Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

SOLSIKKECUPPEN  PÅ  VILVORDE  VED  ROSKILDE  DEN  29.  AUGUST  2020

Print
Tryk for at komme til:
Svær lige åbenSvær kroget åben
Elite ligeElite kroget
Solsikkecuppen 2020


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Svær lige åben

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Tanja PedersenUniKins Screaming Death (Zelda) (M)00:41,2200:31,91023
2Camilla Kirk JensenUniKins Stormfly (S)10:25,8100:18,5011
3Mia HansenKlundtes Lies and Fireflies (S)10:35,9000:23,6311
4Mia HansenTumles Star Creature (Sol) (S)10:24,0300:25,9411
5Mia HansenUniKins A Quiet Place (Penny) (S)00:33,0610:33,5911
6Mette BrandbygeGrenens Magne Myrmo (S)10:53,0000:34,4711
7Mia HansenEikhaugens We'll Never Know (S)10:26,6900:37,9411
8Mia HansenUniKins Death Song (Zoey) (S)10:23,0600:38,9011
9Mia HansenMilleniums Velvet Haze (Eira) (M)01:07,1611:01,7512
10Tanja PedersenUniKins Wonder Park (Wiola) (M)10:44,0010:33,592
11Tanja PedersenFurukollens Juniper (Jupi) (S)10:28,8210:37,972
12Ellen LønborgWinds Cannonball (S)10:39,6310:38,562
13Mette BrandbygeSundahls Guldpil (Hans) (M)10:36,7820:24,193
14Mia HansenFunnys Akella (S)00:31,7830:43,593
15Agnete LønborgFunnys No Return (Rino) (S)00:45,2840:35,884
16Tanja PedersenUniKins Midsummer Hill (Milbo) (M)20:26,28
17Mia HansenSkovvejens Colors of the Wind (S)20:30,00
18Tanja PedersenUniKins Dreams of Destiny (Melba) (S)20:33,82
19Tanja PedersenUniKins Night Fury (Falk) (M)20:43,21
20Lisette KongerslevStampegårdens Upside Down (M)20:56,62
21Tanja PedersenFunnys Heart Beat (S)21:02,18
22Lisette KongerslevHønsehusets Thunder Two (S)1+11:09,88
23Lisette KongerslevHønsehusets Too Tender (S)1+11:20,97
24Mette VangsgaardHønsehusets Twilight Triumph (Tin... (S)21:34,38
25Isabella ColomboCrazyjumpers Ch. Amarylis (S)30:28,81
26Ellen LønborgCrazyjumpers Ch. In Primo Pi. (Pa... (S)30:29,28
27Camilla Kirk JensenKlundtes The White Raven (M)30:32,37
28Tanja PedersenFurukollens Strange Fruit (Frai) (S)30:39,59
29Agnete LønborgUniKins Slam Bam (Sammi) (S)2+10:45,62
30Anna Katrine HustedRosehagens Aimable Amie (M)30:54,94
31Mette VangsgaardHønsehusets Turbo Time (Thio) (S)30:55,31
32Isabella ColomboUniKins Total Nightmare (Faun) (M)31:00,91
33Mette VangsgaardHønsehusets Ocean Victory (M)2+11:06,38
34Isabella ColomboKlundtes Double Diamond (Diako) (S)2+11:32,28
35Isabella ColomboMaglebo's Kængubarn (S)40:55,00
36Regitze ReckNoobyfits Tarasque (M)41:00,91
37Tanja PedersenUniKins Flopsy (M)41:22,68
38Isabella ColomboPaloma (S)51:00,79
39Anna Herløv HansenElvis (S)6+21:56,35
u20Regitze ReckWinds Ilinora (U)20:55,90
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: C2, 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær kroget åben

