Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

LANDSSKUET  I  HERNING  DEN  5.  -  7.  JULI  2018

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeMini kroget
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2018-07-06 14:16:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria JanssonDaggry00:31,7500:20,850
2Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance00:38,9700:23,410
3Emma V. LaustsenKaninstaldens Ludo00:41,1930:49,943
4Mikkeline RasmussenUnique4+32:35,1510:42,758
Antal deltagere: 4.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Bjerg Rosendahl
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Mini kroget
Dato: 2018-07-05 16:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance20:57,5500:59,472
2Mikkeline RasmussenUnique10:49,4750:45,886
3Emma V. LaustsenKaninstaldens Ludo6+12:02,9130:56,1910
Antal deltagere: 3.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Nikoline Nikolajsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2018-07-06 13:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Charlotte EllebyHelsdams For Emotion00:26,3200:18,66012
2Dorthe Veggerby LaustsenKaninstaldens Vasse Felix00:35,3700:28,41011
3Kirsten BjergSommerly´s Findus00:22,8000:28,85011
4Lene BjergVisbys Sidi Barrani00:26,3200:34,56011
5Kirsten BjergFunnys Carmen Camelia10:46,4400:15,911
6Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn00:24,5310:33,381
7Randi KatholmThorsten10:49,1500:35,351
8Louise HansenRådved Nygård's Ice-O-Pede20:50,9700:21,752
9Dorthe Veggerby LaustsenGorm af Pecasus21:59,6301:04,682
10Marie Haunstrup BækgaardHøyer´s Amazing Victoria Falls...41:13,8141:15,758
Uplac.Louise HansenRådved Nygård's Lady RainicornTrukket
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let kroget
Dato: 2018-07-05 15:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Emma V. LaustsenVeggerbys The Vermonster00:42,9600:23,09012
2Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survivo...00:30,2300:24,59011
3Kirsten BjergSommerly´s Findus01:17,6500:36,46011
4Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wishes00:54,1100:41,20011
5Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Under...00:58,0300:42,01011
6Asta BredkjærHelsdams For Emotion10:26,7400:24,321
7Dorthe Veggerby LaustsenKaninstaldens Vasse Felix10:57,7300:35,741
8Lene BjergVisbys Sidi Barrani11:18,6000:43,481
9Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly20:53,4600:27,412
10Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn10:50,8011:09,952
11Dorthe Veggerby LaustsenSundahl's Octavius31:00,3000:33,983
12Louise HansenRådved Nygård's Ice-O-Pede31:49,8400:56,433
13Randi KatholmThorsten3+12:12,5400:49,274
14Kirsten BjergFunnys Carmen Camelia01:02,133+11:25,704
15Dorthe Veggerby LaustsenGorm af Pecasus1+22:27,3911:30,564
16Louise HansenRådved Nygård's Lady Rainicorn51:32,4810:43,696
17Maria JanssonDaggry4+1+12:01,2320:53,038
Uplac.Marie Haunstrup BækgaardHøyer´s Amazing Victoria Falls...21:17,88Disk.
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Nikoline Nikolajsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2018-07-06 11:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Asta BredkjærHelsdams Sunrise Surprice00:29,1600:16,97013
2Kirsten BjergSommerly´s Ribeiro Frio00:31,1600:21,66012
3Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (Je...00:46,2800:26,97012
4Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light a...10:54,5900:20,2211
5Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly10:50,2200:22,1611
6Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili10:30,3100:28,811
7Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Blue Cheat10:43,1310:19,782
8Aase BjernerBygholms Tabasco Chili10:31,7210:20,312
9Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Under...00:54,9720:33,592
10Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby21:12,1000:45,192
11Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survivo...30:50,9100:18,383
12Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget (M...20:41,5010:31,383
13Emma V. LaustsenKaninstaldens Santa Lucia10:54,9720:33,593
14Nikoline NikolajsenFurukollens Everglow20:49,5310:39,753
15Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart21:06,2821:00,354
16Emma V. LaustsenNødkærlunds Philbert20:31,8630:38,435
17Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego-G...20:48,0031:35,185
18Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle)30:37,0930:47,006
19Louise HansenBellas Monkey Business3+12:10,9431:15,167
20Emma V. LaustsenVeggerbys The Vermonster61:17,3130:33,979
Uplac.Jasmin JanssonStampegårdens Sky High WishesTrukket
Uplac.Lisa HeinDagmar af PecasusTrukket
Uplac.Rasmus BjernerKlara af PecasusTrukket
u10Rasmus BjernerByte af Flora (U)11:03,6210:36,252
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Henrik Madsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2018-07-05 11:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Charlotte EllebyHelsdams Sunrise Surprice01:01,2200:36,65013
2Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye01:00,0300:52,31012
3Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light a...01:12,8401:06,25012
4Kirsten BjergSommerly´s Ribeiro Frio11:39,6000:54,5611
5Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget (M...11:20,1300:56,0911
6Charlotte EllebyNo Heart11:00,6210:41,752
7Aase BjernerBygholms Tabasco Chili11:07,2110:59,472
8Nikoline NikolajsenFurukollens Everglow21:43,8101:08,502
9Aase BjernerNødkærlunds Mandel30:55,5000:35,063
10Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle)11:02,9720:42,443
11Dorthe Veggerby LaustsenZentas LeJon Deux (Jon)1+11:31,2510:44,403
12Charlotte EllebyBjørkebakkens Ljuvliga Lycka20:59,7210:47,093
13Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (Je...21:21,5911:14,323
14Lisa HeinDagmar af Pecasus21:44,1811:36,753
15Emma V. LaustsenKaninstaldens Santa Lucia30:52,0310:52,574
