Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

FORÅRSSTÆVNE  VED  STALD  HELSDAM  TÆT  PÅ  VINKEL  VED  VIBORG  DEN  14.  APRIL  2018

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige åben
Svær lige åbenElite lige
Veteran lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2018-04-14 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Anja SembergStjerneregns Diamond Tiara00:17,2800:15,94012
2Solveig Nymann SvendsenNødkærlunds Melton00:24,2800:21,81011
3Kirsten BjergSommerly´s Ribeiro Frio00:33,6300:22,81011
4Anja SembergStjerneregns Meisner00:31,3700:30,19011
5Maja SembergStjerneregns Nick00:46,4100:32,66011
6Maja SembergMoslunds Cocio00:31,5000:50,65011
7Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie00:49,1300:55,81011
8Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...10:31,4000:20,751
9Anja SembergStjerneregns Trouble10:36,3800:21,311
10Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye00:13,3110:24,571
11Maja SembergStjerneregns Rosalee10:21,7800:26,001
12Fritidscenter Højvang (Ma...Alice10:29,0700:26,351
13Fritidscenter Højvang (Re...Vangs Dr. Yang10:32,0300:27,881
14Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins Vi...10:34,4700:29,871
15Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn&#...10:19,6300:38,781
16Anja SembergStjerneregns Sean10:29,5300:48,371
17Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza20:38,6200:10,252
18Kirsten BjergFunnys Carmen Camelia10:40,6610:13,312
19Maja SembergStjerneregns Monroe20:38,2200:19,632
20Lisette KongerslevJordbærgårdens Vanilje10:18,3810:21,692
21Kathrine PedersenLegogårdens H2O20:29,9100:21,792
22Dorthe Veggerby LaustsenKaninstaldens Vasse Felix00:20,6520:27,162
23Mette BrandbygeStampegårdens Mint Majesty10:20,2210:27,722
24Anja SembergStjerneregns Flam10:49,8110:36,812
25Asta BredkjærHelsdams For Emotion20:26,8710:19,283
26Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wishes10:19,5630:34,784
Uplac.Jasmin JanssonBountyTrukket
u22Solveig Nymann SvendsenMalegas Air Force One (U)20:18,0900:21,792
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl sammenlagt sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Middelsvær lige åben
Dato: 2018-04-14 10:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New Worl...(M)00:23,8800:14,9700:38,8513
2Karina VilsbøllBellas Fancy Thora (M)00:34,3500:17,2500:51,6012
3Emma V. LaustsenNødkærlunds Philbert (M)00:43,9300:41,5001:25,4312
4Kirsten BjergSommerly´s Graffiti (M)10:59,3700:13,0011:12,371
5Lisette KongerslevHønsehusets Between Two Worl...(M)10:27,7500:14,1210:41,871
6Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse...(M)10:19,1300:15,1010:34,231
7Charlotte EllebyNo Heart (M)10:28,0400:15,1910:43,231
8Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wishe...(L)10:20,6200:15,2810:35,902
9Asta BredkjærHelsdams Sunrise Surprice (M)10:16,0000:15,4310:31,431
10Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye (L)10:32,9100:16,6610:49,572
11Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins...(M)10:36,6500:17,3510:54,00
12Lisette KongerslevJordbærgårdens Vanilje (L)10:28,4100:18,1310:46,54
13Charlotte EllebyFurukollens Everglow (M)10:32,7800:28,1011:00,88
14Karina VilsbøllJordbærgårdens Timian (M)11:01,9400:29,6211:31,56
15Maria GadkjærWinds Lady Mastermind (M)10:49,1900:42,4011:31,59
16Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blo...(M)10:41,9400:43,9111:25,85
17Aase BjernerBygholms Tabasco Chili (M)10:32,0310:19,8720:51,90
18Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bea...(M)10:57,4110:23,1021:20,51
19Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light...(M)20:22,6800:23,9120:46,59
20Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle) (M)10:32,1310:24,1820:56,31
21Maja SembergNødkærlunds Pistacia (M)20:30,7500:26,0920:56,84
22Fritidscenter Højvang Reb...Vangs Dr. Yang (L)20:34,6600:27,2521:01,91
23Kirsten BjergSommerly´s Ribeiro Frio (M)10:49,0010:27,6921:16,69
24Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu...(M)21:01,4700:32,3421:33,81
25Rasmus BjernerKlara af Pecasus (M)10:54,9910:45,0021:39,99
