Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

FARVECUPPERNE  DEL  1.  PÅ  VEJLEFJORDSKOLEN  I  DAUGÅRD  DEN  2.  NOVEMBER  2019

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær kroget
Middelsvær krogetSvær lige
Elite krogetElite kroget
LængdehopPink Power Cup 2019
Green Glory Cup 2019


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2019-11-02 09:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mia HansenFunnys Eye For An Eye (Elias)00.10,3700.10,5300.20,9012
2Mia HansenUniKins Death Song (Zoey)00.14,7200.11,4700.26,1911
3Anja SembergMalegas Sweetest Surprice (Cin...00.14,0600.17,7500.31,8111
4Karin MoslundStampegårdens Tea Time (Eja)00.19,7800.14,9100.34,6911
5Maria GadkjærMalegas You Took My Heart Away...00.22,3100.13,5900.35,9011
6Rebecca JensenStald Fuglsangs Gremlins Gizmo00.19,3800.18,5300.37,9111
7Mette WindUniKins Dragon Hill00.25,1800.16,2500.41,4311
8Mette NielsenKandies Apollo (Apollo)00.20,1000.22,5300.42,6311
9Anja SembergStjerneregns Victoria Tower (T...00.25,4100.18,2500.43,6611
10Maja SembergStjerneregns Victoria Miro (Mi...00.28,5900.16,7200.45,3111
11Anja SembergStjerneregns Yellow Submarine...00.28,8700.28,1000.56,9711
12Lisette KongerslevSøgaards Cosmopolitan (Cosmo)00.14,2910.52,7811.07,07
13Katrine JørgensenHarry00.45,1910.24,3711.09,56
14Louise HansenRådved Nygård's Dipsy (Dipsy)00.52,1610.36,7911.28,95
15Mette NielsenTorkild00.19,6630.15,5230.35,18
16Mia HansenUniKins Troubador (Tro)10.16,53
17Mia HansenKlundtes The White Raven (Wigg...10.21,60
18Mia HansenUniKins A Quiet Place (Penny)10.38,04
19Katrine JørgensenSally11.54,22
20Josefine GammelgaardGammelgaards My Name Is Tro......21.17,59
21Karin MoslundMoslunds Sunset (Selma)1+11.28,56
22Mette NielsenTumles Let There Be Love (Dust...30.30,96
23Mette NielsenHarleys Born to Be Wild (Wilmo)30.53,78
24Smilla VejsgaardSøgaards Night of Passion (Jun...2+11.28,78
25Marlene BruhnKandies Hyrdinden51.25,65
26Karin MoslundMoslunds Sunlight (Liga)51.29,63
27Mia HansenUniKins Black Pearl60.40,06
28Josefine GammelgaardHønsehusets Sailor5+1+22.26,00
u19Louise TovgaardTovgaards Masaki (U)11.42,63
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Lene Gadkjær
Bedømmelsesmetode: C1 0 fejl videre i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2019-11-02 09:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mia HansenUniKins Death Song (Zoey)00.42,6600.34,2201.16,8813
2Maria GadkjærSofiagårdens Catmandoo01.08,0600.35,0001.43,0612
3Mette BrandbygeFormørkelse00.32,3210.28,4711.00,791
4Mia HansenKlundtes Lonely Hills10.33,6600.30,0011.03,661
5Karin MoslundMoslunds Zoe10.44,9400.20,0711.05,011
6Mia HansenBjörklövets Burning View (Conr...00.38,3410.28,5911.06,931
7Marlene BruhnStampegårdens Disco Inferno (D...10.43,7800.37,9111.21,691
8Sille MarcussenTumles Stand by Me (Stanley)00.58,1610.23,5911.21,75
9Regitze ReckWinds Ilinora (Nora)10.48,1800.40,2211.28,40
10Karin MoslundLego-Gårdens Kailua (Lilo)10.53,6900.40,2811.33,97
11Smilla VejsgaardKløvergårdens Epsilon Aquar......0+11.21,8800.17,1611.39,04
12Karin MoslundMoslunds Laguna (Luna)10.32,8510.24,3720.57,22
13Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)10.58,4410.32,4121.30,85
14Mia HansenFunnys To The Gates (Gilbert)10.51,9010.51,5921.43,49
15Mia HansenBjörklövets In Loving Memory10.34,7520.37,7231.12,47
16Karin MoslundStampegårdens Tropic Moon (Tob...11.24,2820.57,7832.22,06
17Mia HansenUniKins Troubador (Tro)10.43,8730.33,9441.17,81
18Mia HansenFurukollens Strawberry Swing (...10.54,5940.56,1351.50,72
19Lisette KongerslevSolens Shooting Star20.41,66
20Mia HansenKlundtes Lies and Fireflies (F...20.48,06
21Mette NielsenStrike a Rose af Hyben20.56,38
22Louise TovgaardTovgaards Mickey20.59,84
23Anja SembergHønsehusets Between Two Worlds21.12,90
24Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (Je...30.46,66
25Maja SembergStjerneregns Across The Univer...31.01,72
26Louise HansenHaugens Consequences (Corneliu...31.07,63
27Louise TovgaardSommerly´s Samaria (Tøssen)41.02,16
28Maja SembergStjerneregns All You Need Is L...41.09,43
29Mette BrandbygeMilleniums Palermo41.13,10
30Josefine GammelgaardStjerneregns Prince Blue Blo.....41.26,93
31Mia HansenMilleniums Mister Marvelous (M...41.39,75
32Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...50.35,43
33Louise HansenStald Neas Shapio Olaf (Olaf)51.18,97
Uplac.Maria GadkjærMalegas One Of A Kind (Oscar)Trukket
u10Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee (U)00.51,5610.39,8111.31,37
u15Sille MarcussenHønsehusets Something That I W...10.50,1611.01,8521.52,01
u21Mette BrandbygeMidnatssol (U)20.51,41
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 3.
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Charlotte Elleby, Josefine Gammelgaard
Bedømmelsesmetode: C1, ca. 1/2 i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2019-11-02 14:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Karin MoslundMoslunds Zoe00.35,5613
2Mia HansenBjörklövets In Loving Memory00.40,661
3Anja SembergHønsehusets Between Two Worlds00.43,251
4Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)01.03,561
5Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...10.30,94
6Mia HansenBjörklövets Burning View (Conr...10.31,81
7Karin MoslundMoslunds Laguna (Luna)10.38,90
8Mia HansenUniKins Troubador (Tro)10.38,94
9Mia HansenFunnys To The Gates (Gilbert)10.40,19
10Lisette KongerslevSolens Shooting Star10.41,97
11Smilla VejsgaardKløvergårdens Epsilon Aquar......10.42,40
12Regitze ReckWinds Ilinora (Nora)10.45,16
13Mia HansenKlundtes Lies and Fireflies (F...10.50,09
14Mette BrandbygeMilleniums Palermo11.00,78
15Karin MoslundLego-Gårdens Kailua (Lilo)11.16,69
16Louise TovgaardTovgaards Mickey11.27,35
17Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (Je...20.40,50
18Maria GadkjærSofiagårdens Catmandoo20.41,75
19Mia HansenUniKins Death Song (Zoey)20.42,78
20Mia HansenFurukollens Strawberry Swing (...20.57,38
21Josefine GammelgaardStjerneregns Prince Blue Blo.....21.29,21
22Louise TovgaardSommerly´s Samaria (Tøssen)21.34,50
23Maja SembergStjerneregns Across The Univer...30.52,34
24Maria GadkjærMalegas One Of A Kind (Oscar)31.05,82
25Karin MoslundStampegårdens Tropic Moon (Tob...31.12,16
26Mia HansenMilleniums Mister Marvelous (M...31.12,84
27Louise HansenStald Neas Shapio Olaf (Olaf)51.08,81
28Louise HansenHaugens Consequences (Corneliu...51.15,15
Uplac.Maja SembergStjerneregns All You Need Is L...Disk.
u1Mette BrandbygeFormørkelse (u)00.30,93
u2Mia HansenKlundtes Lonely Hills (u)00.33,22
u4Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee (U)00.56,13
u14Marlene BruhnStampegårdens Disco Inferno (D...10.50,62
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 4.
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Josefine Gammelgaard
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2019-11-02 12:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (Spen...00.45,2500.20,2801.05,5313
2Karin MoslundLego-Gårdens Kailua (Lilo)10.18,8800.31,7810.50,661
3Anja SembergSharpies Karma Kiss (Karma)00.36,3410.15,1310.51,471
4Regitze ReckWinds Ilinora (Nora)10.40,4300.25,9411.06,371
5Mia HansenKlundtes Lonely Hills10.44,5010.28,5621.13,06
6Mette BrandbygeFormørkelse1+10.50,3100.27,0621.17,37
7Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)00.41,6820.40,3621.22,04
8Louise HansenFurukollens Everglow01.02,1020.54,4421.56,54
9Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...10.42,4120.16,3730.58,78
10Maja SembergMøllerhusets I Am Legend20.38,3720.20,1940.58,56
11Charlotte EllebySolens Shooting Star20.34,0330.22,0250.56,05
12Maja SembergNødkærlunds Pistacia30.20,78
13Maja SembergMoslunds Cocio2+11.07,06
14Louise TovgaardTovgaards Mickey2+11.24,87
15Mia HansenFunnys No Return (Rino)40.28,60
16Marlene BruhnStampegårdens Disco Inferno (D...40.42,03
17Smilla VejsgaardStampegårdens One Million (Mil...3+11.23,75
18Josefine GammelgaardStjerneregns Prince Blue Blo.....42.13,31
19Maria GadkjærSofiagårdens Catmandoo4+10.58,31
u10Mette BrandbygeMidnatssol (U)20.30,7210.33,4131.04,13
u11Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon (u)20.30,2511.27,0331.57,28
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Karin Moslund
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2019-11-02 11:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella (Grå)01.17,9000.39,8401.57,7414
2Mette WindWinds SCh. Cyclops01.14,1600.57,6802.11,8413
3Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream (Prim)00.50,3110.28,2211.18,53
4Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...11.02,9700.50,7811.53,75
5Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas10.28,8810.23,6620.52,54
6Mia HansenFunnys Ch. Air Mist (Elwa)01.01,9720.42,4721.44,44
7Lisette KongerslevSundahls Innkeeper00.48,931+11.16,1922.05,12
8Marlene BruhnBellas Fancy Una (Una)11.16,1610.56,7822.12,94
9Mia HansenStampegårdens GCh. Doctor D......20.48,1610.46,7531.34,91
10Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy (Helmer)1+11.11,0310.33,2831.44,31
11Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye (Win...21.28,3510.57,5032.25,85
12Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo11.38,8521.00,6932.39,54
13Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki21.06,2221.03,0342.09,25
14Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan (Mylius)21.36,3120.49,4742.25,78
15Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...21.10,1521.20,7242.30,87
16Mia HansenBellas Ch. Pappelina (Lina)21.34,5921.03,9442.38,53
17Mia HansenStampegårdens Fantasy Island (...22.20,3131.21,0953.41,40
18Mia HansenKlundtes Second Shot (Sander)31.07,22
19Mia HansenKlundtes First Strike (Silke)31.12,21
20Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze31.18,31
21Lene GadkjærMalegas Obelix (Obi)31.41,12
22Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll (Trold)41.21,79
23Anja SembergOceans Ch. Playa Grande af Sof...3+12.12,97
Uplac.Mia HansenHønsehusets Cruse of the Blac....Trukket
Uplac.Mia HansenKlundtes Lead in Lipstick (Lib...Trukket
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Louise Maiken Hansen
Sekretær: Josefine Gammelgaard
Bedømmelsesmetode: C1, 0 - 2 fejl
Maksimum tid: 2,30 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2019-11-02 14:37:00

