Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

LANDSSKUET  I  HERNING  DEN  4.  -  6.  JULI  2019

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
AgilityEliminator


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2019-07-05 14:54:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Natasja Vester NielsenFunnys Infinite Love (Fini)00:17,8200:13,6900 - 0:10,2812
2Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang)00:18,1900:13,9700 - 0:20,6211
3Louise TovgaardTovgaards En-øre00:28,0900:14,19011
4Ida NicolaisenFønix00:19,5000:20,94011
5Thea Krogh JørgensenLego-Gårdens Kahului (Lui)00:45,0300:31,47011
6Wiktoria JanikowskaMk's Lady of Olimpia000:52,710:14,7511
7Lene BjergThorsten10:33,0300:16,311
8Sofie Loose PedersenSnebold10:23,7800:18,281
9Wiktoria JanikowskaCrazyjumpers Nati Per Amare (A...00:22,7210:18,721
10Sarah MadsenStald Trofast's Beautiful Whit...10:26,6300:21,351
11Jasmin JanssonJansson´s Delight Toffifee (Fi...00:27,4310:22,601
12Randi KatholmJansson´s Delight Toblerone00:28,1610:25,311
13Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Queen Bee (Bee)10:19,8700:26,401
14Natasja Vester NielsenStald Trofast's Black Fifi Joe...00:39,0610:27,561
15Dorthe Veggerby LaustsenGorm af Pecasus01:38,6811:06,531
16Kirsten BjergJansson´s Delight Jelly Bean00:18,7820:12,562
17Emma V. LaustsenVeggerbys Orion21:15,5400:29,092
18Dorthe Veggerby LaustsenStald Twisters Malta20:36,4000:31,312
19Emma V. LaustsenVeggerbys Nala af Kandies21:04,0600:59,312
20Annette NicolaisenLion Boy20:37,7510:47,853
21Randi KatholmJansson´s Delight Karamel20:47,5311:11,283
22Cecilie KnudsenKaningaardens Iwan30:39,1210:37,844
23Annika NicolaisenJulius10:43,4030:50,874
24Torben NielsenMk´s Coco Loko31:34,6830:34,136
25Torben NielsenMks Prins Ozzy50:52,8241:04,729
Uplac.Emma V. LaustsenStjerneregns Don't Let Me DownTrak sig
v12Rasmus BjernerByte af Flora (V)10:33,4000:24,191
u24Rasmus BjernerKlara af Pecasus (U)41:13,4710:31,035
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 1.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Heidi D. Alberktsen og Maria Jansson
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let kroget
Dato: 2019-07-04 15:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Sofie Loose PedersenSnebold00:32,0000:20,69012
2Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Comino00:46,1200:28,60011
3Lene BjergVisbys Sidi Barrani00:51,4400:34,85011
4Dorthe Veggerby LaustsenKaninstaldens Vasse Felix00:47,9300:44,50011
5Kirsten BjergJansson´s Delight Jelly Bean00:43,4400:47,19011
6Sarah MadsenStald Trofast's Black Ozzy Mak...10:52,9400:12,7811
7Heidi D. AlbrektsenSofiagårdens Cuching "Elias"10:24,9700:20,8111
8Jasmin JanssonJansson´s Delight Kinder Surpr...10:40,9700:22,371
9Louise TovgaardTovgaards En-øre10:49,6200:33,471
10Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance (Yan...10:45,2800:37,531
11Lene BjergThorsten11:11,2800:41,881
12Wiktoria JanikowskaCrazyjumpers Nati Per Amare (A...10:56,9300:53,271
13Natasja Vester NielsenFunnys Infinite Love (Fini)20:38,1200:16,782
14Maria JanssonJansson´s Delight Super Flye.....20:42,8100:37,532
15Sarah MadsenStald Trofast's Beautiful Whit...31:12,4300:19,443
16Thea Krogh JørgensenLego-Gårdens Kahului (Lui)21:26,1910:47,063
17Annette NicolaisenLion Boy40:32,1900:26,654
18Ida NicolaisenFønix30:57,8110:31,254
19Jasmin JanssonJansson´s Delight Toffifee (Fi...20:50,9720:48,104
20Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang)30:45,9020:27,575
21Randi KatholmJansson´s Delight Toblerone31:57,6321:02,405
22Wiktoria JanikowskaMk's Lady of Olimpia51:04,7510:38,816
23Dorthe Veggerby LaustsenStald Twisters Malta5+12:06,0600:49,946
24Natasja Vester NielsenStald Trofast's Black Fifi Joe...41:27,4120:52,036
25Emma V. LaustsenVeggerbys Orion51:15,7810:55,466
26Emma V. LaustsenVeggerbys Nala af Kandies41:38,8121:11,036
27Dorthe Veggerby LaustsenGorm af Pecasus51:56,0911:37,796
28Jens KatholmJansson´s Delight Karamel51:18,8120:32,977
29Annika NicolaisenJulius61:31,2520:46,188
