Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

UDENDØRSSTÆVNE  PÅ  ENGLYSTSKOLEN  I  BØRKOP    DEN  21.  SEPTEMBER  2019

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Middelsvær ligeSvær lige
Elite ligeElite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2019-09-21 14:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maja Vester NielsenTorhøjs Toulouse (Bob)00.16,8000.15,810
2Rebecca JensenStald Fuglsangs Gremlins Gizmo00.14,7900.16,140
3Sarah MadsenKlundtes The Golden Ax00.23,7300.17,350
4Sarah MadsenStald Trofast's Draco Malfoy (...00.45,3500.17,830
5Martina Cathrine JensenViftrups Black Peugeot (Pølle)00.28,0400.25,820
6Wiktoria JanikowskaMk´s Prins Ozzy00.08,7010.08,101
7Marie FloutrupKlundtes The Valiant Viking10.43,1610.14,632
8Amalie PiilmannKaningaardensBubble (Bubble)20.26,7400.16,262
9Maja Vester NielsenTorhøjs Abigail (Grande)00.36,8420.26,892
10Josefine GammelgaardTufras Frankenstein (Frank)10.32,6810.35,202
11Kai Armin Pniewski Sparre...Stald Juniors Marsh Mello21.52,0110.24,543
12Jaqueline WæhlingBella (Bella)21.03,7410.37,713
13Wiktoria JanikowskaSharki's Rama (Rama)10.17,4820.39,103
14Louise HansenRådved Nygård's Dipsy (Dipsy)20.57,7210.53,463
15Katrhine List PedersenVilsmøllegårdens The White Kni...20.22,9520.21,434
16Louise TovgaardBullers Justin (Justin)20.49,7721.13,544
17Maja Vester NielsenTorhøjs Fluffy (Fluffy)40.39,5230.50,067
Uplac.Sara BruunStald Nielsen Rosie is for Lo....4+11.21,21Trukket
Uplac.Natasja Vester NielsenStald Trofast's Fleur Delacour...Trukket
Uplac.Wiktoria JanikowskaSkovvejens IronhideTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2019-09-21 11:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Cecilie KnudsenSøgaards Daiquiri00.15,2200.11,97012
2Louise HansenSkogstorps Rumble (Rumle)00.49,0900.12,88011
3Cecilie KnudsenJansson´s Delight Toffifee (Fi...00.39,0600.13,09011
4Lene GadkjærMalegas The Actor (Anton)00.33,4400.14,16011
5Sarah MadsenHarleys Single Cherry (Chérie)00.17,8100.14,69011
6Laura KnudsenSøgaards Painkiller (Peek)00.37,0000.17,03011
7Camilla á ArgjumStampegårdens First Rose00.23,5300.17,78011
8Maja Vester NielsenKnudsbøls Ariel00.31,4300.23,37011
9Josefine GammelgaardSøgaards Cosmopolitan (Cosmo)00.20,3401.35,10011
10Maria GadkjærMalegas Any Way You Want It (W...00.21,3110.17,091
11Sille MarcussenRådved Nygård's Ice-O-Pede (Pe...00.42,8410.29,341
12Camilla á ArgjumStampegårdens Keep It Real00.33,9010.33,221
13Mette NielsenKandies Apollo (Apollo)00.50,5920.38,252
14Kathrine List PedersenMalegas I'm Gonna Be Around00.19,8530.13,313
15Maria GadkjærMalegas You Took My Heart Away...10.21,44
16Sara BruunApples Chico (Chico)10.22,28
17Simone Kløve Laurfelt Jac...Vanglys Milton (Milton)10.24,00
18Mie ToftApples Nonno (Nonno)10.24,44
19Sara BruunBlomstervejens Batman (Batman)10.28,25
20Liva VestVestergaards Lulu (Lulu)10.28,75
21Anne-Mette FoghStampegårdens Forever In (Feli...10.29,24
22Camilla á ArgjumFurukollens Caramel Twist10.50,21
23Mie ToftMk's Disney Adventure (Baby)11.01,40
24Amalie PiilmannKandies Lover Boy11.03,50
25Martina Cathrine JensenLucy11.38,84
26Amalie PiilmannStald Piilmanns Basse (Basse)0+12.09,13
27Sarah MadsenTumles Sky Skeleton (Shila)20.29,66
28Astrid S. JensenKlaubogaards Emma Starlight20.33,19
29Maja Vester NielsenTorhøjs Dala (Dala)20.40,62
30Camilla á ArgjumStampegårdens Real Enough20.55,00
31Mette NielsenTumles Let There Be Love (Dust...21.39,62
32Mette NielsenTorkild30.14,41
33Kamilla FrederiksenInsert Text Here (Peter)30.26,19
34Josefine GammelgaardGammelgaards My Name Is Tro......30.37,10
35Cecilie KnudsenKaningaardens Iwan40.36,69
36Mie ToftLille Blå (Benner)3+11.15,97
37Astrid S. JensenEsmaralda Silverblue80.41,09
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Møller Jansson
Sekretær: Marie Floutrup
Bedømmelsesmetode: C2, 1/3 i finalen,
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2019-09-21 09:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)10.15,0000.12,19113
2Mette BrandbygeFormørkelse00.16,8410.15,0611
3Maria JanssonJansson´s Delight Kinder Surpr...10.30,5600.23,6911
4Liva VestKløvergårdens Ella10.33,9000.23,8811