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløb:Kl.pr.PindPoint
1Mia HansenFunnys Ciri Cinori (S)00:29,7200:24,41013
2Mia HansenBjörklövets Burning View (Conrad) (S)00:33,2800:26,6600 - 0:27,7512
3Mia HansenKlundtes The Miracle Thief (Mikkel) (S)00:36,3100:26,6600 - 0:28,4712
4Mia HansenMilleniums Mister Marvelous (Marv... (S)00:58,0600:32,31012
5Mette BrandbygeGrenens Magne Myrmo (S)00:41,7500:33,43012
6Tanja PedersenOceans Punta Uva af Sofiagården (... (S)01:12,6501:04,12012
7Mia HansenFunnys To The Gates (Gilbert) (S)00:43,5910:24,8711
8Charlotte EllebyCiro's A Million Dreams (Asger) (S)00:58,8410:30,2511
9Agnete LønborgCrazyjumpers Ch. In Primo Pi. (Pa... (M)00:43,4110:31,751Bestået2
10Tanja PedersenFunnys Heart Beat (S)00:53,5310:32,2511
11Mia HansenTumles Star Creature (Sol) (M)00:39,2510:34,4112
12Mia HansenEikhaugens We'll Never Know (M)11:00,0600:35,6612
13Charlotte EllebySundahls Guldpil (Hans) (M)10:47,3800:39,4012
14Mia HansenFunnys Aura (S)00:52,2810:48,9711
15Janni BrenholdtStampestaldens Sugar Babe (M)11:06,5000:49,4012
16Tanja PedersenUniKins Wonder Park (Wiola) (M)00:51,0010:50,3112
17Isabella ColomboCrazyjumpers Ch. Amarylis (M)01:00,3710:57,1912
18Ellen LønborgWinds Cannonball (M)11:13,3400:57,7812
19Mia HansenKlundtes The White Raven (M)00:50,4311:04,2212
20Mia HansenUniKins A Quiet Place (Penny) (M)10:50,7201:04,3212
21Janni BrenholdtStampestaldens Vera (S)11:32,7501:37,5011
22Mia HansenFunnys Akella (S)10:38,1210:38,132
23Regitze ReckWinds Ilinora (S)10:58,5410:44,472
24Tanja PedersenUniKins Stormfly (M)20:31,62
25Tanja PedersenUniKins Night Fury (Falk) (M)20:40,90
26Tanja PedersenFurukollens Strange Fruit (Frai) (M)20:47,00
27Mia HansenSkovvejens Colors of the Wind (M)20:49,84
28Tanja PedersenUniKins Midsummer Hill (Milbo) (M)20:50,84
29Agnete LønborgUniKins Slam Bam (Sammi) (M)20:52,44
30Isabella ColomboKlundtes Double Diamond (Diako) (M)20:56,19
31Tanja PedersenBjörklövets Little Sunset (Lawin) (S)20:57,28
32Tanja PedersenSolens All Or Nothing (Alluah) (S)20:57,44
33Tanja PedersenUniKins I Can't Love You (Alcan) (S)21:02,78
34Tanja PedersenFurukollens Juniper (Jupi) (S)21:04,59
35Ellen LønborgFunnys No Return (Rino) (S)21:09,28
36Anna Katrine HustedRosehagens Aimable Amie (M)21:09,62
37Mia HansenMilleniums Velvet Haze (Eira) (M)21:33,66
38Tanja PedersenUniKins Flopsy (M)1+11:49,81
39Tanja PedersenFurukollens True by Match (Matty) (S)30:39,75
40Regitze ReckNoobyfits Tarasque (S)30:48,94
41Mia HansenKlundtes Lies and Fireflies (S)30:51,50
42Tanja PedersenUniKins Dreams of Destiny (Melba) (M)30:53,96
43Isabella ColomboUniKins Total Nightmare (Faun) (M)31:02,46
44Tanja PedersenUniKins Screaming Death (Zelda) (M)31:09,44
45Isabella ColomboMaglebo's Kængubarn (M)31:12,94
46Tanja PedersenKlundtes Long Way Down (Lotus) (S)31:47,56
47Tanja PedersenUniKins Lie To Me (Elo) (S)40:55,66
48Janni BrenholdtStampestaldens Viggo (S)51:08,18
49Anna Herløv HansenElvis (S)6+3+42:56,04
Antal deltagere: 49.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C2, 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas00:19,4400:16,75014
2Mia HansenBjörklövets Burning View (Conrad)00:27,5900:21,53013
3Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream00:38,9100:21,62013
4Tanja PedersenUniKins GCh. Countdown (Ciwan)00:31,1200:24,5603
5Charlotte EllebyCiro's A Million Dreams (Asger)00:33,1500:26,4703
6Regitze ReckWinds Ilviro00:29,6600:29,8403
7Mia HansenFunnys Athena00:22,0400:30,0003
8Mia HansenKlundtes Tales by Light (Thilde)00:38,8800:33,0003
9Mia HansenKlundtes Second Shot (Sander)00:26,5710:22,341
10Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye (Winnie)00:48,0310:34,001
11Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella (Grå)00:21,9410:34,711
12Mia HansenHønsehusets Cruse of the Blac. (C...00:27,6210:42,191
13Mia HansenFunnys Ch. Air Mist (Elwa)00:40,6210:49,531
14Mia HansenFunnys Taxan (Tarzan)10:20,63
15Mia HansenFormørkelse (Futti)10:22,47
16Mette BrandbygeMidnatssol10:22,91
17Mia HansenStampegårdens GCh. Doctor D. (Cha...10:25,44
18Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World (Wa...10:28,54
19Mia HansenKlundtes First Strike (Silke)10:36,97
20Mia HansenFunnys To The Gates (Gilbert)10:38,47
