Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

HØST  CUP  VED  BARRIT  SKOLE  I  BARRIT  DEN  10.  -  12.  AUGUST  2018

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet lige
Svær ligeSvær lige
Svær krogetSvær kroget
Elite ligeElite lige
Elite krogetElite kroget
LængdehopStor Høst Cup
Lille Høst Cup


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2018-08-11 14:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. Jenn...00:10,1400:07,80012
2Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black M...00:12,8600:09,42011
3Mette BrandbygeFormørkelse00:29,2800:10,73011
4Louise HansenRådved Nygård's Lady Rainicorn00:24,5000:11,39011
5Mette BrandbygeHønsehusets Escape Route00:13,2300:11,86011
6Mette BrandbygeMidnatssol00:15,2300:12,24011
7Bente Bøje JensenRopAks AF Toffen ( E Nomine )00:31,6600:12,29011
8Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella00:30,9300:14,86011
9Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn00:14,7600:16,22011
10Louise HansenRådved Nygård's Ice-O-Pede00:39,6800:17,03011
11Maria JanssonDaggry00:19,4100:18,84011
12Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Spekkie00:33,2000:24,33011
13Louise HansenAuntie Freeze00:12,7400:40,53011
14Lene GadkjærMalegas One Of A Kind00:25,8200:48,80011
15Lisette KongerslevHønsehusets I See the Light10:37,0100:17,061
16Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance10:27,1700:19,351
17Sarah MadsenStald Trofasts Black Ozzy Mako...10:37,8800:20,621
18Mette BrandbygeSundahls Strålende10:30,2300:22,761
19Sarah MadsenStald Trofasts Gizmo10:34,4100:25,611
20Louise HansenStald Neas Shapio Olaf00:15,5310:49,541
21Sarah MadsenStald Starholm's Dragonite Fir...20:21,2100:14,412
22Sarah MadsenStald Trofasts Black Aliyah10:28,0910:33,062
23Laura Kähler KnudsenStjerneregns Meisner10:26,4711:06,482
24Laura Kähler KnudsenBlomstergaardens Batman30:34,6110:16,724
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Tanja Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2018-08-12 12:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Mette BrandbygeHønsehusets Escape Route00:20,8500:11,4100 - 10,0512
2Louise HansenAuntie Freeze00:11,3300:11,4001 - 13,1311
3Kirsten BjergFunnys Carmen Camelia00:19,5100:11,0301 - 14,4811
4Laura Kähler KnudsenStjerneregns Meisner00:15,4400:11,95011
5Kirsten BjergSommerly´s Findus00:17,9100:13,06011
6Bente Bøje JensenRopAks AF Toffen ( E Nomine )00:16,0700:13,30011
7Kirsten BjergSommerly´s Snehvide00:21,7900:13,84011
8Mette BrandbygeSundahls Strålende00:25,7500:15,17011
9Louise HansenStald Neas Shapio Olaf00:20,1000:17,45011
10Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella00:18,7100:22,52011
11Anne-Mette FoghLego-Gårdens Lego Canoe00:25,8400:24,34011
12Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. Jenn...00:09,1810:08,261
13Mette BrandbygeFormørkelse00:22,1210:10,101
14Louise HansenRådved Nygård's Lady Rainicorn00:28,2910:10,711
15Anne-Mette FoghJordbærgårdens Vanilje10:21,4800:10,781
16Maria JanssonDaggry10:17,4700:11,641
17Mette BrandbygeMidnatssol00:12,5710:12,441
18Laura Kähler KnudsenBlomstergaardens Batman10:17,7300:13,361
19Sarah MadsenStald Starholm's Dragonite Fir...10:18,9900:13,931
20Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance00:27,3810:14,601
21Sarah MadsenStald Trofasts Black Aliyah00:25,8510:20,841
22Sarah MadsenStald Trofasts Black Ozzy Mako...00:21,9810:27,191
23Sarah MadsenStald Trofasts Gizmo00:45,2120:48,122
24Mia HansenHønsehusets Something That I W...10:47,8720:30,903
25Louise HansenRådved Nygård's Ice-O-Pede61:18,0820:28,028
u12Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn (...00:15,5500:26,440
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Tanja Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2018-08-12 09:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Emil JulinFunnys Nioryu Naiso00:18,4300:15,62013
2Tanja Skou PedersenStampegårdens Madame Web00:20,6910:20,2511
3Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee10:24,1600:33,4411
4Tanja Skou PedersenUniKins Lie To Me00:38,8110:37,9711
5Mia HansenFunnys Coccinella10:31,1010:19,572
6Mette BrandbygeNo Heart10:37,2510:22,002
7Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue Salix11:28,9410:24,532
8Tanja Skou PedersenSharpies Blossom Hill00:31,6820:29,442
9Emil JulinClick Mix af Gress10:36,3510:51,472
10Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee0+11:17,0311:03,882
11Tanja Skou PedersenUniKins High Five10:26,9720:15,563
12Mia HansenFunnys Aura11:03,9720:29,153
13Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy10:39,2220:43,403
14Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light a...01:08,8131:29,133
15Kirsten BjergZentas SW Boz Pity10:39,3130:24,384
16Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood11:58,34Trukket
17Karina VilsbøllPreriens Buck is Boss20:40,59
18Tanja Skou PedersenOceans Punta Uva af Sofiagården20:42,47
19Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur20:46,47
20Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro20:47,03
21Louise HansenSofiagårdens Shanghai F120:50,60
22Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile...20:53,66
23Alison Bøje Due JensenCaesar Golden Kids21:04,75
24Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...21:08,10
25Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly21:12,09
26Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie21:13,50
27William DalgaardTramp Golden Kids (Teddy Bear)30:58,82
28Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean31:15,13
29Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...31:37,96
30Emil JulinFunnys Fighting The Fear40:46,76
31Aase BjernerNødkærlunds Mandel41:06,25
Uplac.Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...Trukket
u13Tanja Skou PedersenTaharas Eli Loker (U)00:43,0930:33,503
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Mette Brandbyge og Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2018-08-11 12:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye00:26,3100:25,07013
2Maria GadkjærMalegas Asterix01:01,9000:37,41012
3Karina VilsbøllPreriens Buck is Boss10:48,4000:44,2211
4Lene GadkjærMalegas Obelix10:42,8401:09,4011
5Tanja Skou PedersenStampegårdens Madame Web10:23,0310:20,692
6Charlotte EllebyPralinens Royal Jubilee10:23,0310:28,252
7Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly11:20,9811:01,662
8Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...10:43,2811:02,442
9Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro10:48,0311:24,562
10Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile...10:21,7230:38,074
11Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light a...11:11,1641:57,755
12Charlotte EllebyNo Heart20:25,78
13Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World20:26,03
14Tanja Skou PedersenOceans Punta Uva af Sofiagården20:28,62
15Tanja Skou PedersenUniKins High Five20:31,00
16Emil JulinFunnys Nioryu Naiso20:31,62
17Tanja Skou PedersenUniKins Lie To Me20:47,12
18Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream20:51,57
19Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee1+10:55,25
20William Dalgaard JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)21:19,75
21Marlene BruhnBellas Fancy Una21:23,62
22Mia HansenFunnys Coccinella30:22,22
23Aase BjernerNødkærlunds Mandel30:38,69
24Tanja Skou PedersenSharpies Blossom Hill30:51,59
25Maria GadkjærMalegas Love Is In The Air31:17,06
26Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood31:22,63
27Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...31:29,59
28Alison Bøje Due JensenCaesar Golden Kids40:59,72
29Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur3+11:11,15
30Louise HansenSofiagårdens Shanghai F13+11:18,91
31Mia HansenFunnys Aura3+11:23,15
32Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean51:18,75
33Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...61:18,75
34Emil JulinFunnys Fighting The Fear71:15,84
Uplac.Emil JulinClick Mix af GressTrukket
Uplac.Maria GadkjærMalegas Air Force OneTrukket
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Lisette Kongerslev
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2018-08-12 13:55:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye00:59,6300:39,50013
2Tanja Skou PedersenUniKins Dive Clops01:11,9400:41,21012
3Mia HansenFunnys Ch. Air Mist00:47,4700:43,31012
4Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip Flop01:44,4001:18,06012
5Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy11:40,8700:51,6311
6Tanja Skou PedersenSharpies Blossom Hill00:32,4710:53,0611
7Tanja Skou PedersenHønsehusets Dead Man's Chest01:29,1610:56,4711
8Tanja Skou PedersenOceans Punta Uva af Sofiagården11:12,0001:00,7811
9Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro11:18,5001:04,6311
10Karina VilsbøllPreriens Buck is Boss11:25,8801:28,8111
11Mia HansenKlundtes First Strike10:34,1810:30,812
12Charlotte EllebyNo Heart10:48,3010:33,432
13Mia HansenWinds Reika10:55,0310:40,002
14Emil JulinFunnys Nioryu Naiso10:57,6310:41,942
15Charlotte EllebySundahls Innkeeper10:48,5410:45,852
16Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki11:26,4011:10,162
17Mia HansenFunnys Coccinella10:29,5020:40,313
18Tanja Skou PedersenUniKins High Five21:04,62
19Frida RydbergEros Pomperipossa "Alma"21:08,82
20Mia HansenFunnys Aura21:19,66
21Marlene BruhnJordbærgårdens Sprite21:29,16
22Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard21:33,35
23Tanja Skou PedersenUniKins Lie To Me31:00,99
24Tanja Skou PedersenStampegårdens Madame Web31:10,25
25Marlene BruhnBellas Fancy Una31:13,87
26Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee31:16,50
27Jasmin JanssonBellas Spot On31:26,16
28Emil JulinFunnys Fighting The Fear31:27,40
29Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...31:43,33
30Marlene BruhnHønsehusets A Whole New World41:33,00
31Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...41:37,31
32Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean3+11:38,21
33Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue Salix3+12:07,47
34Kirsten BjergZentas SW Boz Pity5+11:50,25
35Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...61:56,43
Uplac.Charlotte EllebySofiagårdens Shanghai F1Trukket
u5Tanja Skou PedersenTaharas Eli Loker (U)10:52,0900:40,061
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Charlotte Elleby - Louise Hansen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2018-08-11 17:44:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mette BrandbygeNo Heart00:33,0900:28,00013
2Louise HansenHønsehusets Luv A Bye00:58,6300:51,84012
3Mette BrandbygeSundahls Innkeeper00:40,1300:55,53012
4Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro01:37,5601:20,25012
5Tanja Skou PedersenSharpies Blossom Hill11:01,1500:32,0911
6Emil JulinUniKins Oasis of the Seas10:50,5000:43,5911
7Lisette KongerslevJordbærgårdens Sjötroll00:48,5010:49,1211
8Tanja Skou PedersenOceans Punta Uva af Sofiagården00:57,4411:15,3311
9Jasmin JanssonBellas Spot On01:15,0311:21,1911
10Lene GadkjærMalegas Obelix11:20,3401:28,7811
11Maria GadkjærMalegas Asterix11:23,9701:38,2211
12Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beauti...0+12:02,9401:51,9711
13Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki11:23,7511:08,882
14Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...01:41,8521:40,382
15Maria GadkjærMalegas Panic in the Skies!11:22,9720:44,663
16Tanja Skou PedersenUniKins Dive Clops01:08,5031:01,463
17Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy11:55,9721:46,153
18Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World11:12,2530:53,004
19Mia HansenWinds Reika11:03,5130:57,524
20Mia HansenKlundtes First Strike10:47,5631:00,814
21Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard11:55,4031:53,754
22Tanja Skou PedersenUniKins High Five20:45,13
23Tanja Skou PedersenHønsehusets Dead Man's Chest21:11,00
24Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee21:11,31
25Karina VilsbøllPreriens Buck is Boss21:13,28
26Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip Flop21:20,97
27Mia HansenFunnys Ch. Air Mist21:25,78
28Lisette KongerslevJordbærgårdens Sprite21:44,54
29Mia HansenFunnys Coccinella30:39,25
30Frida RydbergEros Pomperipossa "Alma"30:59,75
31Emil JulinFunnys Nioryu Naiso31:05,78
32Tanja Skou PedersenUniKins Lie To Me31:20,78
33Tanja Skou PedersenStampegårdens Madame Web31:21,82
34Emil JulinFunnys Fighting The Fear31:29,41
35Louise HansenSofiagårdens Shanghai F141:39,04
36Mia HansenFunnys Aura3+11:40,09
37Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...51:25,72
38Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean51:39,56
39Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...3+1+22:17,97
Uplac.Lene GadkjærVangs Chamber of SecretsTrukket
Uplac.Maria GadkjærMalegas Air Force OneTrukket
u23Tanja Skou PedersenTaharas Eli Loker (U)20:54,47
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Louise Hansen - Mette Brandbyge
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-08-12 10:55:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Charlotte EllebySundahls Ella00:33,8500:18,47014
2Frida RydbergNordalas African Spring "Isac"00:28,4000:29,03013
3Charlotte EllebyVilsmøllegårdens Ch Trivago10:37,3700:34,841
4Mia HansenBellas Pappelina00:46,0710:42,181
5Karina VilsbøllOceans SCh. Playa Vargas af So...10:42,9400:47,851
6Tanja Skou PedersenKlundtes Shady Daze10:39,1610:28,812
7Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...00:21,3730:20,813
8Mia HansenBlancos Ch. Nioryu Nakir00:27,4730:20,873
9Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream10:37,3820:23,783
10Charlotte EllebySundahls Innkeeper10:27,2230:27,444
11Tanja Skou PedersenHønsehusets Dead Man's Chest10:45,6431:05,824
12Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip Flop10:51,00Trukket
13Mia HansenFunnys Ch. Air Mist20:30,07
14Frida RydbergMiss Pinky's Ch Celestial Lege...20:31,69
15Louise HansenBjørkvangs Akari Tatsushiro20:35,60
16Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye20:36,00
17Tanja Skou PedersenUniKins Blackout20:37,38
18Mia HansenSundahls Stabbington20:44,66
19Mia HansenKlundtes First Strike20:44,88
20Charlotte EllebySundahls Goat Boy20:50,71
21Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right20:52,32
22Frida RydbergMilleniums Against All Odds "G...1+10:56,10
23Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella21:02,29
24Mia HansenWinds Reika30:35,27
25Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Stat...30:45,24
26Charlotte EllebyBellas Ch Lucie Kaas30:49,75
27Emil JulinUniKins Oasis of the Seas2+10:54,00
28Frida RydbergLykkes Sir James31:21,34
29Mia HansenStampegårdens Doctor Doom40:46,44
30Tanja Skou PedersenUniKins Ch. Voodod40:47,00
31Tanja Skou PedersenUniKins Dive Clops40:51,28
32Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi41:03,64
33Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...41:30,97
34Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beauti...41:31,37
35Frida RydbergEros Pomperipossa "Alma"50:45,65
36Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air4+11:11,22
37Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean51:20,34
38Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf Moon5+11:00,10
39Jasmin JanssonBellas Spot On61:01,12
40Emil JulinZincerellas Ch. Dance of Drago...4+21:13,25
Uplac.Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. ShepardTrukket
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Louise Hansen og Maria Jansson
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-08-11 09:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Charlotte EllebySundahls Ella00:28,7200:30,38014
2Tanja Skou PedersenUniKins Blackout00:31,0010:23,5311
3Frida RydbergMilleniums Against All Odds "G...10:25,2800:24,0411
4Frida RydbergNordalas African Spring "Isac"10:31,3500:24,961
5Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream00:23,2510:33,711
6Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Ch Trivago01:05,4110:42,501
7Frida RydbergMiss Pinky's Ch Celestial Lege...10:41,0310:22,292
8Mia HansenBlancos Ch. Nioryu Nakir10:42,6810:29,902
9Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro10:33,0010:32,062
10Tanja Skou PedersenUniKins Ch. Voodod20:36,6600:34,162
11Karina VilsbøllOceans SCh. Playa Vargas af So...10:35,9610:35,682
12Emil JulinUniKins Oasis of the Seas0+11:13,2810:44,752
13Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas10:26,2220:20,503
14Mia HansenKlundtes First Strike21:02,6310:34,133
15Mia HansenStampegårdens Doctor Doom20:41,1810:34,413
16Mia HansenFunnys Ch. Air Mist20:54,6910:38,843
17Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air20:19,4710:44,533
