Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

2.  AFDELING  AF  JYSK  MESTERSKAB  VED  VINKEL  NÆR  VIBORG  DEN  29.  SEPTEMBER  2018

Print
Tryk for at komme til:
Mini krogetLet kroget
Middelsvær krogetSvær kroget
Elite krogetVeteran kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini kroget
Dato: 2018-09-29 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlJMPindPoint
1Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Hera00:35,7200:26,3401
2Louise TovgaardTovgaards En Øre00:45,1000:27,0602
3Aase BjernerBygholms Thor00:34,2500:30,7503
4Louise HansenHaugens Consequences00:34,7800:31,1804
5Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Artemis00:30,5900:35,8105
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimura00:57,1300:38,6506
7Sofie Stubben BrunStald Møller Vejs Gray00:55,7800:42,3507
8Sarah MalletSunset's Milkie Way01:07,9700:47,6908
9Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Allison Argent00:51,9700:52,1909
10Lene GadkjærBellas The Last Knight00:27,2510:27,69110
11Anna Fjordbak SønderstrupKastrups Pro Dupreeh10:56,2300:36,22111
12Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Medusa01:01,7111:01,15112
13Louise TovgaardTovgaards Mini20:44,7800:36,28213
14Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)20:51,9000:42,28214
15Sarah MalletSolsidens Bad Seth Hamumu21:15,7800:54,69215
16Martha Ørnemose KastrupKastrups Toby11:13,2811:24,00216
17Maria GadkjærBellas Age of Extinction10:41,4021:08,68317
18Sarah MalletSolsidens Little Flower11:26,0021:26,31318
19Solveig Nymann SvendsenMimrelunds Molly31:42,4011:33,19419
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: D2 - 2 gennemløb til alle, sidste tid er gældende
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2018-09-29 09:58:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmhopJMPindPoint
1Mette BrandbygeFormørkelse00:22,6900:15,22012
2Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black M...00:26,5600:19,680111
3Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana00:32,4400:20,4300 - 0:16,38211
4Maria JanssonDaggry00:37,0900:20,4600 - 0:17,31311
5Mette BrandbygeHønsehusets Escape Route00:30,3100:20,5300 - 0:17,94411
6Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop00:39,0300:20,8500 - 0:21,79511
7Asta BredkjærHelsdams Black Lightning00:26,1900:20,720Trukket611
8Sarah MadsenStald Trofast Black Ozzy Makoe...00:33,3800:21,750711
9Asta BredkjærSundahls Algod00:24,0300:24,120811
10Louise HansenStald Neas Shapio Olaf00:40,3700:24,190911
11Mette BrandbygeSundahls Strålende00:42,4100:29,8101011
12Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...00:38,8100:30,5701111
13Bente Bøje JensenRopAks AF Toffen ( E Nomine )00:38,0900:32,3701211
14Fritidscenter Højvang (Re...Vangs Dr. Yang00:38,2500:37,4701311
15Sarah MadsenStald Trofast Gizmo01:26,0900:39,3401411
16Rikke Pernille HansenVilsmøllegårdens Zummi Makes I...00:49,6900:40,22011
17Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella00:35,6900:41,8401511
18Maria JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn000:40,600:45,6301611
19Martha Ørnemose KastrupKastrups Franskbrød00:43,5900:50,3101711
20Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. Jenn...10:14,7200:13,72118
21Mette BrandbygeMidnatssol10:32,4100:20,00119
22Charlotte EllebyNymåne10:41,8200:22,19120
23Charlotte EllebySundahls Gemytlig10:26,5900:22,22121
24Fritidscenter Højvang (Ma...Alice10:36,9100:27,41122
25Maria JanssonHønsehusets Kingdom Dance00:39,7210:31,28123
26Martha Ørnemose KastrupDen Bette Stalds Arsenal10:56,5000:46,34124
27Anna Fjordbak SønderstrupStarbo's Toffifee11:09,2900:52,07125
28Louise HansenRådved Nygård's Lady Rainicorn10:36,4410:28,06226
29Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...10:45,5310:40,53227
30Sarah MadsenStald Trofast Black Aliyah20:29,71228
31Asta BredkjærHelsdams First Future20:38,81229
32Louise TovgaardAnjo af Pecasus20:59,25230
33Charlotte EllebySundahls Spontan20:59,37231
34Rikke Pernille HansenSpringers Trille30:39,133
35Sarah MadsenStald Trofast Beautiful White...30:51,38332
36Sarah MadsenStald Starholm's Dragonite Fir...30:55,59333
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Nikoline Nikolajsen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2min
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2018-09-29 12:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidOmløbJMPindPoint
1Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (Je...00:47,6900:28,2201:15,910 - 0:33,37113
2Solveig Nymann SvendsenNødkærlunds Melton00:56,7800:28,8401:25,621 - 0:29,75212
3Martha Ørnemose KastrupFunnys Air Warrior00:52,5900:33,4601:26,05312
4William Dalgaard JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)00:59,3700:40,9701:40,34412
5Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Under...00:48,8400:42,3101:31,15512
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...00:46,9700:43,0901:30,06612
7Alison Bøje Due JensenCaesar Golden Kids01:21,5400:54,7502:16,29712
8Rikke Pernille HansenFunnys Fuzzy Wyzzy01:28,6001:06,2502:34,8512
9Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly01:06,8101:09,5902:16,40812
10Martha Ørnemose KastrupKlundtes Dragon Breath10:49,2500:24,5311:13,789
11Aase BjernerNødkærlunds Mandel10:42,0600:26,0311:08,0910
12Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survivo...00:36,7810:28,6911:05,4711
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...0+10:57,4000:34,8411:32,2412
14Louise TovgaardSommerly´s Samaria11:10,7200:36,5311:47,2513
15Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Dreamer10:57,6000:43,5011:41,1014
16Nikoline NikolajsenFurukollens Everglow00:48,7511:06,4111:55,1615
17Louise HansenBellas Monkey Business11:00,4301:28,0012:28,4316
18Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili10:46,0010:31,3821:17,3817
19Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile...10:44,7810:34,4121:19,1918
20Louise TovgaardTovgaards Mickey11:22,0610:39,8422:01,9019
