Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

FEBRUARSTÆVNE  I  DRIVHUSET  I  VIRRING  VED  SKANDERBORG  DEN  2.  FEBRUAR  2019

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær lige åbenSvær lige
Elite ligeVeteran lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige åben
Dato: 2019-02-02 14:14:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidKl.pr.PindPoint
1Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky...(L)00:18,7800:21,0900:39,8723
2Maria GadkjærHelsdams For Emotion (L)00:27,2200:20,0700:47,2922
3Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)...(M)00:32,2200:22,4000:54,6212
4Tanja PedersenStampestaldens Maribelle (M)00:31,1300:29,2201:00,3512
5Tanja PedersenBjörklövets Radioactive (M)00:31,6300:29,0001:00,6312
6Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black...(M)00:36,9700:26,8801:03,8512
7Tanja PedersenBjörklövets Highs and Lows (M)00:46,0900:20,4401:06,5312
8Maria GadkjærWinds Lady Mastermind (M)00:36,3400:30,6501:06,9912
9Charlotte EllebySundahls Spontan (M)00:39,3700:29,2501:08,6212
10Mette BrandbygeMidnatssol (M)00:45,6200:24,5901:10,2112
11Maria JanssonDaggry (M)00:36,2500:39,3501:15,6012
12Lene GadkjærBellas The Last Knight (M)00:44,2800:34,0001:18,2812
13Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Und...(M)00:51,7200:28,0001:19,7212
14Karen FrederiksenKandies Francesca (M)00:48,1600:38,4401:26,6012
15Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn...(M)00:43,5900:46,0001:29,5912
16Emma FrederiksenMoslund's Astra (L)00:55,0600:40,9701:36,03Bestået22
17Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy (M)01:12,2500:34,4701:46,7212
18Janni BrenholdtStampestaldens Leonardo (M)00:59,5600:48,0901:47,6512
19Karen FrederiksenKandies Creative Muvo (L)01:05,1300:45,5301:50,66Bestået22
20Emma FundingSpringers Rusty (M)01:58,2801:12,5003:10,7812
21Laura Kähler KnudsenStjerneregns Nick (L)01:59,9901:16,7503:16,7422
22Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu...(M)10:33,6300:23,5010:57,13
23Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscan...(L)10:36,2500:26,9411:03,19Bestået
24Viktoria Behrendt ThremsWinds Izzina (L)10:39,0300:27,7211:06,75
25Tanja PedersenUniKins Fly Away (M)00:36,6910:33,6911:10,38
26Camilla Kirk JensenFunnys Athena (M)10:40,6300:33,4711:14,10
27Michele LangkjærJackie Kennedy (L)10:41,4700:33,9011:15,37
28Viktoria Behrendt ThremsKlundtes Winter Wonderland (L)10:49,3100:26,7811:16,09
29Signe BrenholdtStampestaldens La Paix (M)10:38,6600:39,1911:17,85
30Karen FrederiksenKandies León (M)10:48,4700:30,5011:18,97
31Camilla Kirk JensenMilleniums Eudoros Från Troj...(M)11:04,5600:22,3111:26,87
32Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance...(M)10:55,4700:33,6611:29,13
33Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (...(M)10:36,9100:52,5611:29,47
34Karen FrederiksenMælkebøttegaardens Java (L)10:43,7500:56,5911:40,34Bestået
35Camilla Kirk JensenKlundtes Pass The Poems (M)11:02,2400:44,3411:46,58
36Janni BrenholdtUniKins Cactus Jack (M)01:48,8410:54,5412:43,38
37Lisa HeinDagmar af Pecasus (M)01:40,2511:44,5913:24,84
38Tanja PedersenUniKins I Can't Love You (M)00:37,5320:31,7221:09,25
39Signe BrenholdtStampestaldens Donatello (M)10:34,6510:37,8521:12,50
40Michele LangkjærDundines Leonardo DiCaprio (L)00:51,0320:40,6221:31,65
41Maja SembergMoslunds Clio (M)20:31,75
42Louise HansenStald Neas Shapio Olaf (M)20:33,31
43Maja SembergStjerneregns Rosalee (L)20:38,44
44Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance (L)20:43,81
45Camilla Kirk JensenKlundtes Haunted Forest (L)20:48,22
46Patricia MøllnitzFunnys Akella (L)20:56,09
47Patricia MøllnitzDundines Liva Weel (L)20:59,31
48Michele LangkjærTheodore Roosevelt (M)21:01,90
49Lisette KongerslevHønsehusets I See the Light (L)21:07,78
50Sofie Stubben BrunStald Fuglsangs Purple Arari...(M)21:10,47
51Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget...(M)21:11,19
52Emma FrederiksenVilsmøllegårdens Pop Art Cow...(L)21:17,72
53Emma FrederiksenÈt (L)21:28,81
54Emma FrederiksenKandies Macchiato Delta (M)21:42,81
55Laura Kähler KnudsenBlomstergaardens Batman (L)21:55,53
56Karen FrederiksenKandies Iron Man (M)21:59,34
57Viktoria Behrendt ThremsStampestaldens Raphael (M)30:45,21
58Karen FrederiksenKandies Mmutla Kalenci "Kall...(L)30:51,28
59Michele LangkjærGeorge Washington (L)30:52,56
60Maja SembergStjerneregns Juliette (M)30:53,25
61Marlene BruhnStampegårdens Disco Inferno (L)31:04,84
62Mette BrandbygeMilleniums Palermo (L)31:14,88
63Lisette KongerslevFormørkelse (M)2+11:48,50
64Emma FundingStald Fuglsangs Arrosas Rene...(M)41:04,59
65Lisa HeinNidus' Nitidus af Flora (M)3+12:05,66
66Louise HansenHaugens Consequences (L)51:52,56
67Louise HansenRådved Nygård's Lady Rainico...(L)61:18,79
68Tanja PedersenFunnys Quicksilva (M)71:41,09
69Viktoria Behrendt ThremsKlundtes Choking On Ink (L)7+12:05,03
70Lene GadkjærBellas Age of Extinction (L)4+1+42:47,51
71Patricia MøllnitzKlundtes Lies and Fireflies (L)9+22:28,69
