Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

VINTERSTÆVNE  I  BEVTOFTHALLEN  VED  VOJENS  DEN  19.  JANUAR  2020

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Svær lige åbenElite lige
Veteran lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Karin MoslundMoslunds Sunshine (Selma)00:20,2200:20,9300-0:16,47
2Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Clara Ivanova (...00:38,3400:20,9700-0:33,65
3Louise TovgaardTovgaards Gold Perfection (Gul...00:24,0300:20,9701-0:13,10
4Simone TifalKaningaardensBubble (Bubble)00:22,3100:21,900
5Kathrine PedersenStjerneregns Brave New World (...00:41,5300:23,280
6Anne-Mette FoghLego-Gårdens Hart Of Willpower...00:26,7200:23,880
7Karin MoslundMoslunds Sunlight (Liga)00:37,3800:35,470
8Alison Bøje Due JensenJughead00:22,6300:37,620
9Lynn ViebrockNordlys BS Filius Flitwick (Ph...00:49,1200:42,660
10Anja ThillemannKaningaardens Luna-Star01:00,3900:59,190
11Julie Bøje Due JensenJordbærgårdens Cypress10:32,4300:15,821
12Louise TovgaardTovgaards Survivor10:58,7800:27,401
13Josefine GammelgaardSundahls Sølvpil10:28,1500:28,471
14Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Katie Bell (Bel...10:38,3500:33,311
15Anja ThillemannMoslunds Nelly10:43,5300:33,501
16Bente Bøje JensenBuens Britta (Britta)10:34,6900:35,591
17Sif Lund SimonsenLille Claus11:09,1900:36,941
18Simone TifalKandies Lover Boy11:31,3800:50,161
19Bente Bøje JensenStampestaldens Casavio (Sami)10:41,4700:54,131
20Mie ToftApples Teddy (Teddy)10:59,6900:58,781
21Martina Cathrine JensenHøjvangs Thank You For The Mus...11:04,1201:08,901
22Annika NicolaisenKaningaardens Matcha (Matcha)11:03,4701:11,841
23Emma FrederiksenKandies Mbira11:19,6901:24,881
24Emma FrederiksenKandies Unogwaya00:28,9120:49,432
25Ida NicolaisenJordbærgårdens Scarlett Oak21:55,0300:56,842
26Ida NicolaisenStald Trofasts Harry Potter11:49,8811:29,372
27Jaqueline WæhlingSaga Del Rapido (Saga)31:21,1900:25,003
28Sif Lund SimonsenKandies Fido20:57,3510:36,943
29Louise HansenSolens Goldfinger (Gubbi)20:25,1510:57,503
30Smilla VejsgaardUntitled (Pedro)31:09,1901:01,223
31Mie ToftStald Nielsens Zoe Say Its Eas...10:58,7521:19,443
32Sif Lund SimonsenMoslunds Peter11:10,9121:32,503
33Jaqueline WæhlingMr Bella (Bella)10:28,4030:36,034
34Anja ThillemannHugos Delight in Happiness Af....01:15,4340:49,714
35Rikke ThremsCrazyjumpers Darly Dixon (Dixo...41:04,5310:38,665
36Lærke Langelund BruunStald Fonzis Nala (Nala)51:16,9720:54,027
Uplac.Sofia JeppesenAlvin (Alvin)Trukket
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Møller Jansson
Sekretær: Aase Bjerner og Mette Vangsgaard
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 Minutter
Til toppen

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Amalie Cubbin JuhlStampegårdens Real Enough00:18,6900:11,62012
2Lisette KongerslevHønsehusets Too Tender00:40,0300:13,31011
3Louise HansenRådved Nygård's Dipsy (Dipsy)00:26,7800:18,91011
4Bente Bøje JensenBuens Safir00:29,6000:19,35011
5Lisette KongerslevStampegårdens Never Ending Sto...00:20,4700:21,69011
6Anne-Mette FoghHønsehusets Tuff Towers (Tajso...00:34,4700:28,66011
7Ida NicolaisenHønsehusets Salsa (Salsa)00:30,2500:34,22011
8Nella NielsenRådved Nygård's Laa-Laa (Laa-L...10:33,8700:12,5711
9Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Shadow Hidden Dre.....10:16,2800:13,9811
10Bente Bøje JensenSommerly´s Helsinki10:29,4000:14,8811
11Emma FrederiksenKandies Electro Berry Bomb10:22,8800:16,7811
12Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Mini My10:30,5000:18,0911
13Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens On My Way (Winston)00:20,7510:18,8411