30Cecilie KnudsenKaningaardens Iwan4+11:20,5030:47,318
31Torben NielsenMk´s Coco Loko3+12:14,3551:35,599
Uplac.Wiktoria JanikowskaMks Prins Ozzy5+11:36,03Trak sig
Uplac.Anika NielsenKotoTrak sig
Uplac.Emma V. LaustsenStjerneregns Don't Let Me DownTrak sig
v7Rasmus BjernerByte af Flora (V)10:44,7200:18,631
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Kirsten Bjerg/ Maria Jansson
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2019-07-05 11:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Heidi D. AlbrektsenSommerly´s Findus00:45,2200:31,34013
2Randi KatholmNødkærlunds Macadamia10:27,0900:20,4111
3Jens KatholmSommerly´s Pico Das Torres10:33,7800:22,2811
4Torben NielsenKlundtes Shere Khan00:50,0010:23,5711
5Emma V. LaustsenKaninstaldens Santa Lucia00:33,6210:38,6511
6Emilie KatholmMøllerhusets Grace10:59,6300:46,2811
7Maria JanssonVilsmøllegårdens Under The Do....10:34,6510:29,562
8Sarah MadsenSundahls Spontan10:37,0910:30,062
9Olivia RahbekSundahl's Perla20:34,7500:34,502
10Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili11:03,7510:34,872
11Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego.....11:17,3411:50,802
12Aase BjernerBygholms Thor30:29,8500:21,403
13Dorthe Veggerby LaustsenSundahl's Octavius (Gus)30:50,1800:29,783
14Heidi D. AlbrektsenSofiagårdens Cuching "Elias"20:29,5920:25,594
15Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forg... (...21:18,5620:26,004
16Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Comino30:46,2510:29,784
17Maria JanssonJansson´s Delight Super Flye.....20:44,2520:34,694
18Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart21:07,8521:29,594
19Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance (Yan...20:47,0030:29,035
20Jasmin JanssonJansson´s Delight Kinder Surpr...30:51,0020:40,505
21Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby31:10,4720:43,595
22Wiktoria JanikowskaFunnys Amnesia41:45,0011:10,875
23Sarah MadsenStald Trofast's Black Ozzy Mak...50:59,0910:22,036
24Ida NicolaisenKandies Králik40:32,5020:30,006
25Maria JanssonDaggry (Mini Muh)60:51,3810:25,067
26Dorthe Veggerby LaustsenKaninstaldens Vasse Felix4+12:07,8120:59,077
27Lisa HeinDagmar af Pecasus41:13,0331:29,197
v14Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerl...(V)21:05,2511:00,093
u11Anika NielsenSommerly´s Selma Lagerlöf (U)10:45,6310:42,592
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 1.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Betina Miller/ Anette Nicolaisen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2019-07-04 11:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Randi KatholmNødkærlunds Macadamia00:46,6700:34,34013
2Heidi D. AlbrektsenSommerly´s Findus00:46,9700:46,78012
3Torben NielsenKlundtes Shere Khan10:45,8500:34,1611
4Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly10:42,7500:35,6511
5Jens KatholmSommerly´s Pico Das Torres11:02,7500:42,9711
6Olivia RahbekSundahl's Perla01:06,7210:45,0311
7Maria JanssonMøllerhusets Hero-Smile Wonder...11:08,4700:47,501
8Randi KatholmMøllerhusets Grace11:21,9700:54,281
9Dorthe Veggerby LaustsenZentas LeJon Deux (Jon)01:26,6910:54,441
10Louise TovgaardTovgaards Mickey11:19,5601:08,941
11Anne-Mette FoghBygholms Carolina Reaper Chili21:04,1200:51,102
12Emma V. LaustsenKaninstaldens Santa Lucia11:21,8710:52,072
13Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forg... (...11:25,3510:54,602
14Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (Sally)11:37,1311:08,872
15Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn (...31:05,7500:58,033
16Lisa HeinDagmar af Pecasus21:22,7811:38,693
17Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Queen Bee (Bee)21:14,7220:34,224
18Maria JanssonVilsmøllegårdens Under The Do....20:58,6220:53,224
19Aase BjernerBygholms Thor1+11:12,9020:56,164
20Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego.....11:38,591+22:18,414
21Maria JanssonDaggry (Mini Muh)50:59,5900:48,715
22Dorthe Veggerby LaustsenSundahl's Octavius (Gus)41:39,3810:52,225
23Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wis......51:31,9010:48,106
24Ida NicolaisenKandies Králik70:55,9320:35,819
25Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart41:42,784+1+22:28,0911
26Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby8+32:34,443+12:03,9715
Uplac.Sarah MadsenSundahls Spontan01:00,60Trak sig
Uplac.Rasmus BjernerKlara af PecasusTrak sig
Uplac.Wiktoria JanikowskaFunnys AmnesiaTrak sig
v11Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerl...(V)11:39,3401:37,271
u21Anika NielsenSommerly´s Selma Lagerlöf (U)01:29,852+22:29,874
Antal deltagere: 31.   Heraf veteraner: 1.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Heidi D. Alberktsen/ Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2019-07-05 10:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Louise TovgaardTovgaards Mickey01:20,1601:19,66013
2Heidi D. AlbrektsenBellas Beauty and the Beast00:36,6910:35,1911
3Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (Sally)11:42,1900:43,0311
4Aase BjernerBygholms Tabasco Chili20:30,1300:32,312
5Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly20:46,5900:45,002
6Dorthe Veggerby LaustsenZentas LeJon Deux (Jon)20:29,5710:45,813
7Jasmin JanssonJordbærgårdens Light a Candle...31:03,3100:59,693
8Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean40:45,1900:23,634
9Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn (...31:15,0310:58,594
10Maria JanssonMøllerhusets Hero-Smile Wonder...20:32,7240:39,316
Uplac.Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wis......Trak sig
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Emma V. Laustsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2019-07-04 10:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...01:18,5601:10,57013
2Maria JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)11:18,9100:47,7511
3Heidi D. AlbrektsenBellas Beauty and the Beast11:05,8310:52,722
4Aase BjernerNødkærlunds Mandel01:09,4320:53,562
5Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean31:10,7810:48,344
6Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle)41:59,3401:25,004
7Aase BjernerBygholms Tabasco Chili31:08,5320:49,815
8Jasmin JanssonJordbærgårdens Light a Candle...21:27,9451:49,567
9Jasmin JanssonBellas Spot On41:37,8151:08,599
10Heidi D. AlbrektsenFunnys Nio-Nikkia3+22:53,2542:08,009
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2019-07-05 09:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...00:40,2500:35,6001:15,8514
2Maria JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)10:56,0901:36,4312:32,52
3Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella21:06,1500:29,7821:35,93
4Sarah MadsenFunnys Fuzzy Wyzzy (Tut)11:09,7811:06,8222:16,60
5Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...21:10,1210:47,0931:57,21
6Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean21:14,1611:08,4432:22,60
7Sarah MadsenMaglebos Campolina (Oline)3+11:40,0010:56,6252:36,62
8Maria JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...31:14,0621:02,2252:16,28
9Jasmin JanssonBellas Spot On41:30,4020:58,7962:29,19
10Aase BjernerNødkærlunds Mandel20:42,5750:47,9771:30,54
11Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle)61:41,9421:03,7582:45,69
12Betina MillerRozettas Plectrum90:37,2271:50,34162:27,56
Uplac.Heidi D. AlbrektsenFunnys Nio-NikkiaTrak sig
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Dorthe Veggerby Laustsen
Sekretær: Cecilie Knudsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2019-07-04 09:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...11:27,9401:09,4314
2Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean12:17,6501:34,351
3Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...32:00,2802:03,003
4Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella32:29,5321:48,155
5Line HauritzMy Name is Trouble af Gress (T...51:48,0641:50,669
Antal deltagere: 5.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Møller Jansson
Sekretær: Emma V. Laustsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30 min
Til toppen

