Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  VED  HAVENS  DAG  PÅ  ASMILD  PLANTECENTER  DEN  9.  SEPTEMBER  2018

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeMini kroget
Let ligeLet kroget
Middelsvær lige åbenMiddelsvær kroget åben
Veteran ligeVeteran kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2018-09-09 08:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Hera00:35,1000:23,000
2Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...00:28,5700:23,880
3Maria GadkjærBellas Age of Extinction00:49,4300:29,060
4Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)00:42,2900:35,620
5Lene GadkjærBellas The Last Knight00:56,4100:36,960
6Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Allison Argent00:55,8700:47,910
7Maja SembergStjerneregns Acoss The Univers00:54,6300:53,160
8Louise TovgaardTovgaards En Øre10:48,0300:26,881
9Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Artemis00:36,5010:30,131
10Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Medusa10:41,3800:39,181
11Stine BredkjærGunnar Af Helsdam01:01,8010:45,591
12Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Chelsea0+12:10,5001:33,931
13Anna Fjordbak SønderstrupKastrups Pro Dupreeh20:54,2200:23,152
14Aase BjernerBygholms Thor10:51,1910:28,542
15Maja SembergStjerneregns All You Need Is (...10:33,7310:32,972
16Sarah MadsenStald Trofast Beautiful White...20:50,7800:37,632
17Sofie Stubben BrunStald Møller Vejs Gray10:55,6910:48,502
18Astrid S. JensenKlaubogaards Emma Starlight11:16,4111:27,342
19Louise HansenHaugens Consequences11:22,7520:39,693
20Solveig Nymann SvendsenMimrelunds Molly11:21,1521:11,933
21Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimura10:36,9331:04,144
22Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Zinedine00:51,0750:43,595
23Kathrine PedersenVilsmøllegårdens The White Kni...31:34,2431:35,356
Uplac.Louise TovgaardLille NinusDisk.
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Anja Semberg
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lagt sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Mini kroget
Dato: 2018-09-09 13:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lene GadkjærBellas The Last Knight00:41,0600:24,680
2Maja SembergStjerneregns All You Need Is (...00:37,6200:36,370
3Sarah MadsenStald Trofast Beautiful White...01:00,9700:44,470
4Maja SembergStjerneregns Acoss The Univers01:02,1500:52,030
5Astrid S. JensenKlaubogaards Emma Starlight00:54,8701:11,560
6Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Chelsea01:26,3601:16,340
7Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Hera00:41,9410:24,061
8Anna Fjordbak SønderstrupKastrups Pro Dupreeh10:39,8500:30,941
9Maria GadkjærBellas Age of Extinction00:37,5010:31,871
10Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...00:36,0910:44,571
11Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)01:03,1810:47,561
12Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Allison Argent11:09,7801:26,191
13Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Zinedine10:31,3410:43,502
14Louise TovgaardTovgaards En Øre11:08,4310:45,062
15Aase BjernerBygholms Thor00:40,9720:45,752
16Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Medusa20:44,3801:05,092
17Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Artemis10:47,4711:09,842
18Louise HansenHaugens Consequences11:13,1911:55,442
19Sofie Stubben BrunStald Møller Vejs Gray20:59,0310:42,473
20Louise TovgaardLille Ninus4+1+12:10,3100:51,386
21Solveig Nymann SvendsenMimrelunds Molly31:24,9631:12,726
2000Aase BjernerThorsøs Hermione (U)10:49,34Disk - Fejl bane
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Maria Jansson
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lagt sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let lige
Dato: 2018-09-09 09:46:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. Jenn...00:24,0000:09,38012
