Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

JANUARSTÆVNE  PÅ  VILVORDE  I  ROSKILDE  DEN  18.  JANUAR  2020

Print
Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget
Svær krogetElite kroget
Veteran kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mette WindUniKins Dragon Hill00.28,9700.26,8200.55,7912
2Regitze ReckStampegårdens Leap of Faith00.47,0300.18,1501.05,1811
3Regitze ReckStampegårdens Rainbow Room (Qu...00.48,7200.37,7501.26,4711
4Camilla Kirk JensenSkovvejens Born to Do It (Itze)10.14,7500.20,0910.34,841
5Ellen LønborgUniKins Slam Bam10.27,5300.20,1910.47,721
6Signe BrenholdtSolens Dancing Queen (Diva)10.24,7200.25,9710.50,691
7Charlotte EllebyCiro's A Million Dreams (Asger)00.38,6310.17,9110.56,541
8Signe BrenholdtEikhaugens Good Enough (Gaby)10.37,3700.23,5011.00,871
9Isabella ColomboColombos Cool King (King)00.36,2210.26,1011.02,321
10Patricia MøllnitzDundines Miguel Valente (Migue...10.33,9700.29,7211.03,691
11Maise HodalThe Love On Mars (Merlin)00.35,8110.30,1311.05,941
12Anna Katrine HustedEikhaugens We'll Never Know10.41,7800.40,0611.21,841
13Isabella ColomboMaglebo's Kængubarn11.01,1600.21,9111.23,071
14Emilie OlsenTumles Songbird (Sandy)10.50,4300.42,2211.32,651
15Emilie OlsenSolens Blue Ocean Waves11.24,3500.38,9412.03,29
16Silke BrendstrupKastanjegårdens Eddie (Eddie)11.06,4100.59,5012.05,91
17Emma Hedelund JørgensenCrazyjumpers Vale Per Sempre (...11.14,5301.02,0312.16,56
18Emilie OlsenUniKins Queen Anne's Revenge (...10.20,4710.18,2220.38,69
19Signe BrenholdtUniKins A Quiet Place (Penny)00.34,6920.24,2520.58,94
20Mette WindStampegårdens Chief of Police10.37,4010.31,6321.09,03
21Emilie OlsenLilliens DU Betyder Alt (Ali)00.51,1920.45,9121.37,10
22Camilla Kirk JensenSolens Vanilla Snowflake (Illa)10.52,0630.34,4741.26,53
23Selina JespersenCrazyjumpers BMW (Bimmer)20.26,88
24Signe BrenholdtSolens Blue Winter Sky (Silas)20.45,25
25Signe BrenholdtEikhaugens First Time (Tempus)20.52,63
26Signe KlingenbergKløvergårdens Something Spec.....20.58,03
27Signe BrenholdtTumles Pirate Ship21.01,97
28Mette WindWinds Ilario21.07,16
29Isabella ColomboMilevangs Chap (Chap)21.11,03
30Signe BrenholdtFunnys Breaking Point (Baldria...30.27,63
31Patricia MøllnitzDundines Matteo Balsano (Matte...30.32,88
32Sif EnevoldsenNinus (Ninus)30.36,00
33Agnete LønborgKlundtes Smile of Insanity30.39,22
34Line HauritzMaglebo's Hafferlaf (Hafferlaf)30.42,85
35Isabella ColomboCrazyjumpers Bella Chanel (Bel...30.46,85
36Agnete LønborgEgevangs Black Mamba30.47,62
37Camilla Kirk JensenJordbærgårdens Megumi (Maggie)30.55,50
38Camilla Kirk JensenEikhaugens Somewhere In Betwe....30.59,03
39Anna Katrine HustedSareptas Blue Crush (Crush)31.07,38
40Astrid Egebo LarsenEgebos Strejf31.12,81
41Janni BrenholdtStampestaldens Vera31.31,25
42Caroline Juul GebuhrWinds Ilic31.36,38
