Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

JULI-STÆVNE  I  ALLESØ  VED  ODENSE  DEN  14.  JULI  2019

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Let ligeSvær lige
Svær lige åben


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2019-07-14 09:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dedenne00.17,2500.09,720
2Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Liam Dunbar00.16,5600.11,560
3Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dark Fuchsbau00.25,4300.14,910
4Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Mini My00.19,3800.15,220
5Camilla á ArgjumStampegårdens First Rose00.37,9700.27,630
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon10.43,6600.14,931
7Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Gremlins Gi......10.45,6900.31,931
8Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dark Fønix10.26,9300.37,441
9Anne-Mette FoghStampegårdens Forever In (Feli...00.39,0011.03,541
10Camilla á ArgjumFurukollens Caramel Twist20.24,5400.28,432
11Simone TifalLas Vegas (Vega)10.42,7510.44,152
12Laura Kähler KnudsenUniKins Winter Hill (Walle)10.44,7520.29,603
13Alison Bøje Due JensenSkodhusgaards Fnug (Får)10.28,7230.48,124
Uplac.Wiktoria JanikowskaStald Fuglsangs Flying UnicornTrukket
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Marie Floutrup
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Let lige
Dato: 2019-07-14 10:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mia HansenFunnys Bouncing Bugs (Blade)00.28,8400.12,90012
2Mia HansenFurukollens Strawberry Swing (...10.24,6500.12,9711
3Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Losy (Losy)10.15,1300.20,5011
4Mia HansenBjörklövets Screaming Meemies...10.12,1600.34,1911
5Ida NicolaisenFønix10.28,1900.34,6311
6Camilla á ArgjumFurukollens Saffron20.48,7800.07,972
7Annika NicolaisenJulius (Julle)10.15,5010.10,062
8Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Davina Claire...20.16,4000.11,092
9Camilla á ArgjumJordbærgårdens Double Dare (Di...00.37,7120.15,322
10Mia HansenMilleniums Mister Marvelous10.27,5310.17,252
11Mette NielsenKandies Apollo (Apollo)20.33,6600.19,312
12Simone TifalStald Junior's Sunny Boy (Boy)10.49,4110.30,062
13Mette NielsenTorkild30.31,1300.10,933
14Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Queen Bee (Bee)20.28,7510.11,003
15Simone TifalHybens Nero Kostovite (Nero/ko...10.22,0020.11,753
16Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)3+11.16,5700.12,124
17Annette NicolaisenKaningaardens Lionboy41.01,4710.15,505
18Mette VangsgaardKato41.21,8420.22,786
19Wiktoria JanikowskaMk´s Lady of Olimpia41.34,2820.27,786
20Laura Kähler KnudsenBlomstergaardens Batman (Batma...60.45,3140.36,6910
21Kristine Uhre Bo KnudsenMinigårdens Lola (Lola)70.55,0041.02,3411
Uplac.Marie FloutrupFurukollens ParsleyDisk.
Uplac.Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Umbreon (Omi)Trukket
Uplac.Emil JulinBjörklövets The Twin Thing (Ti...Trukket
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn
Sekretær: Marlene Bruhn
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Let lige
Dato: 2019-07-14 13:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Mia HansenFunnys Bouncing Bugs (Blade)00.10,1812
2Mia HansenBjörklövets Screaming Meemies...00.11,661
3Mette NielsenKandies Apollo (Apollo)00.14,121
4Simone TifalStald Junior's Sunny Boy (Boy)00.16,251
5Mia HansenMilleniums Mister Marvelous00.17,25
6Marlene BruhnJordbærgårdens Double Dare (Di...00.19,91
7Mia HansenFurukollens Strawberry Swing (...10.12,81
8Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Queen Bee (Bee)10.13,75
9Camilla á ArgjumFurukollens Saffron10.14,31
10Mette NielsenTorkild10.19,78
11Annika NicolaisenJulius (Julle)10.32,62
12Kristine Uhre Bo KnudsenMinigårdens Lola (Lola)10.53,28
13Emil JulinBjörklövets The Twin Thing (Ti...11.09,07
14Simone TifalHybens Nero Kostovite (Nero/ko...20.13,10
15Laura Kähler KnudsenBlomstergaardens Batman (Batma...20.15,28
16Wiktoria JanikowskaMk´s Lady of Olimpia20.25,84
17Marie FloutrupFurukollens Parsley20.35,16
18Annette NicolaisenKaningaardens Lionboy40.24,28
u14Ida NicolaisenFønix (u)20.12,96