2Asta BredkjærHelsdams First Future00:12,4400:10,75011
3Asta BredkjærSundahls Algod00:25,5300:11,94011
4Sarah MadsenStald Trofast Black Ozzy Makoe...00:32,1300:12,88011
5Anja SembergMoslunds Clio00:21,5600:13,07011
6Anja SembergStjerneregns Trouble00:27,4100:20,97011
7Louise HansenStald Neas Shapio Olaf00:23,8400:22,06011
8Louise HansenAuntie Freeze00:45,0000:24,96011
9Leonora KnakkergaardSunsets Sweetie Girl00:47,0300:25,52011
10Charlotte EllebySundahls Gemytlig00:48,3800:31,53011
11Maja SembergStjerneregns Nick00:38,8400:32,25011
12Charlotte EllebyNymåne10:31,5700:09,591
13Charlotte EllebySundahls Spontan10:52,8400:20,091
14Maja SembergStjerneregns Juliette10:32,5600:22,061
15Maria JanssonDaggry10:24,8700:22,751
16Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana10:27,6000:22,851
17Asta BredkjærHelsdams Black Lightning0+10:35,5000:24,711
18Anja SembergSharpies Karma Kiss10:34,4410:13,822
19Louise HansenRådved Nygård's Lady Rainicorn10:19,7510:14,322
20Anna Fjordbak SønderstrupStarbo's Toffifee01:18,8420:48,662
21Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Tottenham10:49,6210:53,222
22Sarah MadsenStald Trofast Black Aliyah20:29,56
23Lene GadkjærMalegas One Of A Kind20:40,85
24Sarah MadsenStald Starholm's Dragonite Fir...20:42,16
25Astrid S. JensenEsmaralda Silverblue20:45,22
26Maja SembergStjerneregns Rosalee20:53,74
27Sarah MadsenStald Trofast Gizmo30:26,47
28Louise HansenRådved Nygård's Ice-O-Pede30:54,13
29Leonora KnakkergaardSunsets Flash Power31:32,47
30Louise TovgaardTovgaards Toffi Flay40:44,22
31Aase BjernerThorsøs Hermione40:46,09
32Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Manchester40:48,03
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl går videre
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let kroget
Dato: 2018-09-09 15:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop00:23,2800:19,16012
2Anja SembergMoslunds Clio00:31,1600:21,13011
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black M...00:25,5700:23,00011
4Charlotte EllebyNymåne00:51,2500:32,06011
5Maja SembergMoslunds Cocio00:33,1900:32,88011
6Anja SembergStjerneregns Big McIntosh01:09,4101:18,13011
7Asta BredkjærHelsdams For Emotion00:35,4110:18,9011
8Louise HansenRådved Nygård's Lady Rainicorn10:46,9100:20,5711
9Asta BredkjærHelsdams First Future00:19,3510:22,821
10Anja SembergStjerneregns Sean10:36,6600:25,601
11Asta BredkjærHelsdams Black Lightning10:30,4400:27,971
12Louise HansenRådved Nygård's Ice-O-Pede10:59,3100:29,811
13Maria JanssonDaggry10:32,3100:30,251
14Leonora KnakkergaardSunsets Sweetie Girl00:36,9110:31,541
15Maja SembergStjerneregns Rosalee10:47,8800:34,001
16Louise HansenStald Neas Shapio Olaf10:57,1200:34,151
17Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance10:48,0900:34,561
18Maja SembergStjerneregns Juliette10:36,1600:36,751
19Charlotte EllebySundahls Gemytlig00:44,5610:39,221
20Anja SembergStjerneregns Trouble10:57,1200:41,941
21Louise HansenAuntie Freeze11:00,1700:45,091
22Louise TovgaardTovgaards Masaki00:51,9110:45,881
23Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella10:53,4400:48,061
24Louise TovgaardAnjo af Pecasus11:15,5900:54,281
25Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva10:43,8510:26,442
26Charlotte EllebySundahls Spontan10:54,7210:36,722
27Maja SembergStjerneregns Nick10:44,4710:39,412
28Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana00:43,7221:31,502
29Louise TovgaardTovgaards Toffi Flay20:41,66
30Anna Fjordbak SønderstrupStarbo´s Toffifee20:48,09
31Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Manchester20:58,28
32Astrid S. JensenEsmaralda Silverblue21:03,07
33Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie21:16,25
34Asta BredkjærSundahls Algod30:42,21
35Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...31:07,34
36Bente Bøje JensenRopAks AF Toffen ( E Nomine )31:09,12
