Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  VED  DEN  FRI  HESTEHAVESKOLE  I  GALTEN  DEN  11.  SEPTEMBER  2010

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær lige åbenSvær lige åben
Højdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige åben

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Sif Snedker ChristensenStald Twisters Little Golden S...00:27,5700:27,4000:54,9713
2Dina MikkelsenJap Prime Jumper00:52,5801:03,6401:56,2212
3Kirsten BjergPrecius Qashqai af Pecasus00:59,3401:35,6202:34,9612
4Emilie AndersenWind´s NaZiva PaCilva00:22,0510:17,8810:39,931
5Dina MikkelsenKayla Af stald mælkebøtte0+11:21,0800:28,4511:49,531
6Lotte SvendsenStrandvejs Hoptimist00:38,380+10:33,2411:11,621
7Betina MillerDior´s J´Adore af Solvang11:02,1601:20,0412:22,201
8Marlene BruhnLeed´s Lazander10:20,3410:13,7420:34,081
9Lene GadkjærSommerly´s Madicken00:22,9620:20,7920:43,75
10Dina MikkelsenLeeds Lurifax10:41,0210:24,2821:05,30
11Kirsten BjergFionas Kaw af Sommerly10:29,8410:27,6620:57,50
12Marlene BruhnGaunby´s Audi R8 5,2 FSI20:34,4900:28,2021:02,69
13Lotte SvendsenPeppers af Stald Mælkebøtte20:22,0600:41,9121:03,97
14Rikke VintherMikaya´s Say I Do11:00,8411:01,1122:01,95
15Lisette KongerslevLeeds More Than Just A Pretty...30:43,7500:26,0031:09,75
16Rikke VintherStampe20:23,1610:37,4531:00,61
17Dina MikkelsenElmelys Aurora20:24,8620:23,3540:48,21
18Emilie AndersenRubin´s Risifrutti2+10:46,9610:39,2441:26,20
19Liza LassenElmely Medina Af Stald Beder20:39,8020:41,0641:20,86
20Heidi TherkildsenJing Jing41:03,8300:41,5241:45,35
21Pauline AndersenSukkermels Cloudy20:49,5220:45,8241:35,34
22Sif Snedker ChristensenStella10:33,1631:00,8741:34,03
23Maya BorchmannRonni Ræs (LK)10:40,9831:02,7541:43,73
24Lisette KongerslevHønsehusets Trincel Beach (LK)21:36,5621:14,5942:51,15
25Tanja JensenJordbærgården´s Be Delicious50:51,5301:18,8452:10,37
26Marlene BruhnSnöflingans Ninotchka50:37,0610:46,2361:23,29
27Heidi TherkildsenElmelys Pentago21:15,0240:47,3162:02,33
28Lene GadkjærSommerly´s Cool Spirit40:54,1321:13,6362:07,76
29Tanja JensenSnøvsen (LK)5+11:16,4910:28,8771:45,36
30Lene Gadkjær (Jockey)Chickal61:09,5031:47,6992:57,19
31Kirsten BjergAjtaks Iccug60:35,3140:36,57101:11,88
32Cathrine ElkjærStald VIP´s Born To Be Wild2+12:09,9871:39,46103:49,44
33Lisette KongerslevWinds Triton Fornax91:35,6250:43,95142:19,57
34Lotte SvendsenKevin af Stald Mælkebøtte7+1+42:54,2421:20,52144:14,76
35Maya BorchmannCarl7+22:20,47DQ Tid
36Kirsten BjergSkrumsanTrukket
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Aspirant: Ingen
Sekretær: Marianne
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl i begge, tiden i andet
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige åben

