Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

FEBRUARSTÆVNE  PÅ  VEJLEFJORDSKOLEN  I  DAUGAARD  DEN  2.  FEBRUAR  2020

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeElite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Sarah MadsenStald Trofasts Draco Malfoy00.11,1900.09,1000.20,2912
2Sarah MadsenUnikins Tinkers Hill (Tora)00.11,8700.10,5600.22,4311
3Sarah MadsenStald Trofasts Neville Longbottom...00.14,6900.11,3400.26,0311
4Asta JulsgaardUnikins Black Pearl00.18,9400.16,8200.35,7611
5Louise TovgaardTovgaards Gold Perfection00.31,1900.11,6600.42,8511
6Heidi D. AlbrektsenStampegårdens In Real Life (Rune)00.25,6300.20,6300.46,2611
7Cathrine Lind JakobsenCrazyjumpers Una Vita Nuova (Melo...00.23,1300.29,8200.52,9511
8Mette VangsgaardStampegårdens Forever In (Felix)00.36,8100.18,6900.55,5011
9Emilie OlsenSolens Blue Ocean Waves00.34,8200.29,0001.03,8211
10Josefine GammelgaardSundahls Sølvpil00.48,6600.20,9401.09,6011
11Marlene BruhnJordbærgårdens Tiny Tiger00.44,9700.29,3801.14,3511
12Sofia JeppesenUffe01.29,7201.00,4702.30,1911
13Simone TifalKaningaardensBubble10.26,0600.13,5010.39,56
14Mette NielsenKlundtes The Valiant Viking00.29,9410.17,3110.47,25
15Lisette KongerslevHønsehusets Turbo Time10.28,9700.24,5610.53,53
16Mette NielsenSharki's Lamborghini10.31,9700.32,7211.04,69
17Lisette KongerslevStampegårdens Never Ending Story10.41,1800.27,5411.08,72
18Sarah MadsenKlundtes The Golden Ax (Alexius)10.46,7200.23,3711.10,09
19Anna Katrine HustedRosehagens Aimable Amie10.39,7200.32,7511.12,47
20Emilie OlsenLilliens DU Betyder Alt10.56,2200.38,1211.34,34
21Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Tequila Sunrise00.13,7920.19,6820.33,47
22Louise Stub DetlefsenKandies Unogwaya00.39,0720.16,9120.55,98
23Mette NielsenTumles Let There Be Love (Dusty)10.39,3810.17,6820.57,06
24Martha Ørnemose KastrupDen Bette Stalds Ronaldo20.43,1200.34,8521.17,97
25Josefine GammelgaardKandies Tawsan21.09,1800.18,5321.27,71
26Louise TovgaardHarleys Born to Be Wild (Wilmo)11.04,9710.53,9021.58,87
27Josefine GammelgaardHønsehusets Sailor30.26,0000.15,7830.41,78
28Martha Ørnemose KastrupStald Trofasts Bellatrix Lest......20.30,2810.14,0730.44,35
29Charlotte EllebySundahls Guldpil20.27,1210.25,1030.52,22
30Sarah MadsenTumles Sky Skeleton (Shila)30.40,7800.18,6230.59,40
31Karin MoslundMoslunds Sunshine (Selma)30.54,4400.13,9131.08,35
32Camilla Kirk JensenEikhaugens Somewhere In Betwe......30.39,3100.30,0931.09,40
33Marlene BruhnJordbærgårdens Nitros Oxide20.40,7210.29,9431.10,66
34Olivia Lee DyrehaugeStald Trofasts Sirius Black31.06,7200.40,9131.47,63
35Anna Katrine HustedEikhaugens We'll Never Know31.01,2801.29,6032.30,88
36Mette NielsenStald Juniors Felix40.35,0900.22,1640.57,25
37Karin MoslundStampegårdens Tea Time (Eja)30.26,1010.37,6341.03,73
38Rebecca JensenStald Fuglsangs Tornado30.42,6310.34,0041.16,63
39Asta JulsgaardCarrots Princess Daisy2+11.07,1810.19,6941.26,87
40Camilla Kirk JensenJordbærgårdens Megumi (Maggie)11.48,5530.48,2842.36,83
41Simone TifalKandies Lover Boy31.30,6220.42,9452.13,56
42Karin MoslundMoslunds Sunlight (Liga)41.12,3420.29,2261.41,56
43Jasmin JanssonUniKins Control Factor (Duplo)61.31,0300.31,6562.02,68
44Martha Ørnemose KastrupKlundtes The Wolf Sea (Wilde)6+11.05,5020.47,7291.53,22
Uplac.Cathrine Lind JakobsenMüllers Call Me What You WantTrukket
Uplac.Charlotte Stub DetlefsenMimrelunds CassiopeiaTrukket
Uplac.Marlene BruhnKandies Hyrdinden (Hydra)Trukket
Uplac.Sofia JeppesenViftrups PrimadonnaTrukket
u12Louise TovgaardAikas East River Park af Hyben (U)01.06,9400.58,2202.05,16
u36Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre) (U)40.27,0300.15,6940.42,72
