Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  I  UBBERUD-HALLEN  VED  ODENSE  DEN  5.  -  6.  JANUAR  2019

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær lige åbenElite lige
Længdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2019-01-05 11:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Karin MoslundMoslund`s Zoe00:23,9300:19,5300:43,4612
2Emma FrederiksenMoslund's Astra00:25,9100:18,0300:43,9411
3Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana10:27,3400:20,1610:47,501
4Anja SembergStjerneregns Rosalee00:33,8710:23,7810:57,651
5Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance10:43,7200:24,8711:08,591
6Laura Kähler KnudsenBlomstergaardens Batman11:11,8100:31,1211:42,931
7Marlene BruhnStampegårdens Disco Inferno20:26,5700:21,2220:47,79
8Karen FrederiksenKandies Mmutla Kalenci "Kalle"20:32,5900:25,8820:58,47
9Karen FrederiksenKandies Creative Muvo10:44,0010:34,5321:18,53
10Anja SembergStjerneregns Across The Univer...20:49,2500:33,6221:22,87
11Marie FloutrupWinds Inaya0+10:58,4410:34,4121:32,85
12Liva VestRabbitWorlds Leo20:51,2800:50,5321:41,81
13Karin MoslundMoslunds Baleno af Lego-Gården...21:19,7200:32,4721:52,19
14Karen FrederiksenMælkebøttegaardens Java21:20,6200:42,6522:03,27
15Emma FrederiksenÈt20:34,5610:34,7531:09,31
16Emma FrederiksenVilsmøllegårdens Pop Art Cow20:51,1510:35,9631:27,11
17Karin MoslundMoslunds Liana af Lego-Gården21:01,8811:06,6932:08,57
18Henriette Lund SimonsenKandies Fido21:19,9410:50,6232:10,56
19Anne-Mette FoghLego-Gårdens Lego Canoe31:04,9701:19,2532:24,22
20Liva VestKløvergårdens Ella40:54,3800:40,7541:35,13
21Maja SembergFønix31:56,7511:01,4142:58,16
22Laura Kähler KnudsenStjerneregns Nick31:54,0011:29,7843:23,78
23Karin MoslundStampegårdens Tropic Moon "Tob...40:36,2510:21,8450:58,09
24Karin MoslundKandies Králik31:00,9320:38,9351:39,86
25Maja SembergStjerneregns All You Need Is (...41:34,7810:33,8752:08,65
Uplac.Anne-Mette FoghMoslunds Vitara af Lego-Gården7+22:29,56Trukket
v4Marlene BruhnHønsehusets Ch. Sniff (V)10:29,5900:25,8810:55,47
v20Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo a...(V)30:41,9410:32,7541:14,69
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 2.  
Dommer: Heidi Frederiksen
Sekretær: Heidi Frederiksen
Bedømmelsesmetode: D1, tid og fejl lægges sammen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2019-01-06 09:37:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella00:38,9000:23,2501:02,1513
2Heidi RasmussenKandies Cornetto10:21,3800:16,2210:37,601
3Kirsten BjergStald Fuglsangs Beige Prins Vi...10:23,0900:16,3410:39,431
4Anja SembergSharpies Karma Kiss10:31,1800:17,5910:48,771
5Heidi RasmussenLego-Gårdens C6H12O6 (Sugar)10:34,5000:26,1211:00,621
6Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Azalia10:43,1910:22,2221:05,41
7Maja SembergMoslunds Cocio30:44,1600:19,6331:03,79
8Karen FrederiksenFunnys Nioryu Namya30:59,8100:32,1231:31,93
9Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O20:54,1611:03,9331:58,09
10Karen FrederiksenKandies Iron Man21:21,3511:02,2532:23,60
11Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili30:37,6910:39,9341:17,62
12Karen FrederiksenKandies Francesca40:47,0700:32,5641:19,63
13Anja SembergMoslunds Clio40:32,6620:21,4060:54,06
14Lisette KongerslevBellas Fancy Thora50:43,7510:22,7161:06,46
15Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)50:54,3810:21,3161:15,69
16Henriette Lund SimonsenMoslunds Nevada40:40,1620:40,1961:20,35
17Aase BjernerBygholms Thor51:07,0010:22,2861:29,28
18Heidi RasmussenSøgaards Modina41:50,6320:36,4762:27,10
19Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy51:34,5020:55,8872:30,38
20Emma FrederiksenKandies Macchiato Delta51:54,0021:41,9373:35,93
21Karen FrederiksenKandies León50:42,7830:37,4781:20,25
22Maja SembergStjerneregns Juliette80:53,1320:29,13101:22,26
23Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...81:23,6030:50,87112:14,47
