Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

HOPSTÆVNE  PÅ  HJEMSTAVNSGÅRDEN  I  SDR.  HYGUM  DEN  25.  -  26.  AUGUST  2018

Print
Tryk for at komme til:
Mini krogetLet lige
Let krogetMiddelsvær lige
Middelsvær krogetSvær lige åben
Svær kroget åbenDuelhop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini kroget
Dato: 2018-08-25 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...00:45,4400:42,650
2Lene GadkjærBellas The Last Knight01:08,0601:02,560
3Maria GadkjærBellas Age of Extinction01:36,6901:30,600
4Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)21:05,0101:10,122
5Thea Krogh JørgensenBlackberry11:44,2211:19,312
6Maja SembergStjerneregns All You Need Is (...21:04,0001:33,282
7Anja SembergStjerneregns Acoss The Univers0+22:26,070+22:12,004
8Sille LorenzenVietello2+22:24,970+12:04,725
9Kathrine PedersenVilsmøllegårdens The White Kni...3+12:11,6921:46,286
10Thea Krogh JørgensenBonus2+32:44,292+12:01,478
Uplac.Pernille FrederiksenMimrelunds NinusDisk tid
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Heidi R
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2,00
Til toppen

Let lige
Dato: 2018-08-26 09:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Anja SembergStjerneregns Sean00:40,2800:17,94012
2Anne-Mette FoghJordbærgårdens Vanilje00:37,5300:28,94011
3Anja SembergMoslunds Clio10:18,7200:17,7811
4Anja SembergSharpies Karma Kiss10:27,8100:23,691
5Maja SembergStjerneregns Juliette10:18,0610:23,382
6Maja SembergStjerneregns Rosalee20:24,6800:27,812
7Anja SembergStjerneregns Trouble20:24,3100:35,842
8Maja SembergStjerneregns Nick30:43,0900:36,573
9Anne-Mette FoghLego-Gårdens Lego Canoe30:37,5310:47,474
10Thea Krogh JørgensenBonus41:13,6630:59,097
11Sille LorenzenVietello6+12:04,8521:58,819
Uplac.Thea Krogh JørgensenBlackberryTrukket
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Marie F
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 Minutter
Til toppen

