Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

EFTERÅRSSTÆVNE  HOS  LOUISE  OG  CHARLOTTE  PÅ  SØGAARD  VED  GISLEV  DEN  25.  OKTOBER  2020

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeMini kroget
Let ligeLet kroget
Mini CupLet Cup


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2020-10-25 09:15

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Isabella ColomboColombo´s I´m In Love With You00:09,4400:06,660
2Jaqueline WæhlingStjerneregns I Want It All (Odinea)00:11,7800:08,530
3Anne-Mette FoghLego-Gårdens Fenja00:17,5300:16,220
4Cathrine Lind JakobsenIsbaks New Beginnings (Wega)00:30,1300:19,910
5Maja SembergStjerneregns Finally Frode00:37,1000:20,440
6Maja SembergStjerneregns Too Much Love Wi. (W...00:27,5900:57,900
7Isabella ColomboFunnys Kimomo10:11,2200:08,841
8Maja SembergStjerneregns Finally Felicia10:25,0000:18,131
9Isabella ColomboIsbaks The Chosen One10:13,2500:19,061
10Emma KampMK's Mystic Dream10:23,4300:20,601
11Kajsa Woller ØstergaardGammelgaards Best Mistake10:29,7500:20,811
12Nella NielsenLilliens GT Sipsmith10:44,2100:25,941
13Emma KampStald Lunds Vampire Diaries . (St...10:35,9700:28,501
14Leonora Josephine Jungers...Isbaks Stormy Seas (Alaska)00:31,5310:48,721
15Anja SembergStjerneregns Crazy Little Th. (Tj...11:55,0300:52,941
16Alberte Grunnet NielsenLilliens GT Pink Royal (Pil)00:27,841+10:18,152
17Isabella ColomboColombos I Love Your Eyes (Bambus)10:39,7510:29,002
18Alberte Grunnet NielsenMimrelunds Cassiopeia10:37,1011:37,282
19Louise Stub DetlefsenHanebjerggårds Andromeda10:26,9020:18,213
20Karen FrederiksenChipmunk10:23,7130:39,224
21Emma KampStampestaldens Bromo20:29,66
22Anja SembergAries Guilty Pleasures (Gru)20:53,81
23Leonora Josephine Jungers...Lønborgs Double Trouble (Topper)20:58,00
24Louise Stub DetlefsenKandies Tiva21:00,81
25Anja SembergStjerneregns Ocean Breeze (Olga)21:02,50
26Karen FrederiksenKandies Jerami21:10,44
27Sif Lund SimonsenKandies Fido41:20,35
28Henriette Lund SimonsenKandies Goût De Diamants af Rabbi...41:30,31
29Emma FrederiksenKandies Hea3+12:10,15
30Emma FrederiksenTre50:38,81
31Karen FrederiksenKandies Zeb50:57,00
32Naja W. O. HansenVillahavens Lakrids61:42,25
33Karen FrederiksenKandies Câncão5+1+22:25,13
Uplac.Emma KampThastrups LuluTrukket
Uplac.Leonora Josephine Jungers...Colombos I Love You All Day (Aly)Trukket
Uplac.Sif Lund SimonsenHyggekrogen's LunaTrukket
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Stub Detlefsen
Sekretær: Emma Frederiksen, Cathrine Lind og Charlotte Detlefsen
Bedømmelsesmetode: C2, 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Mini kroget
Dato: 2020-10-25 13:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Isabella ColomboColombo´s I´m In Love With You00:19,5000:12,080
2Anja SembergStjerneregns Crazy Little Th. (Tj...00:31,3500:18,790
3Jaqueline WæhlingStjerneregns I Want It All (Odinea)00:28,5300:18,880
4Isabella ColomboFunnys Kimomo00:23,0400:19,840
5Isabella ColomboColombos I Love Your Eyes (Bambus)00:39,7900:23,690
6Kajsa Woller ØstergaardGammelgaards Best Mistake00:40,6500:30,060
7Cathrine Lind JakobsenIsbaks New Beginnings (Wega)00:36,4100:31,940
8Emma KampMK's Mystic Dream00:39,7200:38,690
9Maja SembergStjerneregns Too Much Love Wi. (W...01:06,7500:46,310
10Isabella ColomboIsbaks The Chosen One01:15,0000:50,840
11Maja SembergStjerneregns Finally Frode01:23,7801:19,100
12Emma KampThastrups Lulu11:03,0300:43,251
13Maja SembergStjerneregns Finally Felicia11:02,3100:46,321
14Sif Lund SimonsenKandies Fido10:55,4700:58,571
15Alberte Grunnet NielsenMimrelunds Cassiopeia10:49,2800:59,841
16Emma KampStampestaldens Bromo10:54,4101:00,821
17Karen FrederiksenKandies Goût De Diamants af Rabbi...11:16,9401:07,721
18Anja SembergStjerneregns Ocean Breeze (Olga)00:56,8811:23,181
19Alberte Grunnet NielsenLilliens GT Pink Royal (Pil)10:35,4410:35,312
20Karen FrederiksenChipmunk10:40,2810:48,432
21Emma FrederiksenTre00:54,2820:57,252
22Karen FrederiksenKandies Zeb11:55,9411:23,842
23Karen FrederiksenKandies Tiva11:14,9011:44,662
24Louise Stub DetlefsenHanebjerggårds Andromeda20:26,94
25Anja SembergAries Guilty Pleasures (Gru)20:53,66
26Nella NielsenLilliens GT Sipsmith21:24,57
27Henriette Lund SimonsenHyggekrogen's Luna21:51,12
28Emma KampStald Lunds Vampire Diaries . (St...30:51,59
29Leonora Josephine Jungers...Isbaks Stormy Seas (Alaska)30:53,50
30Karen FrederiksenKandies Jerami1+22:18,66
31Emma FrederiksenKandies Hea1+22:28,22
32Karen FrederiksenKandies Câncão4+12:06,55
Uplac.Anne-Mette FoghLego-Gårdens FenjaDisk.
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Stub Detlefsen
Sekretær: Alberte Nielsen og Kajsa Østergaard
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let lige
Dato: 2020-10-25 11:15

