Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

VEJLE-MESTERSKABERNE  2019  I  MØLHOLMHALLEN  I  VEJLE  DEN  19.  -  20.  OKTOBER  2019

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Let ligeMiddelsvær lige
Middelsvær ligeSvær lige
Svær ligeElite lige
Elite ligeVeteran lige
Vejle Mesterskabet elite lige 2019Vejle Mesterskabet svær Lige 2019
Vejle Mesterskabet let lige 2019Vejle Mesterskabet middelsvær lige 2019


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2019-10-19 09:10

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Sarah MadsenStald Trofast's Draco Malfoy00.16,2500.16,3500.32,60
2Tilde HedegaardSommerly´s Korinth (Teddy)00.21,1000.14,1200.35,22
3Kai Amin Pniwski Sparre N...Mk's Prins Ozzy00.19,8700.18,1900.38,06
4Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens On My Way (Winston)00.23,7800.15,3800.39,16
5Simone Kløve Laurfelt Jac...Vestergaards Lulu00.19,9400.20,2500.40,19
6Channie PetersenRådved Nygård´s Po00.32,8100.13,7800.46,59
7Jaqueline WæhlingBella00.24,0600.23,9700.48,03
8Sarah MadsenKlundtes The Golden Ax00.33,3400.14,7200.48,06
9Rikke ThremsSkovvejens Optimus Prime00.36,5300.13,0300.49,56
10Regitze ReckWinds Ilviro00.28,9700.21,0400.50,01
11Camilla á ArgjumHønsehusets Thunder Two00.34,9400.15,8200.50,76
12Anja ThillemannBorn to Be Wild00.27,9100.25,0000.52,91
13Julie Bøje Due JensenBuens Rainbow Fluorit00.35,1500.19,1900.54,34
14Ida NicolaisenStald Trofast's Harry Potter00.45,3500.12,5000.57,85
15Lisette KongerslevHønsehusets Too Tender00.39,9400.19,3700.59,31
16Natasja Vester NielsenTorhøjs Abigail (Grande)00.07,4000.52,8401.00,24
17Mette VangsgaardHønsehusets Twilight Triumph (Tin...00.31,5800.28,7501.00,33
18Bente Bøje JensenBuens Safir00.32,9700.31,7201.04,69
19Natasja Vester NielsenStald Trofast's Fleur Delacour (F...00.55,7900.12,3401.08,13
20Charlotte EllebyCiro's A Million Dreams (Asger)00.54,6000.15,7501.10,35
21Cecilie BrenholdtStampestaldens Carl00.54,4100.21,1001.15,51
22Cecilie KnudsenSkovvejens Ready or Not (Reje)00.39,4000.42,2501.21,65
23Lisette KongerslevHønsehusets Turbo Time01.08,0600.19,5001.27,56
24Smilla VejsgaardUntitled (Pedro)00.50,8700.54,9701.45,84
25Camilla á ArgjumPringlans Solskensfantomen01.43,4000.24,8502.08,25
26Asta Marie Brødsgaard Jul...Carrots Princess Daisy01.05,7201.25,9402.31,66
27Laura KnudsenStampestaldens Valde00.39,5920.21,1621.00,75
28Nella NielsenRådved Nygård's Laa-Laa10.19,19
29Rikke ThremsSkovvejens Bumblebee10.24,84
30Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Drop the Game (Gabi)10.29,06
31Henriette Lund SimonsenHyggekrogen's Arya10.30,09
32Amalie PiilmannKaningaardensBubble10.36,66
33Mette NielsenKandies LeON10.43,75
34Cecilie KnudsenWinds Miraculous (Coda)10.46,56
35Bente Bøje JensenJolene10.51,87
36Janni BrenholdtStampestaldens Vera10.53,40
37Bente Bøje JensenBuens Erik10.54,06
38Josefine GammelgaardTufras Frankenstein10.57,60
39Josefine GammelgaardStald Trofast's Coral Bells (Birg...11.08,47
40Ida NicolaisenKaningaardens Yogi11.38,41
41Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Shadow Hidden Dre... (...20.35,10
42Bente Bøje JensenBuens Britta20.48,28
43Signe BrenholdtStampestaldens Viggo20.55,50
44Sif Lund SimonsenKandies Fido1+11.48,03
45Wiktoria JanikowskaSkovvejens Ironhide21.58,00
46Annika NicolaisenKaningaardens Matcha31.13,06
47Mette BrandbygeGrenens Magne Myrmo51.00,91
u26Sille MarcussenStald Trofast's Gizmo (U)00.54,1001.19,7202.13,82
Antal deltagere: 48.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Maria Jansson
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let lige
Dato: 2019-10-19 09:10