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Sif Snedker ChristensenStald Twisters Super Karla00:14,1600:14,3700:28,5313
2Liza LassenMagics Harepus Of Fire00:45,6600:33,3701:19,0312
3Kirsten BjergLaylocks Framed Roger Rabbit10:41,7700:28,2711:10,041
4Fie MaløeeJinx11:09,5700:59,0212:08,591
5Sif Snedker ChristensenStald Twisters Litlle Golden S...20:18,7700:20,8220:39,59
6Marlene BruhnSnöflingans Lie Detector20:47,4900:35,2721:22,76
7Maria GadkjærLeed´s Ultra Fuzu10:35,5210:39,4021:14,92
8Sif Snedker ChristensenSilver10:45,2410:39,6621:24,90
9Lisette KongerslevXatoos Phonix Crux af Hønsehus...00:57,3420:42,0421:39,38
10Liza LassenElmely Online Af Stald Magic10:24,3210:45,4621:09,78
11Lotte SvendsenKashmir af Stald Flora11:10,9511:05,7222:16,67
12Marlene BruhnLeed´s Lazander30:40,3500:17,2230:57,57
13Emilie AndersenWind´s NaZiva PaCilva10:16,1920:24,5030:40,69
14Marlene BruhnJordbærgården´s Prima20:27,9810:25,0030:52,98
15Cathrine ElkjærSofiagaardens Flying Dream (MK)20:41,9310:32,4831:14,41
16Maria GadkjærSommerly´s Ronja Røverdatter10:21,4820:46,3131:07,79
17Betina MillerDior´s J´Adora af Solvang (MK)20:40,7610:57,1331:37,89
18Dina MikkelsenElmely Magic Kiarra Af Stald V...20:25,4811:02,0031:27,48
19Marlene BruhnXatoo´s Lacerta af Hønsehuset20:56,4911:08,7932:05,28
20Liza LassenElmely Vechkins Vulcano Af Fio...30:47,7101:15,0532:02,76
21Maria GadkjærSommerly´s Ch. Cool Cayenne10:13,5230:22,8940:36,41
22Cathrine ElkjærSofiagaardens Softice (MK)30:35,9810:33,4241:09,40
23Kirsten BjergFionas Kaw af Sommerly (MK)20:28,1620:35,3441:03,50
24Lene GadkjærSommerly´s Fiolito31:28,2810:43,0142:11,29
25Sif Snedker Christensen (...Tobias30:31,8711:08,8841:40,75
26Lene GadkjærLeed´s Prinze Charming30:45,3811:12,9941:58,37
27Liza LassenGaunbys Matador30:39,3520:16,6150:55,96
28Rikke VintherStampe (MK)30:22,6720:30,3150:52,98
29Liza LassenElmelys Prins Ingolf11:09,7040:35,4151:45,11
30Betina MillerGaunbys Heaven On Fire30:25,9430:34,7561:00,69
31Kirsten BjergSommerly´s Borka40:40,2720:43,4261:23,69
32Heidi TherlikdsenElmelys Pentago (MK)30:44,7331:00,1561:44,88
33Kirsten BjergAjtaks Iccug (MK)50:19,7020:20,3170:40,01
34Liza LassenElmelys Dark Diablo20:25,2450:30,9770:56,21
35Dina MikkelsenBlue Charm3+22:26,3221:23,7873:50,10
36Lene GadkjærSpeedy31:06,2741:32,6872:38,95
37Kirsten BjergMilkas Chico60:56,0120:57,5981:53,60
38Kirsten BjergPrecius Qashqai af Pecasus40:56,0741:07,0982:03,16
39Kirsten BjergPolos Olop af Sommerly60:55,0150:58,10111:53,11
40Sif Snedker ChristensenBella NH10:39,30Trukket
41Dina MikkelsenPlayers Game Over af Sommerly...30:37,29Trukket
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jørgen Larsen
Aspirant: Ingen
Sekretær: Marianne
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl lagt sammen, 2 tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKanin4045505560657075Cert.Point
1Rikke VintherPjuskeOXOOOXOOOXO14
2Betina MillerGaunbys SCh. Mr. Playboy BunnyO-OOXXOOOXXX
3Betina MillerPlaymates Ch. Player af Allegå...--OOOOXXX
4Betina MillerAllegårdens SuDoKuOOOOOXOXXX
5Marlene BruhnJordbærgården´s Primadonna--XOOXOXOXXX
6Liza LassenGaunbys MatadorOOOOOXXX
7Maria GadkjærSommerly´s Ch. Cool Cayenne--XOOOXXX
8Lisette KongerslevGaunbys Fresh Fri Fly--XXOXOOXXX
9Cathrine ElkjærSofiagaardens Flying DreamOXXOOXOXOXXX
10Liza LassenElmelys Prins IngolfOXOXOXOXOXX TrukketTrukket
11Liza LassenElmely Night Of Stars Af Stald...XOXOOXOXXOXXX
12Lisette KongerslevXatoos Dr Draco af HønsehusetOOOOXXX
13Betina MillerGaunbys Heaven On FireOOXOOXXX
14Sif Snedker ChristensenBella NHOOXOXXOXXX
15Maria GadkjærLeed´s Ultra FuzuOOOXXX
16Dina MikkelsenBlue CharmOXOOXXX
17Lotte SvendsenKashmir af Stald FloraOOXOXXX
18Fie MaløeeJinxXOOXOXXX
19Heidi TherkildsenElmelys PentagoOOXXX
20Dina MikkelsenPlayers Game Over af Sommerly...OXOXXX
21Maria GadkjærSommerly´s Ronja RøverdatterXXOXXOXXX
22Lene GadkjærSommerly´s FiolitoOXXX
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Kirsten
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.