Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

FØDSELSDAGSSTÆVNE  FOR  EMIL  I  NØRRE  ALSLEV  PÅ  FALSTER  DEN  21.  SEPTEMBER  2019

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeSvær lige åben
Elite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2019-09-21 14:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mia HansenFunnys To The Gates (Gilbert)00:40,3800:17,6500:58,0312
2Sanne ClausenDet Søde Livs Pegasus (Pegasus)10:21,4400:14,4710:35,911
3Mia HansenFunnys Eye For An Eye (Elias)00:33,6910:21,3510:55,041
4Mia HansenUniKins Troubador (Tro)00:30,0310:29,0310:59,061
5Mia HansenTumles Devil Bear (Bamse)00:51,5410:37,2511:28,791
6Line JørgensenUniKins Red Death (Dea)10:22,5310:12,5920:35,12
7Sanne ClausenDawns Breaking10:46,5610:34,1321:20,69
8Emilie OlsenFilur10:41,2210:40,1221:21,34
9Signe BrenholdtFunnys Breaking Point (Baldria...10:38,2210:44,4721:22,69
10Mia HansenUniKins Death Song (Zoey)10:45,7520:30,2831:16,03
11Xena HansenCrazyjumpers Bentley (Bente)10:24,4131:09,2841:33,69
12Rebecca ClausenLapins Cliff20:25,40
13Emil JulinUniKins Følg Dine Drømme (Fjor...20:29,59
14Rebecca ClausenLapins Hill Kong Julien (Julie...20:45,25
15Emil JulinTumles Star Creature (Sol)30:32,16
16Mette WindUniKins Dragon Hill30:39,47
17Freja PedersenRosendalens Manse (Manse)30:52,69
18Emil JulinSolens Waterloo (Wally)1+10:56,50
19Rebecca ClausenDet Søde Livs Kvicky (Kvickly)41:10,82
20Rebecca ClausenCrazyjumpers Paprika60:32,59
21Rebecca ClausenDet Søde Livs Sower7+11:01,31
Uplac.Freja PedersenRosendalens Mynte (Mynte)Trukket
Uplac.Rebecca ClausenDet Søde Livs Yankie (Yankie)Trukket
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl i finalen. Fejl og tid lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2019-09-21 13:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Line HauritzVilsmøllegårdens Zummi Makes ....10:32,6900:18,9410:51,6313
2Mia HansenFurukollens Strawberry Swing (...10:18,7500:43,7511:02,501
3Mia HansenFunnys Manse (Manse)00:18,2510:49,3411:07,591
4Mia HansenMilleniums Mister Marvelous (M...00:43,4410:39,2811:22,721
5Xena HansenFunnys Nioryu Nobi (Nobi)10:26,1510:22,3820:48,53
6Emil JulinUniKins Dreams of Destiny (Mel...10:21,2510:38,8421:00,09
7Mia HansenBjörklövets In Loving Memory10:34,8710:28,0721:02,94
8Line JørgensenCrazyjumpers Eddie Murphy20:50,4400:30,5721:21,01
9Line JørgensenHarleys Heaven On Earth (Hachi)00:18,6530:14,9330:33,58
10Mathilde AndersenSkovvejens El Paso20:30,6610:25,9730:56,63
11Janni BrenholdtStampestaldens Styles (Styles)10:33,8120:31,7231:05,53
12Signe BrenholdtStampestaldens Kate (Kate)1+10:53,7210:36,3731:30,09
13Mia HansenBjörklövets Screaming Meemies...10:47,0320:51,5031:38,53
14Emil JulinTumles Sunday Morning Call (Ma...20:15,9420:13,8140:29,75
15Mia HansenFunnys Eclipse20:31,5320:28,2540:59,78
16Line JørgensenCrazyjumpers Golden (Moppe)00:25,6640:42,8141:08,47
17Line JørgensenCrazyjumpers Tulipan (Tulle)20:16,5660:29,5380:46,09
18Line HauritzMaglebo's Hafferlaf (Hafferlaf)31:01,19
19Mathilde AndersenTumles How Would You Feel (Hon...3+10:48,50
20Mia HansenBjörklövets Burning View (Conr...40:54,75
21Xena HansenCrazyjumpers Marguerit51:13,41
22Mia HansenKlundtes Lies and Fireflies (F...60:59,16
v18Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub (M...(V)30:26,09
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Signe Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finalen. Fejl og tid lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2019-09-21 10:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Emil JulinKlundtes Bride and Seek (Bindi)00:34,7010:20,9010:55,6013
2Tanja PedersenStampestaldens Maribelle (Mari...10:39,061+10:52,1831:31,24
