Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  VED  LAND  &  FRITID  I  HEDENSTED  DEN  21.  -  22.  JULI  2018

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
HøjdehopLængdehop
Venskabscup


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2018-07-22 14:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Marie FloutrupFurukollens True By Willpower00:25,8200:08,35012
2Louise HansenStald Neas Shapio Olaf00:17,5300:10,25011
3Kirsten BjergSommerly´s Findus00:30,9700:12,10011
4Mette BrandbygeHønsehusets Escape Route00:16,4100:12,44011
5Kirsten BjergFunnys Carmen Camelia00:19,3500:13,50011
6Kirsten BjergSommerly´s Snehvide00:23,8400:17,13011
7Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Spekkie00:23,5300:20,66011
8Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...00:23,9800:23,97011
9Laura Kähler KnudsenStjerneregns Meisner00:28,6900:48,56011
10Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black M...10:09,1500:06,841
11Anita FrederiksenBygholms Tequila Sunrise Chili00:14,1910:07,411
12Mette BrandbygeMidnatssol00:39,4010:08,881
13Louise TovgaardTovgaards Toffi Flay10:29,7200:10,471
14Mette BrandbygeSundahls Strålende10:15,0600:11,441
15Charlotte EllebySundahls Gemytlig10:26,1200:11,781
16Charlotte EllebySundahls Spontan10:26,2200:12,971
17Maria JanssonDaggry10:17,0900:20,471
18Lisette KongerslevJordbærgårdens Vanilje20:17,3300:09,312
19Lene GadkjærMalegas One Of A Kind10:26,2810:10,902
20Bente Bøje JensenRopAks AF Toffen ( E Nomine )20:36,5000:17,222
21Anne-Mette FoghLego-Gårdens Lego Canoe10:28,9710:17,752
22Charlotte EllebyNymåne10:20,5910:19,832
23Laura Kähler KnudsenBlomstergaardens Batman10:26,7220:10,813
24Louise HansenRådved Nygård's Ice-O-Pede20:30,1510:21,253
25Aase BjernerBygholms Adventure of the Ocean30:27,3400:24,933
26Maria GadkjærRådved Nygård's Lady Rainicorn30:18,1900:25,473
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella0+11:17,15Trukket
u20Louise TovgaardAnjo af Pecasus (U)20:11,7800:13,722
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Heidi Albrektsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let kroget
Dato: 2018-07-21 10:13:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Dreamer00:47,4600:17,97012
2Anita FrederiksenBygholms Tequila Sunrise Chili00:34,1200:20,41011
3Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza00:41,7800:22,12011
4Louise TovgaardTovgaards Toffi Flay00:56,4700:36,46011
5Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Spekkie01:10,1901:01,50011
6Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella00:50,5901:07,44011
7Heidi D. AlbrektsenSofiagårdens Cuching "Elias"10:39,2100:25,781
8Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black M...00:53,7210:30,191
9Aase BjernerBygholms Adventure of the Ocean10:59,6000:42,651
10Mette BrandbygeMidnatssol10:42,0600:43,631
11Mette BrandbygeSundahls Strålende01:15,5010:47,621
12Charlotte EllebySundahls Gemytlig10:56,5701:00,571
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...20:56,6600:37,632
14Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Lulia Taio Cruz...10:57,3510:37,872
15Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu10:56,2210:39,182
16Charlotte EllebySundahls Spontan10:44,9010:44,072
17Louise HansenRådved Nygård's Ice-O-Pede21:09,0300:50,652
18Lene GadkjærMalegas One Of A Kind11:27,1610:50,662
19Louise HansenStald Neas Shapio Olaf11:00,6910:55,252
20Anne-Mette FoghLego-Gårdens Lego Canoe11:03,4710:56,502
21Charlotte EllebyNymåne11:11,840+11:22,092
22Louise TovgaardAnjo af Pecasus1+12:02,9401:59,652
23Bente Bøje JensenRopAks AF Toffen ( E Nomine )30:56,6910:25,884
24Mette BrandbygeHønsehusets Escape Route3+10:57,3500:32,404
25Louise HansenRådved Nygård's Lady Rainicorn61:36,8120:30,038
Uplac.Louise TovgaardTovgaards Masaki31:21,69Trukket.
