Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

HOPSTÆVNE  PÅ  HJEMSTAVNSGÅRDEN  I  SDR.  HYGUM  DEN  24.  -  25.  AUGUST  2019

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeMini kroget
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeSvær kroget åben
LængdehopDuelhop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2019-08-25 13:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Liam Dunbar00:31,7500:12,850
2Kathrine PedersenMalegas I´m Gonna Be Around (A...00:24,8200:16,710
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Mini My00:21,6300:18,0000-0:14,94
4Karin MoslundMoslunds Sunlight (Liga)00:25,7800:18,8200-0,16,60
5Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dark Fuchsbau00:20,1500:20,500
6Annika RasmussenMoslunds Bea (Bea)00:38,1300:46,690
7Karin MoslundMoslunds Sunset (Selma)00:15,6010:19,001
8Sofie Stubben BrunSkodhusgaards Fnug (Får)00:24,6410:22,061
9Sofie Stubben BrunStald Stubbens Gray (Gray)10:32,9400:27,001
10Maja SembergNalla10:32,3800:28,371
11Maja SembergStjerneregns Victoria Miro (Mi...10:37,0900:28,721
12Thea Krogh JørgensenBlackberry00:39,0310:29,531
13Anja SembergStjerneregns Victoria Tower (T...10:48,5000:43,601
14Maja SembergNelly10:41,6900:50,001
15Louise TovgaardBullers Justin (Justin)10:40,3110:47,502
16Kathrine PedersenVilsmøllegårdens The White Kn....00:25,7021:00,972
17Heidi RasmussenMoslunds Sun Lolly (Lolly)10:37,1320:22,683
18Mette NielsenHarleys Born to Be Wild (Wilmo)10:43,1030:34,944
19Bente Bøje JensenSpirit In The Sky (Spirit)2+10:55,9411:13,044
Uplac.Mette NielsenTumles Let There Be Love (Dust...10:23,31Disk.
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Mette Vangsgaard
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Mini kroget
Dato: 2019-08-24 14:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Liam Dunbar00:31,6300:27,980
2Thea Krogh JørgensenBlackberry00:50,9001:13,630
3Louise TovgaardBullers Justin (Justin)01:10,9101:43,440
4Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dark Fuchsbau10:28,8810:22,472
5Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Mini My10:38,5610:34,432
6Sofie Stubben BrunStald Stubbens Gray (Gray)10:41,3410:41,062
7Maja SembergNelly21:08,3101:18,412
8Sofie Stubben BrunSkodhusgaards Fnug (Får)20:38,4410:33,813
9Mette NielsenTumles Let There Be Love (Dust...11:05,0921:00,783
10Liva BranderupMax21:09,4721:09,254
11Heidi RasmussenMoslunds Sun Lolly (Lolly)20:52,7530:50,895
12Maja SembergNalla51:12,9100:52,885
13Amalie Cubbin JuhlHedegaardens Beauty (Beauty)4+11:48,9401:14,535
14Josefine Karoline MoslundMoslunds Sunset (Selma)30:28,6831:14,476
15Mette NielsenHarleys Born to Be Wild (Wilmo)31:17,6531:15,666
16Josefine Karoline MoslundMoslunds Sunlight (Liga)31:10,0031:17,976
17Bente Bøje JensenSpirit In The Sky (Spirit)41:10,5030:24,857
18Malena Wind OckensIvan6+22:17,1910:21,949
Uplac.Annika RasmussenMoslunds Bea (Bea)21:16,78Disk.
Uplac.Mette NielsenKandies LeON (LeON)5+22:15,47Disk.