43Patricia MøllnitzUniKins Black and White2+11.40,10
44Lily Garvig AmannOlivias Kaniners We Will Rock...31.48,25
45Josefine GammelgaardHønsehusets Sailor40.41,66
46Emilie OlsenFilur40.44,59
47Signe BrenholdtStampestaldens Viggo40.46,87
48Signe BrenholdtLavendulas Månskugga41.02,25
49Freja PedersenRosendalens Manse41.16,75
50Maria SørensenCoco41.22,28
51Line HauritzMaglebo's Kong Triton (Triton)41.30,59
52Isabella ColomboSolhavens Becaus You Loved Me...3+11.58,57
53Patricia MøllnitzDundines Nina Simonetti (Nina)50.47,35
54Mette WindStampegårdens Heart to Heart51.12,79
55Line HauritzTumles Pooh Corner (Pusle)51.15,31
56Cecilie BrenholdtStampestaldens Carl51.46,85
57Sif EnevoldsenCassa-strudahls Hugo (Hugo)51.50,40
58Smilla HolmEgevangs Radio Ga Ga (Toby)5+11.39,47
59Selina M. PedersenEgevangs Ginger (Prop)61.40,50
60Camilla Kirk JensenBoltens All Star Coastel Pink71.28,03
61Freja PedersenRosendalens Mynte71.38,69
62Isabella ColomboEgevangs Wasabi (Wasabi)5+1+12.03,97
63Smilla HolmSolhavens I Was Born to This (...8+11.41,66
Uplac.Leonora Josephine Jungers...KingTrukket
Uplac.Patricia MøllnitzUniKins Darkest NightTrukket
Uplac.Selina JespersenCassa-Strudahls Wilma (Wilma)Trukket
Uplac.Selina M. PedersenEgevangs Mac (Trofast)Trukket
Antal deltagere: 67.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 Fejl i finalen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Anna Katrine HustedStampestaldens Styles (Styles)00.32,2500.25,2200.57,4713
2Mia HansenKlundtes Lies and Fireflies (F...00.36,2800.33,6001.09,8812
3Patricia MøllnitzFunnys Akella (Ella)00.43,5400.33,1201.16,6612
4Mia HansenKlundtes Trace The Call (Triss...00.42,3700.36,4401.18,8112
5Mia HansenUniKins Troubador (Tro)00.35,5900.51,7501.27,3412
6Regitze ReckWinds Ilviro00.30,0910.24,7810.54,87
7Mia HansenMilleniums Mister Marvelous (M...00.58,2510.40,6311.38,88
8Mia HansenFurukollens Strawberry Swing (...00.47,3110.53,5011.40,81
9Mia HansenUniKins Death Song (Zoey)00.25,1020.27,4720.52,57
10Mia HansenFunnys To The Gates (Gilbert)10.36,57
11Josefine GammelgaardKløvergårdens Epsilon Aquarii10.44,78
12Mia HansenKlundtes The White Raven (Wigg...10.45,75
13Line HauritzVilsmøllegårdens Zummi Makes ....11.27,88
14Josefine GammelgaardStjerneregns Prince Blue Blood11.56,78
15Josefine GammelgaardRådved Nygård's Mit Hood (Hood...21.49,50
16Isabella ColomboCrazyjumpers Lamborghini (Lamb...30.49,53
17Isabella ColomboBjörklövets In Loving Memory31.12,72
18Sidsel DragelundPhineas51.38,65
19Selina JespersenSunshines Aiko51.38,66
u7Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn...00.44,4710.46,0711.30,54
u13Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia (Silvia)...10.46,56
u14Charlotte EllebyBjørkebakkens Ljuvliga Lycka (...11.15,88
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 3.