14Henriette Lund SimonsenKandies Kalenci (Kalle)10:49,3100:20,841
15Heidi D. AlbrektsenStampegårdens In Real Life (Ru...00:23,8710:24,221
16Karin MoslundStampegårdens Tea Time (Eja)10:22,4400:26,161
17Marlene BruhnJordbærgårdens Nitros Oxide (N...11:26,8400:32,591
18Mette NielsenStald Juniors Felix (Felix)10:33,2500:33,241
19Mette NielsenTumles Let There Be Love (Dust...10:51,4400:35,001
20Anja ThillemannHarleys Born to Be Wild (Wilmo)00:33,3710:38,151
21Julie Bøje Due JensenSkovvejens Drop the Game (Gabi)20:20,2200:15,312
22Annika NicolaisenJulius (Julle)10:17,0010:16,782
23Camilla á ArgjumHønsehusets Thunder Two00:39,5320:18,122
24Mette VangsgaardStampegårdens Forever in20:28,9000:19,092
25Camilla á ArgjumFurukollens Caramel Twist20:25,5300:19,562
26Asta Marie Brødsgaard Jul...UniKins Black Pearl (Saga)20:24,9700:20,092
27Smilla VejsgaardKandies Tawsan (Turbo-Theis)20:39,3800:26,212
28Lisette KongerslevHønsehusets Turbo Time (Thio)10:44,9410:30,002
29Asta Marie Brødsgaard Jul...Carrots Princess Daisy (Daisy)20:55,1900:33,062
30Louise HansenSkogstorps Rumble (Rumle)1+10:43,1600:37,432
31Sofia JeppesenUffe11:27,3710:49,472
32Marlene BruhnJordbærgårdens Tiny Tiger11:13,9710:51,222
33Anne-Mette FoghLego-Gårdens Lego Canoe (Carla)20:26,4401:05,072
34Amalie Cubbin JuhlHedegaardens Beauty (Beauty)21:06,4311:00,103
35Nella NielsenStald Nielsens Lucky Lady (Lad...20:35,9320:15,184
36Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Bumblebee20:17,8520:33,974
37Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Aurora20:51,6220:35,594
38Lærke Langelund BruunStald Trofasts French Marigold...11:01,6340:35,825
39Mie ToftApples Nonno (Nonno)30:28,19
40Annette NicolaisenKaninstaldens Pink Lady Diamond30:31,44
41Henriette Lund SimonsenHyggekrogen's Arya30:31,77
42Henriette Lund SimonsenKandies Electro Pink Shock30:34,62
43Camilla á ArgjumStampegårdens Upside Down30:34,94
44Camilla á ArgjumPringlans Solskensfantomen30:38,47
45Lynn ViebrockBubi Lio Löwenherz (Bubi)40:34,88
46Martina Cathrine JensenBlomstervejens Brown Cream (Ca...40:35,35
47Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Tornado40:44,44
48Fabienne MeyerBalu40:53,85
49Mette NielsenSharki's Lamborghini (Lamborgh...40:56,16
50Julie Bøje Due JensenBuens Rainbow Fluorit (Rain)41:02,28
51Nella NielsenSkovvejens Optimus Prime41:02,37
52Emma FrederiksenHyggekrogen's Drogo41:21,75
53Josefine GammelgaardHønsehusets Sailor40:56,00
54Sofia JeppesenViftrups Black Peugeot (Pølle)51:42,59
55Jasmin JanssonUniKins Control Factor51:54,75
Uplac.Bente Bøje JensenStald Turbos Snow (Snow)Trukket
Uplac.Fabienne MeyerMiaTrukket
Uplac.Josefine GammelgaardGammelgaards My Name Is TroubleTrukket
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Danxia Landfor...Trukket
Uplac.Lærke Langelund BruunSkovgaardens The Happy LucyTrukket
Uplac.Marlene BruhnKandies Hyrdinden (Hydra)Trukket
Uplac.Martina Cathrine JensenViftrups Primadonna (Prima)Trukket
Uplac.Mette NielsenKandies LeON (LeON)Trukket
Uplac.Mie ToftMk's Disney Adventure (Baby)Trukket
Uplac.Nella NielsenStald Nielsens Gucci Gang (Guc...Trukket
u6Martina Cathrine JensenHybens Tess (Tess) (U)00:33,1000:23,210
u17Mette VangsgaardHønsehusets Twilight Triumph (...10:33,2500:29,381
u18Anja ThillemannStrike a Rose af Hyben (Rose)...00:29,5610:29,751
u28Martina Cathrine JensenCrazyjumpers Nati Per Amare (A...20:25,9100:29,752
u40Mette NielsenTorkild (U)30:31,37
u56Louise TovgaardTovgaards Masaki (U)2+1+22:23,94
Antal deltagere: 71.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 6.
