Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

DECEMBERSTÆVNE  PÅ  BYSKOLEN  I  SKJERN  DEN  18.  DECEMBER  2010

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær kroget åben
Svær kroget åben


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Maria GadkjærLeed's Miss United00:25,5300:11,1300:36,6612
2Linnea AhrenschneiderOliver*s Beta00:35,2500:18,5900:53,8411
3Maria BankeFionas Firenze af Gaunby00:31,3700:23,1900:54,5611
4Louise JakobsenSønderhops Santo00:43,7500:23,8401:07,5911
5Maria BankeSommerlys Star Stella Nova00:17,3700:24,4400:41,8111
6Stine Lærke JensenSofiagårdens Non Stop00:25,9300:27,5000:53,4311
7Maria JakobsenGrønriis April00:39,9700:29,2801:09,2511
8Rikke PedersenFionas Siena af Gaunby00:29,3200:36,5901:05,9111
9Sarah OmmenCool Ups00:34,8800:39,1601:14,0411
10Sif Snedker ChristensenStald Nicandri's Dumle00:50,8700:43,2201:34,0911
11Karina KristensenBellas Whatever Happens af Lev...00:27,0300:53,3401:20,3711
12Louise JakobsenSønderhops Bastian00:40,9100:54,3401:35,2511
13Karina KristensenFionas Lexington00:45,0300:57,5701:42,6011
14Maria BankeLeeds Stravinsky af All Star01:06,2801:02,9102:09,1911
15Maria BankeFionas Gone With The Wind01:09,2501:08,5602:17,8111
16Malene LeerhøjPralinens Glow Hot Chili (let)10:21,1300:15,5710:36,70
17Hannah Wissing JørgensenStrandvejens Spring Revolution10:33,1900:16,8110:50,00
18Maria BankeSilverados Euanthe00:28,2210:22,1010:50,32
19Janni LarsenBellas the Lady in my life10:50,6900:22,6811:13,37
20Karina KristensenBellas Rockin Robin af Levade10:33,6600:23,1910:56,85
21Malene LeerhøjBellas Someone in the Dark af...10:22,9700:23,9410:46,91
22Marlene BruhnHønsehuset's Diasay Pompeii10:26,7800:28,0010:54,78
23Camilla LudvigsenDaisy10:40,5000:29,9011:10,40
24Anna JohannesenHerbert Andersen10:25,4000:30,4410:55,84
25Heidi D. AlbrektsenLevades Running Free00:40,2910:31,4711:11,76
26Cathrine ElkjærMikayas Petit Ami10:35,0600:31,7511:06,81
27Susanna Mørck KristensenBella's Beat It10:38,5900:35,6511:14,24
28Janni LarsenNødkærlunds Zoya00:37,0410:40,0611:17,10
29Louise JakobsenSønderhops Lucky10:58,6300:52,2211:50,85
30Camilla Mørck ThuesenKayo af Pecasus00:37,1311:03,1211:40,25
31Sarah OmmenNødkærlunds Ziggy Stardust10:53,6901:12,5012:06,19
32Marie Larsen HennebergFritta00:21,6220:20,4320:42,05
33Louise JakobsenGrønriis Appel10:17,8110:20,8720:38,68
34Aase BjernerBygholms Lamborghini Diablo20:32,6000:22,0020:54,60
35Karina KristensenLeeds CopaCabana af Allstar00:36,9420:28,0021:04,94
36Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel20:45,7200:28,7521:14,47
37Linnea AhrenschneiderOliver*s Alfa20:38,9000:31,1921:10,09
38Aase BjernerLeeds All-in-One11:31,3510:35,0622:06,41
39Cathrine ElkjærMikayas Mrs. Dalloway20:22,6600:36,0020:58,66
40Rikke PedersenLightning McQueen af Nicandri21:03,2800:45,1921:48,47
41Lene GadkjærMikaya´s Mykonos21:05,8500:52,0021:57,85
42Stine Lærke JensenSofiagårdens Toffifee10:46,6610:59,6221:46,28
43Louise JakobsenBeders Thunder Rain21:11,4101:26,3122:37,72
44Linnea AhrenschneiderOliver*s Gamma20:22,7810:27,4330:50,21
45Linnea AhrenschneiderOliver*s Epsilon30:54,5300:36,0631:30,59
46Cathrine ElkjærMikayas Sweet Dreams20:36,1910:41,9631:18,15
47Linnea AhrenschneiderSputte30:32,8100:49,4431:22,25
48Heidi D. AlbrektsenMikayas Elios Panayia31:18,7201:05,1232:23,84
49Cathrine ElkjærSofiagaardens Bon Bon30:48,6810:49,1041:37,78
50Rikke PedersenFionas Monroe af Nicandri10:28,2830:52,9441:21,22
51Rikke PedersenFionas Waterloo31:35,0010:58,5942:33,59
52Maria JakobsenBeders Thunderstorm21:53,503+42:45,2894:38,78
53Aase BjernerBygholms Lotus Europa40:38,66
54Louise Lund DiabelezBoggel41:19,41
55Louise Lund DiabelezMaolive41:22,56
56Marie Larsen HennebergCurt51:21,37
57Louise JakobsenNoah af Stald Mølgaard4+11:45,40
58Camilla LudvigsenRubins Leredo5+11:06,22
59Anna JohannesenBuddh8+12:08,72
Uplac.Christine VangNunnuDisk.3:04,84
Uplac.Christine VangShia's Blue River af PecasusTrak sig
v11Camilla Mørck ThuesenBygholms Victor (Veteran)00:59,5600:53,3401:52,90
Antal deltagere: 62.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Bedømmelsesmetode: C2 (0-3 fejl går til finale)
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget åben

