Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  PÅ  BIRKENDEGÅRD  VED  KALUNDBORG  DEN  7.  -  8.  SEPTEMBER  2019

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeMini kroget
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær lige åbenSvær kroget åben
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget
Højdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2019-09-07 13:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Viktoria Behrendt ThremsUniKins Dying Gull (Goldie)00.12,8500.16,630
2Emilie OlsenUnikisns Slam Bam (Sammi)00.13,2800.37,750
3Signe BrenholdtFunnys Breaking Point (Baldria...10.16,6600.19,591
4Laura HeerfordtUniKins Queen Anne's Revenge (...10.23,3400.27,371
5Emilie AnkerdalMollegaardens Ella (Ella)10.14,4100.30,091
6Patricia MøllnitzDundines Matteo Balsano (Matte...10.40,2500.34,251
7Patricia MøllnitzDundines Miguel Valente (Migue...10.38,4400.41,001
8Regitze ReckWinds Ilviro00.52,7210.48,821
9Emilie AnkerdalSolhavens Just Believe (Charli...10.15,1310.30,912
10Emilie OlsenLønborgs Lilje (Lilje)20.54,6600.37,592
11Emilie OlsenLilliens DU Betyder Alt (Ali)10.35,2510.50,662
12Patricia MøllnitzDundines Nina Simonetti (Nina)10.39,3110.52,692
13Stacia WilkensMollegaardenstwilight (Cosmo)10.51,7220.53,563
Uplac.Emilie AnkerdalMollegaardens Maddie (Maddie)Trukket
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: D2 to gennemløb til alle. Fejl lagt sammen,sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Mini kroget
Dato: 2019-09-08 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Signe BrenholdtFunnys Breaking Point (Baldria...00.47,4100.37,2801.24,69
2Patricia MøllnitzDundines Matteo Balsano (Matte...01.09,9401.10,9302.20,87
3Regitze ReckWinds Ilviro01.07,6001.15,6502.23,25
4Viktoria Behrendt ThremsUniKins Dying Gull (Goldie)00.28,7510.21,2210.49,97
5Patricia MøllnitzDundines Miguel Valente (Migue...10.51,0600.54,6911.45,75
6Patricia MøllnitzDundines Nina Simonetti (Nina)11.04,0311.13,7822.17,81
Antal deltagere: 6.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle. Tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2019-09-07 14:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Viktoria Behrendt ThremsCrazyjumpers Vale Per Sempre (...00.15,2510.17,47112
2Mette WindUniKins Dragon Hill00.26,4410.22,6311
3Emilie OlsenEgevangs Black Mamba (Mamba)10.29,6310.22,222
4Emilie OlsenCrazyjumpers In Primo Piano (P...00.52,7221.01,032
5Signe BrenholdtSolens Dancing Queen (Diva)20.25,6010.11,883
6Laura HeerfordtDet Søde Livs Ice Age (Marco)31.26,1921.35,635
Uplac.Emilie OlsenFilur10.32,15Trukket
Antal deltagere: 7.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: D2 to gennemløb til alle. Fejl lagt sammen,sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2019-09-08 10:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Viktoria Behrendt ThremsCrazyjumpers Vale Per Sempre (...01.01,4711.12,0612.13,53
2Signe BrenholdtSolens Dancing Queen (Diva)10.49,0010.44,9721.33,97
Antal deltagere: 2.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle. Tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2019-09-07 15:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Charli...00.32,9300.32,0601.04,9913
2Patricia MøllnitzFunnys Akella (Ella)00.36,3110.38,9711.15,281
3Regitze ReckWinds Ilinora (Nora)10.41,9410.54,0321.35,97
4Signe BrenholdtStampestaldens Kate (Kate)20.31,0910.21,0930.52,18
5Signe BrenholdtStampestaldens Styles (Styles)10.27,0920.26,2230.53,31
6Signe BrenholdtUniKins Cactus Jack (Jack)20.53,2210.49,5631.42,78
7Viktoria Behrendt ThremsKlundtes Midsummer Madness (Me...30.18,7230.48,7561.07,47
8Rikke ThremsSkovvejens Vaiana41.09,0941.47,1682.56,25
Antal deltagere: 8.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle. Tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2019-09-08 11:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Regitze ReckWinds Ilinora (Nora)00.45,0600.46,6501.31,7113
2Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Charli...01.04,3501.37,2502.41,6012
3Signe BrenholdtStampestaldens Kate (Kate)00.48,6210.27,6011.16,221
4Yasmin GrønneløvFunnys Akella (Ella)11.11,6901.50,8113.02,50
5Cecilie BrenholdtUniKins Cactus Jack (Jack)11.10,4411.38,3822.48,82