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens First Rose00.19,3700.14,5400.33,9112
2Kathrine PedersenMalegas I´m Gonna Be Around (Aya)00.25,7200.11,6000.37,3211
3Maria GadkjærMalegas Any Way You Want It (Wendy)00.27,5600.15,9000.43,4611
4Mette NielsenTorkild00.40,7800.21,0601.01,8411
5Frida RydbergMilleniums Flashpoint00.42,4100.33,3101.15,7211
6Emil JulinTumles Devil Bear (Bamse)00.40,7500.47,8501.28,6011
7Sarah MadsenTumles Sky Skeleton (Shila)01.21,5900.38,3101.59,9011
8Louise Stub DetlefsenSøgaards Spring's First Bloom01.06,6900.54,2802.00,9711
9Rebecca JensenStald Fuglsangs Gremlins Gizmo01.19,3500.44,6302.03,9811
10Viktoria Behrendt ThremsUniKins Dying Gull (Goldie)10.14,2500.11,4010.25,651
11Sarah MadsenHarleys Single Cherry (Chérie)10.26,6600.17,6210.44,281
12Maria GadkjærMalegas You Took My Heart Away10.18,9700.29,1610.48,13
13Signe BrenholdtSolens Dancing Queen (Diva)10.28,7800.23,3710.52,15
14Wiktoria JanikowskaStald Fuglsangs Flying Unicorn00.47,5310.21,5311.09,06
15Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Tequila Sunrise00.31,1610.38,0011.09,16
16Laura Kähler KnudsenUniKins Winter Hill (Walle)10.47,0900.26,7811.13,87
17Anita FrederiksenKnudsbøls Karamel00.31,8510.56,0611.27,91
18Laura KnudsenSøgaards Painkiller (Peek)10.41,5000.52,1211.33,62
19Tilde HedegaardTheo10.54,4010.24,0421.18,44
20Amalie PiilmannStald Piilmanns Basse11.13,1011.37,5322.50,63
21Emil JulinUniKins Følg Dine Drømme (Fjord)20.20,44
22Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Mini My20.22,00
23Bente Bøje JensenJelen Golden Kids20.25,34
24Sofie Stubben BrunStald Fuglsangs Umbreon (Omi)20.27,97
25Camilla á ArgjumFurukollens Caramel Twist20.36,63
26Beatrice Nordström Raneha...Solens Take A Chance On Me20.36,88
27Simone Kløve Laurfelt Jac...Vanglys Milton20.38,62
28Emil JulinTumles Star Creature (Sol)20.40,56
29Annika NicolaisenJulius (Julle)20.40,59
30Mette NielsenTumles Let There Be Love (Dusty)20.46,87
31Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dark Fønix20.49,94
32Astrid S. JensenKlaubogaards Emma Starlight20.57,97
33Simone TifalStald Juniors Felix21.30,31
34Signe BrenholdtFunnys Breaking Point (Baldrian)30.25,87
35Louise Stub DetlefsenUniKins Action Point (Alec)30.40,50
36Tilde HedegaardMoslund's Nalla30.49,17
37Mette NielsenKandies Apollo30.49,22
38Sofie Stubben BrunStald Fuglsangs Ferrari (Luna)30.55,91
39Channie PetersenHønsehusets Flynn Wanted (Findus)40.52,94
40Annette NicolaisenKaningaardens Lionboy41.14,47
41Amalie PiilmannKandies Lover Boy3+32.39,43
42Josefine GammelgaardGammelgaards My Name Is Tro... (T...71.26,68
43Astrid S. JensenEsmaralda Silverblue7+11.07,87
44Smilla VejsgaardSøgaards Night of Passion (Junior)7+1+12.04,37
Uplac.Kamilla FrederiksenInsert Text Here (Peter)Disk tid
Uplac.Channie PetersenDet Søde Livs In My MindTrukket
Uplac.Josefine GammelgaardSøgaards CosmopolitanTrukket
Uplac.Kamilla FrederiksenBrinks MambaTrukket
Uplac.Natasja Vester NielsenTumles Neon Phantom (Mindy)Trukket
Uplac.Nella NielsenStald Nielsens Gucci GangTrukket
Uplac.Wiktoria JanikowskaMk´s Lady of OlimpiaTrukket
Antal deltagere: 51.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let lige
Dato: 2019-10-20 15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Signe BrenholdtSolens Dancing Queen (Diva)00.12,9400.11,4400.24,3812
2Camilla á ArgjumFurukollens Caramel Twist00.18,4100.12,2900.30,7011
3Sofie Stubben BrunStald Fuglsangs Umbreon (Omi)00.14,6000.16,2500.30,8511
4Tilde HedegaardTheo00.18,1000.15,2500.33,3511
5Kathrine PedersenMalegas I´m Gonna Be Around (Aya)00.10,4700.23,2800.33,7511
6Natasja Vester NielsenTumles Neon Phantom (Mindy)00.23,6000.11,9300.35,5311
7Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dark Fønix00.27,3400.14,3100.41,6511
8Sofie Stubben BrunStald Fuglsangs Ferrari (Luna)00.45,2200.45,1901.30,4111
9Beatrice Nordström Raneha...Solens Take A Chance On Me00.12,6010.09,2510.21,851
10Emil JulinUniKins Følg Dine Drømme (Fjord)10.16,0600.10,8110.26,871
11Isabella ColomboCrazyjumpers Lamborghini10.14,1600.13,0910.27,25
12Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Mini My10.16,0700.12,2810.28,35
13Mette NielsenTorkild10.17,1200.12,8510.29,97
14Signe BrenholdtFunnys Breaking Point (Baldrian)10.20,9000.13,5010.34,40
15Annika NicolaisenJulius (Julle)10.24,7200.11,4310.36,15
16Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dark Fuchsbau10.25,7800.11,6010.37,38
17Sarah MadsenTumles Sky Skeleton (Shila)10.27,8400.15,7510.43,59
18Frida RydbergMilleniums Flashpoint10.29,6600.22,0610.51,72
19Simone TifalStald Juniors Felix10.32,4100.23,6910.56,10
20Sarah MadsenKlundtes The Golden Ax10.43,8400.14,9110.58,75
21Astrid S. JensenKlaubogaards Emma Starlight10.34,1000.24,7510.58,85
22Emilie OlsenFilur10.44,3100.16,5911.00,90
23Rebecca JensenStald Fuglsangs Gremlins Gizmo10.46,9400.35,7811.22,72
24Laura KnudsenSøgaards Painkiller10.56,6300.38,4411.35,07
25Viktoria Behrendt ThremsUniKins Dying Gull (Goldie)10.08,4010.18,9720.27,37
26Emil JulinTumles Star Creature (Sol)10.14,5310.15,5020.30,03
27Cathrine Lind JakobsenCrazyjumpers Una Vita Nuova (Melo...10.17,9110.16,4620.34,37
28Emil JulinTumles Devil Bear (Bamse)00.16,6520.41,3820.58,03
29Tilde HedegaardMoslund's Nalla10.47,0310.29,3821.16,41
30Laura Kähler KnudsenUniKins Winter Hill (Walle)11.06,9510.16,3521.23,30
31Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Liam Dunbar20.27,81
32Simone Kløve Laurfelt Jac...Vestergaards Lulu20.23,00
33Kirsten BjergKnudsbøls Arista20.26,85
34Simone Kløve Laurfelt Jac...Vanglys Milton20.32,13
35Mette NielsenKandies Apollo20.41,35
36Mette NielsenTumles Let There Be Love (Dusty)20.43,93
37Emilie OlsenLilliens DU Betyder Alt (Ali)21.01,00
38Bente Bøje JensenJelen Golden Kids30.24,12
39Josefine GammelgaardSøgaards Cosmopolitan31.50,87
40Sofia JeppesenUffe41.24,65
41Jaqueline WæhlingBella500.48,7
42Astrid S. JensenEsmaralda Silverblue60.34,75
43Sille MarcussenStald Trofast's Gizmo60.47,78
44Josefine GammelgaardGammelgaards My Name Is Tro... (T...60.54,90
45Kamilla FrederiksenInsert Text Here (Peter)5+1+12.13,12
Uplac.Ida NicolaisenKaningaardens LionboyDisk.
Uplac.Cathrine Lind JakobsenMoslund's NellyTrukket
Uplac.Cathrine Lind JakobsenMüllers Call Me What You Want (Ca...Trukket
Uplac.Kamilla FrederiksenBrinks MambaTrukket
Uplac.Tilde HedegaardOscarTrukket
u12Sarah MadsenHarleys Single Cherry (Chérie) (U)10.14,0300.13,4710.27,50
u17Camilla á ArgjumStampegårdens First Rose (U)00.24,2210.13,2210.37,44
Antal deltagere: 52.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Rikke Threms
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/3 i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2019-10-19 12:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Maria JanssonJansson´s Delight Super Flyers00.21,6200.19,0000.40,6213
2Lisette KongerslevSolens Shooting Star10.15,7500.13,9410.29,691
3Emil JulinTumles Sunday Morning Call (Macy)10.17,0900.13,2210.30,311
4Signe BrenholdtStampestaldens Styles00.23,6910.12,8510.36,541
5Smilla VejsgaardKløvergårdens Epsilon Aquarii (Ep...10.25,1600.13,3410.38,501
6Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker10.30,4400.13,8710.44,311
7Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)10.32,3400.13,9110.46,251
8Natasja Vester NielsenFunnys Fantasia10.40,9400.13,2210.54,161
9Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. ... (Je...10.16,9410.10,3420.27,28
10Jasmin JanssonJansson´s Delight Kinder Surprise20.32,0700.13,3120.45,38
11Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Losy20.41,5300.16,1220.57,65
12Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Queen Bee20.29,7800.29,5620.59,34
13Henriette Lund SimonsenMoslunds Nevada20.37,0000.24,6321.01,63
14Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (Vanja)10.37,5010.31,8821.09,38
15Sofie Stubben BrunRådved Nygård's Mit Hood (Hoodie)10.49,7510.19,7521.09,50
16Annika NicolaisenFunnys Forest Drop (Fozzie)20.53,0300.25,1921.18,22
17Louise Stub DetlefsenSøgaards Anastrella20.54,2800.25,4721.19,75
18Sandra FrederiksenKnudsbøls Nuller20.44,1510.16,5031.00,65
19Elisabeth FrederiksenLego-Gårdens Maui20.32,3510.30,1931.02,54
20Mette VangsgaardMoslunds Liana af Lego-Gården20.39,6310.24,5931.04,22
21Wiktoria JanikowskaFunnys Amnesia21.01,1810.50,2531.51,43
22Lene GadkjærMalegas Complicated Heart (Harald)20.45,001+10.42,0041.27,00
23Camilla á ArgjumFurukollens Saffron30.32,94
24Ida NicolaisenKandies Králik30.39,96
25Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Davina Claire30.53,40
26Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dedenne30.57,72
27Signe BrenholdtStampestaldens Kate2+11.00,07
28Sille MarcussenHønsehusets Something That I ......31.01,41
29Cecilie KnudsenSøgaards Daiquiri2+11.12,22
30Cecilie KnudsenJansson´s Delight Toffifee (Fie)1+21.57,87
31Maria JanssonDaggry (Mini Muh)40.36,03
32Natasja Vester NielsenFunnys Infinite Love40.49,65
33Torben NielsenBlomstervejens Chili40.52,38
34Lene GadkjærMalegas The Actor (Anton)41.21,31
35Anja ThillemannStrike a Rose af Hyben51.02,94
36Laura Kähler KnudsenStjerneregns Nick51.13,88
37Sille MarcussenTumles Stand by Me (Stanley)3+21.56,75
38Laura Kähler KnudsenBlomstergaardens Batman60.44,18
39Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana61.11,34
40Sofie Stubben BrunHybens Tess61.12,34
41Wiktoria JanikowskaStjerneregns Rosalee70.56,16
42Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forg... (Mil...90.56,75
Uplac.Ida NicolaisenFønixTrukket
Uplac.Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance (Yankie)Trukket
Uplac.Maria GadkjærMalegas One Of A Kind (Oscar)Trukket
Uplac.Nella NielsenFunnys Quicksilva (Quiwa)Trukket
Uplac.Simone TifalAikas East River Park af HybenTrukket
Antal deltagere: 47.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/3 i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2019-10-20 13:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. ... (Je...00.13,6500.12,5000.26,1513
2Mette BrandbygeFormørkelse00.21,2500.18,2800.39,5312
3Kirsten BjergJansson´s Delight Jelly Bean00.58,4300.14,0301.12,4612
4Josefine GammelgaardKløvergårdens Epsilon Aquarii (Ep...00.22,5310.13,3710.35,901
5Annika NicolaisenFunnys Forest Drop (Fozzie)10.24,8400.14,3110.39,151
6Lisette KongerslevSolens Shooting Star10.26,0700.17,6010.43,671
7Natasja Vester NielsenFunnys Fantasia00.29,5010.17,9010.47,401
8Signe BrenholdtStampestaldens Styles10.24,2800.24,4710.48,751
9Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Losy10.41,0900.17,0610.58,151
10Cecilie KnudsenJansson´s Delight Toffifee (Fie)0+10.59,0300.14,6611.13,69
11Sofie Stubben BrunRådved Nygård's Mit Hood (Hoodie)00.57,3110.29,8111.27,12
12Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker20.25,8100.17,1820.42,99
13Cathrine Lind JakobsenStjerneregns Juliette20.23,2800.20,2820.43,56
14Natasja Vester NielsenFunnys Infinite Love0+10.57,7210.23,0621.20,78
15Mette VangsgaardMoslunds Liana af Lego-Gården20.45,6210.35,2531.20,87
16Sille MarcussenTumles Stand by Me (Stanley)1+11.14,8810.34,9731.49,85
17Anja ThillemannStrike a Rose af Hyben20.34,3120.39,0041.13,31
18Laura Kähler KnudsenStjerneregns Nick20.57,4620.40,4141.37,87
19Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Davina Claire30.31,28
20Signe BrenholdtStampestaldens Kate30.39,87
21Camilla á ArgjumFurukollens Saffron2+10.45,60
22Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Renesmee30.56,19
23Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dedenne30.59,06
24Mette BrandbygeMilleniums Palermo31.05,56
25Sille MarcussenHønsehusets Something That I ......2+11.48,78
26Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (Vanja)40.39,25
27Ida NicolaisenKandies Králik40.49,82
28Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego-Gården41.23,50
29Cecilie KnudsenSøgaards Daiquiri4+11.11,00
30Louise HansenRådved Nygård's Tro På Os To3+1+12.13,93
31Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimura60.23,12
32Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana60.45,75
33Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon5+10.54,18
34Kirsten BjergSommerly´s Snehvide5+11.34,66
35Natasja Vester NielsenStald Trofast's Black Fifi Joe5+11.43,47
36Sofie Stubben BrunHybens Tess6+11.46,82
37Louise HansenHaugens Consequences80.54,41
38Simone TifalStald Fuglsangs Silver Neon Lights81.08,91
Uplac.Ida NicolaisenFønixTrukket
Uplac.Mette VangsgaardKatoTrukket
Uplac.Simone TifalAikas East River Park af HybenTrukket
v15Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beaut (V)11.26,1010.51,2222.17,32
u2Emil JulinTumles Sunday Morning Call (Macy) (U)00.15,3400.12,5300.27,87
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 1.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2019-10-19 12:30

