Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

LANDSSKUET  I  HERNING  DEN  30.  JUNI  -  2.  JULI  2022

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Veteran ligeVeteran kroget
Højdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2022-07-01 15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Julie Bøje Due JensenMk´s Gelato (Enzo)00.34,1500.11,2200.45,371
2Louise TovgaardHønsehusets Oakham Castle (Star)00.37,5300.13,1900.50,721
3Louise TovgaardFerventis Love You Above All00.29,6900.15,1900.44,881
4Emma V. LaustsenVeggerbys Orion00.37,6900.19,3400.57,031
5Jasmin JanssonJansson's Delight Tutti-Frutti10.19,3100.27,5710.46,88
6Anne-Mette FoghStald Bv's Before You Go (Aida)00.40,8210.50,6611.31,48
7Frederikke HansenStald Trofasts Elijah Mikae.00.34,1010.58,1911.32,29
8Thea Krogh JørgensenStald Bv's Hold Me While You. (Ho...20.38,0600.38,5021.16,56
9Bente Bøje JensenBrookside Bellafina20.28,2510.24,0030.52,25
10Jasmin JanssonStald Trofasts Oompa L. (Hubba Bu...31.00,7500.35,1331.35,88
11Emma V. LaustsenVeggerbys Nala af Kandies20.52,2210.37,5331.29,75
12Jasmin JanssonJansson's Delight Flipper20.50,4310.41,7931.32,22
13Dorthe Veggerby LaustsenGorm af Pecasus31.47,5500.58,5932.46,14
14Dorthe Veggerby LaustsenStald Twisters Malta10.35,0421.30,1932.05,23
15Thea Krogh JørgensenStald Bv's Someone You Loved41.15,0610.39,1051.54,16
16Maria JanssonJansson's Delight Bubblicious (Bo...30.35,7830.16,3460.52,12
17Maria JanssonJansson's Delight Nelli Del. (Nel...3+11.03,432+10.52,3771.55,80
18Emma V. LaustsenStald Twisters Garrick Ollivan. (...7+12.07,2871.47,41153.54,69
Uplac.Maria JanssonJansson's Delight Red Velvet (Vaga)3+10.51,47Trukket
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenKatholm's Akacie7+1+32.32,78Trukket
u2Line Hald AndersenStald Fuglsangs Liam Dunbar (U)00.13,4700.14,1800.27,65
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Anne-Mette Fogh
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Let kroget
Dato: 2022-06-30 15:40

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Frederikke HansenStald Trofasts Elijah Mikae.00:30,5000:13,2500:43,751
2Julie Bøje Due JensenMk´s Gelato (Enzo)00:32,1200:13,5600:45,681
3Anne-Mette FoghStald Bv's Before You Go (Aida)00:37,4100:48,7101:26,121
4Bente Bøje JensenSunsets Jagged Peak (Elena)10:47,3800:14,6311:02,011
5Louise TovgaardHønsehusets Oakham Castle (Star)10:30,5600:22,4710:53,031
6Louise TovgaardFerventis Love You Above All00:46,3510:26,2211:12,57
7Louise TovgaardTovgaards Survivor (Lille)10:27,7200:34,1211:01,84
8Emma V. LaustsenVeggerbys Orion21:01,8100:37,1921:39,00
9Thea Krogh JørgensenStald Bv's Someone You Loved11:30,0710:41,2522:11,32
10Dorthe Veggerby LaustsenGorm af Pecasus31:10,7500:46,4731:57,22
11Jasmin JanssonJansson's Delight Tutti-Frutti31:11,9400:55,6932:07,63
12Jasmin JanssonJansson's Delight Flipper20:54,5020:34,2841:28,78
13Thea Krogh JørgensenStald Bv's Hold Me While You. (Ho...30:42,7210:50,2541:32,97
14Emma V. LaustsenVeggerbys Nala af Kandies31:05,8720:41,2851:47,15
15Dorthe Veggerby LaustsenStald Twisters Malta31:04,8720:41,5051:46,37
16Maria JanssonJansson's Delight Bubblicious (Bo...41:01,0420:34,1061:35,14
17Maria JanssonJansson's Delight Nelli Del. (Nel...21:40,9440:54,5362:35,47
18Maria JanssonJansson's Delight Red Velvet (Vaga)7+11:19,6200:18,5481:38,16
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenKatholm's AkacieTrukket
Uplac.Emma V. LaustsenStald Twisters Garrick Ollivan. (...Trukket
Uplac.Jasmin JanssonStald Trofasts Oompa L. (Hubba Bu...Trukket
u5Line Hald AndersenStald Fuglsangs Liam Dunbar (U)10:44,1200:20,9311:05,05
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Sarah Madsen
Sekretær: Lise Madsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2022-07-01 11:20

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Line Hald AndersenTorhøjs Ocean Drive (Melina)00.40,8200.18,8701
2Line Hald AndersenStald Fuglsangs Dreams Come . (Ro...00.59,1000.38,7801
3Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Amber Heart00.43,1900.48,7801