Uplac.Marie FloutrupWinds Inaya (L)Trukket
Antal deltagere: 72.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Aspirant: Anja Semberg
Sekretær: Lisa, Nikoline, Maria J
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 1 fejl går videre
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2019-02-02 11:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Marlene BruhnSheiks Nysgerrige Nille00:22,6900:17,6900:40,3813
2Charlotte EllebyBjørkebakkens Ljuvliga Lycka00:26,0000:17,7200:43,7212
3Signe BrenholdtStampestaldens Purpurella00:28,7800:18,5900:47,3712
4Tanja PedersenOceans Punta Uva af Sofiagården00:29,3500:20,6300:49,9812
5Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...00:44,3400:22,7501:07,0912
6Janni BrenholdtStampegårdens Kiss Goodnight00:38,0900:31,3001:09,3912
7Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur00:15,5310:14,7810:30,311
8Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World00:25,7210:18,3110:44,031
9Sofie Stubben BrunGalaxy Prada10:32,6800:32,0011:04,681
10Marlene BruhnJordbærgårdens Zombie10:46,1900:25,9111:12,101
11Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood11:16,0000:18,5911:34,591
12Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella0+11:22,1800:30,0411:52,221
13Mette BrandbygeSundahls Strålende10:58,9001:13,8412:12,741
14Marie FloutrupTop Star Mix af Gress0+11:16,3401:58,4913:14,831
15Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonlight...10:29,5910:18,1620:47,75
16Janni BrenholdtStampestaldens Else Lindstow10:30,9710:35,3521:06,32
17Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light10:37,4710:36,6621:14,13
18Charlotte EllebyHønsehusets Between Two Worlds00:41,7520:49,4421:31,19
19Karen FrederiksenNardus Viera Nadeza af Zenta11:53,4111:45,0923:38,50
20Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins Vi...10:54,1520:29,2531:23,40
21Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...10:32,7530:18,3740:51,12
22Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...10:49,8130:30,3441:20,15
23Emma FrederiksenMælkebøttegaardens Rambuton11:03,3130:52,4041:55,71
24Tanja PedersenBellas Queen of Hearts11:16,8131:06,5642:23,37
25Michele LangkjærPletvangs Cougar11:42,402+12:05,0743:47,47
26Signe BrenholdtFunnys Amira20:38,47
27Michele LangkjærVesterleds New Lumumba20:43,06
28Tanja PedersenUniKins Isla Calero20:53,06
29Charlotte EllebyNymåne20:53,50
30Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin20:56,78
31Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly21:02,68
32Signe BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman21:04,75
33Charlotte EllebySundahls Gemytlig21:05,40
34Janni BrenholdtTaharas Ane21:09,32
35Emma FrederiksenMælkebøttegaardens Avocado21:38,15
36Viktoria Behrendt ThremsFunnys Ursus30:43,75
37Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile...30:48,12
38Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse Of...30:48,66
39Emma FrederiksenNikos Sana Meilé af Kandie30:51,72
40Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean31:08,06
41Lisette KongerslevBellas Fancy Thora31:12,87
42Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...31:17,59
43Tanja PedersenBjörklövets Little Sunset31:33,07
44Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque (Belle)31:57,52
45Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Desert Eagle40:33,93
46Bente Bøje JensenStampegårdens Made With Magic...40:38,44
47Anja SembergSharpies Karma Kiss40:48,57
48Mette BrandbygeHønsehusets Escape Route41:06,62
49Tanja PedersenKlundtes Cloud Chaser51:05,72
50Nikoline NikolajsenFurukollens Everglow4+11:47,25
51Anja SembergNødkærlunds Pistacia5+11:29,19
52Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match70:58,35
53Emma FrederiksenKandies Klodshans5+22:18,07
54Emma FrederiksenZentas SW Mygeeto7+12:02,07
Uplac.Emma FrederiksenKandies Summered BetaTrukket
Uplac.Karen FrederiksenAries Sri LilaTrukket
Uplac.Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survivo...Trukket
u5Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki (u)00:27,9700:23,5900:51,56
Antal deltagere: 58.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Lene Gadkjær
Aspirant: Maja Semberg
Sekretær: Louise, Betina og Maria G
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 1 fejl går videre
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2019-02-02 09:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidOmløbCert.Point
1Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas00:34,6200:27,0901:01,7114
2Charlotte EllebySundahls GCh. Ella00:35,6200:30,2201:05,8413
3Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe00:36,4000:30,1601:06,560 - 0:30,1513
4Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...00:44,5300:22,3101:06,841 - 0:22,713
5Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee01:11,9600:39,2801:51,243
6Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan10:43,8800:27,9411:11,82
7Tanja PedersenKlundtes Shady Daze00:36,6610:35,2711:11,93