Plac.FørerKaninFejlTidOmløbCert.Point
1Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye (Win...01.33,291 - 1:13,4014
2Mette WindWinds SCh. Cyclops01.32,873 - 1:12,50
3Mia HansenStampegårdens GCh. Doctor D......10.47,22
4Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas10.56,60
5Mia HansenKlundtes First Strike (Silke)11.00,50
6Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream (Prim)20.53,31
7Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella (Grå)21.08,75
8Lisette KongerslevSundahls Innkeeper21.11,50
9Mia HansenStampegårdens Fantasy Island (...21.58,53
10Anja SembergOceans Ch. Playa Grande af Sof...2+11.39,88
11Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy (Helmer)2+11.53,90
12Mia HansenFunnys Ch. Air Mist (Elwa)41.14,05
13Marlene BruhnBellas Fancy Una (Una)41.19,00
14Mia HansenBellas Ch. Pappelina (Lina)41.46,56
15Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo3+12.09,41
16Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan (Mylius)51.19,85
17Mia HansenKlundtes Second Shot (Sander)51.24,53
18Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...51.47,15
19Mia HansenKlundtes Lead in Lipstick (Lib...62.12,35
Uplac.Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...Trukket
Uplac.Lene GadkjærMalegas Obelix (Obi)Trukket
Uplac.Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-TickiTrukket
Uplac.Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic MazeTrukket
Uplac.Mia HansenHønsehusets Cruse of the Blac....Trukket
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karin Moslund
Sekretær: Karin Moslund, Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2:30 min
Til toppen