Antal deltagere: 50.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Maria Møller Jansson
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Karin MoslundMoslunds Zoe00.16,2500.13,2500.29,5013
2Charlotte EllebyCiro's A Million Dreams00.20,4700.16,9700.37,4412
3Lene GadkjærMalegas Complicated Heart (Harald)00.30,2200.14,5600.44,7812
4Sarah MadsenHarleys Single Cherry (Chérie)00.33,0900.21,0600.54,1512
5Maria GadkjærMalegas You Took My Heart Away00.43,8100.28,6001.12,4112
6Lene GadkjærMalegas The Actor (Anton)01.01,8700.17,4701.19,3412
7Sarah MadsenStald Trofasts Black Ozzy Mako......01.11,8100.31,8501.43,6612
8Camilla Kirk JensenKlundtes The Miracle Thief (Mikkel)00.36,6510.15,8410.52,49
9Kathrine PedersenMalegas I´m Gonna Be Around (Aya)10.45,1800.34,1211.19,30
10Jasmin JanssonJansson´s Delight Kinder Surprise01.01,6910.17,9011.19,59
11Josefine GammelgaardRådved Nygård's Mit Hood (Hoodie)00.57,2810.37,4411.34,72
12Louise TovgaardSommerly´s Samaria (Tøssen)10.37,1800.19,4110.56,59
13Lisette KongerslevHønsehusets Too Tender10.20,0310.33,0520.53,08
14Maria JanssonDaggry (Mini Muh)10.46,2510.18,7521.05,00
15Maria GadkjærMalegas One Of A Kind (Oscar)11.48,3820.54,5332.42,91
16Mette NielsenTorkild10.44,4130.21,0041.05,41
17Martha Ørnemose KastrupSkovvejens El Shètán20.15,50
18Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. ... (Je...20.23,03
19Anna Katrine HustedSareptas Blue Crush20.25,87
20Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Comino20.28,06
21Camilla Kirk JensenUniKins Stormfly20.33,47
22Camilla Kirk JensenFurukollens Forbidden Fruit (Fria)20.43,53
23Maria GadkjærMalegas Any Way You Want It (Wendy)20.45,22
24Louise Stub DetlefsenSøgaards Spring's First Bloom20.53,94
25Rebecca JensenStald Fuglsangs Gremlins Gizmo21.22,66
26Mette BrandbygeGrenens Magne Myrmo1+12.13,00
27Mette NielsenKandies Apollo71.55,85
28Olivia Lee DyrehaugeDen Bette Stalds Arsenal7+12.07,78
29Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forg... (Mil...7+1+22.16,22
Uplac.Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance (Yankie)Trukket
Uplac.Louise Stub DetlefsenUniKins Action Point (Alec)Trukket
Uplac.Louise TovgaardStrike a Rose af HybenTrukket
Uplac.Mette VangsgaardHønsehusets Twilight Triumph (Tin...Trukket
u15Martha Ørnemose KastrupFunnys Air Warrior (Witus) (U)10.43,7520.32,2231.15,97
u27Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wis... (U)31.28,69
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Charlotte Stub Detlefsen
Sekretær: Karin Moslund
Bedømmelsesmetode: C1 ca 1/2 i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky Wi.....10.32,4710.12,9720.45,443
2Louise TovgaardTovgaards Mickey1+11.10,7510.27,3431.38,09
3Maria JanssonJordbærgårdens Light a Candle (Ca...21.29,2210.43,7532.12,97
4Karin MoslundLego-Gårdens Kailua (Lilo)20.24,4420.16,7240.41,16
5Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie30.21,2910.20,5340.41,82
6Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)20.26,9720.25,0340.52,00
7Charlotte Stub DetlefsenMoslund's Zafira30.28,9710.26,2840.55,25
8Maria JanssonMøllerhusets Hero-Smile Wonder......30.52,5910.41,1841.33,77
9Josefine GammelgaardKløvergårdens Epsilon Aquarii2+11.06,0610.33,0941.39,15
10Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn (Hol...21.16,8520.39,1941.56,04
11Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)2+11.27,090+10.47,6042.14,69
12Sille Bekke MarcussenHønsehusets Something That I ......2+11.45,0320.56,8752.41,90
13Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon31.16,6540.47,1272.03,77
14Lisette KongerslevSolens Shooting Star40.21,13
15Heidi D. AlbrektsenSommerly´s Findus40.34,25
16Simone JacobsenStjerneregns Prince Blue Blood41.13,34
