Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

HOP  VED  LANDSUDSTILLINGEN  2020  I  MIDTDJURSHALLEN  I  RYOMGÅRD  DEN  15.  -  16.  FEBRUAR  2020

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Middelsvær lige åbenSvær lige
Eliminator


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Flying Unicorn00:18,8100:07,55012
2Bente Bøje JensenSommerly´s Helsinki00:15,1500:10,22011
3Rebecca JensenStald Fuglsangs Tornado00:26,9100:11,74011
4Julie Bøje Due JensenJordbærgårdens Cypress00:48,0800:16,38011
5Natasja Vester NielsenStald Trofasts Fleur Delacour...00:13,2500:17,65011
6Sarah MadsenStald Trofasts Draco Malfoy (M...00:26,2600:18,30011
7Rikke ThremsSkovvejens Shadow Hidden Dre.....00:17,9900:18,32011
8Sarah MadsenKlundtes The Golden Ax (Alexiu...00:43,1900:19,10011
9Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Danxia Landfor...00:43,9000:20,68011
10Kirsten BjergSommerly´s Riga00:21,7100:20,81011
11Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Wings of Smoke (Smo...00:20,8300:21,27011
12Bente Bøje JensenBuens Safir00:31,2500:21,67011
13Anne-Mette FoghHønsehusets Tuff Towers (Tajso...00:52,4500:22,77011
14Josefine GammelgaardSundahls Sølvpil00:37,6100:23,35011
15Kirsten BjergSommerly´s Suez00:36,4900:23,66011
16Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dark Fønix00:20,5800:26,98011
17Anne-Mette FoghLego-Gårdens Lego Canoe (Carla)00:33,0000:33,98011
18Louise HansenSkogstorps Rumble (Rumle)00:21,2000:36,52011
19Marie FloutrupKlundtes The Valiant Viking00:54,0200:42,50011
20Viktoria Behrendt ThremsWinds Miraculous (Coda)10:30,0100:12,331
21Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Black Oak (Oak)10:34,1500:12,431
22Smilla VejsgaardKandies Tawsan (Turbo-Theis)00:58,9110:13,151
23Leonora KnakkergaardStald Trofasts Neville Longbot...10:16,0800:14,201
24Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Aurora00:15,4610:18,331
25Wiktoria JanikowskaSommerly´s Warszawa10:22,9700:21,031
26Randi KatholmJansson´s Delight Karamel00:38,2610:24,361
27Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Clara Ivanova (...10:45,1900:25,401
28Rebecca JensenKnudsbøls Arista11:03,6900:57,631
29Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Bumblebee20:17,0800:10,862
30Laura KnudsenStampestaldens Valde10:31,2910:17,852
31Wiktoria JanikowskaSkovvejens Ironhide (Iron)20:22,8300:19,292
32Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Katie Bell (Bel...20:45,3600:20,222
33Katrine JørgensenHarry10:34,2510:21,432
34Louise TovgaardTovgaards Gold Perfection (Gul...20:39,3000:22,892
35Julie Bøje Due JensenBuens Rainbow Fluorit (Rain)20:35,6900:23,242
36Rikke Pernille HansenSpringers Spotlight10:31,0010:31,912
37Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ready or Not (Reje)10:21,5410:33,402
38Sanne AndersenTumles The Tipi (Tian)21:06,7000:42,162
39Rikke Pernille HansenFire Pote's Unik21:17,6910:45,003
40Josefine GammelgaardHønsehusets Sailor20:56,8920:21,414
41Julie Bøje Due JensenSkovvejens Drop the Game (Gabi)10:22,3130:30,444
42Rikke Pernille HansenSpringers Jamie30:47,1510:35,384
43Sarah MadsenTumles Sky Skeleton (Shila)41:06,0000:43,884
44Maja Vester NielsenTorhøjs Abigail (Grande)20:41,8320:53,434
45Maria PedersenAlice31:59,6311:36,534
46Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens On My Way (Winston)20:28,0630:23,285
47Katrine JørgensenSally3+11:54,2710:42,115
48Louise HansenRådved Nygård's Dipsy (Dipsy)40:53,5520:22,706
