Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  VED  HISTORISK  DYRSKUE  PÅ  HJEMSTAVNSGÅRDEN  I  SDR.  HYGUM  DEN  28.  AUGUST  2011

Print
Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget
Svær krogetElite kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Oliver AhrenschneiderOlivers Sigma027.25019.8101
2Edita RimkuteSorte Nalezljivo044.13022.8801
3Rikke PedersenElmelys Calgary037.90026.7201
4Emma HostrupFyldbinggaards Princess Tjess030.25027.6001
5Cathrine Dalgaard ElkjærTaharas Paint Me Like A Ninja...037.77030.0901
6Camilla ArgjumSnøflingans Stjærngosse039.16032.3101
7Edita RimkuteRainbow Kid041.72046.2501
8Cathrine Dalgaard ElkjærSofiagårdens Bon Bon047.7801.02.8501
9Cathrine Dalgaard ElkjærSofiagårdens Bouncing Ball051.9101.06.0901
10Camilla ArgjumJordbærgårdens A walk to Remem...035.53127.8111
11Camilla JensenFionas Casablanca135.47035.061
12Linnea AhrenschneiderOlivers Epsilon154.75038.871
13Emma HostrupFyldbinggaard Speedy Gonzarles150.84040.871
14Rikke PedersenLightning Mcqueen141.87042.621
15Maria BankeFionas Firenze af Gaunby144.94045.971
16Camilla ArgjumStampegårdens Piece of Paradise11.10.41046.851
17Maria BankePralinens Fiery Dragonfruit220.91015.532
18Camilla ArgjumJordbærgårdens Aladdin137.12123.322
19Camilla ArgjumMidnight Shadow057.31234.592
20Tenna VilladsenAmanda138.50135.932
21Anne Mette TransUpdate242.78037.002
22Edita RimkuteTi Amo Dorado11.10.78139.292
23Rikke PedersenFionas Siena af Gaunby146.46142.852
24Linnea AhrenschneiderOlivers Armageddon251.19048.942
25Linnea AhrenschneiderOlivers Omega134.75152.412
26Rikke PedersenLady Gaga040.6321.01.072
27Rikke PedersenOlivers The Core254.9701.01.852
28Tenna VilladsenÆblehavens Lobo01.05.9121.06.692
29Cathrine Dalgaard ElkjærSofiagårdens Ayataka252.9701.14.472
30Anne Mette TransSmukke Sally335.91032.663
31Sanne SchmatzVi-To358.19041.753
32Cammila JensenFionas Charmin Memory21.02.13146.973
33Emma HostrupFyldbinggaards Cupcake21.28.63151.913
34Rikke PedersenFionas Waterloo249.87154.883
35Emma HostrupFyldbinggaards Pearcy21.32.5611.29.723
36Cathrine Dalgaard ElkjærMikayas Mrs. Dalloway233.00233.224
37Sanne SchmatzTroldepus333.88149.314
38Maria BankeOlivers Day After Tomorrow31.17.97153.224
39Linnea AhrenschneiderOlivers Daylight257.7821.27.854
40Sanne SchmatzRimfax455.17154.945
41Oliver AhrenschneiderAhsoka242.8831.04.155
42Cecilie Holst JørgensenViktor11.42.9041.05.605
43Edita RimkuteMi Chico The Ninja533.81132.856
44Oliver AhrenschneiderSputte41.10.8721.15.196
45Rikke PedersenGaunbys Ekko31.01.1331.28.196
46Cecilie Holst JørgensenHr. Olsen31.02.97450.967
47Camilla JensenCaminas Avonako41.43.9431.06.137
48Cecilie Holst JørgensenBirkelys Den Sorte Madonna61.07.7841.25.2510
Uplac.Oliver AhrenschneiderFionas Monroe af Nicandri058.00Disk.
Uplac.Maria BankeFionas Blackbird41.08.66Trukket
Antal deltagere: 50.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Rikke PedersenFionas Kennedy132.44041.6611
2Camilla ArgjumPajaritos Gold Rally154.25052.6611
3Rikke PedersenChandler Bing240.16037.942
4Linnea AhrenschneiderOlivers Alfa132.00244.193
5Linnea AhrenschneiderOlivers Beta129.31325.654
6Camilla ArgjumSnøflingans Stjærngosse234.18332.415
7Rikke PedersenCalgary31.01.5641.22.667
Antal deltagere: 7.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerKaninfejltidfejltidT.FejlPindPoint
1Maria BankeGaunbys Dika Titou036.63124.3411
2Maria BankeFionas Rockers By Choice041.37137.9011
3Maria BankeFionas Kuia af Sommerly158.91039.1611
4Linnea AhrenschneiderFionas Inca af Sommerly036.32232.812
5Cathrine Dalgaard ElkjærSofiagårdens Softice01.03.41237.722
6Rikke PedersenElmelys Cofidis41.04.53049.914
7Rikke PedersenPython af Pecasus31.57.90236.135
8Rikke PedersenMålgårdens Shakira41.07.96154.065
9Maria BankeFionas One N Only Ovechkin330.49337.916
Antal deltagere: 9.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Bedømmelsesmetode: d2
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninfejltidfejltidT.FejlCert.Point
1Maria BankeGaunbys Fujita357.96041.693
2Maria BankeGaunbys Dika Titoo359.93142.624
3Maria BankeGaunbys Mighty Macijevski51.20.37148.936
4Cathrine Dalgaard ElkjærSofiagårdens Flying Dream31.24.2131.03.856
Antal deltagere: 4.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Bedømmelsesmetode: d2
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.