3Mathilde AndersenStampegårdens Indian Summerset...10:32,7530:16,6340:49,38
4Emil JulinHarleys Fifties Revival (Rifa)20:22,35
5Tanja PedersenSolens All Or Nothing (Alluah)20:29,16
6Tanja PedersenHaugens Little Bird (Rocco)20:31,44
7Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Charli...20:33,59
8Tanja PedersenUniKins I Can't Love You (Alca...20:46,81
9Regitze ReckWinds Ilinora (Nora)20:55,91
10Tanja PedersenFurukollens True by Foxglove (...21:00,66
11Patricia MøllnitzFunnys Akella (Ella)30:34,66
12Line JørgensenCrazyjumpers Taks30:40,60
13Emil JulinFunnys Zlatava (Ava)30:42,85
14Signe BrenholdtUniKins Cactus Jack (Jack)2+11:04,59
15Emil JulinFunnys No Return (Rino)40:25,81
16Tanja PedersenBjörklövets Little Sunset (Law...40:44,88
17Line JørgensenWinds Cannonball (Cannon)40:52,78
18Janni BrenholdtStampestaldens Allison (Alliso...40:57,12
19Line JørgensenDundines Kibalo (Kibalo)50:33,25
20Emil JulinKlundtes Lonely Hills (Pyt)50:50,59
21Line JørgensenCrazyjumpers Carlsberg4+10:53,87
22Line JørgensenCrazyjumpers Porsche (Polle)51:27,50
23Tanja PedersenUniKins Fly Away (Alwa)51:37,75
24Tanja PedersenFunnys Heart Beat (Bea)60:47,43
25Tanja PedersenBjörklövets Highs and Lows (Hi...70:50,25
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl i finalen. Fejl og tid lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2019-09-21 16:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Emil JulinUniKins Dreams of Destiny (M...(M)00:18,8400:12,2500:31,0923
2Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Char...(S)00:22,0000:20,9100:42,9112
3Line JørgensenCrazyjumpers Taks (S)00:15,2210:22,8810:38,101
4Line JørgensenCrazyjumpers Porsche (Polle)...(S)10:24,2800:14,7210:39,001
5Line JørgensenHarleys Heaven On Earth (Hac...(M)10:13,5900:25,7510:39,342
6Cecilie BrenholdtUniKins Cactus Jack (Jack) (S)00:41,2910:29,3711:10,661
7Emil JulinKlundtes Bride and Seek (Bin...(S)10:16,0610:14,3220:30,38
8Emil JulinHarleys Fifties Revival (Rif...(S)10:15,4120:16,2530:31,66
9Mathilde AndersenTumles How Would You Feel (H...(M)10:32,8420:13,2530:46,09
10Signe BrenholdtStampestaldens Allison (Alli...(S)10:34,0920:17,5030:51,59
11Mia HansenKlundtes Lies and Fireflies...(M)10:40,0620:29,9031:09,96
12Mia HansenBjörklövets Screaming Meemie...(M)10:45,5020:37,6231:23,12
13Emil JulinTumles Sunday Morning Call (...(M)10:30,9430:21,4140:52,35
14Mia HansenFunnys Manse (Manse) (M)10:25,5950:29,0060:54,59
15Line JørgensenCrazyjumpers Carlsberg (S)20:14,25
16Mia HansenFunnys Eclipse (M)20:14,88
17Line JørgensenCrazyjumpers Eddie Murphy (M)20:15,68
18Mathilde AndersenSkovvejens El Paso (M)20:20,84
19Mathilde AndersenStampegårdens Indian Summers...(S)20:21,04
20Line JørgensenDundines Kibalo (Kibalo) (S)20:26,31
21Signe BrenholdtStampestaldens Styles (Style...(M)20:31,52
22Signe BrenholdtStampestaldens Kate (Kate) (M)20:32,56
23Line JørgensenWinds Cannonball (Cannon) (S)20:35,34
24Mia HansenFunnys Heart Beat (Bea) (S)20:45,78
25Xena HansenCrazyjumpers Marguerit (M)21:30,75
26Mia HansenFunnys No Return (Rino)30:15,59
27Mia HansenBjörklövets In Loving Memory...(M)30:18,78
28Mia HansenBjörklövets Burning View (Co...(M)30:22,97
29Line JørgensenCrazyjumpers Golden (Moppe) (M)30:29,34
30Emil JulinKlundtes Lonely Hills (Pyt) (S)2+10:53,31
31Line JørgensenCrazyjumpers Tulipan (Tulle)...(M)40:19,22
32Emil JulinFunnys Zlatava (Ava)40:22,81
33Mia HansenFurukollens Strawberry Swing...(M)40:39,38
34Mia HansenFunnys Akella (Ella) (S)3+10:59,65
35Regitze ReckWinds Ilinora (Nora) (S)3+11:03,25
36Mia HansenMilleniums Mister Marvelous...(M)50:44,78
Uplac.Xena HansenFunnys Nioryu Nobi (Nobi) (M)Disk.
