Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

HALLOWEEN  STÆVNE  HOS  BINDERNÆS  EFTERSKOLE  I  RØDBY  DEN  27.  OKTOBER  2019

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeSvær lige
Svær krogetElite kroget
Elite krogetVeteran lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2019-10-27 13:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTid 2T. fejlT. tidPindPoint
1Camilla Kirk JensenKlundtes The Miracle Thief00.27,9100.15,6800.43,5912
2Emilie OlsenUniKins Slam Bam00.30,0700.16,4100.46,4811
3Emil JulinUniKins Cloverfield Paradox (C...00.31,0600.18,5000.49,5611
4Mathilde AndersenKlundtes The High City (Lille...00.21,4400.20,1200.41,5611
5Emil JulinTumles Star Creature (Sol)00.30,6800.22,4400.53,1211
6Mia HansenUniKins Death Song (Zoey)00.21,6300.24,6300.46,2611
7Emil JulinUniKins Følg Dine Drømme (Fjor...10.21,3400.14,7810.36,121
8Mia HansenFunnys Bouncing Bugs (Blade)10.31,7200.18,6910.50,41
9Isabella ColomboColombos Cool King (King)0+10.50,4700.20,2511.10,72
10Mia HansenUniKins Black Pearl10.45,5600.21,6611.07,22
11Mia HansenFunnys Eye For An Eye (Elias)00.21,1510.22,5610.43,71
12Mia HansenTumles Kiss Me (Kiss)10.28,4700.24,9510.53,42
13Emil JulinSolens Waterloo (Wally)10.33,4300.25,6810.59,11
14Emilie OlsenFilur10.46,4000.26,4711.12,87
15Camilla Kirk JensenTumles Devil Bear (Bamse)10.51,7200.27,8111.19,53
16Mia HansenKlundtes The White Raven (Wigg...00.28,7810.34,0911.02,87
17Emilie OlsenLilliens DU Betyder Alt (Ali)10.54,5310.36,1321.30,66
18Mia HansenUniKins Troubador (Tro)10.31,3720.27,7530.59,12
19Mia HansenUniKins A Quiet Place (Penny)10.45,9720.45,0331.31,00
20Emilie OlsenKlundtes Dragon Dance (Dia)20.45,75
21Emilie PetersonMulan20.57,22
22Emilie OlsenTumles Songbird (Sandy)1+11.32,10
23Emma Sofia Kjerulf-JensenKjerulfs Coda (Coda)30.36,57
24Astrid Sloth-BrodersenCrazyjumpers Due Volontà (Moon...30.41,40
25Lea PoulsenCrazyjumpers Behind the Mask (...31.08,69
26Emilie OlsenEgevangs Black Mamba40.45,06
27Mathilde AndersenUniKins Punk Shock (Pukii)41.23,15
28Louise HansenRådved Nygård's Dipsy (Dipsy)51.07,22
29Helena HolstByskovenscharlie (Charlie)4+11.55,25
30Emilie OlsenLønborgs Lilje71.11,90
Uplac.Astrid Sloth-BrodersenDumle (Dumle)Trukket
Uplac.Emilie OlsenLilliens DU En Éner (Ebbe)Trukket
u17Yasmin GrønneløvHegvalds Sahara (Sahara) (u)0+12.11,2201.25,1613.36,38
u20Emma Sofia Kjerulf-JensenKjerulfs Zoe (U)20.37,81
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: C2 cirka 1/3 i finalen (0 og 1 fejl)
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2019-10-27 15:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTid 2T. fejlT. tidPindPoint
1Mia HansenSolens All or Nothing (Alluah)00.26,3700.21,5700.47,9413
2Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (Spen...00.44,3800.44,7801.29,1612
3Mia HansenKlundtes Lonely Hills10.43,0300.22,4711.05,501
4Sophie LauridsenCrazyjumpers Taks10.38,2900.23,9311.02,221
