Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

JUNI  STÆVNE  PÅ  ENGLYSTSKOLEN  I  BØRKOP  DEN  20.  JUNI  2020

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeElite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Nella NielsenRådved Nygård's Laa-Laa (Laa-L...00.10,5000.09,5000.20,0012
2Katrine JørgensenStald Twisters Poppy Pomfrey (...00.11,5900.10,5000.22,0911
3Mette VangsgaardHønsehusets Ocean Victory00.12,6200.11,4400.24,0611
4Bente Bøje JensenStampestaldens Ca`savio (Sami)00.12,7200.13,1500.25,8711
5Wiktoria JanikowskaSkovvejens Ironhide (Iron)00.17,1300.12,2500.29,3811
6Leonora KnakkergaardUniKins Darkest Night (Dalle)00.17,7200.15,0000.32,7211
7Wiktoria JanikowskaSommerly's Warszawa00.19,5600.14,0600.33,6211
8Lisette KongerslevPringlans Solskensfantomen00.14,6300.27,8400.42,4711
9Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Tequila Sunrise (Sunr...00.13,9100.29,7500.43,6611
10Louise TovgaardTovgaards Gold Perfection (Gul...00.15,3700.31,7500.47,1211
11Julie Bøje Due JensenJordbærgårdens Cypress00.34,7200.12,8800.47,6011
12Anja ThillemannMoslunds Baleno af Lego-Gården...00.27,8800.24,0600.51,9411
13Maja SembergStjerneregns Brave New World (...00.42,5400.15,4000.57,9411
14Cathrine Lind JakobsenCrazyjumpers Una Vita Nuova (M...00.40,9700.19,5401.00,5111
15Mette NielsenKlundtes The Valiant Viking00.58,6000.30,6801.29,2811
16Rebecca JensenStald Fuglsangs Tornado00.11,2510.08,6810.19,93
17Martha Ørnemose KastrupStald Trofasts Bellatrix Lest....00.12,6810.14,1910.26,87
18Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Umbreon (Omi)00.16,1210.14,3510.30,47
19Charlotte EllebySundahls Guldpil00.34,5910.16,5910.51,18
20Rebecca JensenJughead01.01,0610.47,1911.48,25
21Nella NielsenStald Nielsens Lucky Lady (Lad...00.11,8720.19,5320.31,40
22Louise TovgaardTovgaards Survivor10.16,00
23Natasja Vester NielsenStald Trofasts Fleur Delacour...10.20,28
24Nella NielsenCrazyjumpers Rick Grimes (Rass...10.20,75
25Nella NielsenSkovvejens Optimus Prime10.27,78
26Maja SembergStjerneregns A Night to Rememb...10.30,06
27Anja SembergStjerneregns Touch of Evil (Ed...10.30,94
28Marie FloutrupAries Melody Time10.38,18
29Cathrine Lind JakobsenBoltens All Star Very Berry (P...10.49,53
30Maja SembergAries Midnight Madness (Mads)10.57,60
31Cathrine Lind JakobsenHøyer's Amazing Paricutin Vulc...10.58,22
32Mette NielsenMoslunds Flopsy (Flopsy)11.16,84
33Mette NielsenHarleys Born to Be Wild (Wilmo)20.22,72
34Lisette KongerslevStampegårdens Upside Down20.26,38
35Yasmin GrønneløvPopcorn (Popcorn)20.35,41
36Maja Vester NielsenTorhøjs Dala (Dala)20.49,44
37Maja Vester NielsenTorhøjs Abigail (Grande)30.41,06
38Anne-Mette FoghLego-Gårdens Hart Of Willpower...30.42,72
39Mette NielsenKandies Lover Boy31.37,72
40Martha Ørnemose KastrupDen Bette Stalds Ronaldo40.30,47
41Martha Ørnemose KastrupKlundtes The Wolf Sea (Wilde)3+10.59,44
42Bente Bøje JensenBrookside By My Standards (Zor...41.01,91
43Mette VangsgaardMoslunds Sunshine (Selma)3+11.20,22
44Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Khaleesi T......51.34,28
Uplac.Anja ThillemannKaningaardens Luna-StarTrukket
Uplac.Anja ThillemannMoslund's NellyTrukket
u36Anja ThillemannStrike a Rose af Hyben (Rose)...20.39,59
Antal deltagere: 47.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Louise Stub Detlefsen