Let kroget
Dato: 2018-08-25 11:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black M...01:07,1500:32,00012
2Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza00:51,6900:39,59011
3Anja SembergMoslunds Clio00:43,6300:42,97011
4Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu10:51,2800:30,9311
5Heidi RasmussenKandies Králik10:39,0300:41,3711
6Heidi RasmussenSøgaards Modina00:42,1210:43,1911
7Maja SembergStjerneregns Juliette10:44,4100:47,791
8Heidi RasmussenMoslund`s Zoe10:42,9710:40,002
9Anja SembergStjerneregns Sean20:44,1000:47,282
10Maja SembergStjerneregns Rosalee10:41,9410:54,192
11Maja SembergMoslunds Cocio11:16,4711:03,342
12Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella11:03,340+11:35,402
13Bente Bøje JensenRopAks AF Toffen ( E Nomine )30:51,2100:51,813
14Maja SembergStjerneregns Nick30:59,7801:19,563
15Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie21:10,4111:38,283
16Heidi RasmussenMoslund`s Laguna "Luna"20:39,7220:39,664
17Anita FrederiksenBygholms Tequila Sunrise Chili30:47,2810:53,254
18Sille LorenzenLego-Gårdens Lego Canoe21:21,6321:18,784
19Sille LorenzenMoslunds "Choppy" a Million Wa...31:33,0920:50,655
20Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins Vi...21:06,192+10:59,375
21Heidi RasmussenMoslund´s Pikachu31:29,1331:25,956
22Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...31:10,9131:34,066
23Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva41:14,6231:09,197
24Heidi RasmussenMoslunds "Happy" a Million Yea...41:21,9431:16,757
25Laura Kähler KnudsenStjerneregns Meisner51:53,5321:46,347
26Anja SembergStjerneregns Big McIntosh11:12,574+22:16,007
27Laura Kähler KnudsenBlomstergaardens Batman61:53,9721:24,658
Uplac.Anja SembergStjerneregns Trouble51:23,53Trukket
Uplac.Lene GadkjærMalegas One Of A KindTrukket.
Uplac.Laura Kähler KnudsenMoslund´s Flying High KløverTrukket
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 Minutter
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2018-08-26 10:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie10:22,8700:16,32113
2Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blood00:44,7510:27,7811
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black M...10:28,7500:29,8511
4Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...00:48,9710:36,6211
5Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse Of...10:35,4500:39,0611
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...0+10:52,2510:16,282
7Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu10:40,7810:17,592
8Marie FloutrupTop Star Mix af Gress20:54,5000:18,042
9Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili10:30,2510:20,502
10Aase BjernerBygholms Tabasco Chili00:59,8220:28,192
11Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O20:46,7600:43,722
12Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie01:18,4720:44,472
13Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Dreamer10:54,1820:19,563
14Maja SembergNødkærlunds Pistacia20:24,1610:27,443
15Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins Vi...30:41,8410:18,824
16Sille LorenzenMoslunds "Choppy" a Million Wa...20:26,0920:21,224
17Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza40:45,7800:25,844
18Maja SembergMoslunds Cocio20:41,6320:31,474
19Bente Bøje JensenRopAks AF Toffen ( E Nomine )20:47,8720:42,974
20Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...40:44,4600:44,944
21Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...20:41,5321:00,974
22Anja SembergStjerneregns Flam21:34,9321:03,064
23Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego-G...20:48,4130:40,155
24Anja SembergStjerneregns Big McIntosh31:16,7821:21,725
25Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...30:33,4430:23,886
26Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva2+11:33,6530:44,256
Uplac.Marie FloutrupFurukollens True by Willpower4+11:27,71Trukket
v10Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C. (V)10:44,5010:26,252
u1Aase BjernerFloras Catalina (U)00:27,8810:15,881
u2Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir (U)10:32,8500:20,911
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 1.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Kathrine og William
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 Minutter
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2018-08-25 13:55:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...01:09,8800:46,16013
2Sandra FrederiksenHønsehusets Cloudtop Cruise01:11,0100:56,06012
3Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...01:00,0700:59,69012
4Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie00:38,0710:27,8011
5Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko00:44,9510:39,8211
6Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse Of...10:55,9600:46,811
7Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream11:07,3800:59,031
8Maria GadkjærMalegas Love Is In The Air11:16,2401:02,131
9Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blood01:27,8511:18,981
10Alison Bøje Due JensenCaesar Golden Kids11:53,0201:32,341
11Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood11:44,2001:32,861
12Anita FrederiksenSommerly´s Shadow10:50,1610:28,592
13Pernille FrederiksenSommerly´s Gerani11:34,8810:36,192
14Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie11:03,4310:46,272
15Heidi RasmussenMoslunds "Kitty" a Million Way...11:01,1610:56,572
16William Dalgaard JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)01:01,6121:17,682
17Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...21:20,1610:29,573
18Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...31:13,6200:40,803
19Anja SembergSharpies Karma Kiss21:01,5810:44,843
20Anne-Mette FoghJordbærgårdens Vanilje32:17,0301:09,203
21Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Dreamer21:10,3411:18,983
22Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonlight...31:11,0510:36,144
23Heidi RasmussenKandies Tomás11:06,5030:49,384
24Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego-G...32:08,0211:21,704
25Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O21:41,2021:38,264
2000Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C. (U)Trukket
u5Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir (U)10:42,9800:30,901
u26Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets (u)2+22:48,6611:37,505
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Anne-Mette og Anja
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2.30
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2018-08-26 13:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Aase BjernerNødkærlunds Mandel (S)20:39,4500:41,4923
2Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur (S)20:54,8410:11,893
3Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dix...(S)10:44,8620:31,973
4Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (L...(S)10:42,9520:37,613
5Alison Bøje Due JensenCaesar Golden Kids (S)20:54,2710:42,783
6Maja SembergStampegårdens One Million "M...(S)30:31,1710:21,274
7Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee (S)2+10:59,8110:25,554
8Marie FloutrupTop Star Mix af Gress (M)20:17,2820:25,614
9Maja SembergNødkærlunds Pistacia (M)20:29,3330:20,905
10Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Oh...(S)10:40,3140:37,745
11William Dalgaard JensenTramp Golden Kids (Teddy Bea...(S)31:03,1420:41,795
12Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood (S)41:15,6311:35,245
13Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonligh...(S)50:53,5020:16,017
14Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko (S)50:54,1330:41,258
Uplac.Marie FloutrupFurukollens True by Willpowe...(M)31:17,88Trukket
u6Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...10:54,4820:46,943
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Anja Semberg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 Minutter
Til toppen