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karin Moslund
Sekretær: Julie
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Let lige
Dato: 2019-08-25 11:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon00:23,6100:10,90012
2Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)00:14,6200:11,52011
3Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Losy (Losy)00:17,5200:12,49011
4Anja SembergMalegas Sweetest Surprice (Cin...00:25,8000:13,15011
5Nella NielsenStald Nielsens Gucci Gang (Guc...00:53,1700:26,69011
6Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dedenne (DeDe)10:34,6600:10,631
7Sofie Stubben BrunHybens Tess (Tess)10:23,0800:13,181
8Sofie Stubben BrunStald Fuglsangs Umbreon (Omi)10:37,0200:16,501
9Bente Bøje JensenJelen Golden Kids (Jelen)00:36,1910:17,951
10Mette NielsenTorkild10:29,0700:26,661
11Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dark Fønix10:48,2700:33,201
12Nella NielsenStald Nielsens Lucky Lady (Lad...10:17,1310:10,932
13Josefine Karoline MoslundMoslunds Baleno af Lego-Gården...10:21,3410:15,002
14Mette NielsenKandies Apollo (Apollo)00:38,0720:16,162
15Anne-Mette FoghStampegårdens Forever In (Feli...10:28,0110:20,712
16Sofie Stubben BrunStald Fuglsangs Ferrari (Luna)20:33,4610:12,653
17Victoria AlbrechtsenLego-Gårdens Lego Canoe (Carla)20:30,0410:20,963
18Karin MoslundStampegårdens Tea Time (Eja)20:31,7720:16,694
19Mette VangsgaardKato31:11,1110:24,314
20Maja SembergMoslund's Sweet Miss Lilly40:47,0610:27,075
21Victoria AlbrechtsenPlet (Lille Manden)31:37,6920:35,315
22Amalie Cubbin JuhlHedegaardens Beauty (Beauty)51:48,0251:10,4510
Uplac.Annika RasmussenMoslund's Flying High KløverTrukket
u15Mette VangsgaardEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...00:24,3720:18,912
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Kathrine Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Let kroget
Dato: 2019-08-24 13:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Josefine Karoline MoslundMoslunds Pikachu00:47,5400:29,40012
2Karin MoslundMoslunds Zoe00:24,8410:16,4911
3Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon10:43,0700:20,1411
4Mie ToftVilsmøllegårdens ... (Hafi, Ha...10:22,3900:22,6411
5Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)10:24,8400:25,7811
6Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre)11:01,1300:28,6111
7Nella NielsenStald Nielsens Gucci Gang (Guc...0+11:39,9700:50,651
8Mette NielsenTorkild01:11,4311:06,291
9Bente Bøje JensenJelen Golden Kids (Jelen)10:32,5710:20,362
10Mette NielsenKandies Apollo (Apollo)10:51,5910:25,752
11Mie ToftMk's Disney Adventure (Baby)11:03,9110:30,162
12Mie ToftApples Nonno (Nonno)10:36,9910:40,492
13Karin MoslundMoslunds Liana af Lego-Gården20:45,0800:47,542
14Anja SembergMalegas Sweetest Surprice (Cin...21:09,3301:06,572
15Karin MoslundStampegårdens Tea Time (Eja)10:55,7820:28,583
16Karin MoslundMoslunds Vitara af Lego-Gården10:33,2720:32,683
17Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Renesm...30:54,4600:48,133
18Kaya BranderupLego-Gårdens Lego Canoe (Carla)20:43,5220:42,354
19Sofie Stubben BrunHybens Tess (Tess)31:03,4810:44,094
20Sofie Stubben BrunStald Fuglsangs Umbreon (Omi)50:49,1100:32,125
21Mie ToftBlomstervejens Blacksky Blackb...41:57,3310:42,885
22Thea Krogh JørgensenKato41:10,4710:54,565
23Nella NielsenStald Nielsens Lucky Lady (Lad...40:28,7120:21,956
24Josefine Karoline MoslundMoslunds Baleno af Lego-Gården...51:18,7410:49,016
25Anne-Mette FoghStampegårdens Forever In (Feli...31:42,3430:57,616
26Pernille FrederiksenKnudsbøls Karamel31:43,7631:03,036
27Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dark Fønix50:42,8240:41,459
28Annika RasmussenMoslund's Flying High Kløver51:50,1741:31,879
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Maja Semberg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2019-08-25 09:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker (L...00:29,0400:14,19013
2Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Davina Claire...00:21,1900:17,67012
3Sofie Stubben BrunRådved Nygård's Mit Hood (Hood...00:52,4600:37,30012
4Maja SembergStjerneregns All You Need Is L...10:27,9000:18,0111
5Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...10:31,1300:23,2711
6Josefine Karoline MoslundMoslunds Pikachu00:57,2411:19,331
7Heidi RasmussenKandies Tomás00:24,9820:13,242
8Karin MoslundMoslunds Laguna (Luna)20:21,5100:17,442
9Anja SembergStjerneregns Across The Univer...00:21,3420:21,282
10Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimura...10:26,6510:25,282
11Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre)20:44,8500:28,262
12Karin MoslundStampegårdens Tropic Moon (Tob...10:25,4110:28,482
13Thea Krogh JørgensenLego-Gårdens Kahului (Lui)10:56,2410:59,592
14Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (Vanja)10:48,1411:24,472
15Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu (...30:20,1300:13,473
16Bente Bøje JensenVB Chico De Belleza (Chico)21:03,1310:16,173
17Amalie Cubbin JuhlStjerneregns Trouble30:44,3000:32,523
18Anne-Mette FoghFunnys Quicksilva (Quiwa)20:44,8510:33,113
19Mette VangsgaardMoslunds Liana af Lego-Gården20:23,1420:17,414
20Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego.....30:52,8110:31,794
21Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Renesm...10:44,6730:36,604
22Anja SembergStjerneregns Rosalee40:29,3110:20,345
23Karin MoslundMoslunds Vitara af Lego-Gården41:07,0150:32,969
Uplac.Karin MoslundMoslunds Zoe00:15,36Disk.
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Anne-Mette og Maja
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær kroget åben
Dato: 2019-08-24 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bea...(S)11:20,1600:39,69113
2Anita FrederiksenSommerly´s Shadow (M)11:37,0301:00,8112
3Anne-Mette FoghMalegas Panic in the Skies! (S)11:20,1601:20,5311
4Anja SembergMoslunds Clio (S)20:59,8800:32,842
5Pernille FrederiksenSommerly´s Gerani (S)11:22,7510:33,592
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jaco...(S)20:57,2800:34,062
7Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse....(S)21:29,2500:41,752
8Sandra FrederiksenHønsehusets Cloudtop Cr... (...(S)11:31,0411:02,062
9Maja SembergNødkærlunds Pistacia (S)2+11:24,6600:29,593
10Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella...(M)1+11:14,3810:38,943
11Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (L...(S)21:33,4710:50,903
12Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins...(S)3+11:37,5300:27,384
13Maja SembergMøllerhusets I Am Legend (S)31:28,7810:31,694
14Heidi RasmussenKandies Tomás (M)3+12:00,9400:44,124
15Bente Bøje JensenStampegårdens Made With Magi...(S)40:59,5000:44,564
16Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fenneki...(S)3+11:11,1300:46,664
17Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)...(M)31:18,6810:55,034
18Louise TovgaardTovgaards Mickey (M)31:50,5611:29,214
19Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia...(M)3+11:15,2220:26,286
20Maja SembergMoslunds Cocio (S)5+11:28,2500:39,286
21Heidi RasmussenSøgaards Modina (M)3+11:50,7820:56,376
22Anita FrederiksenVilsmøllegårdens Expedia (S)3+12:00,6221:17,226
23Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonl......(S)50:58,7520:42,137
24Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins....(M)41:45,6030:58,127
25Nella NielsenStjerneregns Big McIntosh (B...(M)41:51,942+12:06,477
26Sofie Stubben BrunStald Fuglsangs Black Castie...(M)5+11:50,2520:38,698
27Heidi RasmussenKandies Cornetto (S)6+11:35,4410:46,448
28Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimur...(M)51:17,2131:07,758
29Nella NielsenJordbærgårdens North Tower (S)41:31,0950:52,669
30Thea Krogh JørgensenLego-Gårdens Kahului (Lui) (M)6+42:52,9431:36,6213