4Maja Vester NielsenTorhøjs Collins Avenue (Montana)00.48,0910.32,3511
5Louise TovgaardTovgaards Survivor (Lille)01.09,9710.35,341
6Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Bird Paradise (Zi...10.33,5310.20,312
7Bente Bøje JensenSunsets Jagged Peak (Elena)00.47,6320.22,822
8Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Boogie-Woogie10.50,5910.28,292
9Sarah MadsenStald Trofasts Charlie Bucket20.45,2500.44,212
10Bente Bøje JensenStald Fuglsangs I Will Fly21.12,2800.44,662
11Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Descendants (Carl...20.46,7210.25,283
12Natasja Vester NielsenTorhøjs Silver Bay (Zayn)21.04,0610.33,443
13Natasja Vester NielsenMk's Northern Lights (Tut)20.47,0320.29,064
14Maja Vester NielsenStald Fuglsangs Wild Dragon Heart31.03,0710.34,564
15Frederikke HansenTumles Sky Skeleton (Shila)30.47,3110.38,354
16Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Amenadiel40.49,2210.24,815
17Alison Bøje Due JensenThe Witcher Golden Kids41.10,1920.47,226
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Betina Miller Mathiesen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2022-06-30 12:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Natasja Vester NielsenMk's Northern Lights (Tut)01:03,7500:32,2201
2Line Hald AndersenTorhøjs Ocean Drive (Melina)10:37,6000:17,6011
3Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Bird Paradise (Zi...10:33,8400:18,7411
4Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Amber Heart10:53,0600:19,0911
5Maria JanssonDaggry (Mini Muh)20:34,5700:32,032
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs I Will Fly1+11:13,2900:34,152
7Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Pocahontas11:03,9710:44,002
8Maria JanssonSolens Vanilla Snowflake1+11:04,6900:44,182
9Jasmin JanssonHønsehusets Lady Lara20:56,1000:53,412
10Thea Krogh JørgensenLego-Gårdens Kahului1+12:01,3501:53,192
11Bente Bøje JensenThe Witcher Golden Kids21:02,8510:36,633
12Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Boogie-Woogie41:29,6900:18,654
13Line Hald AndersenStald Fuglsangs Dreams Come . (Ro...3+11:01,4500:20,004
14Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Mamba2+11:03,0910:29,874
15Frederikke HansenTumles Sky Skeleton (Shila)40:52,0000:32,814
16Maja Vester NielsenTorhøjs Collins Avenue (Montana)3+1+12:04,7800:23,035
17Natasja Vester NielsenTorhøjs Silver Bay (Zayn)21:09,2830:36,685
18Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Amenadiel51:47,6310:23,816
19Bente Bøje JensenBrookside Bellafina51:06,1620:49,567
20Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Descendants (Carl...6+11:24,7220:36,849
Uplac.Emma V. LaustsenKaninstaldens Santa LuciaTrukket
Uplac.Maja Vester NielsenStald Fuglsangs Wild Dragon HeartTrukket
Uplac.Sarah MadsenStald Trofasts Charlie BucketTrukket
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Anne-Mette Fogh
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Svær lige
Dato: 2022-07-01 10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maja Vester NielsenKnudsbøls Ariel01.01,5910.27,1911
2Sarah MadsenStald Trofasts Draco Malfoy10.41,7500.27,8811
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Pocahontas10.53,7500.40,5611
4Julie Bøje Due JensenKandies Inovio00.39,5020.27,382
5Maria JanssonJansson´s Delight Super Flye. (Fl...11.02,0310.41,882
6Line Hald AndersenStampestaldens Ca'savio10.51,7510.52,532
7Maria JanssonJordbærgårdens Survivor Tree (Pol...10.53,0020.30,443
8Maja Vester NielsenStald Trofasts Bjørn00.54,0430.32,083
9Maja Vester NielsenSunsets Roys Hill (Ravn)10.46,2520.50,533
10Karoline ThaysenSøgaards Painkiller (Peek)20.47,7520.47,974
11Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Frozen (Olaf)10.50,8830.51,874
12Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Tornado20.35,5630.26,815
13Maria JanssonSolens Vanilla Snowflake10.53,473+11.10,665
14Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Mamba3+11.09,191+10.59,886
15Jasmin JanssonHønsehusets Lady Lara41.16,7821.11,156