Bedømmelsesmetode: C1 ca. 1/2 til finale
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Queen Bee (Bee)00.12,1600.13,0000.25,1613
2Leonora KnakkergaardUniKins Tinkers Hill (Tora)00.16,5000.13,5300.30,0312
3Anja SembergStjerneregns Victoria Tower (T...00.24,9400.17,8800.42,8212
4Maria GadkjærMalegas One Of A Kind (Oscar)10.12,9000.12,1910.25,091
5Leonora KnakkergaardStald Trofasts Neville Longbot...10.17,0300.15,2810.32,311
6Anja SembergSolens Waterloo (Wally)00.18,5910.18,4710.37,061
7Josefine GammelgaardSundahls Sølvpil00.17,8410.30,9410.48,781
8Louise Stub DetlefsenUniKins Action Point (Alec)0+11.01,4400.37,0011.38,441
9Rebecca JensenStald Fuglsangs Arrosas Renesm...00.58,7210.44,5311.43,251
10Maja SembergStjerneregns Victoria Miro (Mi...10.53,7201.10,4112.04,13
11Mette BrandbygeGrenens Magne Myrmo00.31,4120.30,0621.01,47
12Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon10.38,1010.24,2221.02,32
13Lisette KongerslevHønsehusets Turbo Time (Thio)10.47,0010.28,6221.15,62
14Josefine GammelgaardHønsehusets Thunder Two10.23,220+11.04,1721.27,39
15Katrine JørgensenKnudsbøls Arista10.58,1311.02,2822.00,41
16Josefine GammelgaardHønsehusets Sailor10.19,5420.16,5930.36,13
17Maria GadkjærMalegas Any Way You Want It (W...10.33,5320.24,5330.58,06
18Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)00.44,7840.32,4441.17,22
19Nella NielsenFunnys Quicksilva (Quiwa)0+11.38,97Trukket
20Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Danxia Landfor...20.22,81
21Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre)20.28,28
22Anne-Mette FoghHønsehusets Tuff Towers (Tajso...20.30,41
23Martina Cathrine JensenCrazyjumpers Nati Per Amare (A...20.33,25
24Katrine JørgensenHarry20.36,15
25Louise Stub DetlefsenSøgaards Spring's First Bloom...20.48,81
26Natasja Vester NielsenFunnys Infinite Love (Fini)20.52,53
27Mette VangsgaardHønsehusets Twilight Triumph (...20.54,91
28Lisette KongerslevHønsehusets Too Tender20.58,25
29Maja Vester NielsenKnudsbøls Ariel1+11.01,00
30Anne-Mette FoghStampegårdens Forever In (Feli...21.18,88
31Martina Cathrine JensenFurukollens Strawberry Swing (...30.13,25
32Anja SembergMalegas Sweetest Surprice (Cin...30.17,32
33Rebecca JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...30.58,12
34Bente Bøje JensenSommerly's Helsinki31.00,22
35Natasja Vester NielsenTumles Neon Phantom (Mindy)2+11.10,57
36Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Aurora40.42,37
37Rebecca JensenVB Chico De Belleza (Chico)4+11.17,25
38Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dedenne (DeDe)41.24,75
39Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Liam Dunbar50.45,22
40Anja ThillemannStjerneregns Sean51.06,00
41Maja Vester NielsenStald Trofasts Black Fifi Joe...5+11.16,04
42Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana70.58,52
43Bente Bøje JensenBuens Safir71.11,41
44Louise TovgaardTovgaards Masaki4+2+12.01,50
Uplac.Lisette KongerslevStampegårdens Never Ending Sto...Trukket
u7Mette VangsgaardJordbærgårdens Too-Ticki (Tedd...00.24,5010.19,5310.44,03
u25Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee (u)20.46,90
u30Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Azalia (u)21.10,15
Antal deltagere: 48.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 3.