Dommer: Aksel Nissen
Aspirant: Rikke Threms
Sekretær: Louise H og Charlotte
Bedømmelsesmetode: C2, 0 - 2 fejl i finalen.
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige åben

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlKl.pr.PindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens First Rose (M)01:10,6200:44,90023
2Lynn ViebrockPalatinas Euphoria Elexier (...(S)10:39,1900:16,3111
3Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Senõr Amarillo (A...(S)10:38,5900:22,7811
4Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella...(S)11:04,8100:23,4111
5Simone JacobsenMoslunds Vitara af Lego-Gård...(M)00:37,7510:24,5012
6Karin MoslundMoslunds Zoe (M)20:48,5600:18,312
7Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Losy (Losy) (M)20:51,3800:20,972Bestået
8Nella NielsenJordbærgårdens North Tower (...(S)10:42,8810:25,432
9Aase BjernerBygholms Tabasco Chili (S)00:34,3120:26,222
10Karin MoslundLego-Gårdens Kailua (Lilo) (S)20:39,7800:32,162
11Louise HansenFurukollens Everglow (S)11:09,2810:45,032
12Alison Bøje Due JensenTramp Golden Kids (Teddy Bea...(S)00:57,5920:47,002
13Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn...(S)21:31,7800:57,372
14Emma FrederiksenMoslund's Astra (S)1+11:06,8710:37,503
15Alison Bøje Due JensenKrása Golden Kids (Lille My)...(S)20:56,4310:37,903
16Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Rene...(M)20:51,7110:38,813
17Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins....(S)21:07,3210:39,653
18Emma FrederiksenMælkebøttegaardens Avocado (S)21:56,9710:41,033
19Lisette KongerslevSolens Shooting Star (Silja)...(S)10:26,0030:35,224
20Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie (S)30:30,00
21Aase BjernerBygholms Thor (S)30:33,47
22Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimur...(S)30:40,81
23Smilla VejsgaardKløvergårdens Epsilon Aquari...(S)2+10:50,06
24Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia...(S)2+10:55,35
25Josefine GammelgaardStjerneregns Prince Blue Blo...(S)31:34,88
26Maria JanssonMøllerhusets Hero-Smile Wond...(S)40:38,50
27Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fenneki...(S)40:56,78
28Sille MarcussenTumles Stand by Me (Stanley)...(S)3+11:05,97
29Heidi D. AlbrektsenSommerly´s Findus (S)3+11:11,53
30Josefine GammelgaardRådved Nygård's Mit Hood (Ho...(M)3+11:12,65
31Simone TifalBellas Nomess (S)41:17,56
32Karin MoslundMoslunds Laguna (Luna) (S)41:33,59
33Louise TovgaardTovgaards Mickey (S)3+11:34,53
34Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean...(S)3+11:34,88
35Mette VangsgaardMoslunds Liana af Lego-Gårde...(M)3+11:40,28
36Simone TifalStald Junior's Sunny Boy (Bo...(S)41:44,82
37Viktoria Behrendt ThremsUniKins Dying Gull (Goldie) (M)50:30,72
38Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Comino (M)50:41,00
39Lynn ViebrockPalatinas Mojito (Moji) (S)4+10:57,41
40Lynn ViebrockLa Vie's Ch Felina(Feli) (S)51:04,60
41Viktoria Behrendt ThremsSolens Take A Chance On Me (...(M)51:20,00
42Smilla VejsgaardStampegårdens One Million (M...(S)51:34,16
43Sille MarcussenHønsehusets Something That I...(S)4+11:58,81
44Alison Bøje Due JensenGalaxy Prada (S)60:49,41
45Maria JanssonDaggry (Mini Muh) (M)61:10,85
46Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker...(S)5+11:14,47
47Lynn ViebrockStampegårdens Lady Liberty (S)70:42,88
48Maria JanssonVilsmøllegårdens Under The D...(S)71:17,87
49Amalie Cubbin JuhlStjerneregns Trouble (M)6+11:23,47
50Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Lynx (Lynx) (M)71:35,41
51Maria JanssonJordbærgårdens Survivor Tree...(S)6+11:55,94
52Maria JanssonJansson´s Delight Super Flye...(S)6+1+22:20,59
53Emma FrederiksenFunnys Nioryu Namya (Tia) (S)4+42:55,97
54Nella NielsenStjerneregns Big McIntosh (B...(S)6+1+32:34,28
Uplac.Henriette Lund SimonsenMoslunds Nevada (M)Trukket
Uplac.Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance (Y...(M)Trukket
