forget Me NotOXOXXOXXX
20Marlene BruhnSheiks Nysgerrige NilleXOXOXXO
21Freya HansenKlundtes Dragon BreathOOXXX
21Julie HansenKløvergårdens NicoOOXXX
21Julie HansenLeeds Back To BlackOOXXX
21Julie HansenNew Wonder af SofiagårdenOOXXX
21Julie HansenNikos Sana Meilé af KandieOOXXX
21Marlene BruhnBellas Beauty and the BeastOOXXX
27Freya HansenKandies James Grieve BetaXXOOXXX
28Christine VangJordbærgårdens Stainless SteelOXOXXX
28Karen FrederiksenNardus Nikos Nieodemus af ZentaOXOXXX
30Freya HansenAries Sri LilaXOX
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla á Argjum
Aspirant: Heidi Frederiksen
Sekretær: Heidi Frederiksen
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2/3 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.