5Emil JulinHarleys Fifties Revival (Rifa)00.31,8510.26,5910.58,441
6Mia HansenStampestaldens Maribelle00.40,6310.30,4711.11,101
7Mathilde AndersenTumles How Would You Feel0+10.53,4700.35,0311.28,501
8Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Charli...10.46,4110.30,6821.17,09
9Mia HansenFunnys No Return (Rino)10.35,6610.31,8421.07,50
10Louise HansenFurukollens Everglow10.56,3711.09,1922.05,56
11Mathilde AndersenStampegårdens Indian Summerset...0+10.53,0020.38,1631.31,16
12Emil JulinTumles Sunday Morning Call (Ma...20.29,63
13Mia HansenBjörklövets Little Sunset (Law...20.42,03
14Mia HansenKlundtes Double Diamond (Diako)21.03,25
15Mia HansenUniKins Fly Away (Alwa)21.50,13
16Patricia MøllnitzFunnys Akella (Ella)30.48,81
17Mia HansenKlundtes Pass The Poems (PP)30.49,68
18Mia HansenMilleniums Eudoros Från Troja...31.13,84
19Mia HansenBjörklövets Radioactive (Radar)3+11.05,35
20Mia HansenFunnys Heart Beat (Bea)4+11.07,06
u16Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon (u)30.33,81
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2019-10-27 12:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Emil JulinBellas Cozy Living (Cozy)00.48,9700.36,0301.25,0013
2Camilla Kirk JensenFunnys Athena (Athena)10.53,6300.33,2411.26,871
3Mathilde AndersenMaglebo's Tolfetano (Tolfe)10.53,5300.33,6211.27,151
4Emil JulinHarleys Fifties Revival (Rifa)10.52,4700.35,5611.28,031
5Emilie OlsenPralinens Mercury Twilight (Le...11.08,3100.58,5912.06,901
6Emil JulinFunnys Ciri Cinori (Ciri)00.54,3820.35,3421.29,72
7Emil JulinKlundtes Bride and Seek (Bindi)11.02,8810.49,7521.52,63
8Camilla Kirk JensenFunnys Taxan (Tarzan)00.49,6921.10,7522.00,44
9Patricia MøllnitzDundines Liva Weel (Liva)11.11,1011.00,5922.11,69
10Louise HansenFurukollens Everglow01.31,0321.18,5322.49,56
11Louise HansenVilsmøllegårdens Flip Flop (Fr...11.39,3811.41,4423.20,82
12Camilla Kirk JensenFunnys No Return (Rino)10.49,0620.49,7831.38,84
13Emil JulinFunnys Nioryu Naiso (Iso)20.43,19
14Charlotte EllebySundahls Gemytlig (Gunner)21.33,25
15Charlotte EllebyNymåne (Ralph)1+11.43,90
16Camilla Kirk JensenKlundtes Pass The Poems (PP)31.07,62
17Camilla Kirk JensenMilleniums Eudoros Från Troja...31.12,03
18Louise HansenSofiagårdens Shanghai F12+11.35,22
19Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena (Bella)31.35,94
20Patricia MøllnitzFunnys Eclipse31.46,28
21Camilla Kirk JensenFunnys Heart Beat (Bea)32.01,18
22Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match (Mat...41.04,82
23Emilie OlsenFunnys Naruto Uzumiaki (Uto)3+11.55,90
24Emil JulinFunnys Aura42.04,47
25Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (Spen...3+12.15,13
26Yasmin GrønneløvMichelle Obama (Rosa)52.25,50
u26Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon (u)50.56,19
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Pihlmann Hansen
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl i finalen.