Uplac.Jasmin JanssonJansson´s Delight Kinder Sur...(M)Trukket
Uplac.Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wis.....(S)Trukket
Uplac.Maria JanssonJordbærgårdens Light a Candl...(S)Trukket
u11Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro (U)20:45,7500:32,252
u37Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (u)2+1+12:03,84
Antal deltagere: 61.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Anne-Mette Fogh
Aspirant: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Mette og Kathrine
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 2 Minutter
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lisette KongerslevSundahls Innkeeper (Ida)00:40,4701:10,62014
2Viktoria Behrendt ThremsHybens Ch. Ogmios Marley10:35,3100:20,1911
3Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye11:06,0310:37,212
4Aase BjernerNødkærlunds Mandel10:37,5010:37,942
5Mette VangsgaardKlundtes Nightmare Moon (Maya)0+10:59,2810:40,062
6Mette VangsgaardBjørkebakkens Touch of Harmony20:59,8100:42,282
7Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo (Bubb...11:01,0310:44,722
8Charlotte EllebySundahls Gemytlig11:09,5611:09,562
9Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World...10:45,7820:29,813
10Lisette KongerslevBellas Fancy Thora (Thora)21:24,0610:42,253
11Marlene BruhnBellas Fancy Una (Una)31:24,3100:47,283
12Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean31:11,5301:02,593
13Camilla á ArgjumStampegårdens Song of India30:58,5610:36,154
14Marlene BruhnJordbærgårdens Zombie (Zombie)31:19,2211:08,004
15Bente Bøje JensenStampegårdens Made With Magic...2+11:50,7211:11,474
16Marlene BruhnSheiks Nysgerrige Nille (Nille)30:45,9420:46,065
17Louise HansenHaugens Wolf Moon (Oswald)20:34,5050:37,757
18Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream41:11,53
19Heidi D. AlbrektsenBellas Beauty and the Beast41:26,85
20Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy3+101:32,9
21Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonl... (...51:22,54
22Emma FrederiksenMøllerhusets Interstellar51:28,25
23Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob....51:29,72
24Camilla á ArgjumLego-Gårdens Hilo51:46,56
25Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia (Viva)51:47,28
26Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan (Mylius)61:15,62
27Jasmin JanssonBellas Spot On (Saga)5+11:21,43
28Charlotte EllebyNymåne5+11:25,12
29Anne-Mette FoghMalegas Panic in the Skies!61:35,31
30Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee (Ee...5+11:58,60
31Maria JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)62:30,56
32Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella71:19,78
33Louise HansenVilsmøllegårdens Flip Flop (Fr...71:47,81
34Camilla á ArgjumStampegårdens Starlight Express7+11:28,53
Uplac.Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie...Trukket
Uplac.Henriette Lund SimonsenZentas Nardus Nadéj NepamoraTrukket
Uplac.Louise HansenSofiagårdens Shanghai F1Trukket
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karin Moslund
Sekretær: Rasmus Bjerner og Josefine Gammelgaard
Bedømmelsesmetode: C2 - ca. 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Veteran lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Aase BjernerFloras Catalina00:24,9700:11,2503
2Anne-Mette FoghEagles Spot of Ice af Lego-Går...00:23,3400:15,2202
3Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)00:29,6200:15,9302
4Emma FrederiksenNikos Sana Meilé af Kandie (An...00:28,7500:21,4302
5Sille MarcussenFionas Dika Stratus "Stratus"00:25,7200:30,1002
6Rasmus BjernerByte af Flora00:45,0700:31,4102
7Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir00:27,7800:33,3802
8Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario)00:21,3710:14,091
9Louise TovgaardAnjo af Pecasus11:23,0321:11,663
Antal deltagere: 9.  
Dommer: Karin Moslund
Sekretær: Viktoria
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.