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mette Møller-PetersenSilverados Piber Cub00:43,3500:16,0000:59,3513
2Malene LeerhøjHønsehusets Cosmopolitan (L)00:38,0900:35,2501:13,3422
3Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Little Golden...(L)00:54,7800:56,9701:51,7522
4Sif Snedker ChristensenS. Twisters Little Golden Stra...01:08,8801:06,3202:15,2012
5Christine VangSensei af Pecasus (L)01:44,1201:34,1303:18,2522
6Sarah OmmenTeam Sheik´s Afrodite10:33,9700:28,2511:02,221
7Maria BankeSommerlys Star Stella Nova (L)10:51,9700:32,8411:24,812
8Poul Erik KristensenFast & furious Nissan Skyline...10:49,5000:33,0611:22,561
9Marlene BruhnHønsehuset's Diasay Pompeii (L)10:40,8500:37,8411:18,692
10Louise Lund DiabelezBella's Back to Basic - Zulu...(L)10:51,6000:41,1611:32,762
11Camilla Mørck ThuesenImagines Balder af Pecasus10:46,1000:54,7211:40,821
12Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Lilje11:01,4701:11,0912:12,56
13Poul Erik KristensenSamson af Pecasus21:03,4000:49,3421:52,74
14Betina MillerDiors J´Adore af Solvang20:44,1300:59,5621:43,69
15Aase BjernerBygholms Kikkoman11:20,0311:05,8722:25,90
16Anna JohannesenHerbert Andersen (L)11:22,7811:09,4722:32,25
17Aase BjernerBygholms Sushi Wasabi21:37,0901:19,6522:56,74
18Malene LeerhøjPralinens Crazy Pepper (L)30:38,3700:28,4031:06,77
19Mette Møller-PetersenXaToo's Cassiopeia af Hønsehus...20:30,8410:30,2531:01,09
20Lene GadkjærSommerly´s Fiolito30:44,5700:31,8731:16,44
21Rasmus BjernerBygholms Pixel31:05,8500:38,1531:44,00
22Hannah Wissing JørgensenXaToo's Lyra af Hønsehuset31:38,3100:48,8432:27,15
23Poul Erik KristensenBlack Mamba af Pecasus31:18,2500:49,5032:07,75
24Heidi D. AlbrektsenStald Magic´s Belina31:07,0601:01,1532:08,21
25Rikke PedersenChandler Bing af Nicandri31:03,9301:11,8832:15,81
26Lene GadkjærSommerly´s Madicken (L)30:31,0010:22,6640:53,66
27Malene LeerhøjPralinens Glow Hot Chili (L)30:36,9110:25,0941:02,00
28Maria GadkjærLeed's Ultra Fuzu11:05,9130:48,1941:54,10
29Marlene BruhnLancia Delta30:57,3410:52,3441:49,68
30Lene GadkjærLeed´s Prinze Charming20:57,0321:04,7542:01,78
31Louise TovgaardCobra af Pecasus (L)31:25,4711:23,2842:48,75
32Camilla Mørck ThuesenMagic's Sunlight31:11,3111:32,9742:44,28
33Hannah Wissing JørgensenStrandvejens Spring Revolution21:10,1630:48,1351:58,29
34Poul Erik KristensenCopperhead af Pecasus31:35,1221:18,8852:54,00
35Mette Møller-PetersenBeders Leporine41:00,82
36Janni LarsenSpringers Flint af Bella41:16,79
37Maria GadkjærLeed's Miss United (L)50:59,78
38Poul Erik KristensenFiona's Dizzi Mizz Lizzi51:05,25
39Rikke PedersenSpringers Petite Avril51:33,12
40Stine Lærke JensenSofiagårdens Miss Quick Bunny52:13,53
41Camilla Mørck ThuesenSommerly's Pelle60:32,44
42Camilla LudvigsenDaisy (L)61:18,94
43Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel (L)61:21,66
44Heidi D. AlbrektsenStald Magic´s Zkipper (L)62:35,79
45Aase BjernerBygholms Nissan Pixo72:05,96
46Linnea AhrenschneiderAhsoka (L)82:11,44
47Marie Larsen HennebergFritta91:03,04
48Sarah OmmenCool Ups (L)101:21,43
49Camilla LudvigsenRobin's Leredo121:48,00
50Stine Lærke JensenStald VIP's Born To Be Wild122:37,87
51Hannah Wissing JørgensenGrenens Meccano132:48,87
Uplac.Karina KristensenBellas Whatever Happens af L...(L)Trak sig
Uplac.Marlene BruhnGaunby's Audi R8 5,2 FSITrak sig
Uplac.Poul Erik KristensenDragonFly af PecasusTrak sig
Uplac.Stine Lærke JensenMikayas Mrs. Dalloway (L)Trak sig
v18Lene GadkjærSpeedy (veteran)21:04,7801:21,2822:26,06
v31Maria GadkjærStrit (veteran)20:52,5721:19,0642:11,63
Antal deltagere: 57.   Heraf veteraner: 2.  
Dommer: Susanna Kristensen
Bedømmelsesmetode: C2 (0-3 fejl går til finale)
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget åben