21Louise HansenAuntie Freeze10:51,3820:44,9731:36,3520
22Rikke Pernille HansenFire Pote's Frederik11:21,5320:49,3732:10,90
23Lisa HeinPlayers Nivalis af Flora11:45,1621:20,7833:05,9421
24Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...20:57,5622
25Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonlight...21:06,8123
26William Dalgaard JensenStald Fuglsangs Black Castiel1+11:09,72
27Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu21:11,6024
28Rikke Pernille HansenPletvangs Maneater *Chili*21:14,19
29Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood21:33,3525
30Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...1+11:38,06
31Lisa HeinDagmar af Pecasus2+12:00,7226
32Asta BredkjærHaugens Snowdrop Dream41:00,00
33Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza41:33,0627
34Rikke Pernille HansenLille Valle Valnød41:40,50
35Rikke Pernille HansenFunnys Kentaro41:56,46
36Asta BredkjærHelsdams For Emotion5+11:28,6628
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl går videre
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2018-09-29 14:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidJMPindPoint
1Charlotte EllebyNo Heart01:20,7500:48,2202:08,97113
2Charlotte EllebySundahls Innkeeper00:38,4710:21,3810:59,851
3Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee0+11:47,6210:41,8822:29,502
4Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...11:04,5921:32,3732:36,963
5Lene GadkjærMalegas Obelix11:16,8831:44,0043:00,884
6Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye21:17,035
7Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...21:23,286
8Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream21:46,157
9Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard21:52,878
10Louise HansenVilsmøllegårdens Flip Flop21:58,759
11Alison Bøje Due JensenPreriens Ch. Leikur2+11:22,2810
12Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean31:56,5011
13Betina MillerFionas Jazz Jack41:45,7512
14Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...41:51,8113
15Asta BredkjærSunsides Dress Divine2+1+12:00,0614
16Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...3+12:05,6915
17Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy0+1+32:40,2716
18Aase BjernerBygholms Tabasco Chili4+11:45,9717
19Rikke Pernille HansenStampestaldens Karma4+12:12,69
20Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F13+1+22:20,8418
Uplac.Asta BredkjærHelsdams Sunrise SurpriceTrukket
Uplac.Bente Bøje JensenSommerly´s ArnikoTrukket
Uplac.Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse Of...Trukket
Uplac.Maria GadkjærMalegas Love Is In The AirTrukket
Uplac.Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light a...Trukket
Uplac.Maria JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...Trukket
Uplac.Rikke Pernille HansenMaglebo´s ScottTrukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl går i finalen
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2018-09-29 16:23:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidJMCert.Point
1Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Ch Trivago01:35,1501:11,1502:46,30114
2Charlotte EllebySundahls Ch. Ella21:11,3200:44,1621:55,482
3Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream11:18,2210:49,0922:07,313
4Betina MillerRozettas Plectrum12:17,7912:41,3724:59,164
5Charlotte EllebySundahls Goat Boy31:58,1211:05,3743:03,495
6Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella21:41,0321:12,5042:53,536
7Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean22:16,3522:02,6344:18,987
8Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...41:26,4111:14,9752:41,388
9Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee31:24,7830:46,0662:10,849
10Lene GadkjærZentas Parkour32:17,502+13:05,0065:22,5010
11Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf Moon4+11:33,0321:10,2272:43,2511
12Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...41:39,5031:22,4773:01,9712
13Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air4+1+23:19,573+12:15,53115:35,1013
14Nikoline NikolajsenMalegas Asterix4+2+33:31,492+12:48,78126:20,2714
Uplac.Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro4+12:08,72TrukketUplac.
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Aspirant: Maria Møller Jansson
Sekretær: Louise Hansen
Bedømmelsesmetode: D2 - 2 gennemløb til alle, sidste tid tæller
Maksimum tid: 3 min
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2018-09-29 11:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbJMPindPoint
1Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air00:32,9100:27,4000 - 24,3213
2Lisa HeinFionas Deadly Dedication00:59,2800:27,870Trukket22
3Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir00:38,0300:31,9700 - 32,3832
4Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...00:36,1000:31,5601 - 33,9442
5Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)01:12,7200:47,97052
6Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis01:19,5300:55,06062
7Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right10:36,2500:23,2717
8Rikke Pernille HansenMaglebo´s Quta Tac00:50,7210:25,2218
9Maria GadkjærMirage af Pecasus00:38,6210:37,7219
10Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi Linguini00:49,8110:44,06110
11Asta BredkjærLykkes Ch. Catwoman00:30,1310:47,38111
12Julie Bøje Due JensenVisbys Malahide C.00:53,3410:55,841
13Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets01:30,2211:21,06112
14Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)10:47,2810:27,37213
15Lisa HeinNidus' Sch. Nardus Stricta af...01:11,7521:20,19214
16Rikke Pernille HansenWedervangs Spree Fluffy30:59,4710:40,254
17Maria JanssonNødkærlunds Lumia10:40,6630:43,75415
Antal deltagere: 17.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D2 - 2 gennemløb til alle, sidste tid er gældende
Maksimum tid: 2 min
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.