Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  VED  ROSKILDE  DYRSKUE  DEN  31.  MAJ  -  2.  JUNI  2019

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget
Eliminator


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige
Dato: 2019-06-01 12:40

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stella)00.34,0700.26,74013
2Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)00.57,3501.57,02012
3Yasmin GrønneløvHarleys Shores of Venice (Vilja)100.29,500.29,5311
4Rikke ThremsEskirs Anaki Awkwafina (Ketta)10.53,3911.11,912
5Patricia MøllnitzFunnys Akella20.37,2310.59,663
6Rikke ThremsKlundtes Midsummer Madness20.45,4911.02,373
7Yasmin GrønneløvHarleys We Believe in Magic (Nell...10.53,1321.30,243
8Mia HansenHønsehusets Something That I Want21.02,6821.17,274
9Mia HansenFunnys Forest Drop21.18,0731.27,795
10Signe BrenholdtUniKins Cactus Jack21.02,7531.47,035
11Yasmin GrønneløvJordbærgårdens North Tower20.41,1851.45,597
12Lisa Sinnerup GressStampegårdens Chill Out21.02,05Trukket
13Line Holse HansenLucky Berry af Gress (Leo)30.59,61
14Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn)2+12.06,08
15Viktoria Behrendt ThremsKlundtes Farewell To England41.30,42
16Mia HansenFunnys Taxan3+1+12.06,37
Uplac.Patricia MøllnitzKlundtes Lies and FirefliesTrukket
Uplac.Rikke ThremsSkovvejens Senõr AmarilloTrukket
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Cecilie Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2019-06-02 09:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Michele LangkjærKlundtes Farewell To England01.15,6701.05,00013
2Signe BrenholdtUniKins Cactus Jack01.15,2901.14,55012
3Yasmin GrønneløvHarleys Shores of Venice (Vilja)00.42,4201.14,62012
4Patricia MøllnitzDundines Liva Weel10.42,9500.36,3111
5Signe BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman11.09,2300.50,7611
6Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)10.56,4600.57,8911
7Line Holse HansenLast One af Gress (Zar Zar)11.08,6201.01,771
8Patricia MøllnitzFunnys Akella00.51,0320.44,432
9Marianne Frimodt NielsenPletvangs Disco11.11,1810.56,972
10Martha Ørnemose KastrupFunnys Air Warrior21.16,2301.42,832
11Signe BrenholdtStampestaldens Purpurella20.52,8110.31,583
12Signe BrenholdtFunnys Amira20.54,1510.31,703
13Rikke ThremsEskirs Anaki Awkwafina (Ketta)00.45,9630.52,663
14Michele LangkjærHarleys We Believe in Magic (Nell...11.01,4920.53,953
15Rikke ThremsKlundtes Midsummer Madness10.50,1320.57,573
16Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn)21.49,6911.17,363
17Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Cuba Libre22.06,9811.49,633
18Mia HansenFunnys Taxan1+11.19,101+11.52,814
19Mia HansenFunnys Forest Drop11.33,05Trukket
20Signe BrenholdtStampestaldens La Paix30.42,88
21Lisa Sinnerup GressStampegårdens Chill Out30.51,31
22Rikke ThremsStrandmøllens Ilirea (Lea)31.22,58
23Line Holse HansenLucky Berry af Gress (Leo)41.29,67
24Mia HansenHønsehusets Something That I Want3+11.58,59
25Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly52.23,33
26Rikke ThremsSkovvejens Senõr Amarillo61.49,71
Uplac.Patricia MøllnitzKlundtes Lies and FirefliesTrukket
Uplac.Yasmin GrønneløvHegvalds SaharaTrukket
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Tanja Pedersen
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2,5 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2019-06-02 13:20

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Signe BrenholdtStampestaldens La Paix00.39,8700.25,02013
2Michele LangkjærPletvangs Cougar00.34,1000.31,69012
3Tanja PedersenFunnys Amira00.38,3610.28,1611
4Signe BrenholdtStampestaldens Donatello00.47,1910.44,1711
5Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla10.28,2510.28,282
6Cecilie BrenholdtStampestaldens Purpurella10.24,1420.44,043
7Patricia MøllnitzDundines Liva Weel20.46,9420.28,544
8Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert Eagle20.46,8720.40,914
9Tanja PedersenTaharas Ane20.35,9430.32,865
10Viktoria Behrendt ThremsStrandmøllens Ilirea (Lea)10.53,453+11.40,925
11Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly21.41,233+12.01,786
12Martha Ørnemose KastrupJordbærgårdens Fairy30.50,92
13Martha Ørnemose KastrupFunnys Nioryu Nomnesia30.57,65
14Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman2+11.05,27
15Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match (Matty)41.03,33
16Michele LangkjærVesterleds New Lumumba41.21,17
17Martha Ørnemose KastrupFunnys Air Warrior41.32,55
18Line Holse HansenLast One af Gress (Zar Zar)51.09,76
19Marianne Frimodt NielsenPletvangs Trouble Maker51.14,69
20Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Cuba Libre61.30,55
21Marianne Frimodt NielsenPletvangs Disco5+11.37,92
Uplac.Viktoria Behrendt ThremsFunnys UrsusTrukket
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Cecilie Brenholdt/Nicky Lindgren Bergh
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2019-05-31 17:15