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon00.34,0900.26,1201.00,2113
2Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie10.29,0300.23,1910.52,221
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonl... (Moo...10.43,8100.16,2211.00,031
4Emil JulinKlundtes Bride and Seek (Bindi)10.44,1500.19,4711.03,621
5Camilla á ArgjumLego-Gårdens Hilo10.50,8801.05,9111.56,791
6Nella NielsenJordbærgårdens North Tower20.26,2200.18,2520.44,47
7Sandra FrederiksenHønsehusets Cloudtop Cr... (Gulds...20.31,9400.16,2520.48,19
8Rikke ThremsSkovvejens Senõr Amarillo00.31,9120.30,7821.02,69
9Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella10.49,0710.14,9421.04,01
10Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (Sally)10.53,5010.15,8721.09,37
11Charlotte EllebyNymåne (Ralph)1+10.59,3700.12,5921.11,96
12Aase BjernerBygholms Thor20.47,5300.35,0621.22,59
13Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)10.45,0020.46,2231.31,22
14Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Charlie)10.58,5320.41,5031.40,03
15Janni BrenholdtUniKins Cactus Jack1+11.20,9410.55,3132.16,25
16Anita FrederiksenVilsmøllegårdens Expedia10.52,3821.25,0032.17,38
17Nella NielsenStjerneregns Big McIntosh (Big Mac)21.57,8431.25,1353.22,97
18Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)20.59,7240.52,5361.52,25
19Anita FrederiksenSommerly´s Gerani30.34,03
20Regitze ReckWinds Ilinora30.44,43
21Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)30.48,54
22Lisette KongerslevBellas Fancy Thora30.55,19
23Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins... (V...30.58,56
24Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean31.52,75
25Louise Stub DetlefsenMoslund's Zafira40.29,97
26Emil JulinHarleys Fifties Revival (Rifa)40.38,72
27Aase BjernerBygholms Tabasco Chili40.47,16
28Simone TifalBellas Nomess41.03,71
29Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn (Hol...41.13,56
30Maria JanssonMøllerhusets Hero-Smile Wonder......50.52,31
31Rikke ThremsStrandmøllens Ilirea (Lea)50.53,91
32Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky Wi.....50.58,35
33Wiktoria JanikowskaFunnys Zlatava51.02,75
34Smilla VejsgaardStampegårdens One Million (Milton)51.23,84
35Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili5+11.17,91
36Beatrice Nordström Raneha...Solens For Your Eyes Only70.52,35
37Laura Kähler KnudsenKandies León71.06,91
38Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy (Draco)71.08,81
39Sarah MadsenTumles Castle On the Hill (Caisa)6+11.32,13
40Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin80.57,37
41Janni BrenholdtStampestaldens Allison91.08,06
42Maria GadkjærSofiagårdens Catmandoo8+11.24,94
43Anita FrederiksenSommerly´s Shadow4+1+42.52,25
Uplac.Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black ......Trukket
Uplac.Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (Spencer)Trukket
Uplac.Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wis... (Sm...Trukket
Uplac.Josefine GammelgaardStjerneregns Prince Blue Blo... (...Trukket
Uplac.Maria JanssonJordbærgårdens Light a Candle (Ca...Trukket
Uplac.Maria JanssonJordbærgårdens Survivor Tree (Pol...Trukket
Uplac.Maria JanssonVilsmøllegårdens Under The Do......Trukket
Uplac.Simone TifalStald Junior's Sunny BoyTrukket
Uplac.Torben NielsenKlundtes Shere Khan (Sean)Trukket
Uplac.Wiktoria JanikowskaFunnys Fighting The FlamesTrukket
u17Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye (Winnie) (U)21.07,5320.42,5741.50,10
Antal deltagere: 54.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Charlotte Stub Detlefsen
Sekretær: Mette Vangsgaard
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/3 i finale
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2019-10-20 11:30