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Emma FrederiksenStjerneregns Yellow Submarine10:16,3800:14,78112
2Emma FrederiksenKandies Electro Berry Bomb10:18,9300:17,8111
3Karen FrederiksenKandies Kalenci (Kalle)00:14,7510:34,0611
4Karen FrederiksenMoslunds Peter10:30,1300:35,8811
5Emma FrederiksenKandies Lille Claus00:46,1910:36,1611
6Karen FrederiksenVilsmøllegårdens Penny10:31,8100:38,0011
7Nella NielsenStjerneregns Keep Yourself Alive...10:32,7810:13,942
8Anja SembergStjerneregns Touch of Evil (Eddie)10:20,7510:18,092
9Karen FrederiksenKandies Unogwaya00:23,4020:24,212
10Emma FrederiksenKandies First Harmonie (Feluca)10:27,6910:30,032
11Nella NielsenRådved Nygård's Laa-Laa10:28,8110:33,462
12Maja SembergAries Midnight Madness (Mads)10:36,0010:40,412
13Marie FloutrupAries Fevre Dream10:45,5010:49,062
14Alberte Grunnet NielsenColombos Black Sapphire (Leo)01:46,781+12:05,002
15Karen FrederiksenKandies Electro Pink Shock10:21,6920:39,473
16Emma FrederiksenKandies Tommelise20:17,15
17Emma KampStald Lunds Blueberry Flower (Blå...20:18,35
18Emma FrederiksenHyggekrogen's Drogo20:21,75
19Alberte Grunnet NielsenColombos Yellow Sapphire (Ella)20:32,37
20Kajsa Woller ØstergaardStrandbakkens I Just Do It (Loui)20:51,29
21Nella NielsenStald Nielsens Lucky Lady30:13,13
22Jaqueline WæhlingMr Bella30:15,60
23Liv Mark-BjergEgevangs Duck Dewey (Leo)30:31,78
24Nella NielsenAries Melody Time30:37,63
25Jaqueline WæhlingSaga Del Rapido30:44,28
26Marie FloutrupAries Darkness Dawns2+11:08,22
27Sif Lund SimonsenHyggekrogen's Arya2+11:45,38
28Kajsa Woller ØstergaardStjerneregns Thorbjørn40:45,47
29Cathrine Lind JakobsenJordbærgårdens Silver Maple40:45,65
30Emma FrederiksenKandies Mbira41:24,75
31Emma KampStald Nielsens Solveig51:08,59
32Cathrine Lind JakobsenSolhøjs Adore You80:51,66
Uplac.Leonora Josephine Jungers...Crazyjumpers Bella ChanelTrukket
v7Karen FrederiksenZentas Ragetti Deux (V)00:41,0311:25,561
v16Emma FrederiksenNikos Sana Meilé af Kandie (Anna) (V)10:34,91Trukket
v28Karen FrederiksenKandies Iron Man (V)2+12:04,88
v31Karen FrederiksenKandies James Grieve Beta (V)50:30,72
u7Louise Stub DetlefsenSøgaards Azalia (U)10:54,3700:43,211
u16Sif Lund SimonsenMoslunds Nevada (U)20:12,72
Antal deltagere: 39.   Heraf veteraner: 4.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Maja Semberg
Bedømmelsesmetode: C2, 0+1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let kroget
Dato: 2020-10-25 15:00