5Wiktoria JanikowskaFunnys Amnesia10.42,9400.26,9311
6Marie FloutrupFurukollens Parsley10.55,6600.33,5911
7Maria JanssonJansson´s Delight Super Flyers...10.51,9000.58,9411
8Kathrine List PedersenLego-Gårdens H2O00.28,2011.28,561
9Maria JanssonDaggry (Mini Muh)10.18,8510.14,442
10Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. ......10.25,3410.20,872
11Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Queen Bee (Bee)10.16,2810.30,972
12Louise HansenHaugens Consequences (Corneliu...00.47,4720.43,252
13Sille MarcussenHønsehusets Something That I ....10.26,3110.58,792
14Maria GadkjærMalegas One Of A Kind (Oscar)10.30,9020.33,283
15Mette BrandbygeMilleniums Palermo10.40,9320.42,913
16Lisette KongerslevSolens Shooting Star (Silja)10.25,5930.18,344
17Louise HansenRådved Nygård's Det Bedste Je....20.34,66
18Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre)20.36,88
19Natasja Vester NielsenStald Trofast's Black Fifi Joe...20.38,84
20Josefine GammelgaardKløvergårdens Epsilon Aquarii...20.47,12
21Louise HansenRådved Nygård's Tro På Os To (...20.48,50
22Mie ToftVilsmøllegårdens ... (Hafi, Ha...20.54,81
23Sille MarcussenStald Neas Shapio Olaf (Olaf)20.55,56
24Sille MarcussenTumles Stand by Me (Stanley)20.57,07
25Lene GadkjærMalegas Complicated Heart (Har...1+11.00,40
26Sarah MadsenStald Trofast's Black Ozzy Mak...21.15,29
27Natasja Vester NielsenFunnys Infinite Love (Fini)21.19,16
28Louise TovgaardSommerly's Samaria30.25,50
29Mette VangsgaardMoslunds Liana af Lego-Gården30.28,38
30Camilla á ArgjumFurukollens Saffron30.31,44
31Sara BruunBlomstervejens Brownsky (Flash)40.30,66
32Wiktoria JanikowskaStjerneregns Rosalee40.52,13
33Maria JanssonHønsehusets Kingdom Dance (Yan...51.44,72
34Wiktoria JanikowskaCrazyjumpers Nati Per Amare (A...51.45,66
35Torben NielsenBlomstervejens Chili (Chili)61.18,50
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Anne-Mette Fogh
Bedømmelsesmetode: C2, ca 1/2 i finalen.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær lige
Dato: 2019-09-21 12:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Aase BjernerBygholms Tabasco Chili00.42,0300.15,68013
2Lisette KongerslevBellas Fancy Thora (Thora)00.35,7510.23,6911
3Sarah MadsenSundahls Spontan (Spiir)10.37,1810.46,902
4Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance (...10.13,1950.15,666
5Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (Sally)20.41,81
6Louise TovgaardTovgaards Mickey20.44,34
7Sarah MadsenTumles Castle On the Hill (Cai...20.50,55
8Louise HansenFurukollens Everglow20.55,39
9Charlotte EllebyNymåne (Ralph)1+11.03,28
10Maria JanssonJordbærgårdens Light a Candle...21.21,57
11Liva VestRabbitWorlds Leo30.26,72
12Liva VestStampestaldens Raphael (Raffi)30.31,88
13Rasmus BjernerBygholms Carolina Reaper Chili30.35,06
14Maria JanssonMøllerhusets Hero-Smile Wonder...30.57,25
15Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean31.00,47
16Kathrine List PedersenNødkærlunds Maggie40.22,69
17Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)40.47,03
18Josefine GammelgaardStjerneregns Prince Blue Blo.....41.22,25
19Aase BjernerBygholms Thor4+11.02,84
20Maria JanssonVilsmøllegårdens Under The Do....51.49,62
21Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...60.44,10
22Maria JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn (...61.10,72
23Anne-Mette FoghLego-Gårdens Hilo5+32.38,17
Uplac.Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (Spen...Trukket
Uplac.Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (Je...Trukket
u17Marie FloutrupTop Star Mix af Gress (Tippie)...40.36,22
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Camilla á Argjum
Sekretær: Mette Brandbyge
Bedømmelsesmetode: C2, 0 - 1 fejl i finalen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2019-09-21 09:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella (Grå)00.36,7810.23,28114
2Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas10.36,9710.17,6321
3Camilla á ArgjumStampegårdens Starlight Express11.27,6210.46,402
4Mette BrandbygeVilsmøllegårdens GCh Trivago11.21,9711.13,442
5Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia (Viva)20.34,8610.34,283
6Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy (Helmer)30.45,9100.36,063
7Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean11.42,6221.18,093
8Camilla á ArgjumStampegårdens Song of India30.56,7810.38,224
9Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Momondo (Bubb...10.46,9430.39,944
10Camilla á ArgjumHønsehusets Balouline (Balouli...30.34,0620.32,195
11Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream (Prim)20.41,1240.33,476
12Lene GadkjærMalegas Obelix (Obi)21.15,6541.10,816
13Marie FloutrupKlundtes Nightmare Moon (Maya)30.54,0950.43,168
14Camilla á ArgjumHønsehusets A Whole New World...40.25,07
15Charlotte EllebySundahls Innkeeper (Ida)40.26,53
16Mette BrandbygeMidnatssol40.42,72
17Louise HansenSofiagårdens Shanghai F140.55,81
18Marie FloutrupWinds Inaya3+11.17,34
19Maria JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)3+12.01,97
20Camilla á ArgjumHønsehusets Beyond The Sea50.41,69
21Sille Bekke MarcussenJordbærgårdens Too-Ticki (Tedd...50.47,34
22Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie...51.40,66
23Charlotte EllebyBjørkebakkens Ljuvliga Lycka (...60.40,22
24Anne-Mette FoghMalegas Panic in the Skies!60.50,00
25Anne-Mette FoghBjørkebakkens Touch of Harmony61.04,65
26Charlotte EllebySundahls Gemytlig (Gunner)61.05,97
27Maria GadkjærMalegas Asterix61.12,25
28Marie FloutrupFurukollens True by Willpower61.18,62
29Aase BjernerNødkærlunds Mandel70.52,16
30Louise HansenVilsmøllegårdens Flip Flop (Fr...71.48,78
31Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella81.24,12
Uplac.Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream (D...Trukket
Uplac.Maria JanssonBellas Spot On (Saga)Trukket
Uplac.Maria JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...Trukket
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Lisette Kongerslev
Bedømmelsesmetode: C2 - 1/2 i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2019-09-21 14:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mette BrandbygeSundahls GdCh. Ella (Grå)01.30,6500.26,15014
2Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas10.24,6600.16,7511
3Lisette KongerslevSundahls Innkeeper (Ida)00.19,4110.19,071
4Louise HansenHaugens Primrose Dream (Prim)10.30,0610.18,722
5Camilla á ArgjumStampegårdens Starlight Express20.46,8500.31,122
6Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki (Tedd...20.37,4310.24,563
7Marie FloutrupWinds Inaya10.44,6020.42,663
8Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo (Bubb...30.54,4410.30,574
9Mette BrandbygeVilsmøllegårdens GCh Trivago21.15,1621.10,164
10Marie FloutrupFurukollens True by Willpower31.15,1030.58,416
11Maria JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)31.34,1631.22,186
12Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean31.29,1941.41,257
13Louise HansenVilsmøllegårdens Flip Flop (Fr...31.44,543+11.45,097
14Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World...30.49,31Trukket
15Mette BrandbygeMidnatssol40.33,50
16Marie FloutrupKlundtes Nightmare Moon (Maya)40.50,28
17Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia (Viva)41.02,94
18Aase BjernerNødkærlunds Mandel41.05,12
19Maria GadkjærMalegas Asterix41.11,53
20Camilla á ArgjumStampegårdens Song of India3+11.16,29
21Mette BrandbygeSundahls Ch. Goat Boy (Helmer)4+10.48,62
22Lisette KongerslevHønsehusets Balouline (Balouli...50.54,90
23Camilla á ArgjumHønsehusets Beyond The Sea4+11.11,47
24Anne-Mette FoghMalegas Panic in the Skies!51.14,68
25Louise HansenSofiagårdens Shanghai F14+11.14,96
26Anne-Mette FoghBjørkebakkens Touch of Harmony51.14,97
27Lene GadkjærMalegas Obelix (Obi)51.16,35
28Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella61.27,00
29Louise HansenBjørkebakkens Ljuvliga Lycka (...71.14,16
30Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie...91.44,91
31Maria JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...9+1+22.24,72
Uplac.Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream (D...Trukket
Uplac.Mette BrandbygeSundahls Gemytlig (Gunner)Trukket
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Mette Vangsgaard
Bedømmelsesmetode: C2, 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.