8Lisette KongerslevHønsehusets Balouline00:32,0320:27,5320:59,56
9Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios Marley20:41,4400:23,6321:05,07
10Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...1+10:47,0600:25,8421:12,90
11Signe BrenholdtTaharas Ch. Olau00:42,6020:44,8221:27,42
12Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo10:56,5910:36,1921:32,78
13Marlene BruhnJordbærgårdens Sprite11:06,4710:49,1321:55,60
14Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Ch Trivago21:07,0001:00,5322:07,53
15Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy20:43,5610:36,2131:19,77
16Tanja PedersenHønsehusets Dead Man's Chest21:04,2510:45,1331:49,38
17Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia21:11,6910:41,8531:53,54
18Tanja PedersenUniKins Lie To Me20:54,7810:59,5331:54,31
19Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha21:24,4710:58,0332:22,50
20Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown00:27,0940:21,4440:48,53
21Mette BrandbygeFortunas Sight of Glory20:38,3420:39,6041:17,94
22Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll20:44,6920:40,3141:25,00
23Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...20:53,9121:42,6642:36,57
24Lene GadkjærMalegas Obelix21:00,6231:02,3452:02,96
25Betina MillerRozettas Plectrum21:22,6941:24,6862:47,37
26Lisette KongerslevSundahls Innkeeper00:24,22Trukket
27Lisette KongerslevLykkes Ch. JoJo1+11:23,38Trukket
28Camilla Kirk JensenStampegårdens Ch. Wild N' Reck...20:59,91Ikke mødt til finalen
29Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf Moon30:39,16
30Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro30:48,84
31Tanja PedersenUniKins Blackout30:56,31
32Lisette KongerslevFriscos Ingen Dröm Är För Stor31:04,03
33Lene GadkjærZentas Parkour31:09,34
34Jasmin JanssonBellas Spot On2+11:22,87
35Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard31:30,66
36Signe BrenholdtStampegårdens Central Park40:44,45
37Marlene BruhnBellas Fancy Una40:54,15
38Camilla Kirk JensenEikhaugens Ch. Back in Business40:54,40
39Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye41:00,78
40Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream41:06,54
41Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...3+11:13,57
42Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella41:32,34
43Nikoline NikolajsenMalegas Asterix41:39,00
44Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F151:03,37
45Marie FloutrupKlundtes Nightmare Moon51:09,34
46Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Touch of Love51:27,47
47Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub51:41,72
48Viktoria Behrendt ThremsStampegårdens Agent Venom60:54,66
49Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot61:15,00
50Emma FrederiksenMøllerhusets Interstellar5+11:38,53
51Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...5+12:07,28
52Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora3+1+32:41,81
53Maria GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy5+32:48,22
Uplac.Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal ArrowTrukket
Antal deltagere: 54.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Janni, Karen og Maria G
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 2 fejl går videre
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2019-02-02 17:21:00

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air00:22,443
2Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir00:28,66
3Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario)00:29,75
4Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale00:32,69
5Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...00:47,22
6Betina MillerPlayers Pikeur af Flora00:49,03
7Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...01:20,96
8Lisa HeinFionas Deadly Dedication01:49,03
9Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)01:05,47
10Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right10:23,94
11Betina MillerFionas Jazz Jack10:31,41
12Lene GadkjærSofiagårdens Olympic Air10:43,78
13Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of Summer10:50,69
14Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.11:04,88
15Helena ÄikäsSofiagårdens Niva Bond 00711:18,28
16Karen FrederiksenNardus Nikos Nieodemus af Zenta11:19,97
17Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets11:25,41
18Jasmin JanssonNødkærlunds Lumia20:44,00
19Karen FrederiksenKandies James Grieve Beta21:31,19
20Lisa HeinPlayers Nivalis af Flora31:44,90
21Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi Linguini41:37,87
22Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis51:46,85
Uplac.Helena ÄikäsSilverados CircuriousTrukket
Uplac.Helena ÄikäsSommerly's Ch. Cool II SunTrukket
Uplac.Karen FrederiksenMilkas Zenna SafrinaTrukket
Antal deltagere: 25.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Maria J og Camilla J
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2 min
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.