Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  PÅ  BIRKENDEGÅRD  VED  KALUNDBORG  DEN  7.  -  8.  SEPTEMBER  2019

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeMini kroget
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær lige åbenSvær kroget åben
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget
Højdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2019-09-07 13:20

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Viktoria Behrendt ThremsUniKins Dying Gull (Goldie)00.12,8500.16,630
2Emilie OlsenUnikisns Slam Bam (Sammi)00.13,2800.37,750
3Signe BrenholdtFunnys Breaking Point (Baldrian)10.16,6600.19,591
4Laura HeerfordtUniKins Queen Anne's Revenge10.23,3400.27,371
5Emilie AnkerdalMollegaardens Ella10.14,4100.30,091
6Patricia MøllnitzDundines Matteo Balsano10.40,2500.34,251
7Patricia MøllnitzDundines Miguel Valente10.38,4400.41,001
8Regitze ReckWinds Ilviro00.52,7210.48,821
9Emilie AnkerdalSolhavens Just Believe (Charlie)10.15,1310.30,912
10Emilie OlsenLønborgs Lilje20.54,6600.37,592
11Emilie OlsenLilliens DU Betyder Alt (Ali)10.35,2510.50,662
12Patricia MøllnitzDundines Nina Simonetti10.39,3110.52,692
13Stacia WilkensMollegaardenstwilight (Cosmo)10.51,7220.53,563
Uplac.Emilie AnkerdalMollegaardens MaddieTrukket
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: D2 to gennemløb til alle. Fejl lagt sammen,sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Mini kroget
Dato: 2019-09-08 10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Signe BrenholdtFunnys Breaking Point (Baldrian)00.47,4100.37,2801.24,69
2Patricia MøllnitzDundines Matteo Balsano01.09,9401.10,9302.20,87
3Regitze ReckWinds Ilviro01.07,6001.15,6502.23,25
4Viktoria Behrendt ThremsUniKins Dying Gull (Goldie)00.28,7510.21,2210.49,97
5Patricia MøllnitzDundines Miguel Valente10.51,0600.54,6911.45,75
6Patricia MøllnitzDundines Nina Simonetti11.04,0311.13,7822.17,81
Antal deltagere: 6.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle. Tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2019-09-07 14:15

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Viktoria Behrendt ThremsCrazyjumpers Vale Per Sempre (Ven...00.15,2510.17,47112
2Mette WindUniKins Dragon Hill00.26,4410.22,6311
3Emilie OlsenEgevangs Black Mamba10.29,6310.22,222
4Emilie OlsenCrazyjumpers In Primo Piano (Pani...00.52,7221.01,032
5Signe BrenholdtSolens Dancing Queen (Diva)20.25,6010.11,883
6Laura HeerfordtDet Søde Livs Ice Age (Marco)31.26,1921.35,635
Uplac.Emilie OlsenFilur10.32,15Trukket
Antal deltagere: 7.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: D2 to gennemløb til alle. Fejl lagt sammen,sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2019-09-08 10:30

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Viktoria Behrendt ThremsCrazyjumpers Vale Per Sempre (Ven...01.01,4711.12,0612.13,53
2Signe BrenholdtSolens Dancing Queen (Diva)10.49,0010.44,9721.33,97
Antal deltagere: 2.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle. Tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2019-09-07 15:05