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Marlene Bruhn og Laura Kähler Knudsen
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Svær lige
Dato: 2019-07-14 14:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mia HansenFunnys Taxan00.34,8400.12,56013
2Laura Kähler KnudsenJordbærgårdens Captain Cold10.57,0000.19,1911
3Mia HansenKlundtes Lead in Lipstick00.40,6910.22,7511
4Marlene BruhnJordbærgårdens Zombie (Zombie)10.50,9300.26,1011
5Marlene BruhnStampegårdens Disco Inferno (D...11.11,3431.09,634
6Emil JulinFunnys Ciri Cinori (Ciri)20.19,56
7Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance (...20.28,56
8Simone TifalBellas Nomess20.34,13
9Emil JulinTumles Castle On the Hill (Cai...20.38,71
10Mia HansenFunnys No Return20.41,51
11Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy (Draco)20.56,01
12Anne-Mette FoghStampegårdens Starlight Express21.02,72
13Mia HansenFunnys Zlatava30.48,72
14Emil JulinKlundtes Lonely Hills30.52,31
15Anne-Mette FoghLego-Gårdens Hilo31.28,63
16Laura Kähler KnudsenKandies León (León)50.46,66
17Marie FloutrupStampestaldens Kira50.58,72
Uplac.Torben NielsenKlundtes Shere Khan (Sean)Trukket
Uplac.Wiktoria JanikowskaKlundtes Simple WaysTrukket
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla á Argjum
Sekretær: Wiktoria Janikowska
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 til 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2019-07-14 11:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Emil JulinFunnys Ciri Cinori (Ciri) (S)00.25,7200.14,75013
2Mia HansenKlundtes Lead in Lipstick (S)11.11,6900.20,5711
3Camilla á ArgjumStampegårdens Starlight Expr...(S)00.40,5710.23,2811
4Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance...(S)10.39,8200.33,1611
5Camilla á ArgjumKlundtes Lonely Hills (M)00.42,2810.34,6612
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia...(S)00.47,5910.44,6511
7Camilla á ArgjumLego-Gårdens Hilo (S)00.52,3110.54,7811
8Marie FloutrupWinds Inaya (S)10.23,6001.06,2511
9Simone TifalBellas Nomess (S)10.48,0810.25,162
10Camilla á ArgjumJordbærgårdens Captain Cold (S)10.46,3510.31,192
11Mia HansenFunnys No Return (S)10.35,9710.37,572
12Mia HansenFunnys Heart Beat (M)10.51,3710.48,852
13Camilla á ArgjumHønsehusets Between Two Worlds10.40,6020.22,283
14Emil JulinHarleys Fifties Revival (Rif...(M)10.46,3520.46,253
15Marlene BruhnStampegårdens Disco Inferno...(S)11.17,2220.55,313
16Mia HansenFunnys Zlatava (S)10.52,412+12.01,254
17Emil JulinTumles Sunday Morning Call (...(M)20.32,53
18Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)...(S)20.41,91
19Marie FloutrupStampestaldens Kira (S)20.45,87
20Emma Kirstin FundingTramp Golden Kids (Teddy Bea...(S)20.48,97
21Laura Kähler KnudsenKandies León (León) (S)20.58,06
22Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonl......(S)21.05,25
23Marlene BruhnJordbærgårdens Zombie (Zombi...(S)1+11.10,15
24Emma Kirstin FundingStald Fuglsangs Beige Prins....(S)21.11,31
25Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella...(S)1+11.12,31
26Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins...(S)21.18,75
27Mia HansenFunnys Taxan (S)1+11.37,44
28Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Black Castie...(S)30.46,35
29Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy (Draco) (S)2+10.57,68
30Mette VangsgaardMoslunds Liana af Lego-Gårde...(M)31.06,31
31Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse....(S)40.38,22
32Mia HansenHønsehusets Something That I...(M)40.59,90
33Emil JulinKlundtes Simple Ways (Sinea)...(S)41.07,81
34Emil JulinKlundtes Bride and Seek (Bin...(M)50.50,72
35Emil JulinTumles Castle On the Hill (C...(S)5+11.20,38
36Simone TifalLego-Gårdens C6H12O65+11.40,03
37Mette NielsenStrike a Rose af Hyben (M)6+1+22.23,88
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fenneki...(S)Trukket
Uplac.Mette NielsenBjørkvangs Wind Daimyo (S)Trukket
Uplac.Torben NielsenKlundtes Shere Khan (Sean) (S)Trukket
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Anne-Mette Fogh
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 til 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2:00
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.