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Sarah OmmenTeam Sheik´s Afrodite00:38,2900:30,9701:09,2613
2Maria GadkjærSommerly's Ch. Cool Cayenne10:41,4000:38,7511:20,151
3Mette Møller-PetersenHindbærgårdens Look at Me?00:44,1611:11,1611:55,321
4Sif Snedker ChristensenS. Twisters Little Golden St...(M)0+11:41,4401:42,5613:24,002
5Mette Møller-PetersenSilverados Piber Cub (M)2+11:29,7200:28,3731:58,09
6Lene GadkjærSommerly´s Fiolito (M)30:55,6000:35,7231:31,32
7Susanna Mørck KristensenBlack Mamba af Pecasus (M)30:48,6600:53,1931:41,85
8Betina MillerAllégaardens SuDoKu31:28,0301:02,9732:31,00
9Betina MillerDiors J´Adore af Solvang (M)21:14,8811:04,3832:19,26
10Karina KristensenBellas Charlie Chaplin (M)20:45,5320:49,7541:35,28
11Susanna Mørck KristensenSamson af Pecasus (M)2+12:07,8110:56,6343:04,44
12Rasmus BjernerBygholms Pixel (M)30:45,9310:57,8141:43,74
13Marlene BruhnSnöflingans Lie Detector1+11:23,3231:02,8152:26,13
14Susanna Mørck KristensenImagines Balder af Pecasus (M)31:09,5930:34,2261:43,81
15Maria GadkjærLeed's Ultra Fuzu (M)21:49,2841:15,1563:04,43
16Cathrine ElkjærSofiagaardens Flying Dream40:47,97
17Hannah Wissing JørgensenStrandvejs Summer41:06,47
18Cathrine ElkjærSofiagaardens Softice (M)41:11,16
19Mette Møller-PetersenBeders Leporine (M)51:07,94
20Sif Snedker ChristensenHr. Musse60:30,53
21Marlene BruhnVechkin´s Monsoon af Fionas61:20,32
22Janni LarsenSpringers Flint af Bella (M)61:53,55
23Camilla Mørck ThuesenFutte6+22:19,18
Uplac.Hannah Wissing JørgensenGrenens Meccano (M)Trak sig
Uplac.Susanna Mørck KristensenCastelloTrak sig
Uplac.Susanna Mørck KristensenHønsehusets LillefodTrak sig
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Aspirant: Rikke Pedersen
Bedømmelsesmetode: C2 (0-3 fejl går til finale)
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.