Agility
Dato: 2019-07-05 13:38:00

Plac.FørerKaninTidPindPoint
1Aase BjernerBygholms Thor0.42,78
2Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean0.59,47
3Cecilie KnudsenKaningaardens Iwan1.04,53
4Sofie Loose PedersenSnebold1.10,06
5Wiktoria JanikowskaCrazyjumpers Nati Per Amare (A...1.11,50
6Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Comino1.11,88
7Anika NielsenSommerly´s Petres (Pelle)1.16,62
8Torben NielsenKlundtes Shere Khan1.17,56
9Sarah MadsenSundahls Spontan1.17,60
10Annika NicolaisenJulius1.32,28
11Maria JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...1.32,75
12Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forg... (...1.41,22
13Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego.....1.52,38
14Tilde HedegaardOceans Inside Out af Bella1.57,91
15Ida NicolaisenFønix2.01,91
16Natasja Vester NielsenStald Trofast's Black Ozzy Mak...2.08,91
17Olivia RahbekSundahl's Perla2.18,81
18Emilie KatholmMøllerhusets Grace2.42,15
19Louise TovgaardTovgaards En-øre3.37,35
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner, Kirsten Bjerg
Til toppen

Eliminator
Dato: 2019-07-06 10:30:00

Plac.FørerKaninRunde 1Runde 2Runde 3Runde 4F. fejlF. tidPindPoint
1Heidi D. AlbrektsenBellas Beauty and the Beast000000.25,47
2Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean212100.26,76
3Jasmin JanssonBellas Spot On110000.36,50
4Emilie KatholmMøllerhusets Grace002110.22,87
5Jette SøndergaardOceans Inside Out af Bella201010.25,34
6Sarah MadsenFunnys Fuzzy Wyzzy (Tut)200110.38,14
7Maria JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)000010.48,44
8Louise TovgaardTovgaards Mickey102120.42,37
9Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly000020.53,00
10Jens KatholmSommerly´s Pico Das Torres000130.25,92
11Olivia RahbekSundahl's Perla000041.22,95
12Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (Sally)00012+21.50,24
13Randi KatholmNødkærlunds Macadamia001050.11,45
14Torben NielsenKlundtes Shere Khan000060.57,69
15Emma V. LaustsenNardus' Nidularis af Flora (Vi...000Udg.
15Laura JensenSofiagårdens Cuching "Elias"000Udg.
17Ida NicolaisenVilsmøllegårdens Holiday Inn (...110Udg.
18Rasmus RosendahlThorsten030Udg.
19Aase BjernerBygholms Thor001Udg.
19Wiktoria JanikowskaVilsmøllegårdens Potato Chip P...001Udg.
21Dorthe Veggerby LaustsenZentas LeJon Deux (Jon)011Udg.
22Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego.....011Udg.
23Sofie Loose PedersenSnebold111Udg.
24Tanja Loose PedersenByte af Flora002Udg.
25Maja Vester NielsenStald Trofast's Black Ozzy Mak...10Udg.
26Annette NicolaisenLion Boy01Udg.
26Cecilie KnudsenStald Trofast's Beautiful Whit...01Udg.
28Annika NicolaisenJulius11Udg.
29Marcus JeppesenBellas Challenger af Sommerly12Udg.
30Anders RosendahlVisbys Sidi Barrani23Udg.
31Laura TovgaardTovgaards Mini (Langøre)33Udg.
Uplac.Anika NielsenKaningaardens IwanUdg.
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner, Dorthe Veggerby Laustsen
Maksimum tid: 1:30 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.