24Heidi RasmussenKandies Tomás91:09,7530:32,75121:42,50
25Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black M...81:43,1241:00,59122:43,71
Uplac.Rasmus BjernerKlara af Pecasus81:46,75Trukket
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá PikachuTrukket
Uplac.Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens ArgonTrukket
v7Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir (V)10:39,0310:33,3121:12,34
v8Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C. (V)20:39,3400:38,5021:17,84
v13Rasmus BjernerByte af Flora (V)31:18,0320:54,7552:12,78
u8Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin...30:36,1600:29,7231:05,88
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 3.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Camilla á Argjum
Sekretær: Marie Floutrup
Bedømmelsesmetode: D1, fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2019-01-06 12:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Anja SembergSharpies Karma Kiss (M)00:28,8100:15,4100:44,2223
2Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle) (S)00:38,6300:32,0301:10,6612
3Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia (S)00:40,7800:34,0701:14,8512
4Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood (S)01:12,2800:46,9001:59,1812
5Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol (S)10:35,3400:33,8911:09,231
6Lisette KongerslevBellas Fancy Thora (M)00:42,0610:33,7811:15,842
7Emma FrederiksenMælkebøttegaardens Rambuton (S)00:51,6210:29,8811:21,501
8William Dalgaard JensenTramp Golden Kids (Teddy Bea...(S)20:32,5000:24,2820:56,78
9Kirsten BjergZentas SW Boz Pity (S)00:40,5020:28,9421:09,44
10Henriette Lund SimonsenMoslunds Nevada (M)00:26,8420:44,6921:11,53
11Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New Worl...(S)10:42,4010:29,4121:11,81
12Karen FrederiksenAries Sri Lila (S)20:56,5000:56,0721:52,57
13Bente Bøje JensenStampegårdens Made With Magi...(S)21:07,0900:47,2521:54,34
14Marie FloutrupTop Star Mix af Gress (S)10:52,1811:41,2822:33,46
15Alison Bøje Due JensenPreriens Ch. Leikur (S)20:24,0910:21,2230:45,31
16Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia...(S)30:39,3800:25,3731:04,75
17Louise Stub DetlefsenSøgaards Azalia (M)30:40,5000:27,8731:08,37
18Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins...(S)30:48,3500:23,8731:12,22
19Karen FrederiksenKandies Francesca (M)20:37,4110:40,8731:18,28
20Camilla á ArgjumHønsehusets Beyond The Sea (S)20:46,7010:31,9131:18,61
21Karen FrederiksenFunnys Nioryu Namya (M)10:50,3120:37,1231:27,43
22Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Dream...(S)21:02,9410:25,1631:28,10
23Camilla á ArgjumFurukollens True by Willpowe...(S)40:43,9700:28,5341:12,50
24Aase BjernerBygholms Tabasco Chili (S)20:44,1620:30,6641:14,82
25Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy (S)20:58,2520:34,3841:32,63
26Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (L...(S)31:17,6511:02,4342:20,08
27Bente Bøje JensenGalaxy Prada (S)30:32,4420:17,6050:50,04
28Maja SembergNødkærlunds Pistacia (S)40:31,1510:21,8750:53,02
29Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie (S)30:31,1520:22,5950:53,74
30Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy (M)30:46,9120:34,1951:21,10
31Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dix...(S)41:01,7210:43,0351:44,75
32Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jaco...(S)51:12,4500:43,3551:55,80
33Emma FrederiksenNikos Sana Meilé af Kandie (S)60:47,6300:22,7861:10,41
34Louise Stub DetlefsenMoslund's Zafira (S)50:56,6510:31,9461:28,59
35Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonligh...(S)51:09,3810:28,5061:37,88
36Alison Bøje Due JensenCaesar Golden Kids (S)41:22,7820:33,5061:56,28
37Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse...(S)40:58,571+11:08,8262:07,39
38Aase BjernerNødkærlunds Mandel (S)70:40,5300:21,0671:01,59
39William Dalgaard JensenStald Fuglsangs Black Castie...(S)4+11:19,0620:32,0071:51,06
40Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean...(S)61:59,1910:35,8772:35,06
41Heidi RasmussenKandies Nikos Hoop Besoni (S)51:23,0430:32,6381:55,67
42Emma FrederiksenKandies Klodshans (S)61:41,4120:48,0082:29,41
43Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon (M)61:44,2521:10,6382:54,88
44Karen FrederiksenNardus Viera Nadeza af Zenta...(S)6+22:29,7811:12,6693:42,44
45Kirsten BjergSommerly´s Graffiti (S)81:06,7730:35,66111:42,43
Uplac.Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque (Bell...(S)Trukket
Uplac.Karen FrederiksenZentas Ragetti Deux (S)Trukket
u12Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo (u)20:51,6300:24,3721:16,00
u44Anne-Mette FoghMalegas Panic in the Skies! (U)51:50,7531:52,0083:42,75
Antal deltagere: 49.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Charlotte Stub Detlefsen
Sekretær: Laura Kähler Knudsen
Bedømmelsesmetode: D1, fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite lige
Dato: 2019-01-05 09:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Anja SembergOceans Playa Grande af Sofiagå...10:40,0300:25,7811:05,8114
2Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan10:54,0900:27,7211:21,81
3Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll30:57,2500:37,2931:34,54
4Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...21:15,6610:58,5332:14,19
5Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...30:53,1910:29,3441:22,53
6Marlene BruhnJordbærgårdens Sprite21:02,5320:47,2541:49,78
7Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...31:54,6211:17,9143:12,53
8Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora42:05,3711:39,8753:45,24
9Marie FloutrupKlundtes Nightmare Moon61:03,4420:37,8481:41,28
10Karen FrederiksenKandies Bianca Gamma70:54,6810:50,5281:45,20
11Marlene BruhnBellas Fancy Una61:35,1520:46,4082:21,55
12Betina MillerRozettas Plectrum61:44,6531:30,0693:14,71
13Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beauti...4+12:42,913+12:37,6695:20,57
14Emma FrederiksenMøllerhusets Interstellar6+22:58,2131:19,25114:17,46
Uplac.Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...Disk for tid
Uplac.Karin MoslundDo Your Best Bear "Wilma"Trukket
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Aspirant: Maja Semberg
Sekretær: Marie Floutrup og Henriette Lund Simonsen
Bedømmelsesmetode: D1 tid og fejl lægges sammen
Maksimum tid: 2 min 30 sek
Til toppen

Længdehop
Dato: 2019-01-05 13:05:00

Plac.FørerKanin6080100120140150160170Cert.Point
1Maja SembergMoslunds CocioXOOOXXOOOXXOXXO14
2Emma FrederiksenMøllerhusets InterstellarOOOXOXOXXOXXX
3Heidi FrederiksenKandies KlodshansXOOOXOXOXXOXXX
4Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beauti...XOXXOXXOXXOXXOXXOXXX
5Anja SembergOceans Playa Grande af Sofiagå...O-OXOOXXX
6Anja SembergSharpies Karma KissOOOXOOXXX
7Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...O-XOOXO-XXX
8Henriette Lund SimonsenMoslunds NevadaXOOOXOXOXXX
9Maja SembergNødkærlunds PistaciaXXOOOXXOXOXXX
10Marie FloutrupVilsmøllegårdens TraviaOXOOOXXX
11Emma FrederiksenMoslund's AstraOOOXOXXX
12Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...OXOOXXX
12Marie FloutrupVilsmøllegårdens Hart of DixieOXOOXXX
14Karen FrederiksenKandies TomásXXOOXXX
15Emma FrederiksenDo Your Best Bear "Wilma"OXOXXX
15Karen FrederiksenKandies CornettoOXOXXX
17Marie FloutrupKlundtes Nightmare MoonOXXX
17Marie FloutrupTop Star Mix af GressOXXX
19Laura Kähler KnudsenBlomstergaardens BatmanXOXXX
20Anja SembergMoslunds ClioXXOXXX
20Laura Kähler KnudsenKlundtes DragonshyXXOXXX
Uplac.Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...XXX
Uplac.Emma FrederiksenKandies Nikos Hoop BesoniXXX
Uplac.Marie FloutrupMalegas Panic in the Skies!XXX
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Aspirant: Karin Moslund
Sekretær: Karin Moslund
Bedømmelsesmetode: 60 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.