Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  VED  ROSKILDE  DYRSKUE  DEN  8.  -  10.  JUNI  2018

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget
Eliminator


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige
Dato: 2018-06-08 17:08:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Yasmin GrønneløvMaglebos Campolina00:23,9300:16,48013
2Yasmin GrønneløvHegvalds Sahara00:37,9500:26,58012
3Lisa Sinnerup GressLast One af Gress00:24,9600:51,49012
4Rikke HansenPletvangs Maneater *Chili*00:18,9810:19,661
5Lisa Sinnerup GressStampegårdens Chill Out01:08,1510:30,181
6Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly00:59,5310:37,891
7Louise JohansenPletvangs Bailando Reggaton00:45,5710:51,051
8Rikke HansenLille Valle Valnød10:59,7001:28,781
9Tanja Skou PedersenUniKins Lie To Me00:29,6520:24,702
10Michele LangkjærVesterleds New Lumumba10:25,6710:31,382
11Tanja Skou PedersenSharpies Blossom Hill20:23,5610:26,463
12Michele LangkjærTheodore Roosevelt10:45,5220:45,013
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Lærke Gylham
Bedømmelsesmetode: D2 fejl lagt sammen,sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2 Min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2018-06-09 12:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidOmløbPindPoint
1Tanja Skou PedersenStampegårdens Madame Web00:20,8300:14,2900:35,1213
2Tanja Skou PedersenSharpies Blossom Hill00:27,3300:17,5500:44,880-0:14,9412
3Emil JulinClick Mix af Gress00:23,4700:20,5600:44,031-0:21,0612
4Tanja Skou PedersenUniKins Lie To Me00:32,3500:17,7100:50,0612
5Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla00:35,8500:39,3501:15,2012
6Michele LangkjærPletvangs Cougar00:42,3900:42,3401:24,7312
7Tanja Skou PedersenFunnys Nioryu Nomnesia00:30,4410:17,7610:48,20
8Mette WindWinds Cyclops00:25,8210:23,1510:48,97
9Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town00:40,4710:22,4411:02,91
10Tanja Skou PedersenOceans Punta Uva af Sofiagården10:44,8600:20,1111:04,97
11Michele LangkjærVesterleds New Lumumba10:39,3400:38,5911:17,93
12Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro10:49,6300:35,6611:25,29
13Lisa Sinnerup GressStampegårdens Chill Out10:42,3600:47,7611:30,12
14Louise JohansenPletvangs Bailando Reggaton11:03,0000:46,3911:49,39
15Tanja Skou PedersenKlundtes Long Way Down10:47,6201:13,9312:01,55
16Yasmin GrønneløvMaglebos Campolina20:30,9100:19,2320:50,14
17Emil JulinFunnys Nioryu Naiso10:31,7410:24,7120:56,45
18Rikke HansenPletvangs Maneater *Chili*20:41,9800:39,3721:21,35
19Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy10:40,4310:48,5921:29,02
20Yasmin GrønneløvMichelle Obama30:58,5510:21,7841:20,33
21Rikke HansenLille Valle Valnød30:40,9020:45,6751:26,57
22Rikke HansenFunnys Kentaro31:10,2620:42,3451:52,60
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Line Hansen
Bedømmelsesmetode: D1 fejl og tid lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 Min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2018-06-10 10:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...00:30,0410:22,0510:52,0913
2Emil JulinClick Mix af Gress10:36,4700:28,3311:04,801
3Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro00:48,6610:43,6911:32,351
4Janni BrenholdtNødkærlunds Peanut10:57,6500:47,0711:44,721
5Mette WindWinds Cyclops10:40,0310:24,9021:04,93
6Michele LangkjærPletvangs Cougar20:39,1300:38,8321:17,96
7Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy10:55,5811:17,1522:12,73
8Tanja Skou PedersenStampegårdens Madame Web20:19,4610:19,1230:38,58
9Rikke HansenStampestaldens Karma10:30,3620:31,7331:02,09
10Rikke HansenFunnys Kentaro20:36,6410:38,5731:15,21
11Yasmin GrønneløvMichelle Obama20:46,5210:49,7931:36,31
12Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town10:28,9730:22,7340:51,70
13Tanja Skou PedersenFunnys Nioryu Nomnesia20:30,1720:31,6741:01,84
14Tanja Skou PedersenKlundtes Long Way Down20:39,0520:47,1641:26,21
15Mia HansenSundahls Stabbington30:24,47
16Tanja Skou PedersenOceans Punta Uva af Sofiagården30:34,70
17Emil JulinFunnys Nioryu Naiso30:38,05
18Mia HansenWinds Reika31:22,27
19Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla40:51,92
20Rikke HansenMaglebo's In My Way40:57,19
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl. I finalen ,fejl og tid lagt sammen.