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonl... (Moo...00.39,5000.19,2800.58,7813
2Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (Sally)00.38,3400.39,9901.18,3312
3Beatrice Nordström Raneha...Solens For Your Eyes Only10.23,7800.13,2210.37,001
4Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)10.20,6900.36,4410.57,131
5Charlotte EllebyNymåne (Ralph)10.40,0900.36,7211.16,811
6Regitze ReckWinds Ilinora10.54,1000.31,9711.26,071
7Lisette KongerslevBellas Fancy Thora10.59,2500.37,7411.36,991
8Janni BrenholdtUniKins Cactus Jack10.55,1200.51,7511.46,871
9Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Charlie)10.42,2510.32,7121.14,96
10Rikke ThremsSkovvejens Senõr Amarillo10.48,3110.31,9121.20,22
11Camilla á ArgjumLego-Gårdens Hilo00.46,6420.50,4121.37,05
12Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie20.25,78
13Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy20.35,06
14Emil JulinHarleys Fifties Revival (Rifa)20.42,22
15Rikke ThremsStrandmøllens Ilirea (Lea)20.49,52
16Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella20.53,37
17Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)20.54,18
18Simone TifalBellas Nomess31.16,81
19Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins... (V...31.18,50
20Signe BrenholdtStampestaldens Allison40.27,62
21Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia40.58,53
22Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni......3+10.59,29
23Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy (Draco)41.06,94
24Sarah MadsenTumles Castle On the Hill (Caisa)41.15,41
25Laura Kähler KnudsenKandies León50.52,19
26Kirsten BjergZentas SW Boz Pity4+11.57,22
27Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin5+11.02,72
28Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black ......71.53,47
29Thea Krogh JørgensenLego-Gårdens Kahului5+1+12.08,94
30Isabella ColomboSunshinesaiko7+21.46,97
31Simone TifalHybens Scorpion King8+11.56,40
32Josefine GammelgaardStjerneregns Prince Blue Blo... (...5+42.49,66
33Louise HansenFurukollens Everglow7+1+22.28,66
Uplac.Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (Spencer)Trukket
Uplac.Simone TifalStald Junior's Sunny BoyTrukket
u6Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye (Winnie) (U)00.42,0610.36,0011.18,06
u13Emil JulinKlundtes Bride and Seek (Bindi) (U)20.28,50
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Mette Vangsgaard
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/3 i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2019-10-20 09:10