37Lisa HeinFlora Raps31:28,25
38Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Tottenham31:34,75
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl går videre
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige åben
Dato: 2018-09-09 11:42:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Dream...(M)00:21,6000:16,18013
2Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wishe...(M)10:53,4400:20,1311
3Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (...(M)10:46,6000:23,2211
4Aase BjernerBygholms Tabasco Chili (M)10:40,1300:23,9411
5Louise HansenFurukollens Everglow (M)10:42,6900:29,7811
6Charlotte EllebyHaugens Snowdrop Dream (M)10:31,1800:31,6911
7Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Kayak (M)10:25,5000:34,1311
8Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (M)00:45,5010:43,0311
9Anja SembergStjerneregns Flam (M)10:52,7500:47,5311
10Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (M)10:25,6810:13,812
11Maja SembergNødkærlunds Pistacia (M)10:29,9410:34,812
12Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn...(M)10:35,2210:40,872
13Louise TovgaardTovgaards Mickey (M)10:43,3510:48,012
14Louise TovgaardSommerly´s Samaria (M)10:47,7920:23,783
15Louise TovgaardAnjo af Pecasus (M)11:14,1531:09,974
16Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survi...(M)20:23,47
17Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. Je...(M)20:24,56
18Maria JanssonDaggry (L)20:28,69
19Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds AAB (M)20:29,19
20Sarah MadsenStald Trofast Black Ozzy Mak...(L)20:31,91
21Charlotte EllebyHelsdams For Emotion (L)20:37,25
22Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu...(M)20:39,00
23Karina VilsbøllJordbærgårdens Timian (M)20:42,00
24Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Arari...(M)20:48,25
25Louise HansenRådved Nygård's Lady Rainico...(L)20:50,78
26Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike...(M)20:50,90
27Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blo...(M)20:54,66
28Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Spekkie (M)20:56,53
29Anna Fjordbak SønderstrupStarbo's Toffifee (L)21:04,15
30Anja SembergStjerneregns Big McIntosh (M)21:06,77
31Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie (M)21:44,13
32Solveig Nymann SvendsenNødkærlunds Melton (M)30:24,28
33Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jaco...(M)30:30,69
34Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza (M)30:55,03
35Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance (L)30:59,40
36Louise HansenAuntie Freeze (M)31:10,72
37Maja SembergMoslunds Cocio (M)2+11:27,26
38Louise HansenStald Neas Shapio Olaf (M)40:31,47
39Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon...(M)3+11:22,47
40Louise TovgaardTovgaards Masaki (M)3+11:29,72
41Lisa HeinDagmar af Pecasus (M)41:44,75
42Leonora KnakkergaardSkovvejens Lynx (M)50:28,57
43Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black...(M)50:39,50
44Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chi...(M)50:42,00
45Anja SembergStjerneregns Sean (M)50:50,21
46Sarah MadsenStald Starholm's Dragonite F...(L)50:55,53
47Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva...(M)4+11:05,72
48Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Und...(M)51:29,85
49Kristina Møller PedersenVangs Dr. Grey (M)5+12:08,55
Uplac.Leonora KnakkergaardSunsets Flash PowerDisk.
Uplac.Bente Bøje JensenRopAks AF Toffen ( E Nomine...(M)Trukket
Uplac.Louise HansenBellas Monkey Business (M)Trukket
u11Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Momondo (U)10:30,4710:17,062
u39Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta) (...40:41,88
Antal deltagere: 54.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Charlotte Elleby og Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl går videre.