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Karina og Anne-Mette
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2018-07-22 13:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu00:41,9000:15,03013
2Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream00:20,8500:16,63012
3Marie FloutrupTop Star Mix af Gress10:16,7100:12,9111
4Anita FrederiksenSommerly´s Shadow10:20,3100:13,0611
5Louise TovgaardTovgaards Mickey10:34,2500:14,0311
6Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Dreamer10:23,3200:14,9711
7Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survivo...10:40,4100:15,0311
8Lisette KongerslevBellas Fancy Thora10:35,6300:16,221
9Aase BjernerBygholms Tabasco Chili10:18,0900:16,971
10Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili10:40,1900:17,561
11Heidi RasmussenKandies Cornetto20:20,0900:13,072
12Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie11:17,9310:13,872
13Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Lulia Taio Cruz...20:37,6800:17,562
14Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...00:25,8420:17,602
15Louise HansenFurukollens Everglow10:30,8310:18,062
16Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...10:30,0910:18,252
17Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (Je...10:49,7810:25,282
18Karina VilsbøllJordbærgårdens Timian20:40,1900:25,382
19Heidi D. AlbrektsenSofiagårdens Cuching "Elias"10:17,0010:28,782
20Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Kayak00:31,3520:37,652
21Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...10:36,3610:41,502
22Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O00:40,0621:35,912
23Pernille FrederiksenSommerly´s Gerani30:16,7800:12,783
24Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Listra Camellia...20:25,5310:21,373
25Louise TovgaardSommerly´s Samaria30:39,3500:24,813
26Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle)20:36,6610:27,843
27Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Under...20:36,9010:49,753
28Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins Vi...30:43,1910:13,724
29Kirsten BjergSommerly´s Ribeiro Frio30:50,4710:17,694
30Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza30:45,8110:27,254
31Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...30:39,7210:38,974
32Louise HansenBellas Monkey Business30:22,5320:17,825
33Louise TovgaardTovgaards Masaki4+21:05,7220:26,038
Uplac.Maria GadkjærWinds Lady Mastermind20:37,83Trukket
2000Rasmus BjernerByte af Flora (U)Trukket
u20Aase BjernerFloras Catalina (U)20:41,4100:35,632
u32Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin...2+11:10,810+10:59,974
u33Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta) (...30:43,0330:32,506
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 3.
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Charlotte Elleby, Lisette Kongerslev
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2018-07-21 13:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenGalaxy Prada00:44,1600:20,91013
2Nikoline NikolajsenFurukollens Everglow00:36,7800:33,38012
3Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...00:48,2200:35,18012
4Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...01:14,9000:50,22012
5Maria GadkjærWinds Lady Mastermind01:13,9700:52,40012
6Charlotte EllebyNo Heart10:54,9700:23,4711
7Aase BjernerNødkærlunds Mandel10:38,5600:25,3411
8Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye00:53,2510:26,9311
9Heidi D. AlbrektsenBellas Beauty and the Beast10:39,8400:27,621
10Charlotte EllebyBjørkebakkens Ljuvliga Lycka00:46,6310:29,631
11Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)10:57,1600:29,691
12Pernille FrederiksenSommerly´s Gerani00:40,8110:35,121
13Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood11:50,4100:45,411
14Maria GadkjærMalegas Love Is In The Air11:20,8801:10,631
15Aase BjernerBygholms Tabasco Chili10:46,5610:35,752
16Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...20:41,6900:38,602
17Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...21:14,0000:39,472
18Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie01:01,5620:49,252
19Alison Bøje Due JensenCaesar Golden Kids21:28,6001:05,612
20Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O21:36,1301:13,812
21Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse Of...20:58,8410:38,093
22Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili21:07,4010:39,623
23Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...21:23,0610:40,973
24Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Kayak11:27,1020:43,503
25Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie11:48,5020:56,963
26Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)31:21,3500:57,183
27Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream31:36,3200:57,223
28Sandra FrederiksenHønsehusets Cloudtop Cruise11:38,0921:15,293
29Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...2+11:07,6310:22,154
30Anita FrederiksenSommerly´s Shadow20:48,4120:25,164
31Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko20:41,1220:50,224
32Karina VilsbøllJordbærgårdens Timian31:16,5010:55,904
33Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (Je...3+11:40,7211:59,065
34Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Listra Camellia...51:04,5710:51,376
35Louise TovgaardTovgaards Mickey51:02,5010:56,756
36Louise TovgaardSommerly´s Samaria51:02,0620:47,067
37Louise HansenBellas Monkey Business71:13,1210:48,758
Uplac.Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia10:45,28Trukket
Uplac.Louise HansenSundahl's Lucifer (Lucy)Trukket
u12Aase BjernerFloras Catalina (U)10:43,2900:32,631
u25Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin...1+10:56,640+10:52,353
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Mette Brandbyge
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær lige
Dato: 2018-07-22 11:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Louise HansenHønsehusets Luv A Bye00:43,4300:20,41013
2Karina VilsbøllPreriens Buck is Boss20:40,4300:17,942
3Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue Salix20:36,8700:20,282
4Maria GadkjærMalegas Asterix11:13,4110:25,372
5Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy0+11:13,8710:30,352
6Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee1+10:54,7100:32,372
7Lene GadkjærMalegas Obelix11:05,4310:35,792
8Marlene BruhnBellas Fancy Una30:52,3700:27,473
9Aase BjernerNødkærlunds Mandel20:54,5310:29,623
10Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee10:46,9320:31,573
11Mette BrandbygeNo Heart30:41,2100:35,183
12Louise HansenSofiagårdens Shanghai F101:06,1630:58,223
13Bente Bøje JensenGalaxy Prada30:52,0010:16,624
14Lisette KongerslevHønsehusets Beyond The Sea20:41,6020:30,884
15Heidi D. AlbrektsenBellas Beauty and the Beast20:32,4120:39,024
16Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...10:52,6230:40,464
17Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...20:51,6020:44,254
18Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World10:38,842+10:56,284
19Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia3+11:04,6910:19,315
20Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile...31:24,1920:26,005
21Louise HansenBjørkebakkens Ljuvliga Lycka30:49,1220:35,655
22Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood4+11:43,6201:05,255
23Kirsten BjergZentas SW Boz Pity40:40,0320:17,886
24Sandra FrederiksenHønsehusets Cloudtop Cruise40:57,6020:39,096
25Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie61:16,6320:57,288
26Alison Bøje Due JensenCaesar Golden Kids61:31,4120:57,508
27Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...51:33,6840:36,259
28Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko60:42,7550:35,4711
Uplac.Maria GadkjærMalegas Air Force One3+11:44,75Trukket
Uplac.Maria GadkjærMalegas Love Is In The Air41:56,22Trukket
Uplac.Bente Bøje JensenPreriens Ch. LeikurTrukket
Uplac.Lisette KongerslevHønsehusets Between Two WorldsTrukket
Uplac.Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light a...Trukket
u22Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno) (U)20:57,7230:44,975
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Kathrine Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2018-07-21 11:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria GadkjærMalegas Asterix11:42,1901:33,50113
2Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee1+11:10,0900:26,382
3Lene GadkjærMalegas Obelix01:24,0320:44,872
4Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf Moon20:46,4420:39,064
5Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F12+11:22,8711:06,354
6Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip Flop01:15,4741:12,284
7Heidi D. AlbrektsenFunnys Nio-Nikkia10:54,4140:43,945
8Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy41:31,0621:02,916
9Maria GadkjærMalegas Panic in the Skies!41:16,5030:43,947
10Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets31:20,5341:43,287
11Maria GadkjærMalegas Air Force One3+42:45,2811:30,938
Uplac.Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu SirDisk fejl bane
Uplac.Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.Trukket
Uplac.Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...Trukket
Uplac.Karina VilsbøllPreriens Buck is BossTrukket
Uplac.Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of SummerTrukket
u8Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno) (U)31:16,6920:45,125
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Mette Brandbyge
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-07-22 09:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas10:32,7800:15,94114
2Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Ch Trivago10:41,5900:24,7511
3Karina VilsbøllOceans SCh. Playa Vargas af So...00:54,930+11:01,411
4Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro10:41,2810:20,342
5Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air11:18,4110:40,912
6Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream1+10:49,1910:17,413
7Charlotte EllebySundahls Goat Boy20:36,2510:28,933
8Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella21:03,1910:49,003
9Charlotte EllebySundahls Ella20:43,7520:25,594
10Charlotte EllebyBjørkebakkens Absolute Impress...20:53,3420:35,134
11Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi1+10:59,6930:16,375
12Lisette KongerslevHønsehusets Balouline40:49,3210:39,185
13Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right30:50,6620:43,755
14Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf Moon20:41,1030:44,875
15Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean41:23,2220:41,226
16Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll41:00,8420:44,506
17Maria GadkjærMalegas Panic in the Skies!3+11:11,8420:47,256
18Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan51:17,6011:02,436
19Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki51:00,8820:25,787
20Lisette KongerslevSundahls Innkeeper4+11:15,9720:46,167
21Maria Jansson"merci" Vangs Dr. Shepard3+11:53,8430:49,357
22Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy51:44,8830:57,858
23Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...40:59,4361:05,8810
24Lene GadkjærZentas Parkour61:50,7250:59,1011
25Marlene BruhnJordbærgårdens Sprite6+1+22:20,4430:45,2812
Uplac.Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip Flop3+11:29,43Trukket
Uplac.Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beauti...Disk. på tid
Uplac.Heidi D. AlbrektsenFunnys Nio-NikkiaTrukket
Uplac.Karina VilsbøllVilsmøllegårdens MomondoTrukket
Uplac.Lene GadkjærVangs Chamber of SecretsTrukket
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Louise Maiken Hansen
Sekretær: Marie Floutrup
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2018-07-21 09:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas00:39,1210:24,56114
2Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream00:57,4010:27,471
3Charlotte EllebySundahls Ella0+11:01,4100:32,651
4Karina VilsbøllOceans SCh. Playa Vargas af So...01:18,6811:25,371
5Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro20:49,1800:51,542
6Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Ch Trivago11:26,5411:03,812
7Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air01:02,3421:14,812
8Charlotte EllebySundahls Goat Boy10:59,4420:39,443
9Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean51:34,8710:58,566
10Charlotte EllebyBjørkebakkens Absolute Impress...50:52,0020:32,857
11Lene GadkjærZentas Parkour6+12:04,8261:43,6013
Uplac.Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Rightdisk fejl på bane
Uplac.Karina VilsbøllVilsmøllegårdens MomondoTrukket
Uplac.Mette BrandbygeOopsy BearTrukket
Uplac.Mette BrandbygePralinens Royal JubileeTrukket
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Louise Maiken Hansen
Sekretær: Nikoline Nikolajsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2min
Til toppen

Højdehop
Dato: 2018-07-22 15:30:00

Plac.FørerKanin4050607075808590Cert.Point
1Charlotte EllebySundahls Ella-OOO-OXOXXX14
2Karina VilsbøllOceans SCh. Playa Vargas af So...--XOO-XOXOXXX1
3Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye-OXOOOXOXXOXXX
4Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beauti...OOOOOOXXX
5Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip Flop-OOOXOXOXXX
6Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Momondo-OOOOXXX
7Charlotte EllebySundahls Goat Boy-OXOXOOXXX
8Rasmus BjernerOceans Inside Out af BellaOXOXOXOOXXX
9Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right-OOXOXOXXX
10Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki-XOOXOXXOXXX
11Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas-OXOXOXXOXXX
12Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee-OXOOXXX
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá EeveeO-OXXOXXX
14Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf MoonO-XOXXOXXX
15Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Trivago-OXOXXOXXX
16Maria GadkjærMalegas Panic in the Skies!OOXXOXXOXXX
17Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean-OOXXX
17Maria GadkjærMalegas Asterix-OOXXX
19Aase BjernerNødkærlunds MandelOOOXXX
19Maria GadkjærHønsehusets Dreams To DreamOOOXXX
21Lisette KongerslevSundahls Innkeeper-XOOXXX
22Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. ShepardO-XOXXX
23Lisette KongerslevBellas Fancy ThoraXOOXOXXX
24Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild WoodO-XXOXXX
25Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz AirOOXXOXXX
25Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Under...OOXXOXXX
27Louise TovgaardSommerly´s SamariaOOXXX
28Aase BjernerBygholms Carolina Reaper ChiliXXOOXXX
29Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of DixieOXOXXX
29Louise TovgaardTovgaards MickeyOXOXXX
31Bente Bøje JensenGalaxy PradaO-XXX
31Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...OXXX
31Laura Kähler KnudsenBlomstergaardens BatmanOXXX
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Længdehop
Dato: 2018-07-21 15:55:00

Plac.FørerKanin406080100120140150160170180190200210220230240250260Cert.Point
1Bente Bøje JensenPreriens Ch. LeikurO--O--O--XO-O-O-XXO-XX14
2Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream-----XO---O--XXO-XXO-XXX
3Karina VilsbøllOceans SCh. Playa Vargas af So...---O-O---XO-O-XOXXX
4Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black AmeliaO-O-O-O-XOOXXO--XXX
5Karina VilsbøllPreriens Buck is Boss--O--XXOOXOOOXXX
6Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip Flop---XO-O-O-XO-XXX
7Maria GadkjærMalegas AsterixOOXOXOXXOXOXXOOXXOXOXXX
8Charlotte EllebyBjørkebakkens Absolute Impress...-----O---XXO--XXX
9Bente Bøje JensenGalaxy PradaOO-O--XOXOXXOXXX
10Maria GadkjærMalegas Panic in the Skies!OOXOOXOOOXXX
11Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...OXOOOOOXXOXXX
12Charlotte EllebySundahls Ella-----XO---XXX
13Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf MoonO--XO-XO-XXX
14Nikoline NikolajsenFurukollens EverglowXOXXOOXOXXOXXX
15Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá FennekinO--O-XXX
15Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F1O--O-XXX
17Maria GadkjærHønsehusets Dreams To DreamOOXOXOXXX
18Louise TovgaardSommerly´s SamariaXXOOXXOXXX
Uplac.Louise TovgaardTovgaards MickeyDisk.
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Venskabscup

Plac.FørerKaninLige kanin 1Kroget kanin 1Lige kanin 2Kroget kanin 2Samlet point
1Charlotte EllebySundahls Ella1001008775362
1Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas1001008775362
2Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee100919474359
2Maria GadkjærMalegas Asterix100919474359
3Aase BjernerNødkærlunds Mandel88828576332
3Lene GadkjærMalegas Obelix88828576332
4Heidi D. AlbrektsenBellas Beauty and the Beast81598094313
4Karina VilsbøllOceans SCh. Playa Vargas af So...81598094313
5Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie98645672290
5Louise HansenFurukollens Everglow98645672290
6Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Dreamer129010087289
6Louise TovgaardTovgaards Mickey129010087289
7Anita FrederiksenSommerly´s Shadow71412492228
7Pernille FrederiksenSommerly´s Gerani71412492228
8Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza92232929174
8Sandra FrederiksenHønsehusets Cloudtop Cruise92232929174
9Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...37262721110
9Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie37262721110
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.