Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  VED  HAVENS  DAG  PÅ  ASMILD  PLANTECENTER  DEN  8.  SEPTEMBER  2019

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Middelsvær ligeVeteran lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2019-09-08 14:25:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Mini My00:24,6900:15,630
2Maja SembergStjerneregns Victoria Miro (Mi...00:28,2200:24,720
3Natasja Vester NielsenTumles Neon Phantom (Mindy)00:17,8100:25,720
4Anja SembergStjerneregns Victoria Tower (T...00:31,1200:27,720
5Sarah MadsenTumles Sky Skeleton (Shila)00:36,8100:36,160
6Sarah MadsenStald Trofast's Draco Malfoy (...01:42,3700:41,750
7Rebecca JensenStald Fuglsangs Gremlins Gizmo00:51,6300:42,560
8Natasja Vester NielsenTorhøjs Abigail (Grande)01:15,4300:47,470
9Louise TovgaardBullers Justin (Justin)01:13,3101:20,380
10Sarah MadsenKlundtes The Golden Ax (Alexiu...01:10,3701:47,040
11Sofie Stubben BrunStald Stubbens Gray (Gray)10:49,3400:53,121
12Maja Vester NielsenTorhøjs Toulouse (Bob)00:50,1911:04,531
13Jaqueline WæhlingBella (Bella)10:54,6201:12,971
14Aase BjernerThorsøs Hermione10:41,0310:31,342
15Bente Bøje JensenSpirit In The Sky (Spirit)20:36,4110:28,913
16Martha Ørnemose KastrupKlundtes The Wolf Sea (Wilde)10:46,4420:48,123
17Martha Ørnemose KastrupStald Trofast's Bellatrix Les....51:54,0600:47,715
18Maja Vester NielsenTorhøjs Fluffy (Fluffy)30:41,6531:03,256
19Fritidscenter Højvang (Si...Højvangs Fluffy4+12:14,7211:24,096
20Maja Vester NielsenTorhøjs Mille (Mille)60:43,8770:52,1613
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Møller Jansson
Sekretær: Mette Nymann
Bedømmelsesmetode: D2 Fejl ligges sammen, Sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 Min
Til toppen

Let lige
Dato: 2019-09-08 10:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon00:15,9300:10,87012
2Josefia Kalstrup SandHarleys Morning Mist (Mistie)00:23,8100:11,6900-0:10,4011
3Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Losy (Losy)00:13,6900:11,6700-0:15,4811
4Olivia Vibe BundgaardStald_kaninhopsviggoprostampe...00:14,4600:11,130Ej mødt11
5Maria GadkjærMalegas You Took My Heart Away...00:26,9000:13,56011
6Maja Vester NielsenKnudsbøls Ariel00:24,7800:14,53011
7Natasja Vester NielsenStald Trofast's Black Fifi Joe...00:41,0000:15,03011
8Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)00:21,9700:15,50011
9Sarah MadsenHarleys Single Cherry (Chérie)00:31,9400:15,91011
10Sofie Stubben BrunHybens Tess (Tess)00:32,8800:16,97011
11Katrine JørgensenHarry00:56,3200:17,28011
12Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dark Fuchsbau00:26,6300:17,81011
13Lene GadkjærMalegas Complicated Heart (Har...00:16,9700:20,75011
14Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)00:16,8700:21,66011
15Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dedenne (DeDe)00:22,1200:22,44011
16Tilde HedegaardTheo00:17,7800:22,81011
17Heidi D. AlbrektsenStampegårdens In Real Life00:34,0700:26,62011
18Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Liam Dunbar00:31,3400:35,25011
19Tilde HedegaardMoslund's Nalla00:50,7200:53,81011
20Maja Vester NielsenKnudsbøls Arista01:19,1801:02,97011
21Anja SembergMalegas Sweetest Surprice (Cin...00:13,7210:11,161
22Maria GadkjærMalegas Any Way You Want It (W...10:30,7500:15,191
23Lene GadkjærMalegas The Actor (Anton)10:20,6300:15,281
24Bente Bøje JensenJelen Golden Kids (Jelen)00:30,3210:19,651
25Anna Fjordbak SønderstrupStald Starholm's Dragonite Fir...00:32,6210:25,661
26Maja SembergMoslund's Sweet Miss Lilly00:32,4110:28,471
27Katrine JørgensenSally10:31,3500:29,471
28Sarah MadsenStald Trofast's Beautiful Whit...00:46,5610:32,941
29Anna Fjordbak SønderstrupStald Trofast's Black Aliyah00:33,2210:35,101
30Astrid S. JensenKlaubogaards Emma Starlight10:35,0410:15,222
31Josefia Kalstrup SandKalstrups Jensine00:28,8720:21,912
32Maria PedersenAlice10:29,2810:26,502
33Anna Fjordbak SønderstrupStarbo's Surprise20:51,5300:27,972
34Anna Fjordbak SønderstrupStarbo's Toffifee01:24,6520:41,782
35Sofie Stubben BrunStald Fuglsangs Ferrari (Luna)20:30,0910:14,823
36Maja Vester NielsenTorhøjs Dala (Dala)21:05,9710:23,383
37Josefia Kalstrup SandKastrups Pro Dev1ce21:32,4411:00,543
38Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Medusa30:32,6610:22,714