16Louise HansenSundahls Lucifer41:39,3201:09,874
17Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili31:21,0320:54,755
18Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...31:13,5020:56,285
19Emma V. LaustsenNødkærlunds Philbert30:58,0031:10,786
20Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby3+22:23,0711:27,006
21Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Blue Cheat31:32,1341:51,977
22Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile...41:01,5351:10,789
23Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego-G...4+1+32:33,194+12:10,1613
Uplac.Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi Linguini01:11,34Trukket
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart11:17,90Trukket
Uplac.Louise HansenBellas Monkey BusinessTrukket
Uplac.Rasmus BjernerKlara af PecasusTrukket
u6Rasmus BjernerByte af Flora (U)11:16,1810:38,872
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Lene Bjerg Rosendahl
Sekretær: Henrik Dyekjær og Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2018-07-06 10:43:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye00:45,4700:29,62013
2Charlotte EllebyNo Heart10:38,3200:30,4111
3Nikoline NikolajsenMalegas Asterix11:21,5001:03,0411
4Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...11:43,0901:12,1811
5Aase BjernerNødkærlunds Mandel20:24,8120:17,754
6Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean30:55,5310:24,884
7Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...30:47,1810:32,284
8Charlotte EllebyBjørkebakkens Ljuvliga Lycka40:48,5600:39,934
9Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F110:43,0631:01,124
10Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...20:55,6630:54,595
11Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile...81:15,6340:32,5712
12Dorthe Veggerby LaustsenZentas LeJon Deux (Jon)4+21:57,694+11:47,0711
Uplac.Louise HansenSundahls LuciferTrukket
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Bjerg Rosendahl
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2018-07-05 10:55:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Nikoline NikolajsenMalegas Asterix11:34,5301:01,31113
2Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F101:06,2520:43,782
3Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...31:00,3500:38,133
4Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean31:16,3210:38,384
5Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard3+11:22,7520:37,396
Uplac.Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...21:34,66Trukket
Antal deltagere: 6.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Dorthe Veggerby Laustsen
Sekretær: Louise Hansen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-07-06 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella11:16,6600:28,85114
2Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard11:34,6301:34,001
3Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi10:50,6910:23,752
4Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro10:29,0910:24,592
5Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...00:44,5320:24,722
6Charlotte EllebySundahls Ella1+10:56,6900:34,032
7Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean01:25,5921:11,622
8Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream30:47,0910:22,634
9Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...31:25,8821:15,875
10Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...51:19,1931:09,818
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Louise Maiken Hansen
Sekretær: Nikoline Nikolajsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2018-07-05 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella11:27,7201:06,31114
2Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...01:24,0621:03,942
3Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...01:33,2830:53,843
4Charlotte EllebySundahls Ella31:21,5000:54,973
5Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean11:24,4721:10,663
6Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi21:49,0011:13,843
7Lisa HeinFionas Napellus01:13,9031:25,533
8Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...21:37,9711:55,753
9Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro41:07,7820:39,666
10Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream41:13,0630:57,217
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Louise Maiken Hansen
Sekretær: Emma V. Laustsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2018-07-06 13:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerly01:02,5300:25,3103
2Henrik Dyekjær MadsenSommerly's Pax01:36,6800:45,6602
3Lisa HeinFionas Deadly Dedication00:58,0900:49,5902
4Jasmin JanssonNødkærlunds Lumia00:29,8801:02,1602
5Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis10:28,4700:24,191
6Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)10:55,4700:25,001
7Stine BredkjærLykkes Ch. Catwoman00:21,8731:08,193
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Never FearTrukket
2000Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi Linguini (U)Trukket
Antal deltagere: 9.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Maria Jansson
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2018-07-05 14:17:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)01:16,8100:41,6703
2Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerly01:21,8101:00,9202
3Jasmin JanssonNødkærlunds Lumia01:05,4701:06,3802
4Henrik Dyekjær MadsenSommerly's Pax01:31,7501:25,4602
5Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis00:52,3310:42,951
6Asta BredkjærLykkes Ch. Catwoman10:29,3220:31,343
7Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Never Fear2+12:36,2211:46,654
Uplac.Lisa HeinFionas Deadly Dedication12:03,96Trukket
Antal deltagere: 8.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Maria Jansson
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2,30
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.