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagården01.12,7200.40,27013
2Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stella)00.53,7511.36,2111
3Mia HansenFunnys Aura21.05,9100.43,632
4Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy (Tut)11.35,280+12.12,832
5Mia HansenKlundtes First Strike20.41,1010.20,493
6Martha Ørnemose KastrupJordbærgårdens Fairy20.56,3621.07,524
7Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla20.41,0521.30,104
8Michele LangkjærVesterleds New Lumumba11.37,6640.45,705
9Line HauritzMaglebos Campolina (Oline)11.46,593+12.09,835
10Janni BrenholdtTaharas Ane21.24,1560.44,388
11Yasmin GrønneløvJordbærgårdens North Tower31.14,61
12Marianne Frimodt NielsenPletvangs Trouble Maker31.58,50
13Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert Eagle40.44,79
14Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios Marley40.58,78
15Betina MillerFionas Jazz Jack41.12,09
16Signe BrenholdtStampestaldens Donatello41.14,93
17Mia HansenBellas Cozy Living41.24,43
18Martha Ørnemose KastrupFunnys Nioryu Nomnesia3+11.31,58
19Rikke ThremsFunnys Naruto Uzumiaki3+12.04,53
20Viktoria Behrendt ThremsFunnys Ursus50.49,77
21Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match (Matty)51.04,48
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Tanja Pedersen
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2,5 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2019-06-01 09:30

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mette WindWinds Ch. Cyclops01.08,3900.49,35014
2Mia HansenBellas Pappelina01.14,7400.56,5303
3Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha01.39,5401.04,8503
4Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Touch of Love (Imme)00.45,5520.39,132
5Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow (Alwin)10.46,4430.51,664
6Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze10.50,8930.57,674
7Line HauritzMy Name is Trouble af Gress20.32,8430.27,665
8Mia HansenKlundtes First Strike11.10,1641.10,315
9Line HauritzMaglebos Campolina (Oline)20.53,5931.15,365
10Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios Marley21.16,90Trukket
10Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air21.29,21Trukket
12Mia HansenSundahls Stabbington30.52,53
13Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown (Ciwan)31.16,30
14Viktoria Behrendt ThremsStampegårdens Agent Venom (Mingus)41.16,72
15Signe BrenholdtStampegårdens Central Park (Parker)41.16,97
16Viktoria Behrendt ThremsFunnys Naruto Uzumiaki41.51,47
17Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy (Tut)3+12:007,71
18Mia HansenFunnys Aura61.08,05
19Marianne Frimodt NielsenPletvangs Ch. Rain Maker4+1+12.13,11
Uplac.Betina MillerOceans Playa Blanca af SofiagårdenTrukket
Uplac.Betina MillerOceans Playa Cocles af SofiagårdenTrukket
Uplac.Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vildt...Trukket
Uplac.Mia HansenBellas Cozy LivingTrukket
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Nicky Lindgren Bergh
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2019-05-31 18:45

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Michele LangkjærPletvangs Cougar10.51,2700.40,98114
2Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze01.21,8111.08,031
3Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha01.45,6411.26,691
4Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Touch of Love (Imme)21.14,8010.50,513
5Line HauritzMy Name is Trouble af Gress10.42,8330.35,344
6Mette WindWinds Ch. Cyclops21.52,7820.56,684
7Viktoria Behrendt ThremsStampegårdens Agent Venom (Mingus)21.37,0431.37,765
8Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown (Ciwan)31.12,50
9Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow (Alwin)2+11.25,95
10Mia HansenSundahls Stabbington2+11.49,21
11Mia HansenBellas Pappelina1+21.59,59
12Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)41.41,39
13Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vildt...51.58,48
14Signe BrenholdtStampegårdens Central Park (Parker)5+11.33,80
15Marianne Frimodt NielsenPletvangs Ch. Rain Maker3+1+32.33,84
Uplac.Betina MillerOceans Playa Blanca af SofiagårdenTrukket
Uplac.Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral AirTrukket
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Nicky Lindgren Bergh
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2019-06-01 13:50