39Alison Bøje Due JensenSkodhusgaards Fnug (Får)10:45,7231:09,094
40Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dark Fønix30:47,4420:19,215
41Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Hera30:40,1520:28,315
42Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Artemis40:58,4720:32,076
43Maria PedersenKastrups Fairytale3+22:25,1611:27,976
44Astrid S. JensenEsmaralda Silverblue60:59,0350:27,7811
45Fritidscenter Højvang (Ni...Højvangs Gulerod6+1+12:01,5331:03,6511
Uplac.Kamilla FrederiksenInsert Text Here (Peter)Diskvaliticeret for tid
Antal deltagere: 46.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Mette Nymann
Bedømmelsesmetode: D2 Fejl ligges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 Min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2019-09-08 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Fritidscenter Højvang (Re...Jordbærgårdens Vanilje00:19,0000:16,12013
2Aase BjernerBygholms Thor00:37,5600:18,93012
3Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili00:26,1900:27,31012
4Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...00:46,2500:28,22012
5Maria JanssonVilsmøllegårdens Under The Do....01:11,5600:35,85012
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Renesm...00:44,0600:47,06012
7Sarah MadsenStald Trofast's Black Ozzy Mak...01:19,8801:23,56012
8Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker (L...10:40,0300:15,161
9Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Davina Claire...10:38,5400:20,411
10Maria PedersenFunnys Carmen Camelia10:32,4400:22,471
11Maria GadkjærMalegas One Of A Kind (Oscar)10:34,0600:26,381
12Maria JanssonJansson´s Delight Super Flyers...01:07,4110:28,001
13Natasja Vester NielsenFunnys Infinite Love (Fini)11:00,6800:30,251
14Sofie Stubben BrunRådved Nygård's Mit Hood (Hood...10:30,6200:32,191
15Kirsten BjergJansson´s Delight Jelly Bean00:54,1610:37,531
16Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimura...10:22,0300:46,851
17Anja SembergStjerneregns Across The Univer...20:26,8400:20,882
18Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. ......10:20,1510:21,532
19Maja SembergStjerneregns All You Need Is L...20:29,8400:23,692
20Fritidscenter Højvang (Re...Vangs Dr. Yang20:46,3100:29,062
21Maria JanssonJansson´s Delight Kinder Surpr...20:58,1900:37,412
22Maria JanssonDaggry (Mini Muh)10:48,6610:38,282
23Bente Bøje JensenVB Chico De Belleza (Chico)1+11:33,5900:38,532
24Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu (...20:39,4410:19,623
25Kirsten BjergSommerly´s Snehvide2+11:15,8400:21,463
26Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Comino20:49,9110:32,253
27Heidi D. AlbrektsenSofiagårdens Cuching "Elias"10:32,6020:43,693
28Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre)40:59,2500:41,594
29Maria JanssonJordbærgårdens Never Forg... (...20:50,9420:34,064
30Maria JanssonHønsehusets Kingdom Dance (Yan...10:48,9130:38,254
31Martha Ørnemose KastrupDen Bette Stalds Arsenal (Polo)41:05,9700:59,854
32Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...41:12,6210:43,825
u24Lene GadkjærZentas Parkour (Palle) (U)01:13,5020:47,722
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Mette Nymann
Bedømmelsesmetode: D2 Fejl ligges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 Min
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2019-09-08 13:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air (Wil...00:21,6600:13,1003
2Anja SembergElmelys Glenbriar Fugu af Fion...00:16,3800:15,4702
3Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus "Stratus"00:25,2500:29,5902
4Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir00:31,6910:18,371
5Astrid S. JensenSunsides Dress Divine10:33,9400:35,561
6Aase BjernerFloras Catalina10:17,5410:13,002
7Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)00:22,9720:27,182
8Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets (Cham...10:23,5010:46,002
9Astrid S. JensenNødkærlunds Lumia10:24,1620:22,283
10Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia (...20:47,6011:06,103
11Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)30:46,6341:18,507
Antal deltagere: 11.  
Dommer: Maria Møller Jansson
Sekretær: Mette Nymann
Bedømmelsesmetode: D2 Fejl ligges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 Min
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.