21Lisette KongerslevStampegårdens GdCh. Wild N' Reckl...10:41,43
22Regitze ReckStampegårdens Leap of Faith10:41,57
23Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy (Helmer)10:41,75
24Charlotte EllebyMilleniums Eudoros Från Troja (Ed...10:45,69
25Charlotte EllebySundahls Gemytlig (Gunner)10:50,53
26Mia HansenKlundtes Pass The Poems (PP)10:52,84
27Tanja PedersenUniKins Lie To Me (Elo)10:56,72
28Lisette KongerslevBellas Ch. Fancy Thora11:08,50
29Mette VangsgaardBjørkebakkens Touch of Harmony20:40,97
30Tanja PedersenOceans Punta Uva af Sofiagården (...21:02,28
31Regitze ReckStampegårdens Rainbow Room (Quinn...21:28,72
32Mia HansenFunnys Ciri Cinori30:29,16
33Mia HansenKlundtes The Miracle Thief (Mikkel)30:32,44
34Mia HansenBellas Cozy Living30:45,81
35Tanja PedersenSolens All Or Nothing (Alluah)30:47,56
36Tanja PedersenUniKins High Five (Fiifii)30:57,53
37Tanja PedersenStampegårdens Ch. Tippy Toe (Tut)31:03,81
38Tanja PedersenBjørkebakkens Ch. Touch of Love (...31:06,66
39Mette VangsgaardHønsehusets Between Two Worlds41:00,66
40Mia HansenFunnys Aura41:05,75
41Mia HansenStampegårdens Fantasy Island (Fan...41:08,22
42Tanja PedersenUniKins Dive Clops (Dudii)41:51,56
43Tanja PedersenSharpies Karma Kiss50:36,53
44Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo51:38,31
45Mia HansenMilleniums Mister Marvelous (Marv...71:27,81
46Tanja PedersenFurukollens True by Match (Matty)80:35,88
47Tanja PedersenBjörklövets Little Sunset (Lawin)8+11:53,28
48Anna Katrine HustedRosehagens Eden Rose8+2+22:26,09
Uplac.Lisette KongerslevSundahls Ch. Innkeeper (Ida)Trukket
Uplac.Mette VangsgaardFurukollens Caramel TwistTrukket
Uplac.Mia HansenKlundtes Lonely HillsTrukket
Uplac.Tanja PedersenKlundtes Long Way Down (Lotus)Trukket
Uplac.Tanja PedersenUniKins I Can't Love You (Alcan)Trukket
Antal deltagere: 53.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C2, ca. 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas00:39,4000:29,68014
2Regitze ReckStampegårdens Leap of Faith10:58,5900:37,1811
3Mia HansenFunnys Ch. Air Mist (Elwa)00:53,0910:39,661
4Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy (Helmer)01:01,6610:40,591
5Mia HansenHønsehusets Cruse of the Blac. (C...11:16,0300:44,601
6Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World (Wa...10:59,7500:46,291
7Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo11:19,9000:51,721
8Camilla Kirk JensenStampegårdens GdCh. Wild N' Reckl...11:22,4100:56,751
9Camilla Kirk JensenFormørkelse (Futti)00:37,1820:36,402
10Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light (Thilde)10:58,6210:40,622
11Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream00:45,7820:48,002
12Mia HansenStampestaldens Allison10:49,4011:04,002
13Charlotte EllebySundahls Gemytlig (Gunner)01:34,6621:19,252
14Regitze ReckStampegårdens Rainbow Room (Quinn...11:53,0611:22,382
15Camilla Kirk JensenStampegårdens Ch. Tippy Toe (Tut)11:05,1220:49,943
16Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella (Grå)20:36,34
17Mia HansenKlundtes Second Shot (Sander)20:36,84
18Mia HansenStampegårdens GCh. Doctor D. (Cha...20:46,72
19Camilla Kirk JensenFunnys Athena20:52,32
20Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown (Ciwan)20:58,31
21Regitze ReckWinds Ilviro21:02,07
22Camilla Kirk JensenKlundtes Pass The Poems (PP)21:05,85
23Camilla Kirk JensenMilleniums Eudoros Från Troja (Ed...21:07,34
24Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye (Winnie)21:08,96
25Mia HansenFunnys Taxan (Tarzan)1+11:16,97
26Mia HansenBellas Cozy Living21:18,84
27Lisette KongerslevBellas Ch. Fancy Thora22:11,66
28Mette BrandbygeMidnatssol30:48,53
29Mia HansenUniKins Death Song (Zoey)31:02,72
30Mia HansenKlundtes First Strike (Silke)31:25,94
31Mette VangsgaardBjørkebakkens Touch of Harmony51:09,16
32Mia HansenKlundtes Lonely Hills3+1+12:41,59
33Anna Katrine HustedRosehagens Eden Rose5+12:12,87
Uplac.Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Ch. Touch of Love (...Trukket
Uplac.Lisette KongerslevSundahls Ch. Innkeeper (Ida)Trukket
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Tanja S. Pedersen
Bedømmelsesmetode: C2, ca. 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2.30 minutter
Til toppen

