Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

FORÅRSSTÆVNE  VED  STALD  HELSDAM  TÆT  PÅ  VINKEL  VED  VIBORG  DEN  7.  MAJ  2017

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet kroget
Middelsvær kroget åbenSvær kroget åben
Elite kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2017-05-07 08:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Isabella Nørgaard AndersenNødkærlunds Melton00:23,6300:24,220
2Patricia MøllnitzDundines Kenja00:17,4410:15,841
3Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot10:28,8400:29,471
4Anja SembergStjerneregns Flam01:16,4411:18,221
5Patricia MøllnitzDundines Kibalo10:21,0710:15,472
6Isabella Nørgaard AndersenAlfred11:41,5510:52,062
7Anja SembergStjerneregns Big McIntosh (Big...20:53,6901:12,782
8Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blood20:42,8111:07,163
9Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie2+11:26,3611:32,384
10Maja SembergStjerneregns Diamond Tiara10:35,122+11:34,034
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Christine Vang Kristensen
Sekretær: Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Let kroget
Dato: 2017-05-07 09:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria GadkjærWinds Lady Mastermind00:29,9000:14,91012
2Asta BredkjærHelsdams Sunrise Surprice00:26,2800:19,15011
3Marlene BruhnHønsehusets Cloudtop Cruise00:41,1600:25,59011
4Lisette KongerslevJordbærgårdens Sun Drop00:45,5600:27,72011
5Aase BjernerNødkærlunds Mandel00:50,1900:28,28011
6Lisette KongerslevHønsehusets Wild Wood01:04,3000:32,28011
7Maria GadkjærMalegas Obelix00:39,0700:33,94011
8Marlene BruhnJordbærgårdens Pepsi00:53,6600:34,84011
9Christine VangVilsmøllegårdens Trivago00:50,6600:35,28011
10Christine VangMilleniums Höststorm00:36,4700:35,56011
11Emma V. LaustsenNødkærlunds Philbert00:41,4400:37,40011
12Dorthe Veggerby LaustsenNødkærlunds Golden Lightning M...00:56,5300:45,50011
13Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha01:05,8500:50,63011
14Maja SembergStjerneregns Osman01:08,5900:57,15011
15Patricia MøllnitzKlundtes Twilight Sparkle10:34,78
16Dorthe Veggerby LaustsenSundahl's Octavius10:50,07
17Patricia MøllnitzVilsmøllegårdens Expedia10:58,97
18Dorthe Veggerby LaustsenKaninstaldens Vasse Felix11:12,25
19Anja SembergRed-SunHill (Lucky Star) af St...11:16,82
20Emma V. LaustsenVeggerbys Orion11:19,69
21Camilla Kirk JensenOfelia11:20,09
22Lisa HeinDagmar af Pecasus11:23,13
23Patricia MøllnitzVilsmøllegårdens Viviro11:23,38
24Emma V. LaustsenVeggerbys The Vermonster20:37,91
25Maria GadkjærChickal2+12:02,19
Uplac.Lisa HeinFionas KamilleTrukket
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: C2, 0 fejl i finalen
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2017-05-07 10:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlKl.pr.PindPoint
1Charlotte EllebySundahls Goat Boy (M)00:40,4700:20,84013
2Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki (M)00:49,8900:21,10012
3Mia HansenFunnys Aura (M)00:50,1300:21,35012
4Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro (M)00:46,3100:26,25012
5Lisette KongerslevSheiks Ellevilde Ella (M)00:51,6900:26,68012
6Mia HansenBellas Pappelina (M)00:31,0400:27,78012
7Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream (M)00:58,8700:32,31012
8Christine VangSundahls Stabbington (M)00:51,0300:33,72012
9Lisette KongerslevSundahls Innkeeper (M)00:48,3400:34,06012
10Maria GadkjærMalegas Air Force One (M)00:42,6900:34,94012
11Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe (M)00:47,4000:35,63012
12Charlotte EllebySundahls Ella (M)00:50,3500:37,41012
13Mia HansenFunnys Kakato (M)01:17,4700:37,53012
14Marlene BruhnBellas Beauty and the Beast (M)00:47,3500:40,75012
15Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon (M)00:46,0300:43,41012
16Mette BrandbygeBjørkebakkens Absolute Impre...(M)00:55,4300:44,06012
17Marlene BruhnSheiks Nysgerrige Nille (M)01:20,2500:49,59012
18Maja SembergNødkærlunds Pistacia (M)00:50,1300:55,60012
19Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha (M)01:11,4100:56,19012
20Christine VangVilsmøllegårdens Trivago (L)01:26,5000:59,250Bestået22
21Christine VangStampegårdens Agent Venom (M)10:31,2200:24,841
22Asta BredkjærHaugens Snowdrop Dream (M)10:38,1600:24,971
23Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon (M)10:38,4000:31,161
24Lisette KongerslevHønsehusets Dead Man's Chest...(M)10:42,3700:34,151
25Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow (M)11:34,0300:34,311
26Christine VangJordbærgårdens Stainless Ste...(M)10:57,0000:36,501
27Marlene BruhnHønsehusets Cloudtop Cruise (L)10:52,5300:38,661Bestået
28Dorthe Veggerby LaustsenZentas LeJon Deux (Jon) (M)00:59,5310:40,191
29Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerl...(M)01:06,0310:40,281
30Aase BjernerNødkærlunds Mandel (L)0+11:30,6000:42,251Bestået
31Mia HansenFunnys Zlatava (M)11:19,0600:43,841
32Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Pancake Pop...(M)11:31,2500:51,931
33Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Momondo (M)11:07,8400:52,621
34Christine VangVangs Dr. Avery (M)11:28,3501:39,321
35Patricia MøllnitzVilsmøllegårdens Expedia (L)11:00,0311:08,092
36Maria GadkjærWinds Lady Mastermind (L)11:10,0911:12,602
37Anja SembergKandies Oline (M)11:09,47disk (på banen)
38Mette BrandbygeBellas Spot On (M)20:44,22
39Patricia MøllnitzKlundtes Twilight Sparkle (L)20:46,25
40Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up...(M)21:10,54
41Emma V. LaustsenKaninstaldens Santa Lucia (M)21:24,06
42Marlene BruhnSheiks Molevitten (M)21:28,60
43Emma V. LaustsenNødkærlunds Philbert (L)21:29,85
44Lisa HeinPlayers Nivalis af Flora (M)21:31,25
45Emma V. LaustsenFionas Frankenstein (M)21:51,63
46Christine VangFunnys Seiza (M)30:27,35
47Lene GadkjærMalegas Obelix (L)30:59,47
48Lisa HeinNardus' Nitida af Flora (M)31:04,60
49Christine VangMilleniums Höststorm (L)31:04,69
50Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Oh...(M)31:10,50
51Lisette KongerslevJordbærgårdens Sun Drop (L)31:18,44
52Emma V. LaustsenFionas Erinome (M)2+11:26,75
53Lisette KongerslevHønsehusets Wild Wood (L)41:11,28
54Lisa HeinNidus' Nitidus af Flora (M)41:32,35
55Mia HansenHønsehusets Cruse of the Bla...(M)41:55,85
56Mia HansenVilsmøllegårdens Viviro (L)51:40,03
57Anja SembergStjerneregns Jeppe (M)3+1+12:07,50
58Maja SembergMoslund´s Sweet Miss Lilly (M)5+11:47,34
59Maja SembergStjerneregns Osman (L)7+12:03,62
Uplac.Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (M)Disk. på tid
Uplac.Anja SembergRed-SunHill (Lucky Star) af...(L)Trukket
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart (M)Trukket
Uplac.Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby (M)Trukket
Uplac.Marlene BruhnJordbærgådens PepsiTrukket
Antal deltagere: 64.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Aase Bjerner og Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: C2, 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget åben
Dato: 2017-05-07 15:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Charlotte EllebySundahls Goat Boy (S)00:49,7800:21,090
2Charlotte EllebySundahls Ella (M)00:54,6200:30,570
3Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon (M)00:45,7800:30,620
4Mette BrandbygeSheiks Ego Boost (S)00:54,4000:31,910
5Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream (S)00:53,6900:32,750
6Patricia MøllnitzDundine's Zarina (S)01:15,5000:32,780
7Christine VangFunnys Nio-Nikkia (S)00:53,5600:40,530
8Marlene BruhnSheiks Nysgerrige Nille (M)01:19,9500:52,840
9Lisette KongerslevSundahls Innkeeper (M)01,02,0600:58,810
10Patricia MøllnitzBlancos Endovier (S)01:27,9701:01,840
11Christine VangVangs Dr. Avery (M)01:34,4101:08,070
12Marlene BruhnSheiks Molevitten (M)01:20,7201:11,290
13Mia HansenFunnys Fighting The Fear (S)00:34,0910:30,601
14Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow (M)10:40,5300:37,191
15Christine VangFunnys Seiza (M)10,54,9100:39,941
16Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af...(S)01:06,9410:41,001
17Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki (M)11:12,4700:46,321
18Mette BrandbygeLykkes Boulder Dash (S)10:37,8100:52,441
19Mette BrandbygeBellas Lucie Kaas (S)00:45,8410:53,001
20Christine VangStampegårdens Agent Venom (M)0+11:18,8100:56,101
21Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy (S)11:12,1601:00,751
22Anja SembergKandies Oline (M)01:20,7211:01,721
23Mia HansenHønsehusets Cruse of the Bla...(M)11:46,3501:29,501
24Mia HansenFunnys Zlatava (M)01:18,5711:35,951
25Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets (S)01:34,0911:48,811
26Asta BredkjærSunsides Dress Divine (S)10:28,6210:23,432
27Mette BrandbygeDo Your Best Bear (S)10:51,1520:41,943
28Maja SembergNødkærlunds Pistacia (M)0+11:34,7821:13,283
29Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerl...(M)11:23,222+11:24,294
30Mia HansenBellas Pappelina (M)20:43,44
31Karina VilsbøllHønsehusets Sinister (S)20:43,53
32Mette BrandbygeLykkes Jessie J (M)20:45,53
33Asta BredkjærHaugens Snowdrop Dream (M)20:49,03
34Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe (M)20:49,82
35Marlene BruhnBellas Beauty and the Beast (M)20:50,59
36Mette BrandbygeBellas Spot On (M)20:53,19
37Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro (M)20:53,59
38Christine VangSundahls Stabbington (M)20:53,66
39Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll (S)20:58,47
40Lisette KongerslevFriscos Ingen Dröm Är För St...(S)20:58,66
41Mia HansenFunnys Aura (M)1+11:01,06
42Maria GadkjærMalegas Air Force One (S)21:02,19
43Lisa HeinFlora Narcissus (Noah) (S)21:05,69
44Lene GadkjærZentas Parkour (S)21:07,10
45Mia HansenFunnys Kakato (M)21:12,19
46Marlene BruhnJordbærgårdens Got Style (S)21:14,13
47Lisette KongerslevHønsehusets Dead Man's Chest...(M)1+11:15,38
48Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Pancake Pop...(M)21:16,91
49Mia HansenCAs Arecurius Midir (S)21:34,19
50Lisette KongerslevSheiks Ellevilde Ella (M)31:05,22
51Mette BrandbygeBjørkebakkens Absolute Impre...(S)2+11:16,18
52Maria GadkjærSundahl's Anastasia Tremaine...(S)31:23,91
53Christine VangJordbærgårdens Stainless Ste...(M)41:20,94
Uplac.Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon (M)Trukket
Antal deltagere: 54.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Aase Bjerner og Dorthe Veggerby
Bedømmelsesmetode: C2, 0 - 1 fejl i finalen. Bemærk: Pinde, point og klasseprøver er blevet suspenderet, fordi klassen ikke levede op til reglernes minimumskrav.
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2017-05-07 14:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mia HansenEskirs Ch. Nio Boogaloo00:43,4400:31,34014
2Lisette KongerslevHønsehusets Balouline01:12,4101:01,87013
3Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...00:49,9410:30,221
4Karina VilsbøllOceans Ch. Playa Vargas af Sof...01:13,6610:50,811
5Marlene BruhnJordbærgårdens Milky Way01:32,8110:52,281
6Camilla Kirk JensenStampegårdens King's Cross01:12,9410:58,941
7Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...11:44,9701:20,971
8Mia HansenFunnys Nio-Nima11:08,9610:40,722
9Mia HansenPletvangs Rain Maker01:09,9120:51,312
10Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia11:10,4110:55,692
11Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...11:17,3511:07,562
12Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air11:04,1911:27,662
13Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount11:06,0620:41,913
14Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)11:23,3120:55,623
15Mette BrandbygeSofiagårdens Ch Lion Air21:00,19
16Camilla Kirk JensenEikhaugens Back in Business21:21,81
17Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean21:26,09
18Marlene BruhnOceans 4funkyflavours af Sheik21:27,22
19Mia HansenBlancos Nioryu Nakir21:45,60
20Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air1+11:47,34
21Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...22:03,19
22Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Diasay Rapa N...31:12,09
23Aase BjernerFloras Catalina31:18,13
24Lisa HeinFionas Napellus31:37,53
25Mia HansenFunnys Nio-Nilo41:09,19
26Mia HansenTaharas Farida Mugisha41:14,91
27Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale3+11:33,69
28Camilla Kirk JensenUniKins Countdown2+21:41,50
29Marlene BruhnHønsehusets Ch. Snusmumriken51:23,87
30Lene GadkjærMirage af Pecasus6+12:29,66
Uplac.Lene GadkjærSofiagårdens Olympic AirTrukket
Uplac.Lisette KongerslevStampegårdens Fantasy IslandTrukket
Uplac.Mia HansenStampegårdens Ch. Empire State...Trukket
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Christine Vang
Bedømmelsesmetode: C2, 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2,5 min
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.