17Karin MoslundMoslunds Laguna (Luna)50.31,92
18Simone TifalBellas Nomess51.01,06
19Marlene BruhnStampegårdens Disco Inferno51.05,37
20Simone TifalStald Junior's Sunny Boy51.22,00
21Sille Bekke MarcussenTumles Stand by Me (Stanley)5+11.30,25
22Maria JanssonVilsmøllegårdens Under The Do......7+12.07,12
Uplac.Maria JanssonJansson´s Delight Super FlyersTrukket
Uplac.Maria JanssonJordbærgårdens Survivor Tree (Pol...Trukket
Uplac.Martha Ørnemose KastrupFunnys Nioryu Nomnesia (Noa)Trukket
u2Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro (U)20.36,4700.20,4720.56,94
u3Charlotte EllebyBjørkebakkens Ljuvliga Lycka (U)10.40,0010.19,9720.59,97
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Anna Katrine Husted
Bedømmelsesmetode: C1 ca. 1/2 i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World00.27,8110.21,1310.48,9414
2Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo00.48,0310.39,0011.27,031
3Mette BrandbygeMidnatssol20.25,9400.22,5320.48,47
4Camilla Kirk JensenFunnys Athena20.24,5000.29,2220.53,72
5Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye20.39,3400.29,5321.08,87
6Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow (Alwin)00.29,6620.43,8721.13,53
7Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown (Ciwan)00.40,2230.26,2431.06,46
8Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream20.40,7510.27,1331.07,88
9Charlotte EllebyNymåne20.43,0410.28,4731.11,51
10Charlotte EllebySundahls Gemytlig10.34,4720.38,6931.13,16
11Mette VangsgaardBjørkebakkens Touch of Harmony10.34,0920.43,4731.17,56
12Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas10.21,9130.20,0340.41,94
13Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy30.30,4110.22,5040.52,91
14Mette VangsgaardKlundtes Nightmare Moon (Maya)10.39,6930.28,1541.07,84
15Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Touch of Love (Imme)30.43,7810.30,3841.14,16
16Camilla Kirk JensenStampegårdens SCh. Wild N' Reckless30.54,3710.43,6641.38,03
17Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow21.23,6220.54,2642.17,88
18Camilla Kirk JensenFormørkelse40.29,2910.20,0350.49,32
19Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe (Tut)30.31,0420.38,6351.09,67
20Mette BrandbygeSundahls Strålende20.54,9730.43,0051.37,97
21Marlene BruhnBellas Fancy Una41.00,9310.47,4751.48,40
22Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match (Matty)31.04,3120.54,9151.59,22
23Camilla Kirk JensenKlundtes Pass The Poems (PP)1+11.06,942+11.00,2552.07,19
24Maria JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)31.27,5021.34,4153.01,91
25Lisette KongerslevBellas Fancy Thora3+11.49,3111.19,2553.08,56
26Marlene BruhnJordbærgårdens Zombie10.58,9650.56,8161.55,77
27Lene GadkjærMalegas Obelix (Obi)31.46,3231.01,0162.47,33
28Camilla Kirk JensenMilleniums Eudoros Från Troja (Ed...4+11.00,3430.26,2581.26,59
29Heidi D. AlbrektsenBellas Beauty and the Beast41.20,2841.52,6683.12,94
30Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Azalia51.30,3140.19,8291.50,13
31Anna Katrine HustedRosehagens Eden Rose60.50,4741.02,34101.52,81
32Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol40.41,4680.57,93121.39,39
33Jasmin JanssonBellas Spot On (Saga)71.00,7281.14,93152.15,65
Uplac.Lisette KongerslevSundahls Ch. Innkeeper20.26,72Trukket
Uplac.Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream4+22.17,82Trukket
Uplac.Marlene BruhnSheiks Nysgerrige Nille40.42,66Trukket
Uplac.Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena40.44,71Trukket
Uplac.Mette BrandbygeVilsmøllegårdens TrivagoTrukket
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karin Moslund
Sekretær: Josefine Gammelgaard
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.