Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

VINTERSTÆVNE  I  DRIVHUSET  I  VIRRING  VED  SKANDERBORG  DEN  18.  FEBRUAR  2018

Print
Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget åben
Svær kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let kroget
Dato: 2018-02-18 09:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...00:27,5600:24,7600 - 18,8912
2Aase BjernerBygholms Tabasco Chili00:36,3400:24,4500 - 21,4911
3Karina VilsbøllBellas Fancy Thora00:38,2800:31,91011
4Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins Vi...01:00,4900:44,99011
5Anja SembergStjerneregns Flam01:02,8800:50,27011
6Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie01:22,9701:02,84011
7Sofie Kirkegaard NærumSommerly´s Platanias "Nia"00:36,0701:11,14011
8Louise HansenRådved Nygård's Lady Rainicorn00:59,1801:24,14011
9Martha Ørnemose KastrupKastrups Luna01:53,5101:50,91011
10Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu10:48,4300:19,711
11Anja SembergSharpies Karma Kiss10:47,7600:20,051
12Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili00:54,6210:25,631
13Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blood10:36,3500:31,031
14Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza10:31,4300:34,051
15Karina VilsbøllJordbærgårdens Timian10:56,5100:37,091
16Anja SembergStjerneregns Diamond Tiara10:44,1400:41,021
17Karina VilsbøllJordbærgårdens Bogeyman10:10,4800:49,721
18Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Castiel0+10:59,8300:50,031
19Julie Bøje Due JensenMalegas No Highway In The Sky10:46,9400:51,281
20Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O10:54,3900:53,721
21Sofie Kirkegaard NærumSommerly´s Ribeiro Frio11:27,8100:56,461
22Anja SembergStjerneregns Big McIntosh10:44,1900:57,041
23Maja SembergCocio11:08,9101:06,561
24Louise HansenStald Neas Shapio Olaf00:57,5911:49,721
25Merete MaahnSkovhøjens River20:54,0500:27,182
26Louise HansenRådved Nygård's Peppermint But...20:38,6700:27,682
27Maja SembergStjerneregns Monroe10:54,2710:28,762
28Anja SembergStjerneregns Sean11:18,0810:36,212
29Anja SembergStjerneregns Trouble10:43,1410:43,172
30Rikke HansenSpringers Trille20:47,0900:45,142
31Marie FloutrupTop Star Mix af Gress21:00,9401:01,972
32Louise HansenRådved Nygård's Ice-O-Pede21:19,0501:20,062
33Louise HansenAuntie Freeze20:50,6601:23,782
34Merete MaahnSkovhøjens Skye30:48,3500:33,523
35Maja SembergStjerneregns Nick2+11:30,5400:37,113
36Line HauritzFire Pote's Sofia20:56,6610:53,003
37Martha Ørnemose KastrupKastrups Franskbrød21:49,7811:22,093
38Maja SembergStjerneregns Rosalee30:51,3810:34,664
39Martha Ørnemose KastrupDen Bette Stalds Arsenal41:58,3201:09,924
40Kirsten BjergFunnys Carmen Camelia11:36,2251:06,386
41Anja SembergStjerneregns Meisner3+22:27,131+12:06,087
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Maria Gadkjær, Anne Mette Fogh og Maja Semberg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2018-02-18 11:48:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlKl.pr.PindPoint
1Rikke HansenStampestaldens Karma (M)00:45,4700:28,05013
2Line HauritzMaglebo's Scott (M)01:02,3100:43,68012
3Merete MaahnSkovhøjens Freestyle (M)01:07,9700:49,28012
4Karina VilsbøllPreriens Buck is Boss (M)00:50,9700:58,85012
5Marie FloutrupLyngs Nate Archibald (M)00:49,8401:01,19012
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee (M)10:53,6800:25,2211
7Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins...(M)11:05,5700:29,6811
8Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jaco...(L)11:07,9700:30,7512
9Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (L...(M)10:59,8200:33,3711
10Maria GadkjærMalegas Panic in the Skies! (M)10:37,4400:38,7811
11Maria GadkjærMalegas Asterix (M)11:05,3700:42,1611
12Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bea...(M)10:57,3200:43,8111
13Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dix...(M)11:20,9100:55,851
14Karina VilsbøllJordbærgårdens Timian (L)11:42,3700:57,691bestået
15Anja SembergStjerneregns Big McIntosh (L)11:18,5901:01,221
16Maria GadkjærMalegas Love Is In The Air (M)11:42,3501:37,681
17Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia...(M)20:52,7800:35,842
18Rikke HansenFunnys Kentaro (M)00:40,8520:47,272
19Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins...(L)11:05,2210:47,752
20Rikke HansenSpringers Trille (L)11:05,1310:56,052
21Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy (M)20:53,2700:56,882