Maksimum tid: 2 Min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2018-06-09 09:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Janni BrenholdtTaharas Olau00:59,3000:55,9901:55,2913
2Mia HansenFunnys Air Mist10:48,3210:39,2121:27,53
3Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon11:10,8210:47,6021:58,42
4Emil JulinUniKins Oasis of the Seas11:01,450+11:01,9822:03,43
5Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...11:17,8610:49,1322:06,99
6Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow21:05,7310:53,1031:58,83
7Signe BrenholdtStampegårdens Central Park21:11,4820:48,0641:59,54
8Line HauritzMaglebo's Scott21:39,6031:01,8152:41,41
9Cecilie BrenholdtNødkærlunds Peanut31:33,1630:38,3862:11,54
10Mia HansenWinds Reika41:36,4431:17,6572:54,09
11Rikke HansenStampestaldens Karma41:34,5640:55,2782:29,83
Uplac.Betina MillerFionas Jazz JackTrukket
Uplac.Rikke HansenMaglebo's In My WayTrukket
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Tanja Skou Pedersen
Bedømmelsesmetode: D1 tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 Min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-06-10 08:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha01:20,4611:06,5612:27,0214
2Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze10:46,9310:32,6121:19,54
3Signe BrenholdtStampegårdens Central Park10:39,6310:45,3421:24,97
4Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow20:46,7800:52,3821:39,16
5Mia HansenFunnys Air Mist20:32,2510:27,9531:00,20
6Mia HansenBlancos Ch. Nioryu Nakir22:10,3010:50,0233:00,32
7Mette WindWinds GCh. Tesshin21:29,2621:11,5242:40,78
8Janni BrenholdtTaharas Olau10:32,7140:50,9751:23,68
9Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...21:04,7530:31,6051:36,35
10Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air1+11:42,052+11:34,3553:16,40
11Betina MillerRozettas Plectrum21:49,8531:29,9253:19,77
12Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount30:25,12
13Line HauritzMy Name is Trouble af Gress30:29,88
14Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub30:51,64
15Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown30:54,09
16Emil JulinUniKins Oasis of the Seas2+11:01,32
17Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...31:32,19
18Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia1+21:41,14
19Lisa HeinFionas Napellus41:59,81
20Patricia MøllnitzFunnys Ch. Latrones Shelgon6+11:07,92
Uplac.Betina MillerFionas Jazz JackTrukket
Uplac.Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare MoonTrukket
Uplac.Line HauritzMaglebo's ScottTrukket
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finalen, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 Min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2018-06-09 16:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Line HauritzMy Name is Trouble af Gress00:41,4300:38,9301:20,3614
2Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze00:44,3910:43,4811:27,87
3Betina MillerRozettas Plectrum12:07,4801:59,4914:06,97
4Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown20:41,5200:28,4921:10,01
5Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha21:28,0301:04,6222:32,65
6Mette WindWinds GCh. Tesshin42:06,3011:05,4953:11,79
7Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air1+12:28,072+11:51,5554:19,62
8Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia4+12:27,2710:55,7263:22,99
9Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...51:46,1311:42,5263:28,65
10Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub41:09,3541:07,9882:17,33
11Mia HansenSundahls Stabbington5+11:59,6420:48,8782:48,51
Uplac.Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...31:48,13Disk.