49Louise HansenSolens Goldfinger (Gubbi)30:56,6230:51,186
50Fritidscenter Højvang (Ni...Stald Trofast's Beautiful Whit...60:38,6210:20,657
51Alison Bøje Due JensenJughead4+10:56,0340:48,029
Uplac.Emilie KatholmKaninstaldens Cuba DiamantTrukket
Uplac.Fritidscenter Højvang (Ni...Højvangs GulerodTrukket
Uplac.Katrine JørgensenSommerly´s Nicosia (Nikka)Trukket
Uplac.Maja Vester NielsenTorhøjs Toulouse (Bob)Trukket
Uplac.Randi KatholmJansson´s Delight TobleroneTrukket
u3Viktoria Behrendt ThremsHybens Ch. Ogmios Marley (U)00:11,4400:10,540
Antal deltagere: 57.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Anne-Mette Fogh og Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Fritidscenter Højvang (Re...Jordbærgårdens Vanilje00:22,6900:14,87013
2Maria GadkjærMalegas You Took My Heart Away...00:38,9100:18,5000 - 0:16,9612
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Davina Claire...00:39,7500:19,1600 - 0:19,0312
4Sarah MadsenHarleys Single Cherry (Chérie)00:43,4400:19,2500 - 0:20,1712
5Jens KatholmSommerly´s Pico Das Torres000:34,3000:19,303 - 0:15,8012
6Rebecca JensenStald Fuglsangs Gremlins Gizmo01:07,1900:21,28012
7Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Queen Bee (Bee)10:35,8500:15,0011
8Viktoria Behrendt ThremsUniKins Dying Gull (Goldie)10:16,7200:16,1611
9Simone JacobsenMoslunds Vitara af Lego-Gården00:24,6910:17,9411
10Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon10:23,8800:18,501
11Viktoria Behrendt ThremsSolens Take A Chance On Me (Ti...10:28,0700:25,621
12Natasja Vester NielsenFunnys Infinite Love (Fini)10:57,8400:26,091
13Bente Bøje JensenFunnys Manse (Manse)00:25,1310:26,161
14Cecilie KnudsenJansson´s Delight Toffifee (Fi...10:25,1600:38,851
15Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Renesm...10:49,3100:46,341
16Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Comino10:41,6610:16,002
17Leonora KnakkergaardUnikins Tinkers Hill10:24,5010:17,812
18Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dedenne (DeDe)21:16,5000:18,282
19Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Mini My20:53,1000:19,032
20Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. ......20:26,4000:20,372
21Maria GadkjærMalegas Any Way You Want It (W...20:34,3100:24,382
22Rikke ThremsCrazyjumpers Golden (Moppe)20:32,3700:27,062
23Louise HansenRådved Nygård's Tro På Os To (...10:59,1310:35,222
24Laura KnudsenSøgaards Painkiller (Peek)20:54,2800:37,722
25Lene GadkjærMalegas The Actor (Anton)21:15,8401:00,842
26Fritidscenter Højvang (Vi...Funnys Carmen Camelia20:26,2810:20,883
27Fritidscenter Højvang (Re...Vangs Dr. Yang20:53,0010:20,943
28Kirsten BjergSommerly´s Snehvide20:52,2210:32,253
29Louise TovgaardSommerly´s Samaria (Tøssen)10:35,6620:36,323
30Josefine GammelgaardRådved Nygård's Mit Hood (Hood...11:01,2520:37,223
31Heidi D. AlbrektsenStampegårdens In Real Life (Ru...30:44,3410:26,784
32Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana40:52,1910:27,695
33Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Liam Dunbar31:07,7820:33,255
34Marie FloutrupFurukollens Parsley4+11:49,9401:02,625
35Maja Vester NielsenStald Trofasts Black Fifi Joe...30:46,3130:31,256
36Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego.....31:18,4431:47,846
37Wiktoria JanikowskaStald Fuglsangs Ferrari (Luna)61:34,5010:40,417
38Sanne AndersenBjörklövets Screaming Meemies...2+2+12:29,9421:00,547
39Maja Vester NielsenKnudsbøls Ariel61:24,2820:40,348
40Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre)81:36,5330:49,0711
41Louise HansenHaugens Consequences (Corneliu...71:07,5971:07,2814
Uplac.Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dark FuchsbauTrukket
Uplac.Alison Bøje Due JensenVB Chico De Belleza (Chico)Trukket
v26Anne-Mette FoghEagles Spot of Ice af Lego-G...(V)11:19,440+11:21,472
u24Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie...20:54,9700:36,682
Antal deltagere: 45.   Heraf veteraner: 1.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Betina Miller + Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige åben

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Sarah MadsenStald Trofasts Draco Malfoy...(L)00:23,4500:13,20023
2Leonora KnakkergaardUniKins Tinkers Hill (Tora) (M)00:23,3900:14,48012
3Rebecca JensenStald Fuglsangs Gremlins Giz...(M)00:29,8500:16,17012
4Leonora KnakkergaardStald Trofasts Neville Longb...(L)00:24,0700:18,59022
5Fritidscenter Højvang ( R...Jordbærgårdens Vanilje (M)00:29,2700:21,62012
6Rikke ThremsCrazyjumpers Golden (Moppe) (M)00:16,5000:23,26012
7Natasja Vester NielsenFunnys Infinite Love (Fini) (M)00:34,0900:26,26012
8Louise HansenHaugens Consequences (Cornel...(M)00:33,8900:38,16012
9Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Shadow Hidden Dre...(M)10:13,6400:13,4111
10Laura KnudsenSøgaards Painkiller (Peek) (M)10:20,2500:13,6311
11Kirsten BjergSommerly´s Snehvide (M)10:38,1300:13,9011
12Randi KatholmSommerly´s Pico Das Torres (M)10:16,0800:16,9311
13Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. .....(M)10:25,3600:20,6411
14Louise HansenSkogstorps Rumble (Rumle) (L)10:51,1000:45,3412
15Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Queen Bee (Be...(M)20:20,1900:12,502
16Natasja Vester NielsenHarleys Single Cherry (Chéri...(M)10:32,3510:14,792
17Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Bumblebee (L)10:23,3310:17,692
18Viktoria Behrendt ThremsJansson´s Delight Toffifee (...(M)10:12,0610:20,892
19Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dedenne (DeD...(M)21:09,1300:23,002
20Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Comino (M)10:35,6910:23,712
21Julie Bøje Due JensenFunnys Manse (Manse) (M)10:31,4810:28,302
22Wiktoria JanikowskaSkovvejens Ironhide (Iron) (L)10:45,7910:30,902
23Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscan...(M)10:21,4310:31,142
24Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ready or Not (Rej...(L)11:46,6611:31,072
25Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Liam Dunbar (M)10:48,7620:19,053
26Maja Vester NielsenStald Trofasts Black Fifi Jo...(M)20:50,2010:23,283
27Viktoria Behrendt ThremsSolens Take A Chance On Me (...(M)20:14,6610:24,743
28Louise HansenRådved Nygård's Tro På Os To...(M)10:28,6120:26,423
29Kirsten BjergSommerly´s Suez (L)10:44,3420:30,903
30Viktoria Behrendt ThremsUniKins Dying Gull (Goldie) (M)10:14,8820:31,573
31Rikke ThremsSkovvejens Wings of Smoke (S...(L)10:39,3020:32,233
32Viktoria Behrendt ThremsWinds Miraculous (Coda) (L)10:29,2320:33,893
33Fritidscenter Højvang ( R...Vangs Dr. Yang (M)20:31,0910:35,253
34Kirsten BjergSommerly´s Riga (L)20:41,7310:38,223
35Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens On My Way (Winsto...(L)20:52,7610:39,833
36Josefine GammelgaardRådved Nygård's Mit Hood (Ho...(M)20:39,5510:40,163
37Fritidscenter Højvang ( V...Funnys Carmen Camelia (M)20:31,2120:15,174
38Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Davina Clair...(M)20:43,6920:27,724