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Beatrice Nordström Raneha...Solens Guilty Pleasures00.36,9700.24,7801.01,7514
2Lisette KongerslevSundahls Ch. Innkeeper00.41,7200.27,9401.09,6613
3Mette BrandbygeSundahls Strålende01.01,6600.43,4701.45,1313
4Beatrice Nordström Raneha...Milleniums Sunset Anthias10.19,9100.20,4610.40,37
5Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas10.39,9000.17,1210.57,02
6Frida RydbergMilleniums Gt Ch Against All Od.....10.26,8800.32,1610.59,04
7Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios Marley10.44,1600.34,5011.18,66
8Camilla á ArgjumStampegårdens Starlight Express10.44,6300.35,0611.19,69
9Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo10.45,9700.38,5311.24,50
10Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi00.59,7910.31,7511.31,54
11Emil JulinBjörklövets Light Me Up (Walter)10.20,4310.29,9420.50,37
12Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki00.28,6920.26,9720.55,66
13Viktoria Behrendt ThremsWinds Izzina10.38,0610.31,1621.09,22
14Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro10.42,7210.26,8121.09,53
15Marlene BruhnJordbærgårdens Zombie10.37,4420.34,2531.11,69
16Signe BrenholdtStampestaldens La Paix00.35,3430.49,1231.24,46
17Camilla á ArgjumStampegårdens Song of India10.42,2820.43,4631.25,74
18Marlene BruhnBellas Fancy Una10.45,8730.24,7841.10,65
19Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla20.19,66
20Camilla á ArgjumJordbærgårdens GdCh. Holly20.37,62
21Camilla á ArgjumSharpies Tea Rose20.38,16
22Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagården20.40,47
23Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll (Trold)20.51,84
24Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)20.55,18
25Janni BrenholdtStampestaldens Else Lindstow21.00,37
26Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)21.18,06
27Emil JulinUniKins Escape (Aslan)1+11.25,40
28Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan (Mylius)30.45,28
29Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream30.48,46
30Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World30.48,97
31Cecilie BrenholdtStampestaldens Purpurella30.54,37
32Mette VangsgaardKlundtes Nightmare Moon (Maya)30.57,21
33Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman2+11.29,97
34Charlotte EllebySundahls Gemytlig (Gunner)2+11.44,22
35Cecilie BrenholdtFunnys Amira40.37,54
36Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob......3+10.53,53
37Emil JulinBellas Cozy Living41.05,16
38Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stella)41.06,15
39Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella (Grå)3+11.08,03
40Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro3+11.08,71
41Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert Eagle50.34,78
42Marlene BruhnSheiks Nysgerrige Nille50.49,28
43Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle)50.57,62
44Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagården51.18,63
45Emilie OlsenPralinens Mercury Twilight (Levi)61.11,03
46Bente Bøje JensenStampegårdens Made With Magic (Mi...61.56,94
47Emil JulinSundahls Stabbington (Bastian)6+11.10,59
48Betina MillerRozettas Plectrum71.42,79
49Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee6+11.43,13
50Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy (Helmer)6+21.46,34
51Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lincon)8+12.02,88
52Emilie OlsenFunnys Naruto Uzumiaki10+12.07,78
Uplac.Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn)Trukket
Antal deltagere: 53.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karina Vilsbøll
Sekretær: Josefine Gammelgaard
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/3 i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2019-10-19 16:55