Uplac.Lisa HeinFionas Napellus62:27,10Trukket
Uplac.Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...Trukket
Uplac.Mia HansenBlancos Ch. Nioryu NakirTrukket
Uplac.Patricia MøllnitzFunnys Ch. Latrones ShelgonTrukket
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Bedømmelsesmetode: D1 Fejl og tid lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 Min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2018-06-08 18:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mia HansenWinds GCh. Nioryu00:18,7900:18,3703
2Line HansenMalega´s Ch AP Want It All (Ju...10:30,0400:19,631
3Line HauritzCh. Music Maker af Stampegården10:29,8210:25,032
4Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)01:13,1020:42,432
5Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater Lake20:20,4110:23,323
6Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in Crime20:30,1910:23,933
7Tanja Skou PedersenRoyal Jubilee af Stampegården30:37,1910:30,854
Antal deltagere: 7.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Lærke Gylham
Bedømmelsesmetode: D2 fejl lagt sammen, sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2:30 Min.
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2018-06-09 14:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)00:58,9410:16,4413
2Line HauritzCh. Music Maker af Stampegården10:38,6800:30,521
3Mia HansenWinds GCh. Nioryu10:43,9110:18,662
4Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater Lake10:37,5510:29,462
5Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in Crime10:36,3720:20,033
6Tanja Skou PedersenRoyal Jubilee af Stampegården30:40,4910:27,474
7Line HansenMalega´s Ch AP Want It All (Ju...30:37,4010:37,964
Antal deltagere: 7.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Signe Rosa Skelbæk
Bedømmelsesmetode: D2 fejl lagt sammen, sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2:30 Min.
Til toppen

Eliminator
Dato: 2018-06-10 13:00:00

Plac.FørerKanin1 Runde2 Runde3 RundeFinaleFejlTidPindPoint
1Emil JulinUniKins Oasis of the Seas000000:08,56
2Signe BrenholdtStampegårdens Central Park000000:09,93
3Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia000000:11,27
4Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha000000:14,12
5Signe BrenholdtTaharas Olau000110:10,20
6Yasmin GrønneløvMaglebos Campolina001010:10,86
7Mia HansenFunnys Air Mist000110:17,69
8Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow000110:27,53
9Mia HansenSundahls Stabbington001120:11,11
10Mette WindWinds GCh. Tesshin000220:22,20
11Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly001230:11,07
12Mette WindWinds Cyclops001230:16,66
13Yasmin GrønneløvMichelle Obama001230:38,40
14Louise JohansenPletvangs Bailando Reggaton003
15Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown01
15Emil JulinFunnys Nioryu Naiso01
15Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro01
15Karin RothI'm a Wild One01
15Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy01
15Line HauritzMaglebo's Scott01
15Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze01
15Michele LangkjærPletvangs Cougar01
15Michele LangkjærVesterleds New Lumumba01
15Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub01
15Rikke HansenPletvangs Maneater *Chili*01
15Rikke HansenStampestaldens Karma01
15Signe BrenholdtNødkærlunds Peanut01
15Tanja Skou PedersenSharpies Blossom Hill01
15Tanja Skou PedersenUniKins Lie To Me01
15Yasmin GrønneløvHegvalds Sahara01
15Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town01
32Line HauritzMy Name is Trouble af Gress02
32Rikke HansenMaglebo's In My Way02
32Tanja Skou PedersenKlundtes Long Way Down02
35Rikke HansenFunnys Kentaro03
36Rikke HansenLille Valle Valnød0Trukket
37Mia HansenBlancos Ch. Nioryu Nakir1
37Michele LangkjærTheodore Roosevelt1
37Tanja Skou PedersenStampegårdens Madame Web1
40Patricia MøllnitzFunnys Ch. Latrones Shelgon2
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: Runde 1 og 2 vidre 0 fejl, Runde 3 vidre 0 - 1. finale + samlet fejl.
Maksimum tid: 2 Min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.