18Lisette KongerslevLykkes Ch. JoJo10:41,9420:46,873
19Tanja Skou PedersenKlundtes Shady Daze21:09,1010:51,683
20Marlene BruhnJordbærgårdens Sprite21:06,0911:04,163
21Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean11:12,1621:07,003
22Tanja Skou PedersenHønsehusets Dead Man's Chest21:16,7511:08,123
23Mia HansenSundahls Stabbington10:31,2530:29,534
24Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan00:47,8440:35,724
25Jasmin JanssonBellas Spot On31:07,9710:41,344
26Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll10:49,2230:41,594
27Charlotte EllebySundahls Innkeeper10:55,0730:43,094
28Frida RydbergLykkes Sir James20:50,1920:47,004
29Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip Flop21:05,0920:53,604
30Tanja Skou PedersenUniKins Dive Clops21:01,5621:02,404
31Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy21:43,9421:23,224
32Mia HansenWinds Reika21:22,1230:48,035
33Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air30:48,1320:49,035
34Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...20:47,9930:51,535
35Maria GadkjærMalegas Panic in the Skies!31:15,5620:55,795
36Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...31:33,5321:06,905
37Mia HansenBellas Pappelina41:04,1620:45,656
38Emil JulinZincerellas Ch. Dance of Drago...3+21:39,680+11:04,386
39Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right20:56,6351:03,477
40Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki31:04,6941:35,107
41Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beauti...31:53,064+11:53,788
42Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard41:49,1641:59,288
43Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella5+11:25,8530:47,949
44Frida RydbergEros Pomperipossa "Alma"40:54,4750:53,229
45Lene GadkjærZentas Parkour61:11,1231:09,359
46Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...41:00,5051:12,319
Uplac.Charlotte EllebySundahls Goat Boy30:42,09Trukket
Uplac.Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf MoonTrukket
Uplac.Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Stat...Trukket
Uplac.Tanja Skou PedersenTaharas Eli LokerTrukket
Antal deltagere: 50.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Louise Maiken Hansen
Sekretær: Mette Brandbyge / Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2018-08-12 15:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Tanja Skou PedersenUniKins Blackout00:48,9400:29,87014
2Mia HansenStampegårdens Doctor Doom11:06,2500:37,9711
3Tanja Skou PedersenKlundtes Shady Daze10:47,3800:41,311
4Frida RydbergNordalas African Spring "Isac"01:04,9710:53,501
5Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll10:44,1310:49,502
6Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Ch Trivago11:25,7811:03,972
7Mia HansenBlancos Ch. Nioryu Nakir10:44,1320:30,563
8Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro10:51,7820:35,883
9Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air11:29,9420:59,323
10Frida RydbergMiss Pinky's Ch Celestial Lege...20:42,56
11Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas20:52,75
12Charlotte EllebySundahls Ella21:08,41
13Mia HansenBellas Pappelina21:12,72
14Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean21:42,75
15Tanja Skou PedersenUniKins Ch. Voodod30:46,97
16Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Stat...31:04,50
17Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf Moon31:10,16
18Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan31:18,87
19Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right31:23,94
20Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...31:24,25
21Charlotte EllebySundahls Goat Boy41:19,03
22Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream3+11:20,04
23Frida RydbergMilleniums Against All Odds "G...3+11:24,18
24Emil JulinUniKins Oasis Of The Seas3+11:33,06
25Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee4+11:24,28
26Frida RydbergLykkes Sir James51:37,96
27Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella5+11:53,13
28Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi2+1+42:57,72
Uplac.Emil JulinZincerellas Ch. Dance of Drago...Trukket.