Svær kroget åben
Dato: 2018-08-25 15:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlKl.pr.PindPoint
1Maria GadkjærMalegas Love Is In The Air (M)01:42,9201:36,08023
2Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee (S)11:18,1200:36,2711
3Maria GadkjærMalegas Panic in the Skies! (S)01:16,6510:58,8611
4Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af...(S)11:10,0601:26,2811
5Lene GadkjærMalegas Obelix (S)01:25,8611:26,4411
6Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream (M)11:24,2001:27,8412
7Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beau...(S)12:13,5801:39,8411
8Pernille FrederiksenSommerly´s Gerani (M)1+11:42,3900:39,552Bestået
9Sandra FrederiksenHønsehusets Cloudtop Cruise (M)21:07,4101:33,832Bestået
10Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-...(S)02:23,0921:53,662
11Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy (S)11:45,4012:09,882
12Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jaco...(M)21:13,9110:59,393
13Heidi RasmussenKandies Nikos Hoop Besoni (S)11:09,6021:07,023
14Maja SembergStampegårdens One Million "M...(S)11:41,3821:08,983
15Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (L...(S)11:36,7721:11,413
16Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dix...(M)21:40,4111:26,553
17Heidi RasmussenKandies Tomás (M)31:09,3110:43,204
18Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko (S)21:16,0720:52,914
19Maja SembergNødkærlunds Pistacia (S)41:16,7001:17,564
20Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood (M)12:01,5831:49,514
21Heidi RasmussenDo Your Best Bear "Wilma" (S)2+1+12:32,6031:46,337
22Anja SembergStjerneregns Flam (S)3+3+13:09,474+33:03,0914
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Kathrine
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2.30
Til toppen

Duelhop
Dato: 2018-08-26 14:00:00

Plac.FørerKaninPindPoint
1Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur
2Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu
3Anja SembergMoslunds Clio
4Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego-G...
5Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie
5Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko
5Maja SembergStjerneregns Rosalee
5Marie FloutrupTop Star Mix af Gress
9Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili
9Aase BjernerBygholms Tabasco Chili
9Aase BjernerNødkærlunds Mandel
9Anja SembergSharpies Karma Kiss
9Anne-Mette FoghJordbærgårdens Vanilje
9Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin
9Maja SembergStjerneregns Juliette
9Sille LorenzenMoslunds "Choppy" a Million Wa...
17Aase BjernerFloras Catalina
17Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee
17Anja SembergOceans Playa Grande af Sofiagå...
17Maja SembergMoslunds Cocio
17William Dalgaard JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)
Uplac.Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Bedømmelsesmetode: Hurtigst tid og færrest fejl vinder løbet
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Contact
Contact


© Copyright
Design and layout: Rasmus Bjerner
Text: Aase and Rasmus Bjerner