Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

SØNDAGSSTÆVNE  I  HALSTEDHALLEN  I  HALSTED  VED  NAKSKOV  DEN  11.  NOVEMBER  2018

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeSvær lige åben
Elite ligeHøjdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2018-11-11 13:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Sophie LauridsenCrazyjumpers Taks00:20,2800:09,50012
2Mia HansenHønsehusets Something That I W...00:16,9000:13,59011
3Mathilde AndersenTumles How Would You Feel10:26,6200:22,3411
4Sophie LauridsenCrazyjumpers Golden (Moppe)00:35,001+10:38,602
5Camilla Kirk JensenFunnys Athena00:53,57Disk.
6Emil JulinKlundtes Simple Ways20:15,53
7Emil JulinUniKins Escape20:50,44
8Marie FloutrupWinds Inaya1+10:54,22
9Mia HansenKlundtes Midsummer Madness21:18,56
10Olivia Alsbæk DivljakovicMulti Mix af Gress30:29,12
11Mette WindWinds Ilinora31:17,06
12Mia HansenFunnys Taxan31:19,57
13Mia HansenFunnys Palette50:56,59
14Emil JulinStampegårdens Indian Summerset50:57,22
15Line HauritzVilsmøllegårdens Zummi Makes I...5+11:10,81
16Olivia Alsbæk DivljakovicMerle81:28,50
Uplac.Yasmin GrønneløvTumles All of the StarsTrukket
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finalen, fejl lagt sammen sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2018-11-11 14:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlKl.pr.PindPoint
1Emil JulinBellas Cozy Living (S)00:37,3500:30,53013
2Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro (S)00:34,1310:25,7111
3Cecilie BrenholdtStampegårdens Kiss Goodnight...(S)10:34,2510:27,092
4Marie FloutrupVilsmøllegårdens Hart of Dix...(S)10:44,9420:27,723
5Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy (S)21:28,2520:53,414
6Line HauritzStampestaldens Karma (S)30:25,56
7Cecilie BrenholdtFunnys Amira (S)30:47,66
8Janni BrenholdtStampestaldens Else Lindstow...(M)30:54,72Bestået
9Marie FloutrupFurukollens True by Willpowe...(S)31:04,47
10Emil JulinFunnys Zlatava (S)31:18,09
11Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light (S)40:51,44
12Emil JulinFunnys Ciri Cinori (S)3+11:02,28
13Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers Norma...(M)51:12,03
14Signe BrenholdtStampestaldens La Paix (M)4+11:36,15
15Signe BrenholdtStampestaldens Donatello (M)60:52,19
16Janni BrenholdtStampestaldens Leonardo (M)60:56,25
17Cecilie BrenholdtStampestaldens Purpurella (M)5+11:26,12
18Line HauritzFunnys Kentaro (S)71:31,03
Uplac.Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match (S)Trukket
Uplac.Janni BrenholdtUniKins Cactus Jack (M)Trukket
Uplac.Line HauritzPletvangs Maneater *Chili* (M)Trukket
Uplac.Marie FloutrupTop Star Mix af Gress (M)Trukket
Uplac.Yasmin GrønneløvJordbærgårdens North Tower (M)Trukket
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Signe Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finalen,fejl lagt sammen sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-11-11 15:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mia HansenStampegårdens Fantasy Island00:50,1600:44,0601:34,2214
2Mette WindWinds Cyclops10:45,9000:29,4711:15,371
3Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze00:49,4710:31,4111:20,88
4Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe00:33,5920:33,6521:07,24
5Emil JulinUniKins Oasis of the Seas10:43,1910:26,6921:09,88
6Mia HansenFunnys Ch. Air Mist20:46,1200:26,8821:13,00
7Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' Reckless20:49,0300:32,6221:21,65
8Signe BrenholdtTaharas Ch. Olau20:37,1910:40,0631:17,25
9Mathilde AndersenMaglebo's Tolfetano20:49,4010:30,2531:19,65
10Mia HansenBellas Pappelina20:50,1910:35,6031:25,79
11Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air20:55,0310:47,6931:42,72
12Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro10:34,3730:31,2841:05,65
13Mia HansenStampegårdens Ch. Doctor Doom20:38,6030:35,6651:14,26
14Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Touch of Love21:10,4730:32,6851:43,15
15Camilla Kirk JensenEikhaugens Ch. Back in Business20:39,6640:34,5061:14,16
16Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Touch of Harmony30:36,09
17Line HauritzMy Name is Trouble af Gress30:40,35
18Mia HansenKlundtes Little Adventure30:41,84
19Signe BrenholdtStampegårdens Central Park30:46,28
20Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown40:43,06
21Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town40:45,69
22Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Stat...40:49,03
23Mia HansenKlundtes First Strike41:04,68
24Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount50:30,94
25Mette WindWinds GCh. Tesshin50:52,81
26Mia HansenHønsehusets Cruse of the Black...60:43,41
27Mia HansenFunnys Nio-Nima61:36,94
28Yasmin GrønneløvMichelle Obama5+12:21,31
29Mia HansenBlancos GCh. Nioryu Nakir71:42,96
30Mia HansenSundahls Stabbington90:48,31
31Mia HansenFunnys Coccinella90:53,81
32Mia HansenFunnys Aura11+12:04,44
Uplac.Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal ArrowTrukket
Uplac.Emil JulinFunnys Nioryu NaisoTrukket
Uplac.Line HauritzMaglebos CampolinaTrukket
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finalen, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2018-11-11 10:30:00