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Maja Semberg
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/2 i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Rebecca JensenStald Fuglsangs Gremlins Gizmo00.19,8500.26,0300.45,8813
2Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)00.24,2500.30,6300.54,8812
3Nella NielsenJordbærgårdens North Tower (No...00.40,8700.18,2200.59,0912
4Martina Cathrine JensenFunnys Eclipse00.31,3700.31,6101.02,9812
5Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...00.22,3110.12,9710.35,281
6Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin00.29,9410.37,5311.07,471
7Natasja Vester NielsenFunnys Fantasia (Sia)00.48,3110.21,1211.09,431
8Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimura...10.51,6900.34,3411.26,031
9Charlotte Stub DetlefsenMoslund's Zafira00.58,2410.31,0311.29,271
10Maria GadkjærMalegas You Took My Heart Away...00.57,9010.46,2811.44,181
11Rebecca JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)11.07,8100.45,5711.53,381
12Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker (L...10.33,4010.45,7821.19,18
13Mette VangsgaardHønsehusets Between Two Worlds10.45,3210.36,5321.21,85
14Lene GadkjærMalegas Complicated Heart (Har...10.44,3120.23,2531.07,56
15Marie FloutrupFurukollens Parsley11.12,1920.46,1631.58,35
16Lene GadkjærMalegas The Actor (Anton)10.47,0741.14,0752.01,14
17Mette VangsgaardFurukollens Caramel Twist20.27,59
18Rebecca JensenStald Fuglsangs Beige Prins......20.28,04
19Marie FloutrupStampestaldens Kira20.28,44
20Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon20.29,93
21Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia20.32,16
22Louise TovgaardSommerly´s Samaria (Tøssen)20.34,88
23Wiktoria JanikowskaFunnys Amnesia (Aisia)20.35,40
24Bente Bøje JensenFunnys Manse (Manse)20.37,56
25Leonora KnakkergaardSkovvejens El Shètán20.43,18
26Maja SembergStjerneregns All You Need Is L...20.47,47
27Maja SembergMøllerhusets I Am Legend20.50,81
28Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)21.09,37
29Anja SembergStjerneregns Across The Univer...30.36,12
30Louise TovgaardTovgaards Mickey30.50,49
31Martha Ørnemose KastrupFunnys Nioryu Nomnesia (Noa)31.08,63
32Josefine GammelgaardKløvergårdens Epsilon Aquarii2+11.18,38
33Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)71.15,75
Uplac.Martha Ørnemose KastrupFunnys Air Warrior (Witus)Trukket
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Anne-Mette Fogh
Bedømmelsesmetode: C1, ca. 1/2 i finale
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas00.30,0300.18,0700.48,1014
2Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance (...10.18,8500.14,1510.33,00
3Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella00.24,1010.15,1810.39,28
4Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...00.33,5910.27,1511.00,74
5Mette BrandbygeMidnatssol00.38,7820.17,7220.56,50
6Marie FloutrupFurukollens True by Willpower21.05,9010.59,4732.05,37
7Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World...10.27,1030.23,2540.50,35
8Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy20.41,6620.18,0940.59,75
9Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo (Bubb...31.00,5320.32,0551.32,58
10Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream30.30,4430.18,1560.48,59
11Lisette KongerslevBellas Fancy Thora (Thora)2+11.35,2230.52,8562.28,07
12Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye40.41,97
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee (Ee...40.43,12
14Charlotte EllebySundahls Gemytlig40.46,04
15Mette VangsgaardBjørkebakkens Touch of Harmony40.55,47
16Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob....41.12,00
17Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol51.04,03
18Betina MillerRozettas Plectrum81.37,75
19Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...6+21.57,00
Uplac.Betina MillerOceans GCh. Playa Blanca af So...Trukket
Uplac.Lene GadkjærMalegas Obelix (Obi)Trukket
Uplac.Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (Sally)Trukket
Uplac.Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Charli...Trukket
Uplac.Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn)Trukket
Uplac.Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)Trukket
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Stub Detlefsen
Aspirant: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Martha Ørnemose Kastrup
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/2 i finalen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.