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2018-09-09 17:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlKl.pr.PindPoint
1Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Dream...(M)00:22,3200:15,50013
2Asta BredkjærHelsdams Sunrise Surprice (M)00:24,9700:22,82012
3Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survi...(M)00:26,2700:24,31012
4Anja SembergSharpies Karma Kiss (M)00:45,1800:26,91012
5Maria JanssonDaggry (L)00:34,5900:29,06022
6Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wishe...(M)00:48,4700:38,63012
7Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins...(M)00:43,5310:15,1911
8Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonligh...(M)10:24,7800:17,1611
9Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse...(M)10:33,9400:19,8211
10Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. Je...(L)10:38,2500:20,8512
11Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jaco...(M)00:35,4010:22,651
12Solveig Nymann SvendsenNødkærlunds Melton (M)00:28,4410:24,151
13Louise HansenFurukollens Everglow (M)10:30,6600:26,571
14Louise TovgaardSommerly´s Samaria (M)10:34,0300:28,781
15Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn...(L)00:47,3110:32,841
16Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike...(M)10:32,2800:37,031
17Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Oh...(M)10:41,5900:45,221
18Karina VilsbøllJordbærgårdens Timian (M)10:49,1600:45,691
19Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds AAB (M)00:31,4010:46,561
20Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerl...(M)10:53,5900:47,501
21Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu...(M)10:48,7500:52,031
22Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood (M)0+12:11,5201:06,001
23Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza (M)10:47,8510:27,192
24Charlotte EllebyBjørkebakkens Ljuvliga Lycka...(M)10:41,2510:35,092
25Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie (M)10:27,840+10:35,352
26Louise HansenAuntie Freeze (L)01:03,9320:46,592Bestået
27Asta BredkjærHaugens Snowdrop Dream (M)10:22,5920:24,223
28Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (...(M)00:40,60Trukket
29Sarah MadsenStald Trofast Black Ozzy Mak...(L)20:22,41
30Louise HansenStald Neas Shapio Olaf (L)20:29,79
31Leonora KnakkergaardSkovvejens Lynx (M)20:31,69
32Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chi...(M)20:49,31
33Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blo...(M)20:57,00
34Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smi...(M)20:57,16
35Louise TovgaardTovgaards Mickey (M)1+11:01,75
36Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Spekkie (M)21:07,81
37Alison Bøje Due JensenCaesar Golden Kids (M)21:07,88
38Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (M)21:19,57
39Lisa HeinDagmar af Pecasus (M)21:48,94
40Aase BjernerNødkærlunds Mandel (M)30:31,16
41Karina VilsbøllHønsehusets Between Two Worl...(M)30:40,97
42Louise TovgaardTovgaards Toffi Flay (L)30:42,90
43Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Arari...(M)30:47,69
44Sarah MadsenStald Starholm's Dragonite F...(L)30:50,62
45Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Und...(M)40:48,75
46Leonora KnakkergaardFunnys Fighting The Flames (M)40:52,81
47Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)...(M)60:47,72
48Kristina Møller PedersenVangs Dr. Grey (L)3+1+22:16,89
Uplac.Louise HansenBellas Monkey Business (M)Trukket
u5Aase BjernerBygholms Tabasco Chili (U)00:30,3400:28,590
u6Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Momondo (U)00:27,0300:32,560
Antal deltagere: 51.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Maja Semberg
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl går videre
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2018-09-09 10:58:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir00:31,0000:14,5703
2Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air10:28,6300:22,881
3Maria GadkjærMirage af Pecasus00:39,5010:37,191
4Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale10:18,8710:18,322
5Julie Bøje Due JensenVisbys Malahide C.11:25,8110:43,902
6Lisa HeinFionas Deadly Dedication11:47,3110:57,192
7Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets11:34,5311:17,042
8Asta BredkjærLykkes Ch. Catwoman10:17,8120:19,873
9Jasmin JanssonNødkærlunds Lumia20:35,4410:46,473
10Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)11:21,5620:59,103
11Lisa HeinNeottia Nidus-avis40:47,1840:54,828
12Lisa HeinFlora Raps51:24,9731:44,418
Antal deltagere: 12.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen og sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2018-09-09 16:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Asta BredkjærLykkes Ch. Catwoman00:23,7800:23,5903
2Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir00:28,5900:26,6902
3Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale00:22,5900:42,2802
4Jasmin JanssonNødkærlunds Lumia00:55,5001:05,6302
5Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...01:11,7201:09,0302
6Maria GadkjærMirage af Pecasus01:11,0301:20,3102
7Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air10:35,0000:30,341
8Lisa HeinFionas Deadly Dedication01:26,0311:35,811
9Julie Bøje Due JensenVisbys Malahide C.10:40,6210:43,972
10Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)21:15,1901:15,382
11Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets01:55,0721:47,092
12Lisa HeinNeottia Nidus-avis11:12,0021:47,783
Antal deltagere: 12.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lagt sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.