Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

AUGUSTSTÆVNE  I  DRIVHUSET  I  VIRRING  VED  SKANDERBORG  DEN  16.  AUGUST  2020

Print
Tryk for at komme til:
Svær ligeElite lige
Veteran lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia00:40,0300:16,84013
2Sandra FrederiksenHønsehusets Cloudtop Cr... (Gulds...00:44,7810:18,5311
3Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins... (V...00:27,0010:31,2811
4Anita FrederiksenSommerly´s Shadow01:47,7211:13,5311
5Pernille FrederiksenSommerly´s Gerani1+11:27,0600:14,342
6Kirsten BjergJansson´s Delight Jelly Bean10:21,8410:17,532
7Kirsten BjergZentas SW Boz Pity10:21,9410:21,002
8Alison Bøje Due JensenFunnys Manse00:33,9120:25,162
9Anita FrederiksenVilsmøllegårdens Expedia20:50,9300:47,532
10Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Castiel30:26,3700:24,033
11Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy10:31,8120:26,193
12Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker40:31,2800:16,074
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Red Eclipse... (E...20:38,6220:19,464
14Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean20:53,4420:31,034
15Julie Bøje Due JensenKrása Golden Kids (Lille My)21:16,4120:34,664
16Aase BjernerBygholms Thor50:46,4700:19,755
17Aase BjernerBygholms Carolina Reaper C... (Ca...30:23,5320:27,945
18Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Silver Neon Lights81:38,6920:43,5310
Uplac.Aase BjernerBygholms Tabasco Chili00:42,53Disk.
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Davina ClaireTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Bente Bøje Jensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2.00 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbCert.Point
1Rebecca JensenStald Fuglsangs Gremlins Gizmo11:00,6900:29,8210 - 26,3414
2Betina MillerOceans GCh. Playa Blanca af Sofia...10:48,3400:29,1011 - 20,62
3Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee10:53,3100:34,931
4Aase BjernerNødkærlunds Mandel00:53,6320:16,532
5Bente Bøje JensenStampegårdens Made With Magic (Mi...21:07,2821:11,344
6Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagården51:10,9420:38,007
7Rasmus BjernerBygholms Navigator of the Ocean4+11:26,1321:20,187
8Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonl. (Moonl...61:33,2821:03,158
9Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)51:26,5341:19,759
10Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin4+11:24,063+11:26,729
11Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood (Balou)4+1+12:38,3552:20,6211
Uplac.Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob6+11:41,66Trukket
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver BellaTrak sig
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Veteran lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Aase BjernerFloras Catalina00:29,2200:11,4703
2Betina MillerPlayers Pikeur af Flora00:31,0600:25,8802
3Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohline)00:48,6600:30,2202
4Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir00:20,5710:24,061
5Betina MillerFionas Jazz Jack20:22,0310:21,973
6Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)20:46,6320:29,224
7Rasmus BjernerByte af Flora21:38,9722:08,534
8Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur30:48,6320:14,315
9Aase BjernerRozettas Steamfunk20:51,8740:58,916
10Betina MillerRozettas Plectrum40:52,6840:57,728
Antal deltagere: 10.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.