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Charlie)00.32,9300.32,0601.04,9913
2Patricia MøllnitzFunnys Akella00.36,3110.38,9711.15,281
3Regitze ReckWinds Ilinora10.41,9410.54,0321.35,97
4Signe BrenholdtStampestaldens Kate20.31,0910.21,0930.52,18
5Signe BrenholdtStampestaldens Styles10.27,0920.26,2230.53,31
6Signe BrenholdtUniKins Cactus Jack20.53,2210.49,5631.42,78
7Viktoria Behrendt ThremsKlundtes Midsummer Madness (Merle)30.18,7230.48,7561.07,47
8Rikke ThremsSkovvejens Vaiana41.09,0941.47,1682.56,25
Antal deltagere: 8.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle. Tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2019-09-08 11:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Regitze ReckWinds Ilinora00.45,0600.46,6501.31,7113
2Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Charlie)01.04,3501.37,2502.41,6012
3Signe BrenholdtStampestaldens Kate00.48,6210.27,6011.16,221
4Yasmin GrønneløvFunnys Akella11.11,6901.50,8113.02,50
5Cecilie BrenholdtUniKins Cactus Jack11.10,4411.38,3822.48,82
6Janni BrenholdtStampestaldens Allison10.44,0420.53,4731.37,51
7Janni BrenholdtStampestaldens Styles21.01,1311.11,3732.12,50
8Rikke ThremsSkovvejens Senõr Amarillo10.53,062+11.17,6042.10,66
9Rikke ThremsEskirs Anaki Awkwafina (Ketta)21.23,7221.40,3843.04,10
10Viktoria Behrendt ThremsClick Mix af Gress (Luna)17.03,7940.57,8158.01,60
11Anna Herløv HansenElvis20.56,7240.48,7261.45,44
12Rikke ThremsStrandmøllens Ilirea (Lea)30.55,2241.07,4072.02,62
13Rikke ThremsSkovvejens Vaiana4+12.08,061+12.08,5674.16,62
Uplac.Anna Herløv HansenPrinceTrukket
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle. Tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2019-09-07 16:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Charlie) (M)00.24,1000.27,6900.51,7923
2Regitze ReckWinds Ilinora (M)00.29,3110.37,8411.07,152
3Signe BrenholdtStampestaldens Purpurella (S)00.42,1610.39,8711.22,031
4Signe BrenholdtUniKins Cactus Jack (M)00.54,5010.38,8711.33,372
5Signe BrenholdtStampestaldens Kate (M)10.33,7510.23,0020.56,75
6Rikke ThremsSkovvejens Senõr Amarillo (S)0+10.49,3110.26,1221.15,43
7Janni BrenholdtStampestaldens Else Lindstow (S)11.05,2911.05,6622.10,95
8Janni BrenholdtStampestaldens Allison (S)30.40,6600.18,9430.59,60
9Viktoria Behrendt ThremsKlundtes Midsummer Madness (Merle) (M)20.19,3710.49,6331.09,00
10Signe BrenholdtStampestaldens Styles (M)30.30,8420.22,1950.53,03
11Rikke ThremsStrandmøllens Ilirea (Lea) (S)00.31,03Trukket
12Anna Herløv HansenElvis (S)60.48,40
13Yasmin GrønneløvFunnys Akella (S)4+2+22.27,21
Uplac.Anna Herløv HansenPrince (S)Trukket
Uplac.Rikke ThremsEskirs Anaki Awkwafina (Ketta) (S)Trukket
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 3 fejl i finalen. Fejl og tid lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær kroget åben
Dato: 2019-09-08 12:30

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Patricia MøllnitzDundines Liva Weel (S)00.56,3700.55,3701.51,7413
2Viktoria Behrendt ThremsWinds Izzina (S)00.36,2210.27,9711.04,191
3Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios Marley (S)00.33,8510.45,4411.19,291
4Cecilie BrenholdtUniKins Cactus Jack (M)11.24,7201.16,2212.40,942
5Rikke ThremsSkovvejens Senõr Amarillo (M)21.10,2800.42,0621.52,34
6Cecilie BrenholdtFunnys Amira (S)11.06,6610.57,4422.04,10
7Signe BrenholdtStampestaldens La Paix (S)20.44,0410.38,4031.22,44
8Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert Eagle (S)10.37,961+11.03,7831.41,74
9Signe BrenholdtStampestaldens Kate (M)31.08,0300.48,1631.56,19
10Regitze ReckWinds Ilinora (M)21.11,5311.19,5332.31,06
11Signe BrenholdtStampestaldens Purpurella (S)11.28,9721.11,1632.40,13
12Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Charlie) (M)21.17,1211.29,9032.47,02
13Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman (S)11.29,311+11.30,1032.59,41
14Signe BrenholdtStampestaldens Allison (M)2+11.02,5311.43,5042.46,03
15Rikke ThremsStrandmøllens Ilirea (Lea) (M)31.00,6020.47,9151.48,51
16Signe BrenholdtStampestaldens Styles (M)2+11.16,7521.02,5352.19,28
17Patricia MøllnitzStampestaldens Else Lindstow (S)11.11,0941.23,1252.34,21
18Patricia MøllnitzFunnys Akella (M)50.32,6620.48,1671.20,82
19Anna Herløv HansenElvis (M)31.25,753+11.31,3772.57,12
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle. Tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2019-09-07 17:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mette WindWinds GCh. Cyclops00.35,7500.41,0001.16,7514
2Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)00.30,2500.48,0301.18,283
3Patricia MøllnitzDundines Liva Weel00.40,4010.20,2211.00,62
4Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stella)00.49,1010.24,8411.13,94
5Viktoria Behrendt ThremsWinds Izzina20.26,8700.16,0720.42,94
6Signe BrenholdtTaharas Ch. Olau00.27,2920.27,1920.54,48
7Signe BrenholdtStampestaldens La Paix10.24,8510.31,2820.56,13
8Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios Marley1+10.48,4700.30,3121.18,78
9Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha21.20,6900.51,1622.11,85
10Cecilie BrenholdtFunnys Amira20.41,0610.38,5331.19,59
11Emilie OlsenPralinens Mercury Twilight (Levi)30.54,7800.46,4031.41,18
12Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)30.43,8710.43,2841.27,15
13Signe BrenholdtStampegårdens Central Park (Parker)21.00,9720.41,5741.42,54
14Emilie OlsenFunnys Naruto Uzumiaki1+11.04,8121.17,8442.22,65
15Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn)21.08,531+11.56,5343.05,06
16Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze20.30,7830.28,3250.59,10
17Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman20.59,7830.53,4851.53,26
18Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert Eagle3+10.58,34
19Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia4+11.37,57
Uplac.Signe BrenholdtStampestaldens LudmillaTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 3 fejl i finalen. Fejl og tid lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2019-09-08 14:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stella)11.14,5601.06,1912.20,754
2Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia21.24,5000.49,5622.14,06
3Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)30.40,4000.47,5931.27,99
4Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)21.15,6620.35,6641.51,32
5Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha21.38,9121.24,6343.03,54
6Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn)21.45,0021.28,7143.13,71
7Signe BrenholdtTaharas Ch. Olau41.08,1640.57,4482.05,60
8Cecilie BrenholdtStampegårdens Central Park (Parker)51.04,2831.08,5482.12,82
Antal deltagere: 8.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle. Tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2019-09-07 14:45