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Lisette KongerslevSundahls Innkeeper00.23,8100.24,7500.48,5614
2Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo00.40,4700.30,5601.11,0313
3Beatrice Nordström Raneha...Milleniums Sunset Anthias10.38,0700.20,9610.59,031
4Cecilie BrenholdtStampestaldens Purpurella00.42,5310.41,4411.23,97
5Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World10.52,4600.31,8411.24,30
6Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios Marley00.57,4010.29,4711.26,87
7Camilla á ArgjumStampegårdens Starlight Express11.04,8400.25,5011.30,34
8Frida RydbergMilleniums Gt Ch Against All Od.....10.21,9410.22,2820.44,22
9Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream10.33,3110.20,4420.53,75
10Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki10.40,6910.21,4021.02,09
11Emil JulinBjörklövets Light Me Up (Walter)10.39,0310.40,8121.19,84
12Camilla á ArgjumSharpies Tea Rose10.48,6210.31,6621.20,28
13Camilla á ArgjumJordbærgårdens GdCh. Holly01.37,9720.42,2222.20,19
14Emil JulinBellas Cozy Living10.49,5920.48,5831.38,17
15Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stella)10.56,2220.50,3831.46,60
16Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla10.18,6930.18,1940.36,88
17Bente Bøje JensenStampegårdens Made With Magic (Mi...11.36,4741.24,1653.00,63
18Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro20.32,34
19Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas20.32,69
20Emil JulinSundahls Stabbington (Bastian)20.34,88
21Camilla á ArgjumStampegårdens Song of India20.42,94
22Cecilie BrenholdtFunnys Amira20.42,97
23Emil JulinUniKins Escape (Aslan)1+11.01,16
24Lene GadkjærMalegas Obelix (Obi)21.10,46
25Mette BrandbygeSundahls Strålende1+11.13,34
26Maria JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)21.33,56
27Betina MillerRozettas Plectrum21.43,31
28Signe BrenholdtStampestaldens La Paix30.34,04
29Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)30.50,41
30Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Azalia30.57,07
31Beatrice Nordström Raneha...Solens Guilty Pleasures30.59,53
32Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream31.02,81
33Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman31.11,00
34Viktoria Behrendt ThremsWinds Izzina31.13,28
35Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella31.38,14
36Maria GadkjærMalegas Asterix31.38,18
37Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro40.48,16
38Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)41.00,94
39Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy (Helmer)3+11.04,84
40Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagården3+11.39,93
41Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagården50.11,19
42Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert Eagle50.38,81
43Jasmin JanssonBellas Spot On (Saga)51.20,75
44Charlotte EllebySundahls Gemytlig (Gunner)4+11.38,62
45Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella (Grå)4+11.39,12
46Alison Bøje JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee4+11.45,12
47Aase BjernerNødkærlunds Mandel60.58,47
48Mette VangsgaardKlundtes Nightmare Moon (Maya)61.03,00
49Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean61.14,97
50Alison Bøje JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob......5+11.29,72
51Janni BrenholdtStampestaldens Else Lindstow5+21.50,28
52Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn)7+42.55,15
Antal deltagere: 52.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karina Vilsbøll
Sekretær: Josefine Gammelgaard
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/3 i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2019-10-19 11:30