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Aspirant: Cecilie Brenholdt
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C1 Ca.1/3 i finalen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena (Bella)00.41,0700.27,3101.08,3813
2Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Charli...00.43,2800.36,6901.19,9712
3Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy (Tut)01.22,9101.08,3102.31,2212
4Mia HansenKlundtes Lonely Hills10.39,1800.29,3711.08,551
5Charlotte EllebySundahls Gemytlig (Gunner)00.56,5310.51,9411.48,471
6Signe BrenholdtStampestaldens Kate (Kate)10.33,2210.31,9321.05,15
7Cecilie BrenholdtFunnys Amira (Amira)10.38,0610.29,2521.07,31
8Cecilie BrenholdtStampestaldens Purpurella (Ell...10.45,2810.44,2221.29,50
9Mia HansenFunnys No Return (Rino)10.46,8810.43,1921.30,07
10Mia HansenBjörklövets Burning View (Conr...10.43,5611.04,1921.47,75
11Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (Spen...11.36,2811.01,3422.37,62
12Signe BrenholdtStampestaldens La Paix (La Pai...10.34,5020.41,3131.15,81
13Regitze ReckWinds Ilinora (Nora)00.33,1630.48,9131.22,07
14Janni BrenholdtStampegårdens Kiss Goodnight (...11.01,9731.13,3142.15,28
15Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match (Mat...20.41,69
16Mia HansenFunnys Aura21.03,81
17Yasmin GrønneløvMichelle Obama (Rosa)21.16,40
18Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman...21.16,66
19Janni BrenholdtStampestaldens Else Lindstow (...21.18,72
20Janni BrenholdtTaharas Ane (Ane)21.23,25
21Charlotte EllebyNymåne (Ralph)2+11.47,25
22Mia HansenFunnys Eclipse40.52,75
23Janni BrenholdtStampestaldens Allison (Alliso...4+11.32,44
u1Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy (Helmer)...00.27,9700.21,5600.49,53
u8Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro (u)10.35,4410.37,7821.13,22
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 ca.1/3 i finalen 0 - 1
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Camilla Kirk JensenFormørkelse00.51,6900.39,8201.31,5114
2Mia HansenKlundtes Lead in Lipstick (Lib...01.08,3710.46,0011.54,371
3Mette WindWinds SCh. Cyclops01.15,8210.48,6312.04,45
4Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stell...11.43,7101.29,5413.13,25
5Mia HansenKlundtes First Strike (Silke)10.52,8410.38,2221.31,06
6Camilla Kirk JensenMilleniums Eudoros Från Troja...11.23,6610.49,0622.12,72
7Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)11.50,2211.47,4023.37,62
8Camilla Kirk JensenFunnys Athena (Athena)10.38,4620.49,3131.27,77
9Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe (Tut)01.11,3131.03,5632.14,87
10Mia HansenFunnys Taxan (Tarzan)20.40,56
11Signe BrenholdtTaharas Ch. Olau (Olau)21.10,63
12Camilla Kirk JensenRosehagens Eden Rose (Eden)21.16,66
13Camilla Kirk JensenStampegårdens SCh. Wild N' Rec...21.25,53
14Mia HansenStampegårdens Fantasy Island (...21.43,13
15Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha (Inabi)1+12.07,69
16Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown (Ciwan)30.52,38
17Mia HansenStampegårdens GCh. Doctor D......31.02,41
18Mia HansenKlundtes Second Shot (Sander)31.13,47
19Patricia MøllnitzDundines Liva Weel (Liva)31.17,53
20Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Touch of Love (I...31.21,28
21Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream (Prim)31.25,88
22Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)31.56,50
23Camilla Kirk JensenKlundtes Pass The Poems (PP)51.20,22
24Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye (Win...51.31,34
25Astrid Egebo LarsenStampestaldens Ludmilla (Ludmi...3+1+12.12,47
26Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow (Alwin)61.28,59
27Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze61.47,78
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Aspirant: Anna Katrine Husted
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1 ca. 1/3 i finalen 0 - 1
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Veteran kroget

Plac.FørerKaninFejlTidOmløbPindPoint
1Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub (Mar...00.25,310-0:19,813
2Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air (...00.25,540-0:22,66
3Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale...00.30,12
4Mia HansenBlancos GCh. Nioryu Nakir (Xen...00.41,28
5Mette WindStampegårdens Tales of Symphon...01.08,25
6Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Sta....10.30,69
v7Emilie OlsenPralinens Mercury Twilight (...(V)21.08,91
Antal deltagere: 7.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.