Uplac.Karina VilsbøllOceans SCh. Playa Vargas af So...Trukket.
Uplac.Mia HansenSundahls StabbingtonTrukket.
Antal deltagere: 31.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Louise Maiken Hansen
Sekretær: Anne-Mette Fogh
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 2 Minutter
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2018-08-11 15:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Ch Trivago01:23,2401:10,62014
2Karina VilsbøllOceans SCh. Playa Vargas af So...01:23,8801:16,60013
3Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas00:45,1610:28,191
4Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee00:53,9810:49,691
5Frida RydbergMilleniums Against All Odds "G...01:04,2510:54,441
6Mia HansenBlancos Ch. Nioryu Nakir10:49,2210:37,252
7Mia HansenSundahls Stabbington10:45,8511:03,002
8Frida RydbergLykkes Sir James11:23,2911:08,002
9Louise HansenBjørkvangs Akari Tatsushiro10:52,7211:08,932
10Mette BrandbygeSundahls Ella10:52,5320:38,633
11Tanja Skou PedersenKlundtes Shady Daze11:25,0521:24,473
12Frida RydbergMiss Pinky's Ch Celestial Lege...10:50,8530:40,944
13Tanja Skou PedersenUniKins Blackout10:51,3730:48,344
14Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air00:44,0040:54,304
15Mia HansenStampegårdens Doctor Doom00:46,8741:01,254
16Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...10:37,1540:38,405
17Tanja Skou PedersenUniKins Ch. Voodod20:51,25
18Frida RydbergNordalas African Spring "Isac"21:06,57
19Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air21:14,81
20Mette BrandbygeSundahls Goat Boy21:20,81
21Mia HansenBellas Pappelina21:24,00
22Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right21:32,91
23Louise HansenHaugens Primrose Dream21:51,10
24Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean21:57,25
25Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf Moon40:53,50
26Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella41:36,78
27Lisette KongerslevLykkes Ch. JoJo41:37,13
28Lene GadkjærZentas Parkour4+32:39,09
Uplac.Emil JulinZincerellas Ch. Dance of Drago...Trukket
Uplac.Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...Trukket
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2018-08-10 18:00:00

Plac.FørerKanin100120140160180200210220230240280Cert.Point
1Charlotte EllebySundahls Ella--O-O--O-OXXX14
2Karina VilsbøllOceans SCh. Playa Vargas af So...-O--O-XOXOXXOXXX
3Bente Bøje JensenPreriens Ch. LeikurO--O-O-XXX
4Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip FlopO-O-OOXXX
5Charlotte EllebyHønsehusets Luv A ByeO-OXXOXOXO-XXX
6Charlotte EllebySundahls Goat BoyO--XOO-XXX
7Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. Jenn...OOOOXOXXX
8Charlotte EllebySundahls InnkeeperXO-XOOXOXXX
9Charlotte EllebyNo HeartO-XOXOXOXXX
10Karina VilsbøllPreriens Buck is BossO-OXOXXX
11Charlotte EllebyBjørkvangs Akari TatsushiroO-XXOXOXXX
12Louise HansenSofiagårdens Shanghai F1XXOOOXXOXXX
13Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...XXOXOOXXX
14Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf MoonXOXXX
Uplac.Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream--XXX
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá FennekinXXX
Uplac.Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beauti...XXX
Uplac.Louise HansenFurukollens EverglowXXX
Uplac.Sarah MadsenStald Starholm's Dragonite Fir...XXX
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Mette Brandbyge
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Stor Høst Cup

Plac.FørerKaninSKELEKSKELEKI alt
1Tanja Skou PedersenUniKins Blackout2131713
2Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Ch Trivago61364
3Frida RydbergNordalas African Spring "Isac"418246
4Karina VilsbøllOceans SCh. Playa Vargas af So...1125U7