16Maria JanssonDaggry (Mini Muh)6+11.46,1550.46,0712
Uplac.Thea Krogh JørgensenLego-Gårdens Kahului1+12.08,07Trukket
Uplac.Maja Vester NielsenTorhøjs Toulouse (Bob)41.15,81Trukket
Uplac.Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Slow FoxTrukket
Uplac.Betina Miller MathiesenBygholms IraTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Julie Bøje Due Jensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2022-06-30 10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Golden Heart00:53,8700:28,9401
2Aase BjernerBygholms Thor00:35,4010:19,5311
3Maja Vester NielsenSunsets Roys Hill (Ravn)10:51,5700:26,8111
4Julie Bøje Due JensenSkovvejens Ch. Dream of the . (Fa...10:44,8700:31,4711
5Anne-Mette FoghLego-Gårdens Fenja01:09,5310:32,4711
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Slow Fox00:55,0910:36,5011
7Alison Bøje Due JensenStjerneregns Fire Walk With Me11:33,4400:43,281
8Jasmin JanssonUniKins Control Factor (Duplo)11:37,9000:45,751
9Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Frozen (Olaf)11:19,0910:40,192
10Natasja Vester NielsenStald Trofasts Ch. Fleur Del. (Fa...1+11:26,5700:42,472
11Line Hald AndersenMk's Heavenly Fire (Black)31:04,5600:20,473
12Maja Vester NielsenStald Trofasts Bjørn1+11:00,1810:21,943
13Julie Bøje Due JensenKandies Inovio10:52,7220:28,943
14Aase BjernerNødkærlunds Mandel20:29,5410:30,573
15Aase BjernerBygholms Tabasco Chili21:39,1310:34,473
16Sarah MadsenStald Trofasts Draco Malfoy21:22,1810:38,223
17Line Hald AndersenStampestaldens Ca'savio30:59,5000:39,473
18Betina Miller MathiesenStald Katholms A Kind Of Magic20:50,7010:53,913
19Karoline ThaysenSøgaards Painkiller (Peek)3+11:07,0600:37,004
20Maria JanssonJansson´s Delight Super Flye. (Fl...31:05,5910:37,914
21Maria JanssonJordbærgårdens Survivor Tree (Pol...20:49,5020:44,254
22Betina Miller MathiesenBygholms Ira50:45,6210:36,976
23Maja Vester NielsenKnudsbøls Ariel41:17,6920:42,466
24Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)3+11:10,8720:45,756
25Betina Miller MathiesenSommerly´s Inuk51:16,6220:30,347
26Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Tornado71:16,2830:21,9710
Uplac.Natasja Vester NielsenTorhøjs The Ship of Brides (Scott)1+2+12:12,62Trukket
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Winther Heart2+22:24,54Trukket
Uplac.Jasmin JanssonJansson´s Delight Toffifee (Fie)Trukket
Uplac.Maja Vester NielsenTorhøjs Toulouse (Bob)Trukket
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Emma V. Laustsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2022-07-01 14:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora00.29,2200.12,440
2Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Ch. Black Amelia00.25,3100.14,280
3Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee00.32,3700.14,9700-0:12,35
4Nanna ThaysenJordbærgårdens Too-Ticki (Teddy)00.41,6300.14,9000-0:14,90
5Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop00.35,1800.17,030
6Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia (Viva)00.35,1300.19,350
7Emilie KatholmNødkærlunds Macadamia00.17,0010.14,251
8Freya MikkelsenStampestaldens Ludmilla10.27,4400.20,971
9Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob Black10.28,8900.22,191
10Lisa HeinDagmar af Pecasus10.35,9100.31,281
11Frida Sofie MikkelsenKløvergårdens Epsilon Aquarii00.22,6610.41,591
12Aase BjernerFloras Catalina20.15,6900.11,872
13Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin10.17,5310.16,652
14Maja Vester NielsenStampestaldens Donatello10.43,3410.21,692
15Dorthe Veggerby LaustsenZentas LeJon Deux20.43,0300.26,902
16Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie30.41,1000.24,133
17Aase BjernerBygholms Navigator20.31,8510.28,473
18Dorthe Veggerby LaustsenSundahl's Octavius (Gus)2+11.20,4400.33,253
19Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart30.52,4120.57,715
20Rasmus BjergVisbys Sidi Barrani2+11.27,5040.47,317
21Anders BjergThorsten41.13,6551.00,889
Uplac.Emma V. LaustsenKaninstaldens Santa LuciaTrukket
Antal deltagere: 22.  