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mette VangsgaardEagles' Spot of Ice af Lego-Gårdens00.17,5900.17,3500.34,943
2Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero (Z...00.28,5000.17,7200.46,222
3Betina MillerPlayers Pikeur af Flora00.32,8500.24,7500.57,602
4Lene GadkjærZentas Parkour (Palle)00.31,8800.37,9301.09,812
5Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air (Willy)00.35,1600.38,6901.13,852
6Betina MillerFionas Jazz Jack00.24,5310.21,6210.46,15
7Aase BjernerFloras Catalina10.29,31
8Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)10.32,85
9Jasmin JanssonNødkærlunds Lumia (Lolly Pop)10.46,03
10Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beaut......10.48,62
11Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale (Ro...10.50,72
12Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia31.14,97
Antal deltagere: 12.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/2 i finale.
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Vejle Mesterskabet elite lige 2019

Plac.FørerKaninEL 1EL 2Samlet
1Lisette KongerslevSundahls Innkeeper123
2Beatrice Nordström Raneha...Milleniums Sunset Anthias347
3Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo2911
4Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios Marley6713
5Frida RydbergMilleniums Gt Ch Against All Od.....8614
6Camilla á ArgjumStampegårdens Starlight Express7815
7Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki101222
7Emil JulinBjörklövets Light Me Up (Walter)111122
9Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas19524
10Mette BrandbygeSundahls Strålende25328
11Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro181432
11Beatrice Nordström Raneha...Solens Guilty Pleasures31132
13Camilla á ArgjumSharpies Tea Rose122133
13Camilla á ArgjumJordbærgårdens GdCh. Holly132033
15Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla161935
15Cecilie BrenholdtStampestaldens Purpurella43135
15Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World53035
18Camilla á ArgjumStampegårdens Song of India211738
18Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream92938
20Signe BrenholdtStampestaldens La Paix281644
21Viktoria Behrendt ThremsWinds Izzina341347
22Emil JulinUniKins Escape (Aslan)232750
23Emil JulinBellas Cozy Living143751
24Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stella)153853
25Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)292655
26Cecilie BrenholdtFunnys Amira223557
27Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)382462
27Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagården402262
29Bente Bøje JensenStampegårdens Made With Magic (Mi...174663
30Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman333366
31Emil JulinSundahls Stabbington (Bastian)204767
32Betina MillerRozettas Plectrum274875
33Janni BrenholdtStampestaldens Else Lindstow512576
34Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro374077
35Charlotte EllebySundahls Gemytlig (Gunner)443478
36Mette VangsgaardKlundtes Nightmare Moon (Maya)483280
37Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert Eagle424183
38Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella (Grå)453984
39Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagården414485
40Alison Bøje JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob......503686
41Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy (Helmer)395089
42Alison Bøje JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee464995
43Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn)5253105
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 0.  
Vejle Mesterskabet elite lige 2019
Til toppen