39Maja Vester NielsenKnudsbøls Ariel (M)20:47,6030:31,515
40Josefine GammelgaardHønsehusets Sailor (L)30:22,42
41Sarah MadsenStald Trofasts Fleur Delacou...(L)30:33,09
42Heidi D. AlbrektsenStampegårdens In Real Life (...(M)30:39,76
43Julie Bøje Due JensenSkovvejens Drop the Game (Ga...(L)30:46,31
44Sarah MadsenTumles Sky Skeleton (Shila) (L)30:50,57
45Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Rene...(M)30:51,13
46Rebecca JensenKnudsbøls Arista (L)30:52,77
47Sarah MadsenKlundtes The Golden Ax (Alex...(L)30:55,47
48Anna Fjordbak SønderstrupKastrups Pro Dupreeh (M)2+10:58,22
49Rikke Pernille HansenSpringers Jamie (L)31:10,77
50Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego...(M)31:14,25
51Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Flying Unico...(L)40:29,76
52Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon (M)40:37,97
53Anna Fjordbak SønderstrupStald Trofasts Black Aliyah (L)40:39,67
54Wiktoria JanikowskaStald Fuglsangs Ferrari (Lun...(M)40:45,89
55Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Mini My (M)40:52,18
56Maria PedersenAlice (L)41:27,42
57Alison Bøje Due JensenVB Chico De Belleza (Chico) (M)3+11:58,16
58Smilla VejsgaardKandies Tawsan (Turbo-Theis)...(L)51:16,36
59Rikke Pernille HansenSpringers Spotlight (L)60:50,74
60Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Katie Bell (B...(L)5+11:17,17
61Sanne AndersenBjörklövets Screaming Meemie...(M)61:34,60
62Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dark Fuchsba...(M)7+10:44,62
63Louise HansenRådved Nygård's Dipsy (Dipsy...(L)7+11:07,26
64Anna Fjordbak SønderstrupStarbo's Toffifee (L)7+11:33,28
65Anna Fjordbak SønderstrupStald Starholm's Dragonite F...(L)7+11:42,87
66Anna Fjordbak SønderstrupStarbo's Surprise (L)6+1+12:08,20
Uplac.Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Clara Ivanova...(L)Trukket
Uplac.Rikke Pernille HansenFire Pote's Unik (L)Trukket
Antal deltagere: 68.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Aspirant: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Kirsten Bjerg, Josefine Gammelgaard og Anna Margrethe Jensen
Bedømmelsesmetode: C2 1 gennemløb + finale 2 fejl går vider
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)01:00,0700:30,09013
2Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia10:23,1000:13,3711
3Randi KatholmNødkærlunds Macadamia10:17,7800:19,3711
4Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)11:10,5600:32,8411
5Natasja Vester NielsenStampestaldens Donatello (Dona...10:59,6300:52,2611
6Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly11:09,6301:04,7211
7Thea Krogh JørgensenLego-Gårdens Kahului (Lui)11:16,0601:16,0411
8Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimura...10:50,0610:14,752
9Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Losy (Losy)20:38,6000:16,132
10Rikke ThremsSkovvejens Senõr Amarillo (Ama...20:55,9100:16,532
11Viktoria Behrendt ThremsCrazyjumpers Carlsberg20:27,0600:17,722
12Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)20:57,6600:21,162
13Heidi D. AlbrektsenSommerly´s Findus10:39,1610:29,812
14Leonora KnakkergaardSkovvejens El Shètán20:26,9010:14,343
15Bente Bøje JensenGalaxy Prada (Prada)30:32,0300:16,653
16Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins......10:40,5620:18,843
17Wiktoria JanikowskaFunnys Amnesia (Aisia)10:41,8720:23,093
18Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)10:37,0420:28,753