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Nella NielsenSkovvejens Optimus Prime00:13,7812
2Emma FrederiksenKandies Electro Berry Bomb00:21,661
3Nella NielsenAries Melody Time00:24,001
4Anja SembergSolens Waterloo (Wally)00:24,351
5Karen FrederiksenKandies Unogwaya00:33,821
6Anja SembergStjerneregns Touch of Evil (Eddie)00:35,221
7Emma FrederiksenKandies Tommelise00:36,311
8Anne-Mette FoghLego-Gårdens Hart Of Willpower (W...00:37,031
9Marie FloutrupAries Fevre Dream00:49,151
10Henriette Lund SimonsenHyggekrogen's Arya01:36,16
11Liv Mark-BjergJordbærgårdens Mourning Glory (Al...10:19,49
12Nella NielsenCrazyjumpers Rick Grimes (Rassi)10:20,84
13Nella NielsenRådved Nygård's Laa-Laa10:22,29
14Maja SembergStjerneregns Brave New World (Ber...10:27,28
15Emma FrederiksenKandies First Harmonie (Feluca)10:28,28
16Maja SembergAries Midnight Madness (Mads)10:29,06
17Cathrine Lind JakobsenCrazyjumpers Una Vita Nuova (Melo...10:34,25
18Karen FrederiksenVilsmøllegårdens Penny10:34,75
19Maja SembergStjerneregns A Night to Rememb.10:36,19
20Emma FrederiksenKandies Lille Claus10:38,94
21Nella NielsenStjerneregns Keep Yourself Alive...10:43,65
22Louise Stub DetlefsenSøgaards Tequila Sunrise10:44,06
23Emma FrederiksenVilsmøllegårdens Pop Art Cow10:44,32
24Emma FrederiksenHyggekrogen's Drogo10:46,91
25Anne-Mette FoghHønsehusets Tuff Towers (Tajson)10:48,06
26Karen FrederiksenKandies Electro Pink Shock10:48,19
27Cathrine Lind JakobsenJordbærgårdens Silver Maple11:02,75
28Nella NielsenStald Nielsens Lucky Lady20:26,36
29Karen FrederiksenKandies Kalenci (Kalle)20:29,87
30Emma FrederiksenStjerneregns Yellow Submarine20:42,25
31Karen FrederiksenMoslunds Peter20:50,25
32Marie FloutrupAries Darkness Dawns20:53,90
33Kajsa Woller ØstergaardStjerneregns Thorbjørn1+11:03,75
34Emma FrederiksenÈt30:42,28
35Liv Mark-BjergEgevangs Duck Dewey (Leo)31:15,81
36Emma KampStald Nielsens Solveig31:37,59
37Alberte Grunnet NielsenColombos Black Sapphire (Leo)31:53,00
38Emma FrederiksenKandies Mbira51:38,75
39Cathrine Lind JakobsenSolhøjs Adore You60:58,32
40Emma KampStald Lunds Blueberry Flower (Blå...5+11:36,97
Uplac.Alberte Grunnet NielsenColombos Yellow Sapphire (Ella)Trukket
Uplac.Leonora Josephine Jungers...Crazyjumpers Bella ChanelTrukket
v21Karen FrederiksenZentas Ragetti Deux (V)10:41,12
v28Karen FrederiksenKandies Iron Man (V)11:11,41
v35Karen FrederiksenKandies James Grieve Beta (V)30:53,25
Uplac.Emma FrederiksenNikos Sana Meilé af Kandie (Anna) (V)Trukket
u9Louise Stub DetlefsenSøgaards Azalia (U)00:37,47
u14Sif Lund SimonsenMoslunds Nevada (U)10:25,60
Antal deltagere: 48.   Heraf veteraner: 4.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Charlotte Stub Detlefsen
Sekretær: Isabella Colombo, Henriette Lund Simonsen og Naja Hansen
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Mini Cup