Længdehop
Dato: 2019-11-02 16:00:00

Plac.FørerKanin140160180200210220OmhopCert.Point
1Mette WindWinds SCh. CyclopsO-XOXOOXXX14
2Lisette KongerslevBellas Fancy ThoraXO-XOOXOXXX
3Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella (Grå)XO-XO-XXXmødt
4Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream (Prim)XO-XO-XXXikke mødt
4Charlotte EllebyHaugens Wolf MoonXO-XOXXXikke mødt
4Lisette KongerslevVilsmøllegårdens MomondoXO-XOXXXikke mødt
7Louise HansenVilsmøllegårdens Flip Flop (Fr...XOOXOXXX
8Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...XOOXXX
9Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye (Win...XO-XXX
9Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy (Helmer)XO-XXX
Uplac.Lisette KongerslevSundahls InnkeeperXXX
Uplac.Louise HansenFurukollens EverglowXXX
Uplac.Louise HansenSofiagårdens Shanghai F1XXX
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Aspirant: Anja Semberg
Sekretær: Anja Semberg
Bedømmelsesmetode: 140 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Pink Power Cup 2019

Plac.FørerKaninBane 1Bane 2SamletSamlet tid
1Mette WindWinds SCh. Cyclops224
2Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella (Grå)178
3Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas549109,14
4Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream (Prim)369132,13
5Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye (Win...11112
5Mia HansenStampegårdens GCh. Doctor D......9312
7Lisette KongerslevSundahls Innkeeper7815
8Mia HansenFunnys Ch. Air Mist (Elwa)61218
9Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy (Helmer)101121
9Marlene BruhnBellas Fancy Una (Una)81321
11Mia HansenKlundtes First Strike (Silke)19524
12Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo121527
13Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan (Mylius)141630
13Mia HansenBellas Ch. Pappelina (Lina)161430
15Anja SembergOceans Ch. Playa Grande af Sof...231033
16Mia HansenKlundtes Second Shot (Sander)181735
17Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki132437
18Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze202444
19Lene GadkjærMalegas Obelix (Obi)212445
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Pink Power Cup 2019
Til toppen

Green Glory Cup 2019

Plac.FørerKaninBane 1Bane 2samlet
1Mette BrandbygeFormørkelse314
2Mia HansenKlundtes Lonely Hills426
3Mia HansenBjörklövets Burning View (Conr...6814
4Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)14620
5Karin MoslundMoslunds Laguna (Luna)13922
6Mia HansenUniKins Death Song (Zoey)12223
6Maria GadkjærSofiagårdens Catmandoo22123
6Marlene BruhnStampegårdens Disco Inferno (D...71623
6Regitze ReckWinds Ilinora (Nora)91423
10Smilla VejsgaardKløvergårdens Epsilon Aquar......121325
11Mia HansenFunnys To The Gates (Gilbert)151126
12Karin MoslundLego-Gårdens Kailua (Lilo)111829
12Mia HansenUniKins Troubador (Tro)191029
14Anja SembergHønsehusets Between Two Worlds26531
15Lisette KongerslevSolens Shooting Star211233
16Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...35742
17Mia HansenFurukollens Strawberry Swing (...202343
18Louise TovgaardTovgaards Mickey251944
19Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (Je...272047
20Mette BrandbygeMilleniums Palermo321749
21Maja SembergStjerneregns Across The Univer...282654
22Louise TovgaardSommerly´s Samaria (Tøssen)302555
23Josefine GammelgaardStjerneregns Prince Blue Blo.....332457
24Louise HansenHaugens Consequences (Corneliu...293160
25Maja SembergStjerneregns All You Need Is L...313263
25Mia HansenMilleniums Mister Marvelous (M...342963
27Maria GadkjærMalegas One Of A Kind (Oscar)372764
28Louise HansenStald Neas Shapio Olaf (Olaf)363066
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Green Glory Cup 2019
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.