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl i finalen. Fejl og tid lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2019-09-21 11:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze00:38,4710:33,4411:11,9114
2Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stell...01:12,6010:26,7811:39,381
3Mette WindWinds SCh. Cyclops10:26,1610:31,8720:58,031
4Tanja PedersenUniKins Lie To Me (Elo)00:34,6920:25,6921:00,38
5Mathilde AndersenMaglebo's Tolfetano (Tolfe)1+10:50,1500:25,9421:16,09
6Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy (Tut)01:03,1620:49,4121:52,57
7Mia HansenFunnys Ch. Air Mist (Elwa)10:34,1320:25,5330:59,66
8Signe BrenholdtStampestaldens Else Lindstow (...20:32,4410:42,0631:14,50
9Tanja PedersenSharpies Blossom Hill (Molle)20:48,1510:31,3131:19,46
10Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)10:36,3120:47,5031:23,81
11Signe BrenholdtStampestaldens La Paix (La Pai...10:16,1830:16,5740:32,75
12Mia HansenKlundtes Second Shot (Sander)10:20,1330:25,5640:45,69
13Tanja PedersenUniKins Isla Calero (Camin)10:28,9430:49,5041:18,44
14Signe BrenholdtTaharas Ch. Olau (Olau)20:35,031+10:44,6941:19,72
15Tanja PedersenUniKins High Five (Fiifii)10:49,4730:35,1641:24,63
16Emil JulinBjörklövets Light Me Up (Walte...20:39,561+10:46,2541:25,81
17Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro (Viro)10:29,9140:19,4450:49,35
18Mia HansenBellas Pappelina (Lina)30:39,16
19Tanja PedersenUniKins Dreams of Devotion (Al...30:44,79
20Mia HansenKlundtes Lead in Lipstick (Lib...30:45,66
21Mia HansenFunnys Taxan (Tarzan)2+11:02,16
22Cecilie BrenholdtStampestaldens Purpurella (Ell...31:09,25
23Mia HansenFunnys Aura31:11,94
24Mia HansenKlundtes First Strike (Silke)31:14,78
25Emil JulinSundahls Stabbington (Bastian)40:26,50
26Mia HansenStampegårdens GCh. Doctor D......40:40,57
27Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)40:51,75
28Emilie OlsenPralinens Mercury Twilight (Le...40:54,32
29Mia HansenStampegårdens Fantasy Island (...40:55,69
30Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha (Inabi)40:59,28
31Emil JulinBellas Cozy Living (Cozy)50:41,19
32Tanja PedersenUniKins Dive Clops (Dudii)50:42,35
33Cecilie BrenholdtFunnys Amira (Amira)50:46,84
34Signe BrenholdtStampegårdens Central Park (Pa...50:55,84
35Patricia MøllnitzDundines Liva Weel (Liva)4+11:00,87
36Mia HansenHønsehusets Cruse of the Blac....51:02,93
37Emil JulinFunnys Ciri Cinori (Ciri)3+21:06,22
38Emil JulinUniKins Escape (Aslan)2+31:38,69
39Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla (Ludmi...60:24,13
40Emil JulinUniKins Star Strike (Starla)60:37,09
41Tanja PedersenOceans Punta Uva af Sofiagårde...60:41,97
42Yasmin GrønneløvHybens Ogmios Marley5+11:23,66
43Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia (Silvia)4+21:37,96
44Emilie OlsenFunnys Naruto Uzumiaki (Uto)61:45,57
45Mia HansenFunnys Nio-Nima (Nima)6+21:45,56
46Tanja PedersenKlundtes Long Way Down (Lotus)81:46,85
47Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman...5+2+12:05,19
48Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn)6+1+12:06,94
Uplac.Tanja PedersenBellas Queen of Hearts (Queen)Trukket
Uplac.Tanja PedersenStampegårdens Madame Web (Wilm...Trukket
Uplac.Xena HansenMaglebo's ScottTrukket
Antal deltagere: 51.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finalen. Fejl og tid lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.