Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  VED  HISTORISK  DYRSKUE  PÅ  HJEMSTAVNSGÅRDEN  I  SDR.  HYGUM  DEN  29.  AUGUST  2010

Print
Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget
Svær krogetElite kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Linnea AhrenschneiderFionas Inca af Sommerly00.29.3900.22.9301
2Linnea AhrenschneiderSputte00.34.6000.39.5001
3Linnea AhrenschneiderAhsoka10.41.2210.40.752
4Lisette KongerslevWinds Triton Fornax41.10.3310.50.445
5Linnea AhrenschneiderOliver's Epsilon31.29.9821.22.015
6Linnea AhrenschneiderOliver's Alfa41.05.2111.27.575
7Linnea AhrenschneiderOliver's Gamma41.04.6921.04.446
8Linnea AhrenschneiderOliver's Beta41.04.8721.13.266
9Linnea AhrenschneiderOliver's Omega41.38.0931.29.187
10Linnea AhrenschneiderOliver's Sigma61.15.2231.57.989
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Aspirant: Marlene Bruhn
Sekretær: Dorte Schwarz
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria BankeFionas One N'only Ovechkin00.51.2600.33.65013
2Rikke PedersenPython af Pecasus01.01.3000.51.31012
3Maria BankeGaunbys Dika Titou01.03.2000.56.86012
4Rikke PedersenChandler Bing af Nicandri20.56.0700.41.3621
5Maria BankeFionas Rockers By Choice30.48.4800.42.743
6Maria BankeFionas Maya af Sommerly10.54.9820.43.233
7Rikke PedersenSpringers Petite Avril10.45.8220.59.623
8Rikke PedersenElmelys Cofidis21.06.6711.20.573
9Marlene BruhnLeed's Lazander20.52.6520.27.574
10Lisette KongerslevMilleniums Bang Tao Beach20.48.4521.45.424
11Rikke PedersenMølgaardens Shakira30.56.7620.53.305
12Lisette KongerslevXaToo's Phoenix Crux af Hønseh...51.04.9600.58.585
13Marlene BruhnGaunbys Audi R8 5,2 FSI31.01.2420.59.185
14Marlene BruhnSnöflingans Ninotchka61.20.8510.47.597
15Maria BankeFionas Naughty By Nature71.36.6241.48.7411
Uplac.Maria BankeVechkins Typhoon af FionasTrukket
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Dorte Schwarz
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria BankeFionas Touch of Tots00.52.5300.45.64013
2Marlene BruhnXaToo's Lacerta af Hønsehuset11.12.9400.48.0711
3Marlene BruhnSnöflingans Lie Detector00.57.4610.57.5911
4Maria BankeGaunbys Fujita01.11.1111.05.2111
5Marlene BruhnMy Crazy Catwalk af Jordbærgår...01.07.7011.06.5411
6Maria BankeSommerlys Sokrates00.52.8420.43.632
7Marlene BruhnHønsehuset's Sergio Ramos11.03.8710.52.922
8Lisette KongerslevXaToo's De Draco af Hønsehuset30.43.1410.28.524
9Marlene BruhnJordbærgårdens Prima70.52.0910.31.238
Antal deltagere: 9.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Dorte Schwarz
Bedømmelsesmetode: D2
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lisette KongerslevCh. Tiny Triumph af Gaunby11.07.6121.07.213
2Marlene BruhnFlamencos Surf Point21.01.2630.56.135
3Lisette KongerslevHønsehusets Ch. Too Nice To Sa...4+12.41.8611.09.995+1
4Lisette KongerslevGaunby's Fresh Fri Fly41.23.3031.07.437
5Marlene BruhnJordbærgårdens Primadonna61.03.3240.58.7110
Antal deltagere: 5.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Dorte Schwarz
Bedømmelsesmetode: D2
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.