22Maria GadkjærWinds Lady Mastermind (M)11:09,6511:02,132
23Rikke HansenFire Pote's Frederik (M)21:23,4701:04,852
24Sofie Kirkegaard NærumSommerly´s Petres (Pelle) (M)11:24,6911:07,122
25Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (L)21:27,2201:23,412
26Anne-Mette FoghLego-Gårdens Pondus Hydrogen...(M)11:15,0611:35,252
27Julie Bøje Due JensenSommerly´s Proxima Astraeus (M)21:32,3810:32,163
28Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie (M)20:45,6610:41,193
29Rikke HansenLille Valle Valnød (M)20:53,0110:42,193
30Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike...(M)21:34,0310:56,223
31Merete MaahnSkovhøjens Dash (M)21:35,7511:06,223
32Louise HansenSundahl's Lucifer (Lucy) (M)21:54,9711:28,753
33Sofie Kirkegaard NærumSommerly´s Ribeiro Frio (L)1+12:02,6811:41,813
34Maja SembergNødkærlunds Pistacia (M)40:45,6600:27,224
35Aase BjernerBygholms Tabasco Chili (M)21:19,0620:38,414
36Rikke HansenPletvangs Maneater *Chili* (M)31:17,0010:41,964
37Anja SembergSharpies Karma Kiss (L)41:14,4100:46,474
38Alison Bøje Due JensenCaesar Golden Kids (M)41:34,3101:22,944
39Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Oh...(M)21:33,5621:40,044
40Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chi...(L)3+11:21,0610:43,595
41Maja SembergKandies Oline (M)41:53,0711:12,095
42Anne-Mette FoghEagles' Heart of Ice af Lego...(M)21:02,5631:42,915
43Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse...(M)51:21,0010:50,006
44Louise HansenBellas Monkey Business (M)41:02,0320:57,156
45Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood (M)5+12:02,8201:40,946
46Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko (M)31:05,9441:05,377
47Sofie Kirkegaard NærumSommerly´s Platanias "Nia" (M)3+12:05,632+12:00,387
48Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blo...(L)71:43,4611:08,198
49Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)...(M)61:25,2231:29,129
50Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (...(M)7+22:24,2210:45,1810
Uplac.Martha Ørnemose KastrupFunnys Air Warrior (M)2+11:56,86disk fejl bane
Uplac.Marie FloutrupLyngs Van Der Woodsen (M)3+32:32,07Trukket
Uplac.Karina VilsbøllBellas Fancy Thora (L)41:41,37Trukket
Uplac.Bente Bøje JensenGalaxy Prada (M)Disk. Tabt snor
Uplac.Louise HansenRådved Nygård's Peppermint B...(L)Trukket
Uplac.Marie FloutrupAries Central Perk (M)Trukket
Uplac.Merete MaahnBjørkvangs Triple Threat (M)Trukket
u38Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia (...20:41,5920:58,534
Antal deltagere: 58.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Lene Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2018-02-18 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Line HauritzMy Name is Trouble af Gress00:54,9700:35,16013
2Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Momondo00:59,2110:48,1611
3Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...00:54,2210:53,8811
4Line HauritzMaglebo's Young and Beautiful11:21,5600:54,1011
5Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue Salix11:07,5401:05,6311
6Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur21:04,2200:41,252
7Lene GadkjærMalegas Obelix1+11:28,3401:24,222
8Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...11:38,6911:33,622
9Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia11:25,6620:46,313
10Kirsten BjergKaninBorgens Liona11:44,6921:20,253
11Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip Flop21:10,3411:36,063
12Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy21:36,6311:50,283
13Merete MaahnKaninstaldens Santa Luna10:59,1631:19,504
14Kirsten BjergMalegas Mahatma Gandhi21:09,7521:58,664
15Kirsten BjergZentas SW Boz Pity20:52,6630:51,155
16Maja SembergStampegårdens One Million "Mil...41:20,6810:53,725
17Merete MaahnSofiagårdens Buddha Air41:03,9721:30,156
18Kirsten BjergSommerly´s Selma Lagerlöf41:26,2521:40,576
19Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy41:21,3841:00,038
20Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir41:29,8541:25,508
21Sofie Kirkegaard NærumWinds Luke Skywalker51:35,8531:43,288
22Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets2+12:13,882+32:31,658
23Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean8+11:47,9700:42,379
Uplac.Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario)51:52,25Kanin trukket
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Rikke Hansen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.