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub (Marco)00.11,9400.11,2100.23,15
2Mette WindStampegårdens Tales of Symphonia00.22,5010.26,4110.48,91
3Mette WindWinds Tatooine20.34,7400.57,0921.31,83
Antal deltagere: 3.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle. Tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2019-09-08 10:45

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub (Marco)00.35,3510.33,8211.09,17
Antal deltagere: 1.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle. Tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2019-09-07 10:15

Plac.FørerKanin4050607080859095103Cert.Point
1Mette WindWinds GCh. Cyclops-O-OXOOXOXXOXXXXO14
2Viktoria Behrendt ThremsWinds IzzinaXO-XXOXOXOXOXXOXXX1
3Patricia MøllnitzDundines Liva WeelOOOOOOXXX
4Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze-OOOXXOOXXX
5Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stella)OOOOOXXX
6Rikke ThremsStrandmøllens Ilirea (Lea)XOOOOXXOXXX
7Emilie OlsenPralinens Mercury Twilight (Levi)OXOOXXOXXOXXX
8Regitze ReckWinds IlinoraOOOXOXXX
8Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)OOOXOXXX
10Rikke ThremsSkovvejens Senõr AmarilloXOOOXOXXX
11Signe BrenholdtUniKins Cactus JackOOXOXOXXX
12Patricia MøllnitzFunnys Inabi UchihaOOOXXOXXX
12Patricia MøllnitzStampestaldens Else LindstowOOOXXOXXX
14Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios MarleyO-XOXXOXXX
15Emilie OlsenFunnys Naruto UzumiakiXXOOXOXXOXXX
16Patricia MøllnitzDundine's GCh. SilviaOOOXXX
16Signe BrenholdtStampestaldens La PaixOOOXXX
16Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn)OOOXXX
19Signe BrenholdtTaharas Ch. Olau-OXOXXX
20Emilie OlsenEgevangs Black MambaXOOXXOXXX
20Signe BrenholdtStampestaldens Bulmers NormanXOOXXOXXX
22Signe BrenholdtFunnys AmiraOOXXX
22Signe BrenholdtStampestaldens PurpurellaOOXXX
24Viktoria Behrendt ThremsKlundtes Midsummer Madness (Merle)OXOXXX
25Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert EagleO--XXX
25Anna Herløv HansenElvisOXXX
25Signe BrenholdtStampestaldens AllisonOXXX
Uplac.Emilie OlsenLønborgs LiljeXXX
Uplac.Patricia MøllnitzFunnys AkellaXXX
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.