Uplac.Sofie Stubben BrunRådved Nygård's Mit Hood (Ho...(M)3+2+32:43,35Trukket
Uplac.Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood (Balou...(S)51:44,12Trukket
Uplac.Amalie Cubbin JuhlStjerneregns Trouble (M)Trukket
Uplac.Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-...(S)Trukket
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karin Moslund
Sekretær: Mette V og Anja
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Længdehop
Dato: 2019-08-24 16:45:00

Plac.FørerKanin6080100120140150160170180190200210220Cert.Point
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black AmeliaO-O--XO-O-OXOXOXXX14
2Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimura...O-O-O-O-XOOXXOXXX1
3Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver BellaO-O-O-XOOOXXX
4Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonl... (...O-O--O-XOOXXX
5Anja SembergSharpies Karma Kiss (Karma)O--XO-XOXO-XOXXX
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob....O-XOOO-XXOXXOXOXXX
7Anja SembergStjerneregns Across The Univer...XOXO-XOXOXOXOOXXX
8Bente Bøje JensenHaugens Wolf MoonO-O--XXOXOOXXX
9Anja SembergMoslunds ClioO-XOXOXOXOXOXOXXX
10Anja SembergNødkærlunds PistaciaO-OO-XXOXXOXOXXX
11Sofie Stubben BrunRådved Nygård's Mit Hood (Hood...XOOOXOXOXOOXXX
12Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur (Leikur)O-O--O--XXX
13Anja SembergMoslunds CocioO--O-O--XXX
14Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee (Ee...XOXOOOXOOXXX
15Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)XOXOOOOXOXXX
16Sofie Stubben BrunStald Fuglsangs Black CastielOOOXOOXXOXXX
17Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá FennekinOO-OXXOXXX
18Nella NielsenStjerneregns Big McIntosh (Big...XXOOOOXXX
19Nella NielsenStald Nielsens Lucky Lady (Lad...XOOXOXOXXX
20Nella NielsenJordbærgårdens North TowerOXOXOXXX
21Louise TovgaardTovgaards MickeyOOXXX
22Thea Krogh JørgensenLego-Gårdens Kahului (Lui)XOXXX
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Aspirant: Maja Semberg
Sekretær: Maja Semberg
Bedømmelsesmetode: 60 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Duelhop
Dato: 2019-08-25 14:00:00

Plac.FørerKaninPindPoint
1Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu (...
2Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker (L...
3Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...
4Karin MoslundMoslunds Laguna (Luna)
5Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia
5Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonl... (...
5Nella NielsenStald Nielsens Gucci Gang (Guc...
5Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego.....
9Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon
9Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimura...
9Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Davina Claire...
9Mette NielsenKandies Apollo (Apollo)
9Mette VangsgaardMoslunds Liana af Lego-Gården
9Thea Krogh JørgensenLego-Gårdens Kahului (Lui)
15Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee (Ee...
15Anne-Mette FoghMalegas Panic in the Skies!
15Annika RasmussenMoslund's Flying High Kløver
15Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)
15Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur (Leikur)
15Heidi RasmussenKandies Cornetto
15Heidi RasmussenKandies Tomás
15Heidi RasmussenSøgaards Modina
15Josefine Karoline MoslundMoslunds Pikachu
15Mette NielsenTorkild
15Nella NielsenJordbærgårdens North Tower
15Nella NielsenStald Nielsens Lucky Lady (Lad...
15Nella NielsenStjerneregns Big McIntosh (Big...
15Sofie Stubben BrunRådved Nygård's Mit Hood (Hood...
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Aksel Nissen
Bedømmelsesmetode: Hurtigst tid færrest fejl videre til næste rundte
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Contact
Contact


© Copyright
Design and layout: Rasmus Bjerner