Plac.FørerKanin40506070758085Cert.Point
1Mette WindWinds CyclopsOOXOOXOXXOXXO14
2Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic MazeXOOOXOXOOXXX1
3Mathilde AndersenMaglebo's TolfetanoXXOXOOXXOXOXOXXX
4Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' RecklessXOOOXXOXOXXX
5Emil JulinFunnys Nioryu Naiso-XOOXOXXX
6Emil JulinVilsmøllegårdens ViviroOXOOXOXXX
7Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Touch of LoveOXOXOXXOXXX
8Signe BrenholdtStampestaldens LeonardoOOXXOXXOXXX
9Signe BrenholdtStampegårdens Central ParkOOOXXX
10Janni BrenholdtTaharas Ch. OlauOOXOXXX
10Marie FloutrupFurukollens True by WillpowerOOXOXXX
12Camilla Kirk JensenFurukollens True by MatchXOOXOXXX
12Signe BrenholdtStampestaldens DonatelloXOOXOXXX
12Yasmin GrønneløvSharpies Paint the TownXOOXOXXX
15Emil JulinUniKins Oasis of the SeasOXOXOXXX
16Mette WindWinds GCh. TesshinXOXOXOXXX
17Yasmin GrønneløvMichelle ObamaOOXXOXXX
18Cecilie BrenholdtStampegårdens Kiss GoodnightOOXXX
18Marie FloutrupVilsmøllegårdens Hart of DixieOOXXX
20Line HauritzFunnys Fuzzy WyzzyXOOXXX
21Janni BrenholdtStampestaldens Else LindstowXOXOXXX
22Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers NormanXXOXOXXX
22Signe BrenholdtStampestaldens La PaixXXOXOXXX
24Cecilie BrenholdtStampestaldens PurpurellaOXXOXXX
25Line HauritzPletvangs Maneater *Chili*XXOXXOXXX
26Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal ArrowO-XXX
26Line HauritzFunnys KentaroOXXX
28Cecilie BrenholdtFunnys AmiraXXOXXX
28Emil JulinKlundtes Simple WaysXXOXXX
Uplac.Line HauritzFire Pote's FrederikXX
Uplac.Emil JulinFunnys Ciri CinoriXXX
Uplac.Janni BrenholdtUniKins Cactus JackXXX
Uplac.Line HauritzMaglebos CampolinaXXX
Uplac.Line HauritzStampestaldens KarmaXXX
Uplac.Yasmin GrønneløvJordbærgårdens North TowerXXX
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.