6Janni BrenholdtStampestaldens Allison (Alliso...10.44,0420.53,4731.37,51
7Janni BrenholdtStampestaldens Styles (Styles)21.01,1311.11,3732.12,50
8Rikke ThremsSkovvejens Senõr Amarillo (Ama...10.53,062+11.17,6042.10,66
9Rikke ThremsEskirs Anaki Awkwafina (Ketta)21.23,7221.40,3843.04,10
10Viktoria Behrendt ThremsClick Mix af Gress (Luna)17.03,7940.57,8158.01,60
11Anna Herløv HansenElvis20.56,7240.48,7261.45,44
12Rikke ThremsStrandmøllens Ilirea (Lea)30.55,2241.07,4072.02,62
13Rikke ThremsSkovvejens Vaiana4+12.08,061+12.08,5674.16,62
Uplac.Anna Herløv HansenPrinceTrukket
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle. Tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2019-09-07 16:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Char...(M)00.24,1000.27,6900.51,7923
2Regitze ReckWinds Ilinora (Nora) (M)00.29,3110.37,8411.07,152
3Signe BrenholdtStampestaldens Purpurella (E...(S)00.42,1610.39,8711.22,031
4Signe BrenholdtUniKins Cactus Jack (Jack) (M)00.54,5010.38,8711.33,372
5Signe BrenholdtStampestaldens Kate (Kate) (M)10.33,7510.23,0020.56,75
6Rikke ThremsSkovvejens Senõr Amarillo (A...(S)0+10.49,3110.26,1221.15,43
7Janni BrenholdtStampestaldens Else Lindstow...(S)11.05,2911.05,6622.10,95
8Janni BrenholdtStampestaldens Allison (Alli...(S)30.40,6600.18,9430.59,60
9Viktoria Behrendt ThremsKlundtes Midsummer Madness (...(M)20.19,3710.49,6331.09,00
10Signe BrenholdtStampestaldens Styles (Style...(M)30.30,8420.22,1950.53,03
11Rikke ThremsStrandmøllens Ilirea (Lea) (S)00.31,03Trukket
12Anna Herløv HansenElvis (S)60.48,40
13Yasmin GrønneløvFunnys Akella (Ella) (S)4+2+22.27,21
Uplac.Anna Herløv HansenPrince (S)Trukket
Uplac.Rikke ThremsEskirs Anaki Awkwafina (Kett...(S)Trukket
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 3 fejl i finalen. Fejl og tid lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær kroget åben
Dato: 2019-09-08 12:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Patricia MøllnitzDundines Liva Weel (Liva) (S)00.56,3700.55,3701.51,7413
2Viktoria Behrendt ThremsWinds Izzina (Izzi) (S)00.36,2210.27,9711.04,191
3Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios Marley (S)00.33,8510.45,4411.19,291
4Cecilie BrenholdtUniKins Cactus Jack (Jack) (M)11.24,7201.16,2212.40,942
5Rikke ThremsSkovvejens Senõr Amarillo (A...(M)21.10,2800.42,0621.52,34
6Cecilie BrenholdtFunnys Amira (Amira) (S)11.06,6610.57,4422.04,10
7Signe BrenholdtStampestaldens La Paix (La P...(S)20.44,0410.38,4031.22,44
8Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert Eagle...(S)10.37,961+11.03,7831.41,74
9Signe BrenholdtStampestaldens Kate (Kate) (M)31.08,0300.48,1631.56,19
10Regitze ReckWinds Ilinora (Nora) (M)21.11,5311.19,5332.31,06
11Signe BrenholdtStampestaldens Purpurella (E...(S)11.28,9721.11,1632.40,13
12Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Char...(M)21.17,1211.29,9032.47,02
13Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers Norma...(S)11.29,311+11.30,1032.59,41
14Signe BrenholdtStampestaldens Allison (Alli...(M)2+11.02,5311.43,5042.46,03
15Rikke ThremsStrandmøllens Ilirea (Lea) (M)31.00,6020.47,9151.48,51
16Signe BrenholdtStampestaldens Styles (Style...(M)2+11.16,7521.02,5352.19,28
17Patricia MøllnitzStampestaldens Else Lindstow...(S)11.11,0941.23,1252.34,21
18Patricia MøllnitzFunnys Akella (Ella) (M)50.32,6620.48,1671.20,82
19Anna Herløv HansenElvis (M)31.25,753+11.31,3772.57,12
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle. Tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2019-09-07 17:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mette WindWinds GCh. Cyclops00.35,7500.41,0001.16,7514
2Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)00.30,2500.48,0301.18,283
3Patricia MøllnitzDundines Liva Weel (Liva)00.40,4010.20,2211.00,62
4Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stell...00.49,1010.24,8411.13,94
5Viktoria Behrendt ThremsWinds Izzina (Izzi)20.26,8700.16,0720.42,94
6Signe BrenholdtTaharas Ch. Olau (Olau)00.27,2920.27,1920.54,48
7Signe BrenholdtStampestaldens La Paix (La Pai...10.24,8510.31,2820.56,13
8Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios Marley1+10.48,4700.30,3121.18,78
9Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha (Inabi)21.20,6900.51,1622.11,85
10Cecilie BrenholdtFunnys Amira (Amira)20.41,0610.38,5331.19,59
11Emilie OlsenPralinens Mercury Twilight (Le...30.54,7800.46,4031.41,18
12Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)30.43,8710.43,2841.27,15
13Signe BrenholdtStampegårdens Central Park (Pa...21.00,9720.41,5741.42,54
14Emilie OlsenFunnys Naruto Uzumiaki (Uto)1+11.04,8121.17,8442.22,65
15Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn)21.08,531+11.56,5343.05,06
16Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze20.30,7830.28,3250.59,10
17Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman...20.59,7830.53,4851.53,26
18Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert Eagle (D...3+10.58,34
19Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia (Silvia)4+11.37,57
Uplac.Signe BrenholdtStampestaldens LudmillaTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 3 fejl i finalen. Fejl og tid lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2019-09-08 14:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stell...11.14,5601.06,1912.20,754
2Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia (Silvia)21.24,5000.49,5622.14,06
3Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)30.40,4000.47,5931.27,99
4Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)21.15,6620.35,6641.51,32
5Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha (Inabi)21.38,9121.24,6343.03,54
6Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn)21.45,0021.28,7143.13,71
7Signe BrenholdtTaharas Ch. Olau (Olau)41.08,1640.57,4482.05,60
8Cecilie BrenholdtStampegårdens Central Park (Pa...51.04,2831.08,5482.12,82
Antal deltagere: 8.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle. Tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2019-09-07 14:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub (Mar...00.11,9400.11,2100.23,15
2Mette WindStampegårdens Tales of Symphon...00.22,5010.26,4110.48,91
3Mette WindWinds Tatooine20.34,7400.57,0921.31,83
Antal deltagere: 3.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle. Tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2019-09-08 10:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub (Mar...00.35,3510.33,8211.09,17
Antal deltagere: 1.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle. Tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2019-09-07 10:15:00

Plac.FørerKanin4050607080859095103Cert.Point
1Mette WindWinds GCh. Cyclops-O-OXOOXOXXOXXXXO14
2Viktoria Behrendt ThremsWinds Izzina (Izzi)XO-XXOXOXOXOXXOXXX1
3Patricia MøllnitzDundines Liva Weel (Liva)OOOOOOXXX
4Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze-OOOXXOOXXX
5Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stell...OOOOOXXX
6Rikke ThremsStrandmøllens Ilirea (Lea)XOOOOXXOXXX
7Emilie OlsenPralinens Mercury Twilight (Le...OXOOXXOXXOXXX
8Regitze ReckWinds Ilinora (Nora)OOOXOXXX
8Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)OOOXOXXX
10Rikke ThremsSkovvejens Senõr Amarillo (Ama...XOOOXOXXX
11Signe BrenholdtUniKins Cactus Jack (Jack)OOXOXOXXX
12Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha (Inabi)OOOXXOXXX
12Patricia MøllnitzStampestaldens Else Lindstow (...OOOXXOXXX
14Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios MarleyO-XOXXOXXX
15Emilie OlsenFunnys Naruto Uzumiaki (Uto)XXOOXOXXOXXX
16Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia (Silvia)OOOXXX
16Signe BrenholdtStampestaldens La Paix (La Pai...OOOXXX
16Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn)OOOXXX
19Signe BrenholdtTaharas Ch. Olau (Olau)-OXOXXX
20Emilie OlsenEgevangs Black Mamba (Mamba)XOOXXOXXX
20Signe BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman...XOOXXOXXX
22Signe BrenholdtFunnys Amira (Amira)OOXXX
22Signe BrenholdtStampestaldens Purpurella (Ell...OOXXX
24Viktoria Behrendt ThremsKlundtes Midsummer Madness (Me...OXOXXX
25Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert Eagle (D...O--XXX
25Anna Herløv HansenElvisOXXX
25Signe BrenholdtStampestaldens Allison (Alliso...OXXX
Uplac.Emilie OlsenLønborgs Lilje (Lilje)XXX
Uplac.Patricia MøllnitzFunnys Akella (Ella)XXX
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.