Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  HOS  ISABELLA  I  VIPPERØD  DEN  21.  MAJ  2011

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeElite lige
Højdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Kamilla MikkelsenMi Hija000,13,35012
2Nanna ChristensenClausens Kiwi000,17,57011
3Anna Katrine HustedSOA's Enda Dream000,21,2200 fejl - 0,21,5111
4Charlotte ChristiansenMax Payne000,21,2901 fejl - 0,11,7911
5Isabella RahbekDoug's Princess Sheva000,23,36011
6Isabella RahbekEddie The Superman000,29,24011
7Ida KnudsenCanopus000,34,31011
8Lisa HeinFlora Lavender000,35,60011
9Isabella RahbekAndaiko010,13,3711
10Nanna ChristensenClausens Twix100,13,4711
11Louise GotfredsenBella100,17,2311
12Nete AndersenHønshusets Prazo Oneida010,22,281
13Kamilla Mikkelsen(BG)'s Amazing Aiko Amadillo00+10,25,131
14Christina AndersenKorgaards El Tuyo100,27,631
15Charlotte ChristiansenNansen010,28,061
16Anna Katrine HustedDundines Mingus Minion100,28,431
17Louise GotfredsenFie100,29,091
18Nanna ChristensenTaharas Paint Me With Happiness1+100,17,372
19Signe LyneborgShine My Sonny200,23,622
20Isabella RahbekMadame Madea110,49,102
21Signe LyneborgSolbakke's Viggo1+100,54,062
22Ida KnudsenKaninhøjens Prins210,15,533
23Charlotte ChristiansenNimseput210,20,463
24Signe LebeckShamigos Eye Of The Storm120,21,553
25Simone JohansenOscar210,23,323
26Mette WindWinds Papilio Alexanor300,26,323
27Anna Katrine HustedGybels Diddie120,36,673
28Anna Katrine HustedShamigo's Shooting Star300,39,113
29Marianne Frimodt NielsenMiss Gordeous Blue Tan120,46,193
30Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Adonis400,17,434
31Nete AndersenWinds Arco Von Benji2+110,29,224
32Nete AndersenBrandsøgårds Baby400,40,574
33Marianne Frimodt NielsenOasas Kasper Kanin220,55,234
34Anna Katrine HustedDundines Maxi Mix410,16,285
35Charlotte ChristiansenNatsumi Nito320,24,225
36Lisa HeinMimrelunds Ixia230,31,645
37Trine MøldrupStampe4+100,42,595
38Louise GotfredsenBlueberry Bonansa321,13,875
39Signe LyneborgMr. Julius10+1+32,40,545
40Marianne Frimodt NielsenInternatets Blue Heaven420,40,596
41Signe LyneborgDundine's Taiwa1+13+11,04,716
42Signe LyneborgMoonlight's Felix520,42,497
43Lisa HeinFlora Lavandin431,12,007
44Nete AndersenTaharas Flying Super Star14+22,21,337
45Charlotte ChristiansenNerla350,09,618
46Charlotte ChristiansenNorman641,15,9610
Uplac.Charlotte ChristiansenNena5Disk.
Uplac.Katrine Hjertebjerg HansenDougs NimbusTrukket
Uplac.Katrine Hjertebjerg HansenPainted BeautyTrukket
Uplac.Nete AndersenWinds Asi LivaTrukket
Uplac.Signe LebeckSOA's Aleeya ToscanaTrukket
Antal deltagere: 51.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Ankerstjerne
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlFejlTidT. fejlCert.Point
1Katja P. HonnensAjtaks Hassel100,55,89114
2Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi110,39,492
3Mette WindWinds Mizar Montani210,40,173
4Mette WindWinds SCh. Fidi Didi Girl120,48,603
5Katja P. HonnensSpillegård's Furby120,53,363
6Katja P. HonnensVakse Viggo210,54,033
7Charlotte ChristiansenEl Sobre Saliente GCh. Nicodem...320,37,975
8Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Bonita340,34,507
9Camilla AnkerstjerneFunny´s Remember Me For The La...441,01,348
10Katja P. HonnensAjtak's Ying & Yang351,23,628
11Lisa HeinNeottia Nidus-avis720,35,499
12Mette WindWinds Alioth Austin4+1+130,47,369
13Charlotte ChristiansenMilka's Nighthawk (El Diablo)660,40,0212
14Katja P. HonnensLeed´s Mr. Mars750,58,7512
15Mette WindWinds Ch. Quazzidy De La Vega1+12+181,37,1122
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Sekretær: Anna Katrine Husted
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKanin405055606570758085Cert.Point
1Lisa HeinNeottia Nidus-avis-OOOOXOOOXXX14
2Marianne Frimodt NielsenVestvoldens BonitaOOOOOXOXXOXXX
3Katja P. HonnensAjtaks HasselOOOXXOOOXXX
4Katja P. HonnensAjtak's Mr. BeanOXOOXXOOXOXXX
5Charlotte ChristiansenEl Sobre Saliente GCh. Nicodem...OOOOXOXOXXX
5Mette WindWinds Mizar MontaniOOOOXOXOXXX
7Mette WindWinds Ch. Quazzidy De La Vega-XOOOXOXOXXX
8Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...OOOXXOXXOXOXXX
9Camilla AnkerstjerneFunny´s Remember Me For The La...-O-OOXXX
10Mette WindWinds Alioth AustinOOOOXOXXX
11Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi-OOXXOXOXXX
12Camilla AnkerstjerneHønsehusets Cape Kamenjak BeachOOXOXOXXOXXX
13Katja P. HonnensAjtak's Ying & YangOXOOXXOXXOXXX
14Nanna ChristensenClausens TwixXOOOOXXX
15Trine MøldrupRosas Costa Del SolOOXOXOXXX
16Camilla AnkerstjerneFunnys Lequa Lugmanar-OOXXX
17Mette WindWinds Capella CatalinaOOXOXXX
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Sekretær: Hedvig Jørgensen
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.