Maksimum tid: 2,30 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2019-10-27 10:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro (Viro)10.56,0300.46,7511.42,7814
2Camilla Kirk JensenStampegårdens SCh. Wild N' Rec...21.30,0321.15,9442.45,97
3Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye (Win...22.07,9721.29,5043.37,47
4Emil JulinBjörklövets Light Me Up (Walte...30.54,97
5Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream (Prim)31.09,06
6Charlotte EllebySundahls Innkeeper (Ida)31.13,75
7Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy (Helmer)2+11.21,75
8Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella (Grå)31.44,90
9Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha (Inabi)31.59,65
10Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe (Tut)41.07,13
11Emil JulinSundahls Stabbington (Bastian)41.10,31
12Camilla Kirk JensenKlundtes First Strike (Silke)41.18,34
13Emil JulinUniKins Escape (Aslan)2+21.26,75
14Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown41.41,88
15Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)5+12.22,66
16Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot (Sander)71.14,50
17Emil JulinStampegårdens GCh. Doctor D......71.18,87
18Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow (Alwin)71.28,53
19Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia (Silvia)71.42,97
20Patricia MøllnitzHønsehusets Cruse of the Blac....72.02,16
21Patricia MøllnitzStampegårdens Fantasy Island (...7+12.40,65
22Camilla Kirk JensenKlundtes Lead in Lipstick (Lib...7+1+12.39,00
23Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)8+1+33.11,38
Uplac.Camilla Kirk JensenBellas Ch. Pappelina (Lina)Trukket
Uplac.Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Touch of Love (I...Trukket
Uplac.Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn)Trukket
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Pihlmann Hansen
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fej i finalen.
Maksimum tid: 2,30 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2019-10-27 17:25:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mia HansenStampegårdens GCh. Doctor D......00.57,4701.07,5602.05,0314
2Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream (Prim)00.45,2210.31,1211.16,341
3Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro (Viro)10.44,8700.44,1211.28,99
4Mia HansenFunnys Athena (Athena)10.49,6600.45,7811.35,44
5Emil JulinSundahls Stabbington (Bastian)00.54,1520.49,2521.43,40
6Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella (Grå)11.00,7110.49,4721.50,18
7Tanja PedersenStampegårdens SCh. Wild N' Rec...21.11,4400.54,3722.05,81
8Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye (Win...21.32,7800.54,1622.26,94
9Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha (Inabi)11.34,2211.45,1923.19,41
10Charlotte EllebySundahls Innkeeper (Ida)00.43,9630.52,7531.36,71
11Mia HansenFunnys Ch. Air Mist20.57,430+11.13,6232.11,05
12Emil JulinBellas Cozy Living (Cozy)21.14,2511.02,9632.17,21
13Mia HansenKlundtes First Strike (Silke)20.52,3120.56,4441.48,75
14Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy (Helmer)21.11,2820.45,5041.56,78
15Mia HansenBellas Ch. Pappelina (Lina)21.01,4020.57,3741.58,77
16Emil JulinBjörklövets Light Me Up (Walte...30.45,44
17Mia HansenKlundtes Second Shot (Sander)30.58,19
18Emma Sofia Kjerulf-JensenUniKins GCh. Countdown3+11.31,50
19Tanja PedersenStampegårdens Tippy Toe (Tut)41.51,44
20Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)41.58,65
21Mia HansenHønsehusets Cruse of the Blac....61.16,84
22Emil JulinUniKins Escape (Aslan)3+31.50,75
23Mia HansenStampegårdens Fantasy Island (...5+12.16,34
24Emilie OlsenBjørkebakkens Touch of Love (I...5+12.21,84
25Mia HansenKlundtes Shady Daze71.10,56
26Mia HansenKlundtes Crystal Arrow (Alwin)71.14,41
27Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)71.18,87
28Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia (Silvia)71.42,22
Uplac.Mia HansenKlundtes Lead in Lipstick (Lib...Trukket
Uplac.Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn)Trukket
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2,30 min
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2019-10-27 15:02:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Sta....00.19,1300.14,0400.33,173
2Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air (...10.15,4700.16,1510.31,62
3Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub (Mar...00.20,1510.18,1510.38,30
4Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale...10.26,0000.26,6610.52,66
5Mia HansenBlancos GCh. Nioryu Nakir (Xen...00.35,6310.48,6611.24,29
6Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario)00.49,7810.35,7211.25,50
7Mia HansenWinds GCh. Nioryu (Nio)20.23,4110.22,4730.45,88
8Emilie OlsenPretty Dirty Secrets af Gress...10.53,5340.54,9451.48,47
Antal deltagere: 8.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: D2 to gennemløb til alle
Maksimum tid: 2 min
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.