5Frida RydbergMilleniums Against All Odds "G...3522238
6Tanja Skou PedersenKlundtes Shady Daze1911639
7Charlotte EllebySundahls Ella11011211
8Charlotte EllebySundahls Innkeeper327151013
9Mia HansenBlancos Ch. Nioryu Nakir868714
10Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip Flop262941216
10Mia HansenFunnys Ch. Air Mist271631316
10Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas133261116
13Mia HansenStampegårdens Doctor Doom151529217
13Mia HansenBellas Pappelina372141317
13Frida RydbergMiss Pinky's Ch Celestial Lege...712141017
13Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro9915817
17Tanja Skou PedersenHønsehusets Dead Man's Chest232271118
17Emil JulinUniKins Oasis of the Seas612272418
19Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...3416723
20Mia HansenKlundtes First Strike2014111925
20Tanja Skou PedersenUniKins Ch. Voodod1017301525
20Mia HansenSundahls Stabbington23718U25
23Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air171936926
24Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream52392227
25Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll726531
26Tanja Skou PedersenUniKins Dive Clops163023132
27Jasmin JanssonBellas Spot On925273934
28Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean2124371435
29Frida RydbergLykkes Sir James288282636
30Mia HansenWinds Reika1932132437
31Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right3922211940
31Charlotte EllebySundahls Goat BoyU20202140
33Marlene BruhnJordbærgårdens Sprite28202141
33Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Stat...251641
35Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan241842
36Lisette KongerslevLykkes Ch. JoJo182745
37Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beauti...12413446
38Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air331447
39Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy173148
40Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella4326232749
41Maria GadkjærMalegas Panic in the Skies!153550
42Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki13401653
43Frida RydbergEros Pomperipossa "Alma"3044193554
44Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf MoonU25381755
45Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard214222U63
46Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...462066
47Lene GadkjærZentas Parkour452873
Antal deltagere: 47.   Heraf veteraner: 0.  
Til toppen

Lille Høst Cup

Plac.FørerKaninSLSKEKSLSKEKI alt
1Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye1212
2Charlotte EllebyNo Heart1216127
3Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee643257
4Tanja Skou PedersenSharpies Blossom Hill2458613
5Karina VilsbøllPreriens Buck is Boss325171013
6Maria GadkjærMalegas Asterix21113
7Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro9420913
8Lene GadkjærMalegas Obelix41014
9Emil JulinFunnys Nioryu Naiso163111415
10Tanja Skou PedersenOceans Punta Uva af Sofiagården14818822
10Mia HansenFunnys Coccinella222951722
10Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...814293122
13Tanja Skou PedersenStampegårdens Madame Web53322426
14Tanja Skou PedersenUniKins Lie To Me173242327
15Tanja Skou PedersenUniKins High Five1522111829
16Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World13183031
17Mia HansenFunnys Aura3136122032
18Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee1924102634
19Marlene BruhnBellas Fancy Una212546
20Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...2739242953
21Louise HansenSofiagårdens Shanghai F1303521U56
22Emil JulinFunnys Fighting The Fear3434302858
23Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean3238283260
24Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...3337U3568
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.