Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

INDVIELSESSTÆVNE  HOS  STALD  MALEGA  I  MESING  VED  SKANDERBORG  DEN  13.  OKTOBER  2018

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Svær ligeElite lige
Veteran lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2018-10-13 09:14:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...00:18,1900:12,500
2Lene GadkjærBellas The Last Knight00:40,2800:36,470
3Anja SembergStjerneregns Yellow Submarine01:35,8800:39,720
4Sofie Stubben BrunRådved Nygårds Mit Hood01:28,0700:44,250
5Maria GadkjærBellas Age of Extinction00:40,0900:49,780
6Maja SembergFønix02:13,1002:07,530
7Natasja Vester NielsenFunnys Infinite Love10:59,9100:35,661
8Anna Fjordbak SønderstrupKastrups Pro Dupreeh11:17,8800:38,781
9Anja SembergStjerneregns Acoss The Univers11:06,5601:04,281
10Louise TovgaardTovgaards En Øre21:01,8500:21,002
11Louise TovgaardTovgaards Mini10:42,0310:37,322
12Maja SembergStjerneregns All You Need Is (...11:01,3710:48,712
13Leonora KnakkergaardSunset's Chipelino01:54,4421:28,782
14Rikke Pernille HansenSpringers Spotlight11:54,9711:47,032
15Merete MaahnSkovhøjens Echo31:34,2810:45,314
16Mette DamgaardSkovhøjens Delta0+43:22,9002:14,034
17Merete MaahnSkovhøjens Charlie1+1+33:13,0311:45,596
18Mette DamgaardSnuske4+22:57,6812:29,727
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karina Vilsbøll
Sekretær: Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lagt sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2½ min
Til toppen

Let lige
Dato: 2018-10-13 10:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Aase BjernerBygholms Thor00:41,0000:24,03012
2Maja SembergStjerneregns Juliette00:49,0000:41,28011
3Sarah MadsenStald Trofast Black Ozzy Makoe...10:34,4700:22,5911
4Merete MaahnSkovhøjens River00:41,3710:29,3511
5Fritidscenter Højvang (Re...Vangs Dr. Yang11:06,1500:32,7811
6Sarah MadsenStald Starholm's Dragonite Fir...00:46,6910:33,5011
7Natasja Vester NielsenTorhøjs Dala11:09,8100:36,751
8Fritidscenter Højvang (Ma...Alice00:55,0610:49,341
9Line HauritzVilsmøllegårdens Zummi Makes I...21:15,6200:42,932
10Anja SembergStjerneregns Rosalee10:49,0410:57,472
11Mette DamgaardSkovhøjens Willow01:21,8721:09,752
12Sarah MadsenStald Trofast Gizmo20:58,8801:14,382
13Leonora KnakkergaardSunsets Sweetie Girl20:40,3710:25,093
14Rikke Pernille HansenSpringers Skinny Love20:42,5610:39,163
15Sarah MadsenStald Trofast Beautiful White...31:08,7800:52,693
16Louise HansenHaugens Consequences20:56,6211:00,873
17Kirsten BjergSommerly´s Snehvide11:49,7521:08,033
18Merete MaahnStald Fuglsangs Sedá Ninetales11:43,4921:17,503
19Merete MaahnSkovhøjens Skye11:01,9430:44,034
20Mette DamgaardSkovhøjens Final Frontier31:01,0311:07,814
21Mette DamgaardSkovhøjens Ember31:22,7211:07,964
22Sarah MadsenStald Trofast Black Aliyah4+11:38,9700:36,065
23Nikoline NikolajsenRådved Nygård's Ice-O-Pede61:49,6600:34,786
24Sofie Stubben BrunStald Stubbens Gray51:32,5920:57,817
25Leonora KnakkergaardSunsets Flash Power51:29,8121:08,197
26Rikke Pernille HansenFionas Karma Police71:27,4021:05,349
Uplac.Kathrine PedersenVilsmøllegårdens The White Kni...10+12:42,43Trukket
Uplac.Louise HansenRådved Nygård's Lady RainicornTrukket
u13Mette DamgaardBjørkvangs Triple Threat(U)11:55,2511:17,792
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lagt sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2½ min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2018-10-13 13:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy11:34,9201:04,31113
2Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream11:17,0011:32,472
3Maja SembergNødkærlunds Pistacia31:10,3100:28,373
4Aase BjernerNødkærlunds Mandel10:47,9620:32,723
5Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy10:40,4130:32,534
6Maja SembergStampegårdens One Million "Mil...31:04,8130:44,536
7Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F14+11:37,6010:55,756
8Rikke Pernille HansenFunnys Kentaro42:22,4142:54,918
9Rikke Pernille HansenStampestaldens Karma3+32:12,8130:50,819
10Kirsten BjergZentas SW Boz Pity51:22,7241:42,229
Uplac.Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie21:01,84Trukket
Uplac.Leonora KnakkergaardFunnys Fighting The FlamesTrukket
u6Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...41:09,4720:44,136
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lagt sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 3 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-10-13 14:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Anja SembergOceans Playa Grande af Sofiagå...01:04,7800:39,44014
2Charlotte EllebySundahls Goat Boy10:44,1200:26,431
3Charlotte EllebySundahls GCh. Ella20:55,3500:31,132
4Charlotte EllebySundahls Innkeeper21:13,7510:32,753
5Lene GadkjærMalegas Obelix21:51,9411:04,343
6Nikoline NikolajsenMalegas Asterix11:30,6321:10,403
7Karina VilsbøllOceans SCh. Playa Vargas af So...21:56,0612:14,033
8Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye31:12,0910:49,684
9Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...10:44,8830:53,254
10Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean31:27,9111:35,564
11Charlotte EllebyNo Heart40:54,8910:35,035
12Line HauritzMy Name is Trouble af Gress40:46,2510:37,695
13Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream21:04,2930:40,725
14Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy32:24,1321:33,875
15Lene GadkjærZentas Parkour11:52,1641:48,105
16Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi31:16,5641:25,007
Uplac.Louise HansenVilsmøllegårdens Flip FlopTrukket
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Maja Semberg
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lagt sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 3 min
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2018-10-13 12:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria GadkjærMirage af Pecasus00:55,1600:53,3103
2Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario)00:49,4010:44,971
3Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets11:22,5901:41,091
4Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air20:50,3900:16,372
5Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)10:45,8510:35,252
6Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air01:00,8920:48,222
7Rikke Pernille HansenWedervangs Spree Fluffy10:46,1920:39,313
8Line HauritzMaglebo's Quta Tac21:11,5710:54,473
9Line HauritzCh. Music Maker af Stampegården00:57,2230:54,843
10Kirsten BjergSommerly´s Selma Lagerlöf20:52,3420:46,434
11Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of Summer21:13,4421:12,344
12Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi Linguini21:20,4730:50,915
13Kirsten BjergLykkes State of Art31:40,5031:47,856
Uplac.Merete MaahnSofiagårdens Buddha Air61:41,41Trukket
Antal deltagere: 14.  
Dommer: Karina Vilsbøll
Sekretær: Kathrine Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lagt sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2½ min
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.