Solsikkecuppen 2020

Plac.FørerKaninELEKTotalT. fejlT. tid
1Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas112
2Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream31114
3Mia HansenFunnys Ch. Air Mist (Elwa)13316
4Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light (Thilde)81018
5Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World (Wa...1862421:28,29
6Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown (Ciwan)4202421:29,43
7Regitze ReckStampegårdens Leap of Faith2222421:40,26
8Camilla Kirk JensenFormørkelse (Futti)159243
9Camilla Kirk JensenFunnys Athena719262
10Mia HansenKlundtes Second Shot (Sander)917263
11Regitze ReckWinds Ilviro6212721:31,73
12Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy (Helmer)2342721:43,41
13Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella (Grå)1116273
14Camilla Kirk JensenStampegårdens GdCh. Wild N' Reckl...21829
15Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye (Winnie)102434
16Mia HansenStampegårdens GCh. Doctor D. (Cha...171835
17Charlotte EllebySundahls Gemytlig (Gunner)251338
18Mia HansenFunnys Taxan (Tarzan)142539
19Mette BrandbygeMidnatssol162844
20Regitze ReckStampegårdens Rainbow Room (Quinn...311445
21Camilla Kirk JensenMilleniums Eudoros Från Troja (Ed...242347
22Camilla Kirk JensenKlundtes Pass The Poems (PP)262248
23Mia HansenKlundtes First Strike (Silke)193049
24Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo44751
25Camilla Kirk JensenStampegårdens Ch. Tippy Toe (Tut)371552
26Lisette KongerslevBellas Ch. Fancy Thora282755
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Solsikkecuppen 2020
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.