Vejle Mesterskabet svær Lige 2019

Plac.FørerKaninSL 1SL 2SamletSamlet fejlSamlet tid
1Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonl... (Moo...314
2Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (Sally)10212
3Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie21214
4Charlotte EllebyNymåne (Ralph)115162+102.28,8
5Camilla á ArgjumLego-Gårdens Hilo511161+203.33,8
6Emil JulinKlundtes Bride and Seek (Bindi)41317
7Rikke ThremsSkovvejens Senõr Amarillo81018
8Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)18422
9Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Charlie)14923
9Janni BrenholdtUniKins Cactus Jack15823
11Regitze ReckWinds Ilinora20626
11Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella91726
13Lisette KongerslevBellas Fancy Thora22729
14Beatrice Nordström Raneha...Solens For Your Eyes Only36339
15Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)211839
16Emil JulinHarleys Fifties Revival (Rifa)261541
17Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins... (V...232043
18Simone TifalBellas Nomess281947
18Rikke ThremsStrandmøllens Ilirea (Lea)311647
20Janni BrenholdtStampestaldens Allison412162
21Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy (Draco)382462
22Laura Kähler KnudsenKandies León372663
23Sarah MadsenTumles Castle On the Hill (Caisa)392564
24Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin402868
25Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black ......532982
26Josefine GammelgaardStjerneregns Prince Blue Blo... (...533386
27Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (Spencer)533588
27Simone TifalStald Junior's Sunny Boy533588
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Vejle Mesterskabet svær Lige 2019
Til toppen

Vejle Mesterskabet let lige 2019

Plac.FørerKaninLL 1LL 2SamletSamlet fejlSamlet tid
1Kathrine PedersenMalegas I´m Gonna Be Around (Aya)257
2Signe BrenholdtSolens Dancing Queen (Diva)13114
3Mette NielsenTorkild41418
4Camilla á ArgjumStampegårdens First Rose11819
5Sarah MadsenHarleys Single Cherry (Chérie)1112231+171,78
6Tilde HedegaardTheo194232+0langsommere
7Frida RydbergMilleniums Flashpoint52025
8Sarah MadsenTumles Sky Skeleton (Shila)71926
9Camilla á ArgjumFurukollens Caramel Twist25227
10Sofie Stubben BrunStald Fuglsangs Umbreon (Omi)24327
11Emil JulinUniKins Følg Dine Drømme (Fjord)211031
12Rebecca JensenStald Fuglsangs Gremlins Gizmo92534
13Beatrice Nordström Raneha...Solens Take A Chance On Me26935
14Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Mini My221335
15Emil JulinTumles Devil Bear (Bamse)63036
16Viktoria Behrendt ThremsUniKins Dying Gull (Goldie)102737
17Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dark Fønix31738
18Laura KnudsenSøgaards Painkiller (Peek)182644
19Annika NicolaisenJulius (Julle)291645
20Sofie Stubben BrunStald Fuglsangs Ferrari (Luna)38846
21Laura Kähler KnudsenUniKins Winter Hill (Walle)163248
22Signe BrenholdtFunnys Breaking Point (Baldrian)341549
23Simone TifalStald Juniors Felix332154
24Astrid S. JensenKlaubogaards Emma Starlight322355
25Emil JulinTumles Star Creature (Sol)282856
26Natasja Vester NielsenTumles Neon Phantom (Mindy)51657
27Bente Bøje JensenJelen Golden Kids234063
28Simone Kløve Laurfelt Jac...Vanglys Milton273663
29Tilde HedegaardMoslund's Nalla363167
30Mette NielsenTumles Let There Be Love (Dusty)303868
31Mette NielsenKandies Apollo373774
32Astrid S. JensenEsmaralda Silverblue434487
33Josefine GammelgaardGammelgaards My Name Is Tro... (T...424688
34Annette NicolaisenKaningaardens Lionboy405292
35Josefine GammelgaardSøgaards Cosmopolitan514192
36Kamilla FrederiksenInsert Text Here (Peter)514798
37Kamilla FrederiksenBrinks Mamba5152103
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.  
Vejle Mesterskabet let lige 2019
Til toppen

Vejle Mesterskabet middelsvær lige 2019

Plac.FørerKaninML 1ML 2SamletAntal fejl samletSamlet tid
1Emil JulinTumles Sunday Morning Call (Macy)325
2Lisette KongerslevSolens Shooting Star279
3Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. ... (Je...91102+053,43
4Smilla VejsgaardKløvergårdens Epsilon Aquarii (Ep...55101+174,4
5Signe BrenholdtStampestaldens Styles4913
6Natasja Vester NielsenFunnys Fantasia8816
7Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker61319
8Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Losy111021
9Annika NicolaisenFunnys Forest Drop (Fozzie)16622
10Sofie Stubben BrunRådved Nygård's Mit Hood (Hoodie)151227
11Mette VangsgaardMoslunds Liana af Lego-Gården201737
12Cecilie KnudsenJansson´s Delight Toffifee (Fie)301141
13Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (Vanja)142842
14Camilla á ArgjumFurukollens Saffron232346
14Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Davina Claire252146
16Natasja Vester NielsenFunnys Infinite Love321547
17Signe BrenholdtStampestaldens Kate272249
18Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dedenne262551
19Ida NicolaisenKandies Králik242953
20Anja ThillemannStrike a Rose af Hyben351954
21Sille MarcussenHønsehusets Something That I ......282755
21Sille MarcussenTumles Stand by Me (Stanley)371855
23Laura Kähler KnudsenStjerneregns Nick362056
24Cecilie KnudsenSøgaards Daiquiri293160
25Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana393473
26Sofie Stubben BrunHybens Tess403878
27Ida NicolaisenFønix444387
28Simone TifalAikas East River Park af Hyben464389
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Vejle Mesterskabet middelsvær lige 2019
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.