19Leonora KnakkergaardHarleys Shores of Venice (Vilj...20:26,9010:32,663
20Lene GadkjærMalegas Complicated Heart (Har...21:02,0610:35,723
21Smilla VejsgaardKløvergårdens Epsilon Aquarii30:31,7210:14,374
22Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker (L...30:54,0310:24,444
23Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse......30:48,3210:24,844
24Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...20:24,3120:32,504
25Louise HansenFurukollens Everglow20:56,2820:40,004
26Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella4+11:02,6300:30,565
27Emilie KatholmMøllerhusets Grace40:36,4110:34,415
28Louise TovgaardTovgaards Mickey41:10,7810:35,975
29Rikke Pernille HansenFunnys Kentaro40:54,7810:36,945
30Wiktoria JanikowskaKlundtes Simple Ways (Sinea)2+10:51,691+10:42,905
31Josefine GammelgaardStjerneregns Prince Blue Blood2+12:10,0421:40,225
32Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin40:40,1820:22,506
33Aase BjernerBygholms Tabasco Chili40:34,9020:25,196
34Aase BjernerBygholms Thor60:48,7310:18,787
35Rikke Pernille HansenPletvangs Maneater *Chili*40:59,8230:32,507
36Marie FloutrupStampestaldens Kira5+11:46,9010:52,137
37Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean61:05,1620:37,038
38Rasmus BjernerBygholms Carolina Reaper Chili71:00,0721:00,289
39Sarah MadsenStald Trofasts Black Ozzy Mako...71:53,8851:01,6912
u4Lene GadkjærMalegas Obelix (Obi). (u)10:35,5000:23,441
u21Marie FloutrupTop Star Mix af Gress (Tippie)...31:24,5600:37,693
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Heidi Albrektsen og Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Eliminator

Plac.FørerKanin1. runde2. runde3. runde4. rundeFinale fejlFinale tidPindPoint
1Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop010001:22,02
2Rikke ThremsSkovvejens Senõr Amarillo101110:11,05
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonlight...000110:20,09
4Sarah MadsenSundahls Stabbington101210:23,06
5Fritidscenter Højvang (Re...Jordbærgårdens Vanilje000010:27,04
6Leonora KnakkergaardHarleys Shores of Venice000010:27,07
7Viktoria Behrendt ThremsHybens Ch. Ogmios Marley000110:28,07
8Rikke Pernille HansenPletvangs Maneater *Chili*101010:38,08
9Anna Fjordbak SønderstrupKastrups Pro Dupreeh001111:07,04
10Fritidscenter Højvang (Vi...Funnys Carmen Camelia002220:16,04
11Maja Vester NielsenStampestaldens Donatello000120:22,02
12Smilla VejsgaardKløvergårdens Epsilon Aquarii001120:23,10
13Sanne AndersenFunnys Kentaro000220:45,01
14Laura Mathilda KnudsenSøgaards Painkiller000130:31,05
15Aase BjernerBygholms Thor221230:37,04
16Josefine GammelgaardKlundtes Nightmare Moon100130:37,09
17Rebecca JensenStald Fuglsangs Beige Prins Vi...110030:37,01
18Maria PedersenVangs Dr. Yang001131:02,04
19Pia NielsenHarleys Single Cherry001140:21,00
20Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee001140:44,03
21Louise Maiken HansenHaugens Wolf Moon011150:28,08
22Thea Krogh JørgensenLego-Gårdens Kahului0000Trukket
22Cecilie KnudsenCrazyjumpers Golden0011Trukket
22Torben NielsenFunnys Amnesia0012Disk. på tid
22Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Losy0021Trukket
26Emilie KatholmMøllerhusets Grace002udg.
26Wiktoria JanikowskaStald Fuglsangs Arrosas Jacob...200udg.
28Jens KatholmSommerly´s Pico das Torres00udg
Uplac.Randi KatholmJansson´s Delight Karameludg.
Uplac.Rasmus BjernerBygholms Vision of the Oceanudg.
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.