26Emma V. LaustsenKaninstaldens Santa Lucia (M)10:58,6310:57,1621:55,79
27Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie10:29,8220:12,5730:42,39
28Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonligh...(M)20:43,2510:17,8531:01,10
29Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget...(M)30:35,4700:21,2830:56,75
30Solveig Nymann SvendsenNødkærlunds Melton20:33,4310:21,5430:54,97
31Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Arari...(M)30:35,4400:22,2830:57,72
32Kirsten BjergSommerly´s Coconut Nebula (M)20:13,9310:23,9430:37,87
33Asta BredkjærHaugens Snowdrop Dream (M)30:26,5600:28,5730:55,13
34Lisette KongerslevJordbærgårdens Sun Drop (M)20:31,1910:30,8831:02,07
35Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn...(L)10:27,5020:33,3531:00,85
36Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike...(M)20:44,5010:33,6931:18,19
37Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chi...(M)1+10:54,4710:36,7231:31,19
38Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood (M)21:28,1610:57,0732:25,23
39Julie Bøje Due JensenMalegas No Highway In The Sk...(M)21:19,0911:24,8732:43,96
40Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survi...(M)30:19,7510:15,5340:35,28
41Kathrine PedersenLegogårdens H2O31:23,3411:02,9142:26,25
42Anja SembergStjerneregns Big McIntosh (M)21:11,4121:15,3842:26,79
43Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart (M)31:34,1311:23,1942:57,32
44Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Und...(M)41:14,9410:37,0651:52,00
45Dorthe Veggerby LaustsenSundahl's Octavius (L)3+11:29,6511:01,1252:30,77
46Kirsten BjergSommerly´s Platanias "Nia" (M)30:26,4050:45,3781:11,77
47Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby (M)5+22:27,9011:34,4484:02,34
u46Rasmus BjernerByte af Flora (U)31:48,4821:42,5353:31,01
Antal deltagere: 48.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Lene Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl sammenlagt sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2018-04-14 13:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue Salix (S)00:36,8800:32,8401:09,7213
2Maria GadkjærMalegas Panic in the Skies! (S)00:48,3410:37,8711:26,211
3Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy (S)00:47,1010:44,4711:31,571
4Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy (S)10:44,0000:45,5011:29,501
5Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (L...(S)00:56,0610:47,4311:43,491
6Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur (S)20:31,9400:23,6020:55,54
7Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee (S)10:57,8110:32,2221:30,03
8Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi (S)00:22,7220:36,0320:58,75
9Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard (S)00:59,1920:44,3121:43,50
10Bente Bøje JensenGalaxy Prada (S)10:38,6010:48,0921:26,69
11Karina VilsbøllBellas Fancy Thora (M)21:00,3201:05,6922:06,01
12Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Pota...(S)2+11:14,0000:39,7531:53,75
13Lisette KongerslevHønsehusets Between Two Worl...(S)2+11:01,7800:42,9131:44,69
14Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af...(S)10:47,7220:43,3831:31,10
15Maria GadkjærMalegas Asterix (S)21:07,8810:46,9431:54,82
16Lene GadkjærZentas Parkour (S)31:29,6301:22,5632:52,19
17Lene GadkjærMalegas Obelix (S)1+1+12:10,8411:29,3443:40,18
18Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New Worl...(S)20:49,3820:31,4441:20,82
19Maja SembergStampegårdens One Million "M...(S)21:00,0020:46,9741:46,97
20Kirsten BjergZentas SW Boz Pity (S)10:59,3730:47,3741:46,74
21Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip Flop (S)20:53,501+11:33,5342:27,03
22Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko (S)30:58,1220:57,1351:55,25
23Karina VilsbøllPreriens Buck is Boss (S)30:52,0621:02,0651:54,12
24Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bea...(M)31:06,0321:02,4052:08,43
25Maria JanssonVilsmøllegårdens Under The D...(M)31:27,9721:05,3552:33,32
26Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee (S)41:00,7220:33,2261:33,94
27Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean...(S)20:50,5040:42,0361:32,53
28Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia...(S)2+10:50,9730:59,5661:50,53
29Alison Bøje Due JensenCaesar Golden Kids (S)41:25,3721:16,6962:42,06
30Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Oh...(S)51:01,5920:39,8571:41,44
31Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (...(S)40:33,2830:55,6871:28,96
32Maria GadkjærWinds Lady Mastermind (M)21:10,684+12:10,2573:20,93
33Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smi...(S)51:16,5430:53,0982:09,63
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenZentas LeJon Deux (Jon) (S)41:32,03Trukket
Uplac.Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Castie...(S)Trukket
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fenneki...(S)Trukket
Uplac.Karina VilsbøllJordbærgårdens Timian (M)Trukket
Uplac.Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light...(M)Trukket
u11Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air (U)00:53,4720:57,4721:50,94
Antal deltagere: 39.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl sammenlagt sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-04-14 15:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Charlotte EllebySundahls Goat Boy00:50,3500:20,2801:10,6314
2Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Trivago01:10,5600:56,7502:07,3113
3Karina VilsbøllOceans SCh. Playa Vargas af So...11:18,8700:30,4411:49,31
4Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air10:30,6510:25,5320:56,18
5Mette BrandbygeOopsy Bear10:56,6910:26,8421:23,53
6Lisette KongerslevHønsehusets Balouline10:43,8810:27,2221:11,10
7Mette BrandbygeBellas Lucie Kaas10:31,1210:39,3421:10,46
8Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Momondo21:29,4700:54,4422:23,91
9Mette BrandbygeBellas Spot On20:47,3810:34,3131:21,69
10Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean1+12:01,9611:04,6633:06,62
11Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki31:02,9110:26,7541:29,66
12Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro40:42,5700:30,2541:12,82
13Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella2+12:06,9310:49,6642:56,59
14Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)21:04,0620:56,1342:00,19
15Asta BredkjærSunsides Dress Divine20:48,4120:59,7241:48,13
16Charlotte EllebySundahls Ella2+11:26,4611:10,7842:37,24
17Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream3+11:22,9110:33,4151:56,32
18Mette BrandbygeFortunas Sight of Glory30:43,9030:23,8161:07,71
19Lisette KongerslevSundahls Innkeeper31:21,0731:43,8163:04,88
20Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right60:52,4710:42,1871:34,65
21Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets2+22:22,4131:57,6274:20,03
22Charlotte EllebyBjørkebakkens Absolute Impress...6+21:58,1910:30,1292:28,31
23Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir41:26,7850:47,1792:13,95
24Aase BjernerFloras Catalina5+1+22:21,975+11:53,31144:15,28
Uplac.Lisette KongerslevLykkes Ch. JoJoTrukket
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lagt sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2018-04-14 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Charlotte EllebyLykkes Falcon00:17,2500:17,5900:34,843
2Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Never Fear01:00,8100:39,7501:40,562
3Jasmin JanssonNødkærlunds Lumia10:26,1300:30,5010:56,63
4Kirsten BjergWinds Luke Skywalker00:55,6210:30,5311:26,15
5Kirsten BjergSommerly's Miindy af Magic01:12,4710:55,1512:07,62
6Asta BredkjærLykkes Ch. Catwoman20:29,7200:21,1320:50,85
7Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo30:44,7500:31,6831:16,43
8Bente Bøje JensenVisbys Mallow C.30:43,0240:42,3571:25,37
Uplac.Emma V. LaustsenFionas Erinome3+12:04,43Trukket
Antal deltagere: 9.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Lisette Kongerslev
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl sammenlagt sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.