Dommer: Sarah Madsen
Sekretær: Julie Bøje Due Jensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2022-06-30 14:15

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob Black00:48,3700:19,130
2Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora00:33,6500:21,290
3Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop00:30,7200:25,120
4Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia (Viva)00:34,1500:26,680
5Maja Vester NielsenStampestaldens Donatello00:43,5900:34,780
6Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin10:21,5300:19,471
7Nanna ThaysenJordbærgårdens Too-Ticki (Teddy)00:43,6010:20,721
8Frida Sofie MikkelsenKløvergårdens Epsilon Aquarii11:09,1600:24,071
9Emilie KatholmNødkærlunds Macadamia10:24,8700:25,841
10Betina Miller MathiesenPlayers Pikeur af Flora00:54,5310:50,211
11Dorthe Veggerby LaustsenZentas LeJon Deux00:56,9710:56,681
12Lene BjergVisbys Sidi Barrani01:35,7811:06,561
13Lisa HeinDagmar af Pecasus11:20,4401:19,751
14Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Ch. Black Amelia20:23,7800:15,812
15Aase BjernerFloras Catalina20:27,3400:17,192
16Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee10:49,2510:21,412
17Dorthe Veggerby LaustsenSundahl's Octavius (Gus)11:11,5910:30,412
18Aase BjernerBygholms Navigator30:44,2800:30,693
19Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie31:04,2810:55,124
20Betina Miller MathiesenRozettas Plectrum31:19,4420:50,525
21Anders BjergThorsten41:13,0311:17,815
22Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart21:40,5631:40,815
Antal deltagere: 22.  
Dommer: Maria Møller Jansson
Sekretær: Jasmin Jansson/Natasja Vester Nielsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Højdehop
Dato: 2022-06-30 20:00

Plac.FørerKanin405060707580859095Cert.Point
1Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella--OOOOXOOXXX1
2Maja Vester NielsenHarleys Ch. Foxtail (Tjalfe)--OOXOOOXXX1
3Maja Vester NielsenStald Trofasts Bjørn--XOXOXOOOXXX
4Natasja Vester NielsenFunnys Ch. Jamacaru (Jamus)--OOXOXOOXXX
5Alison Bøje Due JensenStjerneregns Fire Walk With Me--OO-OXOXXX
6Natasja Vester NielsenStald Trofasts Ch. Fleur Del. (Fa...--OOXOOXOXXX
7Line Hald AndersenMk's Heavenly Fire (Black)--OXO-XOXOXXX
8Anne-Mette FoghLego-Gårdens Fenja--OXOOXOXXOXXX
9Alison Bøje Due JensenSkovvejens Ch. Dream of the . (Fa...--OOOOXXX
10Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Golden Heart--OOXOOXXX
10Maja Vester NielsenKnudsbøls Ariel--OOXOOXXX
12Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee--OXOXOXOXXX
13Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)--OXXOOXXX
14Natasja Vester NielsenTorhøjs The Ship of Brides (Scott)--OOXOXXX
15Aase BjernerBygholms Thor-OOXOXOXXX
16Maria JanssonJansson´s Delight Super Flye. (Fl...-OXOXXOXOXXX
17Sarah MadsenStald Trofasts Draco Malfoy--OXOXXOXXX
18Aase BjernerNødkærlunds Mandel-OXOXXOXXX
19Jasmin JanssonUniKins Control Factor (Duplo)-OOXXX
20Alison Bøje Due JensenSunsets Jagged Peak (Elena)OOOXXX
21Maria JanssonSolens Vanilla SnowflakeOOXOXXX
22Aase BjernerBygholms Tabasco Chili-OXXX
Uplac.Jasmin JanssonJansson´s Delight Toffifee (Fie)-XXX
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Bente Bøje Jensen
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.