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount (Villads)10.28,4400.20,1513
2Betina MillerFionas Jazz Jack00.34,2010.22,241
3Line Holse HansenMalega´s Ch AP Want It All (Junior)10.45,8800.39,831
4Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Sommerly11.42,6102.14,421
5Mia HansenWinds GCh. Nioryu10.29,0610.15,612
6Betina MillerPlayers Pikeur af Flora11.08,2510.46,092
7Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af Zenta20.47,1200.57,352
8Lisa Sinnerup GressHønsehusets Berry Blast20.43,7910.30,133
9Camilla Kirk JensenHønsehusets Lille My11.09,4920.56,383
10Karin RothI'm a Wild One20.49,9620.45,734
11Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)21.01,6620.59,094
12Lisa Sinnerup GressPretty Dirty Secrets af Gress30.46,4320.28,785
13Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub (Marco)30.37,5620.31,845
Uplac.Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater Lake1+11.16,73Disk.
Antal deltagere: 14.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Cecilie Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 3 fejl i finalen
Maksimum tid: 2,5 min
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2019-06-02 10:25

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mia HansenWinds GCh. Nioryu00.33,1900.25,0100.58,203
2Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount (Villads)00.32,7800.25,2700.58,052
3Lisa Sinnerup GressHønsehusets Berry Blast00.44,0500.28,1001.12,152
4Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)01.30,5700.52,0302.22,602
5Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Sommerly01.17,2101.32,3402.49,552
6Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub (Marco)10.30,8100.26,9410.57,75
7Camilla Kirk JensenHønsehusets Lille My00.44,2410.34,4211.18,66
8Betina MillerPlayers Pikeur af Flora10.39,7600.40,8111.20,57
9Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af Zenta01.04,7010.42,8711.47,57
10Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater Lake10.30,3210.24,9620.55,28
11Lisa Sinnerup GressPretty Dirty Secrets af Gress20.31,53
12Line Holse HansenMalega´s Ch AP Want It All (Junior)20.36,78
Antal deltagere: 12.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Line Holse Hansen/Tanja Pedersen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2,5 min
Til toppen

Eliminator
Dato: 2019-06-01 16:15

Plac.FørerKanin1. runde2. runde3. rundeFinaleT. fejlTidPindPoint
1Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Touch of Love (Imme)000110.11,80
2Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stella)000110.17,97
3Mette WindWinds Ch. Cyclops000110.18,03
4Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze010010.30,74
5Signe BrenholdtUniKins Cactus Jack000110.44,31
6Viktoria Behrendt ThremsStampegårdens Agent Venom (Mingus)000220.20,52
7Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn)000220.27,92
8Yasmin GrønneløvHarleys Shores of Venice (Vilja)000330.11,36
9Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow (Alwin)001
9Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman001
9Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha001
9Viktoria Behrendt ThremsEskirs Anaki Awkwafina (Ketta)001
9Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)001
14Michele LangkjærVesterleds New Lumumba011
15Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown (Ciwan)002
15Martha Ørnemose KastrupFunnys Nioryu Nomnesia002
15Patricia MøllnitzDundines Liva Weel002
15Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla002
19Cecilie BrenholdtFunnys Amira012
19Cecilie BrenholdtStampestaldens Purpurella012
19Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Cuba Libre012
22Signe BrenholdtStampegårdens Central Park (Parker)003
23Patricia MøllnitzFunnys Akella004
23Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert Eagle004
25Michele LangkjærKlundtes Farewell To England014
26Michele LangkjærHarleys We Believe in Magic (Nell...01Trukket
27Janni BrenholdtTaharas Ane1
27Marianne Frimodt NielsenPletvangs Ch. Rain Maker1
27Marianne Frimodt NielsenPletvangs Disco1
27Martha Ørnemose KastrupFunnys Air Warrior1
27Martha Ørnemose KastrupJordbærgårdens Fairy1
27Michele LangkjærPletvangs Cougar1
27Rikke ThremsKlundtes Midsummer Madness1
27Rikke ThremsSkovvejens Senõr Amarillo1
27Rikke ThremsStrandmøllens Ilirea (Lea)1
27Signe BrenholdtStampestaldens Donatello1
27Signe BrenholdtStampestaldens La Paix1
27Viktoria Behrendt ThremsFunnys Naruto Uzumiaki1
27Viktoria Behrendt ThremsFunnys Ursus1
40Marianne Frimodt NielsenPletvangs Trouble Maker2
40Yasmin GrønneløvJordbærgårdens North Tower2
42Patricia MøllnitzKlundtes Lies and Fireflies3
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Cecilie Brenholdt/Nicky Lindgren Bergh
Bedømmelsesmetode: Runde 1: 0 fejl - Runde 2: 1 fejl - Runde 3: 0 fejl finale+samlet fejl
Maksimum tid: 2 min
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.