Plac.FørerKaninPlac.Plac. LigeT. plac.T. fejl
1Isabella ColomboColombo´s I´m In Love With You112
3Jaqueline WæhlingStjerneregns I Want It All (Odinea)2250
4Isabella ColomboFunnys Kimomo4711
5Isabella ColomboColombos I Love Your Eyes (Bambus)81722
6Kajsa Woller ØstergaardGammelgaards Best Mistake51117
7Cathrine Lind JakobsenIsbaks New Beginnings (Wega)34111
8Emma KampMK's Mystic Dream61018
10Isabella ColomboIsbaks The Chosen One7919
12Emma KampThastrups LuluUplac.Uplac.
14Sif Lund SimonsenKandies Fido142741
15Alberte Grunnet NielsenMimrelunds Cassiopeia91833
16Emma KampStampestaldens Bromo112137
17Karen Frederiksen/Henriet...Kandies Goût De Diamants af Rabbi...182845
19Alberte Grunnet NielsenLilliens GT Pink Royal (Pil)101635
20Karen FrederiksenChipmunk132040
21Emma FrederiksenTre203051
22Karen FrederiksenKandies Zeb213153
23Karen Frederiksen/Louise ...Kandies Tiva192447
24Louise Stub DetlefsenHanebjerggårds Andromeda161943
26Nella NielsenLilliens GT Sipsmith121238
27Henriette Lund SimonsenHyggekrogen's LunaUplac.Uplac.
28Emma KampStald Lunds Vampire Diaries . (St...141341
29Leonora Josephine Jungers...Isbaks Stormy Seas (Alaska)161443
30Karen FrederiksenKandies Jerami222656
31Emma FrederiksenKandies Hea232960
32Karen FrederiksenKandies Câncão243365
Uplac.Anne-Mette FoghLego-Gårdens FenjaUplac.3
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Sekretær: -
Bedømmelsesmetode: Samlet bedst placering i lige og kroget
Mini Cup
Til toppen

Let Cup

Plac.FørerKaninLigeKrogetTotal
1Emma FrederiksenKandies Electro Berry Bomb224
2Karen FrederiksenKandies Unogwaya8513
3Marie FloutrupAries Fevre Dream12921
4Nella NielsenRådved Nygård's Laa-Laa101323
5Emma FrederiksenKandies First Harmonie (Feluca)91524
6Karen FrederiksenVilsmøllegårdens Penny61824
7Nella NielsenAries Melody Time24327
8Nella NielsenStjerneregns Keep Yourself Alive...72128
9Emma FrederiksenStjerneregns Yellow Submarine13031
10Karen FrederiksenKandies Kalenci (Kalle)32932
11Karen FrederiksenMoslunds Peter43135
12Sif Lund Simonsen/Henriet...Hyggekrogen's Arya271037
13Karen FrederiksenKandies Electro Pink Shock152641
14Nella NielsenStald Nielsens Lucky Lady212849
15Alberte Grunnet NielsenColombos Black Sapphire (Leo)143751
16Kajsa Woller ØstergaardStjerneregns Thorbjørn233356
17Cathrine Lind JakobsenJordbærgårdens Silver Maple292756
18Emma KampStald Lunds Blueberry Flower (Blå...174057
19Marie FloutrupAries Darkness Dawns263258
20Liv Mark-BjergEgevangs Duck Dewey (Leo)233558
21Emma KampStald Nielsens Solveig323668
22Cathrine Lind JakobsenSolhøjs Adore You333972
Uplac.Alberte Grunnet NielsenColombos Yellow Sapphire (Ella)19Uplac.
Uplac.Leonora Josephine Jungers...Crazyjumpers Bella ChanelUplac.
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Sekretær: -
Bedømmelsesmetode: Samlet bedst placering i lige og kroget
Let Cup
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.